Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Angel Far

için 730 sonuç bulundu.
 • 579,90 TL
  DEKOHOP
  %100
 • 350,00 TL 280,90 TL
  % 20
  IQELEKTRONİK
  %100
 • 155,00 TL 125,00 TL
  % 19
  IQELEKTRONİK
  %100
 • 210,00 TL 160,00 TL
  % 24
  SistemLedMarket
  %100
 • 175,00 TL 150,00 TL
  % 14
  IQELEKTRONİK
  %100
 • 640,00 TL 439,90 TL
  % 31
  SistemLedMarket
  %100
 • 679,90 TL 579,90 TL
  % 15
  tekstore
  %100
 • 145,00 TL 110,00 TL
  % 24
  IQELEKTRONİK
  %100
 • 640,00 TL 489,90 TL
  % 23
  SistemLedMarket
  %100
 • 350,00 TL 299,90 TL
  % 14
  IQELEKTRONİK
  %100
 • 239,90 TL 169,90 TL
  % 29
  PiknoTasarım
  %100
 • 350,00 TL 289,90 TL
  % 17
  IQELEKTRONİK
  %100
 • 239,90 TL 169,90 TL
  % 29
  PiknoTasarım
  %100
 • 220,00 TL 199,99 TL
  % 9
  unluturkotoaksesuar
  %99
 • 299,90 TL 229,90 TL
  % 23
  IQELEKTRONİK
  %100
 • 299,00 TL 249,00 TL
  % 17
  IQELEKTRONİK
  %100
 • 150,00 TL
  IQELEKTRONİK
  %100
 • 299,00 TL 235,00 TL
  % 21
  IQELEKTRONİK
  %100
 • 1.009,90 TL 999,90 TL
  NoktaOto
  %100

Angel Far

Angel far tasarımları araba tutkunlarının vazgeçilmez dekor ürünlerinden biridir. Arabasının görünümünde değişikliğe gitmek isteyen ve daha elegan bir görünüm sağlamak isteyen kişiler, öncelikle far değişimi yapmaya yönelmektedirler. Kısaca tanımını yapmak gerekirse angel far halka, şeklindeki ışığın arabanın far bölümüne yerleştirilerek oluşturulan görüntüye verilen isim olarak açıklanabilir. Halka şeklinde olması yaygın olan bu ışık sistemi farklı teknolojiler kullanılarak daha değişik biçimlerde de kullanılabiliyor. Son zamanlarda halka şeklindeki far tasarımlarına ek olarak U tipi angel far da oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazı araba farları halka şeklindeki ya da U şeklindeki angel farlara uyum göstermediği için piyasada L şeklinde de kullanılabilen türleri mevcuttur. Bazen fara uygun olarak takılabilmesi için ters L şeklinde de satışta olan angel farlara rastlamak mümkündür. Arabanın görünüşünü tamamen değiştirdiği gibi sürüş esnasında ekstra ışık kaynağı da sunmaktadır. Farların yerine takılabilecek angel far ledi bulma imkanı olmasına rağmen aynı zamanda mevcut farları sökmeye gerek kalmadan ek olarak takılabilecek pek çok çeşit de piyasada yerini almaktadır. İki türünde de istenilen halka ışık görüntüsüne kavuşmak mümkündür ancak klasik farın üzerine ek olarak eklenen ledlerin işlevselliği biraz daha düşük kalabilmektedir. Bu yüzden seçim yapmadan önce araştırma yapıp far ve aydınlatma ürünleri arasındaki farklılıkları iyice gözden geçirmek faydalı olacaktır.

Angel Far Nedir Nasıl Kullanılır?

Angel Far Nedir Nasıl Kullanılır

Araba farlarına takılan angel far tabiri İngilizceden gelen bir tanım biçimidir. Angel kelime olarak melek anlamına geldiği ve far etrafına konulan halka şeklindeki beyaz ışık, temsili melek gözlerine benzediği için bu ismi almıştır. Zamanla farklı şekillerde kullanılmaya başlansa da bu isimle anılmaya devam eden bir ürün haline dönüşmüştür. Son yıllarda ise arabasının dizaynında daha sert bir görünüm elde etmek isteyenleri memnun eden devil eyes adındaki farlar da piyasada yerini almış durumda. Türkçeye şeytan gözü far olarak çevrilen bu angel far kırmızı olarak piyasada satılmaktadır. Arabanın görüntüsünü biraz daha sertleştirmek isteyenlerin favori ürünü olan şeytan gözü farlar genelde iki renkle olarak üretilmektedirler. Işığın dış kısmı klasik beyaz LED halkadan oluşurken içerisine ayrıca kırmızı ışık eklenerek farklı bir görünüm kazandırılmıştır. Pek çok arabayla uyumlu şekilde kullanılabilen bu ürünleri pek çok yaştaki araba severin modifiye ederken araçlarında kullandığını görebilmek mümkün. Bazı şeytan göz farlar tek seferde ışığı yansıtırken bazıları da sıralı olarak ışığı yansıtma özelliğine sahiptir. Bunlar farklı markalara göre değişkenlik gösterse de çoğu far modeli ayarlanabilir ışık gücüne sahiptir. İster düşük ister daha güçlü olarak ışığı yansıtabilme özelliği bulunuyor. Bunu ayarlarken mutlaka güvenlik önlemleri dikkat etmek gerekiyor. Angel far takımı aşırı ışık verdiği zaman kullanım sırasında gece karsıdan gelen araç sürücüsünün direkt olarak yansıyabilir. Bu ışık istenmeyen durumların oluşmasına sebep olacağı için mutlaka dikkatli olmak ve güvenliği göz önünde tutarak montajları yapmak gerekmektedir. Modifiye yapılan araçlar mutlaka uzman kişilerin görüşünü aldıktan sonra trafiğe çıkmalıdır. Bu sayede uzun süreli güvenli sürüş deneyimi yaşamak mümkün olabilir. Bazı far modellerinde angel far renkli olarak üretilmektedir. Pek çok farklı renkte ışık yansıtma özelliği olan bu ışıklar arabanın görüntüsünü daha da farklı bir hale getirmektedir. Özellikle gençlerin sıklıkla tercih ettiği bu renkli ışıklandırmalar uzun ömürlü oldukları için yıllarca kullanılabilmektedirler. Gece sürüş için uygun olmalarının yanı sıra gün içerisinde de kullanılabilirler. Renkli oldukları için gün ışığında bile klasik beyaz halka ışınlarından daha fazla yansımaktadırlar. Genelde 12 volt olarak satışta olan bu renkli farların renk değişimi çok rahat yapılabilmektedir. Bazı modellerde ışıklar el kumandasıyla çalışabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede araç içinde ve dışında iken ışıkları kontrol edebilmek çok daha rahat olmaktadır. Sayfamızdan Xenon far modellerine de göz atabilirsiniz.

Angel Farların Günümüze Kadar Geliş Süreci

Angel Farların Günümüze Kadar Geliş Süreci

Angel far ilk olarak piyasaya 2000 yılında çıkmıştır. Lüx araç üreticilerinin ortaya çıkardığı bu ışıklandırma sistemi o kadar beğenildi pek çok araba üreticisi bazı modellerinde angel far kullanmaya başlamıştır. Günümüzde ek olarak satın alınabilen çeşitleri sayesinde pek çok arabaya angel far uygulaması yapmak mümkün. Arabalarının daha elegan bir görünüm kazanmasını tercih eden kişilerin angel far beyaz renk kullanmayı tercih ettiği görülmektedir. Daha sert görünüm kazandırmak isteyenler ise kırmızı ve beyaz ampullerin birleşiminden oluşan şeytan gözü far modelini tercih etmektedirler. Arabalarında daha çok eğlenceli bir görünüm kazandırmak isteyenlerin tercihi ise renkli farlardan yana olmaktadır. 7 renk angel far son zamanlarda en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Her ışığın istenilen renkte kullanılabilme özelliği olması kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Üstelik bu çok renkli far modelleri pek çok araçla uyumlu olarak çalışmalarına rağmen fiyat olarak bütçeyi de zorlamıyor. Uygun fiyatlı araç kullananların da arabalarını istedikleri görünüme fazla para harcamalarına gerek kalmadan ulaşmalarını sağlıyor. Renkli angel far kumandalı olarak satışa sunulduğu için gece ışığı açıp kapatmak oldukça kolaydır. Genelde kumandası 5 santim eninde avuca kolay sığabilecek bir türde olduğu için tutuşu kolaydır ve fazla yer kaplamamaktadır. Aracın içinde torpido gözünde ya da direksiyonun hemen yanında muhafaza edilebilir. Cepte ya da çantada dua taşımak da son derece rahat olan kumandalar ufak piller yardımıyla çalışmalarına rağmen uzun süre kullanılabilme özelliğine sahiptir. Angel far satın alırken genelde çift olarak satın almak iki farın da tam anlamıyla uyumlu olmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle L ya da U şeklindeki far modellerinin birbirinden farklı boyutlarda olacağını göz önüne alarak satın alma işlemini gerçekleştirmek gerekiyor. Aynı markanın aynı modelini birlikte almak uyum sorunu yaşanmasına engel olacağı gibi ikili olarak satıldığında angel far fiyatları biraz daha düşük seviyelere inmekte ve cebi yormamaktadır. Üstelik pek çok araca uyumlu çok farklı özellikleri barındıran far modellerine de ulaşmak mümkün olabiliyor.

Farlarda Kullanılan Ampul Çeşitleri

Farlarda Kullanılan Ampül Çeşitleri

Yıllar içerisinde gelişen teknoloji araba sistemlerinin de değişmesine olanak sağlamıştır. Farlarda kullanılan aydınlatma sisteminde eskiden çoğunlukla halojen ampuller kullanılmaktaydı. Bu kullanım günümüzde oldukça azalmıştır. Bunun en önemli sebebi LED ampullerin daha çok piyasada yerini alması ve daha avantajı olmasıdır. Halojen ampul kullanılarak üretilen araç ışıklandırma sistemlerindeki en büyük problem lambanın kısa bir ömre sahip olmasıdır. Sarı ışık vermesi ile bilinen ve klasik aydınlatma sağlayan bu ışıklar günümüzde uygun fiyatlı olduğu için kullanılsa da bakımı zahmetli olduğu için kullanıcıları yoran bir sisteme sahiptir. Üstelik halojen ampuller klasik far ya da angel far ampulü olarak kullanıldığı zaman enerji tüketimi de oldukça fazla olmaktadır. Bu yüzden büyük firmalar çoğunlukla LED ampul sistemlerini kullanmaya yönelmişlerdir. LED ampuller pek çok boyuta uygun olarak kolaylıkla üretilebildiği için ve rengi çokça beğenildiği için pek çok araba modelinde sıklıkla kullanılıyor. Enerji tüketimi oldukça az olduğu için üretim sırasındaki yüksek maliyeti göz ardı ediliyor ama çalışma sırasında yaydığı ısı bu ampul sisteminin eksisi olarak tanımlanıyor. Angel far teknolojisinde sıklıkla kullanılan Xenon aydınlatma sistemi de halojene göre daha az enerjiyle daha çok ışık vermesi ile bilinir. Angel xenon far kullanılan araçlardaki tek sorunun ışık açıldıktan sonraki aydınlatma sürecinin birkaç saniye sürmesidir. Kısa far sisteminde kullanılabilen bu ampul sistemi düğmeye basıldıktan birkaç saniye sonra devreye girebildiği için araçların uzun far sistemlerinde kullanılmaya uygun değildir. Güçlü ışık verme özelliği olduğu için de Xenon far takıldığı zaman ışık ayarlaması doğru yapılmalıdır. Aksi takdirde trafikte diğer sürücüleri rahatsız edebilecek kadar çok ışık yayabilir. Uzun ömürlü olması sebebiyle tercih edilse de üretiminin maliyetli olması sebebiyle herkesin kullanabilmesi mümkün olmuyor. Günümüzde bazı otomobil firmalarının lazer farları sıklıkla kullandığını görmek mümkün. Pek çok marka LED aydınlatma sistemlerinden daha fazla ışık verdiğini açıklasa da lazer sistemlerinin yüksek fiyatlı oluşu onların her araç için kullanılmasını engelliyor. Üstelik çok fazla ışık yaydıkları için de lazer ışıklandırmaların sadece uzun far sistemlerinde kullanılabildiği görüşü oldukça yaygındır. Ekipman açısından tepe lambası modellerini de satın alabilirsiniz.

Angel Far Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Angel Far Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aracına angel far taktırmak isteyenlerin karşısına çok fazla sorun çıkabiliyor. Bazı far modelleri pek çok arabayla uyumlu olarak çalışabileceği için kolaylıkla satın almak mümkün oluyor fakat bazı spesifik model aracın cinsine gore özel olarak üretilmektedirler. Bu yüzden satın almadan önce iyice araştırma yapmak ve istenilen modelin araç ile uyumlu olup olmadığına emin olmak gerekiyor. Fiyatlar modele göre değişkenlik gösterdikleri için özelliklerine dikkat etmekte fayda var. Bazı angel far özellikleri fiyatı arttırabilmektedir. Farda kullanılan ışık sisteminin maliyeti, renkli olup olmadığı ya da nasıl çalıştığı ürünün fiyatını doğrudan etkilemektedir. Bazı modeller sadece halka olarak satışa sunulduğu ve araç sistemine kolaylıkla takılabildikleri için oldukça uygun fiyatlıdırlar. Ancak bazı angel far çeşitleri arabanın sistemine göre özel olarak üretildiği için fiyatı daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Arabanın üretim yılı modeli ve markasına göre de büyük farların fiyatını belirleniyor. Büyük bir far paketi olarak satın alınan angel farın kurulumu biraz daha zahmetli olabilmektedir. Bu yüzden araba sistemlerine hakim biri tarafından takılması gerekmektedir. Daha ufak boyutlardaki plastik angel farların kurulumu yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kolay bir sistem araç sahibi tarafından takılabilir ancak bu işi bilmeyen araç kullanıcıları angel far plastik olsa bile bir uzmandan yardım almaları gerekmektedir.

Uygun Fİyatlı Angel Far çeşitleri Tüm Araçlarda Kullanılabilir

Uygun Fiyatlı Angel Far çeşitleri Tüm Araçlarda Kullanılabilir

Angel farlar hem gündüz hem de gece kullanım için uygun yapıya sahiptirler. Gündüz ışığı fazla yansıtamasalar da arabanın görünümünde ciddi değişiklikler yaptığı için kullanıcılar farları açmayı tercih etmektedirler. Özellikle renkli angel farlar bulutlu havalarda daha fazla parladıkları için kullanıcıların memnuniyetini kazanmaktadırlar. Genelde çift olarak satılan bu far çeşitlerinin montajı farın tipine göre değişiklik göstermektedir. Büyük far paleti şeklindeki modelleri takmadan önce aracın orijinal far sistemini tamamen söküp yeni olan angel far sistemini takmak gerekiyor. Bunu özel olarak yapan araç modifiye merkezleri vardır. Bu merkezlerdeki kişiler araç elektrik sistemine daha fazla hakim oldukları için kullanım sırasında oluşabilecek aksaklıkları da ortadan kaldırarak farları arabanın orjinal farı gibi monte edebilmektedirler. Günümüzde fiyatı biraz daha uygun olduğu için daha fazla tercih edilen 7 inç angel far modelini pek çok araçta görebilmek mümkündür. Pek çok araç modeliyle kullanılabilen bu türün farklı renklerde üretilenleri de mevcuttur. Pek çok zevke hitap eden bu modelin montajı da son derece kolaydır. Farklı ampul sistemleriyle kullanıldığı için ışığı yansıtma özelliği modele göre değişiklik göstermektedir. Yansıttığı ışık ayarlanabildiği için trafikte sorun oluşturmadan kullanılabilmektedir. Bu modeldeki angel far yorum ve görüşler genellikle fiyatı ve performansının üst seviyelerde olduğunu gösteriyor. İnsanlar kolaylıkla monte edebildikleri, beğenmediği zaman da çıkarabildikleri ufak boyutlardaki angel far modellerini daha çok tercih etmektedirler. Çin de üretimi yapılan ve çoğunlukla plastik malzeme kullanılarak üretilen LED ışıklandırmalar da aracın sistemine kolaylıkla adapte olabilmektedirler. Üstelik son derece uygun fiyatlı olan bu ürünler hem halka şeklinde hem de U şeklinde kullanabildikleri için sıklıkla tercih edilmektedirler.

Angel Far Nasıl takılır?

Angel farı takma işlemi nasıl bir ürün kullanıldığına göre değişiklik gösterir. LED şeklindeki farları takma işlemi için orijinal far camının içerisinden girip LED’i yapıştırmak gerekiyor. Ardından LED far ışığına bağlanan elektrik kablolarıyla birleştirmek gerekiyor. Farın kendi ampulü takıldıktan sonra angel farı takma işlemi bitmiş oluyor. Kumandalı olan LED’ler ufak bir kumanda vasıtasıyla çalıştırılır. Kumandasız LED’ler ise araba çalıştığı zaman devreye girer. Daha büyük olan ve araç modeline göre dizayn edilmiş farların ise işlemi daha fazladır. Bütün far sisteminin sökülüp yeniden takılması gerektiği için işi bilen bir usta tarafından işlemin yapılması gerekmektedir. Bazı araç servisleri bu hizmeti sağlarken, araba elektrik işlerinden anlayan ustalar bu işlemi gerçekleştirebilir. Genelde dayanıklı LED’lerden oluşan angel farlar uzun ömürlü oldukları için yıllarca değiştirmeye gerek kalmadan kullanılabilmektedirler. Halka şeklinde ya da U şeklindeki LED farları takma işlemi genelde birbirine benzemektedir ancak bazı araçların modellerinin farları birbirinden farkı olduğu için takma işleminin süresi değişebilir.

Angel Far Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Angel far alırken dikkat edilecek ilk nokta araçla uyumlu olup olmadığıdır. Pek çok model 12 volta sahip araçlarla uyumlu olarak çalışır ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta araba farının şeklidir. Bazılarının farları, bir gözü andıracak şekilde yana doğru uzadığı için satın alınan far dar gelebilir. Bazıları da farın tamamını sarmayacağı için istenilen görüntüye kavuşmayı engelleyebilir. Bu sebeple satın alırken hem arabanın ölçüsü hem de farın ölçüsünün birbiriyle uyumlu olup olmadığına bakılmalıdır. Farın hangi tür ışıklardan yapıldığını da kontrol etmek gerekir. Halojen ampullerin daha fazla enerji tükettiğini LED lambalardan yapılmış lambaların ise daha tasarruflu olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Işıklar takıldıktan sonra hem gece hem de gündüz doğru şekilde çalışıp çalışmadığı iyice kontrol edilmelidir.

Angel Far Ne İşe Yarar?

Bu tür farlar gündüz ışığı olarak bilinirler. Daha çok araç görüntüsünü güzelleştirmek için takılan bu halka ışıkların son yıllarda farklı biçimlerde olanları da mevcuttur. Hem gündüz hem de gece kullanılabilme özelliğine sahip bu ışıklar aracın daha elit bir görüntüye bürünmesini sağlamaktadırlar. Genellikle orijinal olarak angel far bulunmayan arabalar için dizayn edilen bu ürünün araç sürücüsüne ekstra görüş alanı sağladığı da biliniyor. Fakat bazı durumlarda ışık aşırı olabilmekte ve karşı yoldan gelen sürücüleri rahatsız edebilmektedir. Bu yüzden angel far takıldıktan sonra kontrolleri yapılmalı ve güvenliği test edilmelidir. Bu far türünün her türlü araca uygun üretilen modelleri mevcuttur. Bu sayede orijinalinde angel far sistemi olmayan araçlara bile takılması mümkündür. Kumanda sistemiyle de kontrol edilebilen özellikte olmalarının yanı sıra araç elektrik sistemiyle aynı anda çalışabilen sistemlere sahip olanlar da vardır. Bazıları renkli olan bu far çeşitleri araç modifiyesi işleriyle meşgul olan insanların sıklıkla aracın görüntüsüne başka bir hava katmak için kullandığını görmek mümkündür.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(49)
ve üzeri (71)
ve üzeri (81)
ve üzeri (85)
ve üzeri (92)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL