Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Fren ve Ekipmanları

için 145,395 sonuç bulundu.

Fren ve Ekipmanları

Araçların hızlanma performansı ve konforu kadar frenleme performansı da büyük önem taşıyor. Araçtaki fren sistemi tehlikeli anlarda devreye giriyor ve bu sebeple hayati önem taşıyor. Fren sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışması ise araçtaki frenleme teknolojisinin yanı sıra araç sahibinin fren ekipmanları konusunda gösterdiği titizlikten geçiyor. Fren ekipmanları çok fazla parçadan oluşuyor. Bununla birlikte her birinin kendine has görevi bulunuyor. Görevlerini iyi bir şekilde yerine getirmeleri içinse iyi durumda olmaları, kaliteli malzemeden üretilmeleri ve araca doğru bir şekilde uygulanmış olmaları gerekiyor. Fen ekipmanları; balata, kaliper, kaliper kapağı, fren pedalı, ABS sensörü ve disk vs. gibi parçalardan oluşuyor.

Güvenli Sürüş için Kaliteli Fren Balatası

Güvenli Sürüş İçin Kaliteli Fren Balatası

Fren balatası araçtaki fren ekipmanları çeşitleri arasında en önemli parçalarından biri olarak ön plana çıkıyor. Bu parça pek çok malzemenin birleşimi olarak öne çıkıyor ve sürücü fren pedalına bastığında tekerleği asıl durdurma işini balatalar üstleniyor. Bu sebeple fren balatasının sürtünme katsayısı ve aşınma direnci büyük önem taşıyor. Sebebi ise; araç frenleme yaptığında fren balataları sürtünme kuvvetine maruz kalıyor ve bu sürtünme balataların aşırı ısınmasına yol açıyor. Söz konusu ısınma işlemi fren balatasının performansını etkiliyor. Kalitesiz malzemeden imal edilmiş bir fren balatasının performansı kaliteli balatanın yerini tutmuyor. Ayrıca ısınma olayı aşınmayı da beraberinde getiriyor. Kalitesiz balatalar kalitelilere göre daha kolay aşınıyor. Bunun sonucu olarak daha kısa kullanım ömrüne sahip oluyor. Araç sahiplerinin de özellikle yolcu güvenliği açısından kaliteli fren balatası satın alması büyük önem taşıyor. Ayrıca balataların gürültü yapması araç içindekileri rahatsız edeceğinden bu noktada da kalite detayı ön plana çıkıyor. Ancak ürün her ne kadar kaliteli olsa da doğru bir şekilde uygulanması gerekiyor.

Sürücüyü Uyarmaya Yarayan Balata Fişi

Sürücüyü Uyarmaya Yarayan Balata Fişi

Aracı durdurmak için üzerinde büyük bir yük bulunan balataların kullanım ömrü zamanla bitiyor. Bu sebeple değiştirilmeleri gerekiyor. Balataların zayıfladığı bazı araç sahipleri tarafından anlaşılabilse de, bunu anlamak tecrübe ya da dikkat gerektiriyor. Ancak bazı araç modellerinde balata fişi yer alıyor. Bu fiş balatalar iyice aşındığında devreye giriyor ve sürücüyü ikaz ediyor. Arka ya da ön balata fişi balataların değişimi konusunda sürücüyü uyarmak için uyarı lambasını yakıyor. Bu hem güvenlik hem de maliyet açısından önemli bir görev olma özelliği taşıyor. Aşınmış balata frenleme görevini sağlıklı bir şekilde getiremiyor. Ayrıca zamanla araçtaki disklere ciddi zarar veriyor ve disk maliyetine yol açabiliyor. Öte yandan fren ekipmanları otomobil üreticileri tarafından satılıyor. Otomobil üreticileri dışında fren ekipmanı markaları da muadil parça imalatı yapabiliyor. Fiyat konusunda ise değişiklik bulunuyor. Fren ekipmanları fiyatları parçanın türüne ya da kalitesine göre farklılık gösterebiliyor.

Kilitlenmeye Karşı ABS

Kilitlenmeye Karşı ABS

Klasik bir fren tertibatına sahip araçlarda sürücü fren pedalına bastığında araca yön veremiyor. Zira aracın tekerleği kilitleniyor. Tam da bu noktada ABS sistemi devreye giriyor ve frenleme esnasında tekerleğin kilitlenmesini önlüyor. ABS sistemine sahip olan araçlarda sürücü fren pedalına bastığında tekerlek bir boşanıp bir kilitleniyor. Bu işlemi oldukça hızlı bir şekilde yapıyor. Böylece sürücünün fren yaparken araca yön vermesi gerekirse istediği yöne gidebilmesi sağlanıyor. ABS sisteminin sağlıklı çalışması için de ABS sensörünün görevini düzgün şekilde yapması gerekiyor. Bu sensörün bozulma ihtimaline karşı piyasada ABS sensörü de satılıyor. Bozulma ihtimali bulunan parçalar arasında debriyaj müşürü de bulunuyor. Araç durduğunda ise güvenlik görevini el frenine devrediyor. Yıpranan ya da kopan tel nedeniyle görevini yapamayan el frenini onarmak için araç sahiplerinin ön veya arka el freni teli satın alması gerekiyor. Tüm otomotiv yedek parçaları için Yedek Parça kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Akito (1)
ATE (848)
Bendix (57)
Beşer (400)
Bosch (25021)
Brembo (662)
Care (13)
Cavo (1110)
Cifam (22)
Delphi (10747)
Dipar (7)
Dita (1)
(753)
Doill (4)
EBC (203)
eren (4)
Eurocraft (22)
Febi (247)
Ferbe (19)
Ferodo (18956)
Fremax (161)
Gob2c (21)
HTC (58)
Icer (24)
Jurid (23)
Licoil (1)
Liqui Moly (20)
Metelli (10)
Meyle (96)
MGA (1387)
Optimal (2)
Remsa (444)
Roadhouse (3)
Sangshing (178)
Sebro (5)
Textar (658)
Trow (4)
Trusting (7)
TRW (11746)
Valeo (1448)
Wod (118)
Woking (5)
Wutse (209)
Zimmermann (46)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(4,523)
ve üzeri (4,984)
ve üzeri (5,120)
ve üzeri (5,153)
ve üzeri (5,239)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL