Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Fren Ekipmanları

için 17,844 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Fren Ekipmanları

Fren sisteminin en önemli bileşenlerinden biri fren balatalarıdır. Çarpışma ve durma arasında fark yaratan en önemli araç aksamından biri olarak öne çıkar. Fren balatalarının asla sonsuza kadar dayanması amaçlanmamıştır çünkü frenleri uyguladığınızda sürekli aşınmaya maruz kalırlar. Bu nedenle, bunların ne zaman değiştirileceğini, neyle değiştirileceğini ve mevcut durumlarının nasıl analiz edileceğini anlamak önemli hale gelir. Fren balataları evrensel değildir. Farklı araç markaları, modelleri, şekilleri, boyutları ve kullanımı için sunulan birçok farklı türde fren balatası vardır. Birkaç farklı araç türüne uyan belirli bir tür fren balatası olabilir, ancak evrensel bir fren balatasını imkansız kılan en büyük faktör, sahip olduğunuz arabanın türü ve amacıdır. Fren balatası fiyat skalası ürünlerin markasına ve modeline göre değişir. Aracınıza uygun en kaliteli fren ekipmanları için servis parçaları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Fren Aksamının Performansını Artıran Fren Balatası Modelleri

Fren Aksamının Performansını Artıran Fren Balatası Modelleri

Bir fren balatası, fren kaliperi ile fren rotoru arasında bulunan bir disk fren bileşenidir. Fren pedalına basıldığında, kaliper fren balatasını aracın rotoruna doğru sıkarak durdurur. Fren balatalarının yüzeyinde sürtünme malzemesi bulunur ve balatanın kendisi, dönen rotorun kinetik enerjisini termal enerjiye dönüştürerek aracı durduracak şekilde tasarlanmıştır. Genel olarak, fren balatasının bunu yapma yeteneği ne kadar büyükse, araç o kadar iyi durur. Çoğu aracın disk freni başına iki fren balatası vardır. Fren balatalarının ısıyı dağıtma ve rotora kenetleme kabiliyetine ek olarak, fren balatası kaliteli malzemeden yapılmış olsa bile, diğer fren bileşenlerinin de kaliteli olması, ağır bir aracın durdurulmasına yardımcı olur. Bugün yollarda o kadar çok farklı türde araç var ki, ortak birkaç şey bulmak zor olabilir. Sadece şekilleri ve nasıl tasarlandıkları değil, boyutları ve amaçları da her bir araç için ne tür fren balatalarının en iyi seçim olduğunu etkiler. Bu nedenle aracınız için fren balatası değişimi için debriyaj seti arıyorsanız, bazı detaylara odaklanmanızda yarar vardır. Boyut, ne tür fren balatalarının kullanılması gerektiğini belirleyen en yaygın faktördür. Boyutlandırma tamamen kapsayıcıdır ve tekerlek boyutunu, fren rotorunu, aracın boyutunu dikkate alır. Ayrıca ön ve arka rotorları da dikkate alır. Tekerlek boyutu, aracın tipine bağlı olarak önemli ölçüde değişir. Birçok lüks ve yüksek performanslı araç büyük tekerleklere sahiptir ve bu nedenle, daha büyük fren balataları gerektiren daha büyük frenlere sahiptir. Her zaman böyle olmasa da, daha büyük araçlar genellikle daha büyük tekerlekler içerir. Boyutu etkileyen ikinci faktör fren rotorudur. Bir aracın tekerleği ne kadar büyükse, fren rotoru o kadar büyük olabilir. Yine, bir aracın tekerleğinin büyük bir fren rotorunun takılmasına izin vermesi, aracın fren rotorunun mümkün olduğu kadar büyük olacağı anlamına gelmez. Kamyonet gibi araçlar çoğu otomobil ve minibüsten daha büyük ve daha ağırdır. Bu nedenle, fazla ağırlığı daha verimli bir şekilde durdurmaya yardımcı olmak için daha büyük fren balatalarına sahip olmaları daha olasıdır. Kompakt otomobillere kıyasla büyük otomobillerde ve kamyonetlerde durum aynıdır. Bu yüzden aracınızın boyutuna uygun bir debriyaj seti seçmeniz gerekir. Debriyaj seti fiyatları ürünlere göre değişir. Sizler de fikir edinmek için Wod fren ekipmanları sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

En Kaliteli Fren Ekipmanları Çeşitleri

En Kaliteli Fren Ekipmanları Çeşitleri

Debriyaj seti parçaları alımı yaparken, balatanın şekli de önemlidir. Fren balataları, aracın kullanımına bağlı olarak birkaç farklı şekilde satışa sunulmuştur. Fren rotor tertibatına uyması için uzun yarım daireye benzer şekilde olabilirler, kare şeklinde olabilirler ya da uzun altıgen biçiminde olabilirler. Ek olarak, birçok fren balatasında, rotorla temas halindeyken gürültü, ısı ve gazları azaltmak için ortadan kesilmiş oluklar ya da kanallar bulunur. Genel şekillerine bakılmaksızın, çoğu fren balatasında ayrıca pahlar bulunur. Pahlar, pedin her iki yanında veya kenarında bulunan açılı kesiklerdir. Paralel oluklar, balataya göre dikey olarak hizalanan fren balatasındaki kesiklerdir. Bu, pedi düz yukarı ve aşağı tutarsanız, pah kesimlerinin yere dik olacağı anlamına gelir. Diğer herhangi bir üründe olduğu gibi fren balataları da birçoğu başka fren bileşenleri yapan çok sayıda üretici tarafından üretilmektedir. Malzemeler genel olarak aynı olsa da, her üreticinin kendi ürünlerine koydukları malzemeler için kendi yöntemleri, pazarlamaları ve belki de kendi özel formülleri olacaktır. Bu yüzden arka kampana ya da fren pistonu itme aparati gibi her türlü ekipmanda markaya da odaklanmalısınız. Fren balataları birkaç tür malzemeden yapılır. Üç ana tip fren balatası malzemesi organik, yarı metal ve seramiktir. Organik fren balataları, üçü arasında en yumuşak olanıdır. Bu nedenle, genellikle standart yol araçlarında tercih edilirler. Organik fren balataları, yapılarında metalik bileşikler barındırmadıkları için metalik olmayan fren balataları olarak da adlandırılır. Yarı metalik fren balataları, organik balatalara göre daha uzun süre dayanmaları ve daha fazla durdurma gücüne sahip olmaları nedeniyle iyi bir orta zeminli fren balatalarıdır. Bu tür pedler, yapılarında rotorları kavrayan ancak aynı zamanda onları daha hızlı yıpratan metalik bileşikler içerir. Bunlar, güvenlik ve teknoloji özellikleriyle ağırlaştıkça modern araçlarda daha yaygın hale geldi. Fren balatası çeşitleri arasında yer alan diğer ürün de seramik balatalardır. Bunlar öncelikle yüksek performanslı araçlarda kullanılır. Yapılarında kil kullanılması ve üstün ısı emme özellikleri nedeniyle, bu tip fren balataları en yüksek sıcaklıklarda bile çok az solma yapar veya hiç solmaz.

Aracınızın İhtiyacını Karşılayan En iyi Fren Ekipmanları

Aracınızın İhtiyacını Karşılayan En iyi Fren Ekipmanları

Fren balataları, çeşitli faktörlere bağlı olarak farklı boyutlarda, şekillerde ve malzemelerde mevcuttur. Her aracın boyutu ve amacı genellikle ne tür fren balatalarının kullanılacağını belirleyecektir, fakat istenen farklı frenleme özellikleri gibi kişisel faktörler de seçilen ürün modelini etkileyecektir. Kullanmaya karar verebileceğiniz fren balatalarının türünü belirleyen son şey, fren balatalarının takılı olduğu aracın amacıdır. Bu, hepsinin yararları ve dezavantajları olduğu için yukarıda listelenen faktörlerin herhangi bir kombinasyonunu içerebilir. Ek olarak, bunlar satın aldığınız aracın türüne göre değişecektir. Aynı araç sınıfındaki iki rakip araç bile, belirli bir şekil ve bileşik gerektiren farklı fren boyutlarına sahip olabilir. Fren balatalarını değiştirirken veya yükseltirken, aracın türü, en yaygın sürüş biçimi ve fren sisteminden istenen sonuçlar dikkate alınmalıdır. Herhangi bir birey için en iyi fren balataları, ihtiyaçlarına bağlı olarak değişecektir. Ekonomik fren balatalarına ihtiyaç duyan bireyler organik balataları tercih edebilirler. Sessiz bir sürüş deneyimi isteyenler ise organik balataları ya da yarı metalik balataları tercih edebilirler. Debriyaj seti, frenlerimizi her çalıştırdığımızda sabit kuvvet ve sürtünme ile aşınmaya dayanır. Tekerleklerin dönüşünü durdurmak için rotorlara gerekli sürtünme kuvvetini uygulayarak tüm darbeyi alacak ve aracı durduracak şekilde tasarlanmıştır. Böylece, araç fren balatalarının değiştirilme zamanını gösterecek belirli semptomlar fark edilmeye başlayacaktır. Yakın zamanda fren sistemi arızalanabilecek bir araçta olmak istemeyeceğiniz için bu semptomları her zaman ciddiye almalısınız. Her frene bastığınızda ortaya çıkan aşınmış fren balatalarının ilk göstergesi gıcırtılı bir sestir. Bu, sesi üreten birbirine sürtünen iki metal cisim gibi ses çıkaracaktır. Bazı fren balatalarında sadece bu amaç için gömülü özel metalik göstergeler bulunur. Bu tarz bir ses duyduğunuzda fren balatalarınızın değiştirilmesi gerektiğini bilmelisiniz. Fren balataları zamanla fiziksel olarak aşındığından, kalınlık giderek azalmaya devam eder ve yaklaşık 3 mm kalınlığında olduğunda, muhtemelen değiştirme zamanı gelmiştir. Bazen fren pedalı veya direksiyon simidi, belirli bir RPM'ye ya da hıza yavaşladığınızda titreşir ve bunlar, aşınmış bir fren balatası veya fren rotorunun açık bir göstergesidir. Bu nedenle, derhal inceleme yapılması tavsiye edilir. V fren fiyatları ve arka kampana fiyatları gibi detayları ve fren ekipmanlarını incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz.