Tahrik Kayışları & Kitler

Tahrik kayışı, araçlarda direksiyon pompası ve klima kompresörü gibi parçaların hareket etmesini sağlayan kayışlardır. Hidrolik direksiyon pompasının ve klima kompresörünün düzgün çalışması için tahrik kayışlarının iyi durumda olması gerekir. Bunun için düzenli olarak tahrik kayışlarının kontrol edilmesi gerekir. Tahrik kayışları kontrol edilirken, kontakt anahtarı kontakta bırakılmamalıdır. Aşınmış, yıpranmış veya ayrılmış tahrik kayışlarının yenisi ile değiştirilmesi son derece önemli bir konudur. Tahrik kayışının gerginliğini kontrol etmek için, tahrik kayışının en uzun kısmındaki orta noktaya başparmağınız ile baskı uygulayın. Başparmak basıncının kuvveti yaklaşık 10 kg kuvvetinde olmalıdır, eğer kayış çok gevşek ise yetkili servis tarafından gerekli ayarların yapılması sağlanmalıdır. Tahrik kayışları, araçların marka ve modeline göre üretildiği için, tahrik kayışı satın alırken aracınızın özelliklerine uygun olanı tercih etmeniz gerekecektir.

Tahrik kayışının arkasında, motor bölümünde bulunan kauçuk kayış da triger kayışıdır. Triger kayışının görevi ise piston ve sübanların eş zamanlı çalışmasını sağlamaktır. Araçların çalışma prensibinde, bu iki mekanizmanın eş zamanlı olarak çalışması zorunludur. Eğer pistonlar ve sübanlar eş zamanlı çalışmazsa, sübanlar direkt pistonların üstüne gider, bu da motora ağır hasar verir. Motorun ömrünü uzatmak için triger kayışlarının düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Eğer kayışlar eskimiş veya yıpranmışsa yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Triger kayışının değişim süresi, araçların markasına ve modeline göre değişiklik gösterebildiği için net tarih vermek çok zordur. Bunun için aracınızın bakım kataloğuna bakarak tarih hesabı yapabilirsiniz.

Triger kayışı, araçlar için fazlasıyla önemlidir. Eğer koparsa, araç çalışmayacak ve siz de yolda kalacaksınız. Bu nedenle araç bakımınızı gerçekleştirirken triger kayışlarını ihmal etmeyiniz. Triger kayışları, araçların marka ve modellerine göre üretilmektedir. Golf, Punto, Juke, Micra, Jetta, Clio gibi farklı modellere sahip aracınız varsa, kategorimizde bulunan triger seti ürünlerini inceleyebilirsiniz. Triger kayışını değiştirirken, gergi ve avare bilyaları mutlaka set olarak değiştirilmeli, su pompası da kontrol edilmeli, gerekiyorsa onun da yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Tahrik Kayışları & Kitler

için 6,502 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(106)
ve üzeri (116)
ve üzeri (117)
ve üzeri (118)
ve üzeri (118)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL