Sis Farı

için 7,445 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sis Farı

Sis farı, görüşün azaldığı sisli ve yağmurlu hava koşullarında yol yüzeyini, şerit çizgilerini ve işaretlerin daha iyi görünmesini sağlamak için üretilmiştir. Kısa ya da uzun far ışıkları, yağmur veya sisteki yoğunlaşma nedeniyle parlak yansımalar oluşturduğundan verimli bir aydınlatma sağlayamayabilir. Bunun için, bu gibi hava şartlarında sis farı kullanılması, yolu daha net görebilmek adına önemlidir. Sis farı, araç üzerinde yere daha yakın olacak şekilde monte edilir, böylece yol yüzeyini aydınlatma etkisi yükseltilir. Islak bir yol yüzeyi ışığın % 85'ini yutar. Dolayısıyla sis farlarının yol zeminine yakın olması, yol üzerinde daha keskin aydınlatma yaratacak ve yol çizgilerinin net bir şekilde görünmesini sağlayacaktır. Sis farlarının ışığı yere paralel, geniş açılı, kısa mesafeli ve homojen yayılan bir ışıktır. Işık deseni alt kısmı aydınlık, üst kısmı karanlık olacak şekilde yatay olarak keskin bir şekilde bölünmüştür.

Normal hava şartlarında sis farlarının kullanılması pek de etki göstermez, dolayısıyla gerekmediği sürece kullanılmaması gerekir. Kısa mesafeyi aydınlattığı için sisli ve yağmurlu günler dışında kullanıldığında daha iyi bir aydınlatma sağlamaz. Yüksekliği doğru ayarlanmamış ön sis farları karşıdan gelen sürücüleri, gereksiz yere yakılan arka sis farları arkadaki sürücüleri zor durumda bırakabilir. Sis farlarının deseni, normal koşullar için tasarlanmıştır, amacı dışında kullanıldığında diğer sürücüleri rahatsız edebilir. Gece yağışlı ve sisli havalarda kısa farlar + sis farları yakılır. Yağmurlu ya da yağmursuz tüm sisli hava şartlarında sis farları, normal farlar ile beraber kullanılmalıdır. Böylece hem sürücünün sisli havadaki görüş mesafesi artar hem de karşıdan gelen araçlarının sürücüyü fark etmesi daha kolay olur. Sisli havalarda sis farlarının kullanılması, diğer otomobil kullanıcıları tarafından fark edilmeye yardımcı olur. Böylece olası kaza durumlarının önüne geçilir.

Sis lambası modelleri, araçların marka ve modellerine göre değişiklik göstermektedir. Her aracın tasarımı farklı olduğu için sis farı tasarımı da farklı şekildedir. Dolayısıyla sis farı satın alırken, aracınızın marka ve modeline uygun olanı tercih etmeniz gerekecektir. Sis farı montajı oldukça kolay ve pratiktir. Sis farında, lambanın arka tarafı metal ve paslanmaz malzemeden üretilir böylece uzun süreli kullanım imkanı sunar. Sis farı fiyatları, marka ve modellere göre değişiklik göstermektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka Uyumu

Volkswagen (470)
Honda (306)
Renault (205)
Ford (177)
Opel (153)
Fiat (144)
Hyundai (118)
Peugeot (80)
BMW (63)
Toyota (56)
Chevrolet (52)
Kia (47)
Seat (40)
Audi (35)
Skoda (28)
Dacia (26)
Nissan (21)
Subaru (13)
Tofaş (9)
Mini (7)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(260)
ve üzeri (347)
ve üzeri (381)
ve üzeri (388)
ve üzeri (411)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL