Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

LED Far

için 12,006 sonuç bulundu.

LED Far

Otomobiller için aydınlatma donanımları büyük önem taşıyor. Sebebi ise aydınlatma sistemleri hem araç içerisindeki yolcuların hem de diğer araçlarda bulunan yolcular ile yayaların güvenliğini yakından ilgilendiriyor. Son yıllarda ise otomobil dünyasında LED far teknolojisi öne çıkıyor. Yeni dönem araçların pek çoğunda LED far standart ya da opsiyonel olarak sunuluyor. Daha eski döneme araçlarda halojen far kullanılsa da, bunları LED far ile değiştirmek mümkün oluyor. LED far araba üzerindeki aydınlatma sistemine sonradan eklenebiliyor.

Gündüz Farlarında LED Teknolojisi

Gündüz Farlarında LED Teknolojisi

LED aslında bir elektronik devre isminin kısaltmasını oluşturuyor ve tam ifadesinin Türkçe dilindeki karşılığı ışık yayan diyot şeklinde oluyor. LED farlar oldukça parlak bir görünüm sergiliyor, ancak LED far ampulü tarafından yansıtılan ışık fazla büyük bir alana yayılmıyor. Bu sebeple LED teknolojisi araçlarda daha çok gündüz farı olarak tercih ediliyor. LED far çeşitleri ise ürünün kullanıldığı alana göre değişiklik gösteriyor. Zira LED farlar sadece gündüz farı olarak kullanılmıyor. Aynı zamanda aracın stop lambalarında da kendine yer bulabiliyor. Ayrıca son dönemde sinyal lambalarında da LED farlara rastlamak mümkün. Bunlara ek olarak çakarlı LED far ürünleri piyasada satılıyor. Ancak çakar lambalar belli araçlarda kullanılıyor ve bu belirlenen araçlar dışında çakar kullanılmasının cezası bulunuyor.

Daha Kolay Fark Edilmek için LED Far

Daha Kolay Fark Edilmek için LED Far

LED far aracın görünümüne olumlu katkı yaptığı kadar yerleştirildiği bölgenin kullanım etkisini de arttırıyor. Stop lambasında kullanıldığı zaman halojen ampule göre daha keskin ışık yayabiliyor. Böylece araç fren yaptığında bu hamlesi daha kolay fark edilebiliyor. Aynı şekilde LED sinyal lambaları da normal sinyal lambalarına göre daha belirgin yanıyor. Üstelik LED far markaları artık sinyal lambalarında 'kayar LED sinyali' olarak da bilinen hareketli LED lambaları üretebiliyor. Bu da başka sürücüler ve yayalar tarafından fark edilme oranını daha yukarıya çekiyor. Yine LED gündüz farları farkındalık olayına katkıda bulunuyor. Böylece araçların aydınlatma sisteminde kullanılan LED teknolojisi hem yaya hem de yolcu güvenliğini daha yukarılara çıkarabilen bir teknoloji olma özelliği ortaya koyuyor. LED far imal eden pek çok üretici bulunuyor. Ayrıca LED farlar kalite ve özelliklerine göre birbirinden ayrılıyor. LED ampul far fiyatları üzerinde ise ürünün kalitesi ve özellikleri etkili oluyor.

Birbirinden Farklı Tasarımları ile LED Farlar

Birbirinden Farklı Tasarımları ile LED Farlar

LED Xenon far olarak bilinse de iki teknoloji arasında farklar bulunuyor. En temel fark ise aydınlatma alanında ortaya çıkıyor. LED farlar küçük alanları aydınlattığından genel olarak aracın fark edilmesi için görev yapıyor. Xenon far ise ışığını uzak mesafelere kadar taşıyabiliyor. Ayrıca Xenon farların ismi ksenon adı verilen elementten geliyor. Bunun dışında pek çok alanda kullanılan LED farlar oval ya da şerit gibi farklı tasarımlarda olabiliyor. Bu ürünleri satın almak isteyen tüketicilerin iyi bir LED fara sahip olmak için araştırma yapması önem teşkil ediyor. Araştırma için de tüketiciler internete LED far yorum şeklinde arama yaptıklarında pek çok sonuçla karşılaşabiliyor. LED far tavsiye noktasında tüketicilerin son kararında etkili olabiliyor. Tüketicilerin son kararını etkileyen bir başka nokta daha bulunuyor. Bu da LED far ampul fiyatları olarak öne çıkıyor. Öte yandan LED farların birden çok avantajı bulunuyor. Bu teknolojiye sahip farlar düşük enerji tüketimi ile ön plana çıkıyor. Aynı zamanda LED farlar boyut olarak da küçük bir görünüm sergileyebiliyor. Parlaklık konusunda da LED farlar olumlu bir çizgi ortaya koyuyor. Yolunuzu aydınlatacak diğer ön far modellerini de incelemek isterseniz Ön Far kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(881)
ve üzeri (1,406)
ve üzeri (1,566)
ve üzeri (1,598)
ve üzeri (1,664)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL