Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Fren Ekipmanları

için 26,125 sonuç bulundu.

Fren Ekipmanları

Otomotiv sektörü gün be gün ilerliyor ve sahip olduğumuz otomobil ve motorsikletler her geçen gün daha yeni teknolojilerle donatılıyor. Bu sürekli ilerleme hali de kullandığımız araçların her bir ayrıntısına yansıyor. Hal böyle olunca, yedek parça çeşitleri de hem sayıca hem de ürünlerin nitelikleri bakımından pek çok kategoriye ayrılıyor. Bu kategorilerden biri de fren ve fren sistemleri ile ilgili oto yedek parça ürünleri. Servis parçaları olarak da gruplandırabileceğimiz bu yedek parçalar araba ve motosikletlerin frenle ilgili kısımları için üretiliyor.

Fren Balatası

Fren Balatası

Öncelikle fren balatası nedir, ne işe yarar sorusunu kısaca yanıtlayalım. Hareket halinde olan araçların hızını yavaşlatma görevi gören fren sistemleri, söz konusu kuvveti fren pedalı yoluyla fren balatası adını verdiğimiz parçaya iletir. Fren balatası da bu kuvveti disklere uygular ve aracınızın durmasını sağlar. Ön fren balatası ve arka fren balatası olarak çeşitleri bulunan fren balatası belli bir ömrü olan bir yedek parçadır. Dolayısıyla belli aralıklarla kontrol edilmesi ve gerektiğinde değiştirilmesi gerekmektedir. Fren balata değişimi yapılırken balataların üzerine takıldığı disklerin pürüzsüz ve aşınmamış olmasına dikkat edilmesi önemlidir.

Fren Ana Merkezi

Fren Ana Merkezi

Yine aracınızın fren sistemi için hayati önemde olan bir yedek parça da fren ana merkezi olarak karşımıza çıkar. Fren hidroliği ile oldukça bağlantılı çalışan fren ana merkezi, temel olarak basınç dönüştürme işlevini üstlenir. Siz fren pedalına basıp bir kuvvet uyguladığınızda fren ana merkezi bu kuvveti hidrolik basınca dönüştürür ve bunu kaliper adı verilen parçaya gönderir. Kampanalı bir fren sisteminiz varsa, fren ana merkezi bu hidrolik basıncı fren silindiri adı verilen parçaya iletecektir. Fren ana merkezinin düzgün çalışması aracınızı güvenle kullanmanız için önemlidir. Dolayısıyla fren ana merkezi arızası gecikmeden tamir edilmeli ve fren sisteminizin yeniden sorunsuzca çalıştığından emin olunmalıdır.

Diğer Fren Ekipmanları

Diğer Fren Ekipmanları

Kategorimizde bulabileceğiniz yedek parça ve servis parçaları yalnızca fren balatası ve fren ana merkezi ile sınırlı değildir. Mağazalarımızın sizler için listelediği ürün çeşitliliği içerisinde fren pistonu, fren pistonu itme aparatı, fren sensörü, arka fren merkezi, kaliper kapağı, balata yayı, fren müşürü ile ön ve arka frenler için olmak üzere fren hortumu gibi pek çok yedek parça yer almaktadır. Eğer siz de fren sisteminizi yenilemek ya da arızalanan parçaları yenisiyle değiştirmek istiyorsanız, en dayanıklı servis parçalarını en uygun oto yedek parça fiyatları ile kategorimiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

ATE (126)
Bendix (21)
Beşer (83)
Bosch (891)
Brembo (18)
Cavo (1458)
Cifam (218)
Delphi (213)
Dipar (1)
(12)
EBC (2)
eren (2)
Eurocraft (10)
Febi (156)
Ferodo (988)
Icer (7)
Metelli (4)
Meyle (1)
MGA (425)
Remsa (2)
Textar (768)
Trow (3)
TRW (121)
Valeo (8)
Wod (8)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(396)
ve üzeri (443)
ve üzeri (466)
ve üzeri (472)
ve üzeri (482)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL