Fren Balatası

Araç seyir halindeyken, frene basıldığında tekerleklere baskı uygulayarak durmasını sağlayan parçalara balata denir. Motorlu araçların frenleme sistemi, balata üzerine kurulmuştur. Tekerlek üzerine yerleştirilen ve yarım ay görünümündeki balata, her araçta farklı şekillerdedir. Balata, fren mekanizması üzerine yerleştirilir. Hem fren hem de debriyaj aksamlarında balata kullanılır. Bu sebeple araçların balataları çok önemlidir. Düzenli olarak balata kontrolü ve gerektiğinde değişiminin yapılması, olası kaza durumlarını azaltmaya yardımcı olacaktır. Fren balataları, yumuşak ve sert özellikli olarak üretilir. Araç balata yardımı ile durdurulduğunda, balatalarda aşınma ve yıpranma meydana gelir. Bu süreçte yumuşak özellikli balata kullanılıyorsa, aşınma orana yükselir. Yumuşak özellikli balatalar daha iyi frenleme yapmasına rağmen, çok çabuk biter. Sert özellikli balatalar, frene basıldığı zaman yeterli randımanı vermez fakat uzun süreli kullanım için uygundur. Tercihinize göre fren balatalarınızı yumuşak özellikli veya sert özellikli olarak satın alabilirsiniz.

Her aracın fren balatası şekli farklı olduğu için, aracınıza fren balatası satın alırken marka ve modelini göz önünde bulundurmanız gerekir. Fren balatası çeşitleri arasında ön fren balatası ve arka fren balatası seçenekleri bulunur. Balata satın alırken, aracınızın hangi bölümüne balata alacağınıza karar vermeniz ve ona uygun ürün almanız gerekir. Balatalar, sıcağa ve soğuğa dayanıklı olarak üretilir. Bu sayede tüm şartlarda güvenle kullanılabilir özelliğine sahiptir. Fren balatasının ömrünü, satın alacağınız sert özellikli veya yumuşak özellikli balataya göre belirleyebilirsiniz.

Fren balatanızın uzun ömürlü olması için araç kullanırken, ayağınızı sürekli fren ve debriyaj üzerinde tutmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Yoksa balataların tek taraflı aşınmalarına sebebiyet verebilirsiniz ve bu durumda da ihtiyaç duyduğunuzda sağlıklı bir frenleme gerçekleştiremeyebilirsiniz. Durulması gereken noktada duramayan araç, birine veya bir nesneye çarpabilir ve felaketlere neden olabilir. Fren sisteminin güçlü olması, olası kaza durumlarının azalmasına yardımcı olur. Bu sebeple fren balatalarınızı düzenli olarak değiştirmenizde yarar olacaktır. Fren balatası fiyatları, özelliklerine ve markalarına göre değişiklik göstermektedir.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Fren Balatası

için 34,963 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

ATE (440)
Bendix (6)
Beşer (92)
Bosch (9126)
Brembo (508)
Care (8)
(1)
Delphi (351)
(2)
(2)
EBC (101)
eren (17)
Eurocraft (526)
Febi (9)
Ferbe (20)
Ferodo (1564)
(1)
(3)
Icer (6)
Jurid (35)
Meyle (60)
(2)
Remsa (978)
(5)
Sangshing (227)
(1)
Textar (139)
Trow (10)
Trusting (40)
TRW (1374)
Valeo (54)
(5)
Zimmermann (68)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,260)
ve üzeri (1,390)
ve üzeri (1,414)
ve üzeri (1,422)
ve üzeri (1,442)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL