Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Park Sensörü

için 2,530 sonuç bulundu.

Park Sensörleri

Araba kullanmak bazen trafik anında, bazen ise park etme işleminde bize zorluk çıkarabilir. Özellikle yeni araba kullanmaya başlamış kişiler için veya park konusunda sıkıntı yaşayan bireyler için bu durum daha da zor hale gelebilir. Bu yüzden, sürücülerin park etme sorununu en aza indirmek için park sensörleri adında bir teknoloji ile sistem geliştirilmiştir. Park sensörleri bireylerin araçlarını park etmelerini en kolaya indirgemeleri amacı ile üretilen ve sürücülere yardımcı olan teknolojik sistemlerdir. Park edeceğiniz yerde ve arazide park işlemine engel olacak herhangi bir şey varsa, bunu anlayarak park işlemini daha doğru ve tehlikesiz yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Ayrıca, sayfamızda çok sayıda model, marka ve teknolojinin içerdiği ürünler bulunmaktadır. Aracınıza, aracı genelde nerelerde kullandığınıza ve sensörlerin içerdiği farklı sistemlere göz atarak size en doğru olanını seçip aracınızı, kendinizin ve sevdiklerinizin daha güvende olmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer park sensörü fiyat konusunda bir fikriniz yok ise değişik sensörleri inceleyerek bütçenize göre olanını tercih edebilir ve fiyat açısından da karşılaştırma yaparak ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha önceden bu ürün hakkında bir bilginiz yok ise ve park sensörü önerisi arıyorsanız, yine sayfamızda bulunan yorumlara ve görüşlere bakarak da bir bilgi sahibi olabilir ve seçiminizi en doğru şekilde yapmayı sağlayabilirsiniz. Bu sayede park sensörü tavsiye konusunda da bilginiz olmuş olur. Burada farklı sayıda olan, değişik renkte, kameralı olanlarının bulunduğu, sizi uyarma şekillerini içeren oto elektrik özellikleri bulabilirsiniz.

Park Sensörü Nedir?

Park Sensörü Nedir?

Park yaparken kaza gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak ve kendi hayatımızı tehlikeye atmamak için size yardımcı olabilecek bir şeydir. Araçların farklılıkları ile birlikte park sensörleri de bulundukları yere göre değişiklik gösteriyor. Örneğin bazı araçlarda bu sensörleri arabanın arka kısmında bulabilirken başka araçlarda da ön park sensörü bulunmakta. Eğer bir yere çarpma durumunuz varsa sistem sayesinde bu durumu çarpabileceğiniz yere 1 metre kala anlayabileceksiniz. Sistem sizi uyaracak ve çarpma riski en aza inecektir. Bunu yaparken sistem sizi iki şekilde uyarabilir; görsel ve sesli olarak. Bu da alacağınız ürüne göre değişiklik gösterecektir. Sayfamızda da görüntülü park sensörü veya sesli park sensörü çeşitlerini bulabilirsiniz. Sensörün avantajlı yönlerinden biri sistemin her şeyi algılayabiliyor olmasıdır. Arabayı park etme endişeniz varsa ya da park edeceğiniz yer sıkıntılı bir yer ise, bu sensörle birlikte arabayı bir yerlere çarpmadan ve uyarılar sayesinde daha rahat bir şekilde araç park etmek mümkündür. Bu sayede kendinizi daha güvenli hissedebileceksiniz. Ultrasonik dedektörler sayesinde araç ile diğer cisimler arasında ne kadar mesafe varsa bunu anlayacak bir teknolojiye sahiptir. Bu şekilde oluşturulan bir sistem doğru ve herhangi bir probleme sebep olmadan park etmeye katkı sağlayacaktır. Park sensörü, Bazen sadece yeni model araçlarda kullanılabilen bir şey olduğu düşünülse bile, eski model aracınız varsa burada da kullanabileceğiniz avantajlı bir sistemdir. Park etme endişesi içinde olan bireylerin satın alabileceği ideal ürünler arasındadır. Sayfamızda bulunan park sensörü hakkında görüş sahibi olmak için sayfamıza göz gezdirdikten sonra sizin için uygun olan sensör hangisi ise buna karar verebilirsiniz.

Elektromanyetik Park Sensörü ile Cisimleri Kolaylıkla Algılama

Elektromanyetik Park Sensörü ile Cisimleri Kolaylıkla Algılama

Bu sensör tipi park sensörü çeşitlerinin bir tanesidir. Elektromanyetik olması sebebi ile çevrede bir manyetik alan üretir. Bu teknoloji araba dışında ve araba için tehlikeli olarak düşünülebilecek her türlü cismi fark etme kapasitesine sahiptir. Aracı park etmeye çalışırken etrafta herhangi bir cisim var olup olmadığını bu sayede anlayabilirsiniz. Daha sonra ise fark ettiği maddeler için bir dalga gönderiyor. Bunu yapmasındaki sebep ise maddelerin nerede olduğunu anlamaktır. Aracınızı park etmeye çalışırken bu sensör size bir şekilde sinyal veriyorsa o zaman sensörün algıladığı cisme yaklaştınız demektir. Bunun sonucunda da arabayı o maddeye çarpma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bir maddeye çarpacağınızı anladıktan sonra ona göre bir hamle yapıp hem aracınızı hasar görmekten kurtarabilir hem de siz ve aracın içindeki sevdiklerinizin hayatını koruyabilirsiniz. Aynı zamanda bu teknolojide sensörün sinyal verme sıklıkları da belirlenmiş. Bir cismi sensör ilk farkettiği zaman bir sinyal gönderirken, bu maddeye yaklaştığınızda ve tehlikeye daha yakın olduğunuz da size sık sık sinyal gönderir. Bu özelliği ile sistem güvenilirliği konusunda kendisini size daha iyi anlatabilir. Daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak, model, fiyat aralıklarını öğrenmek ve park sensörü önerisi konusunda yardım almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bu sayede ürünleri karşılaştırarak içinize sinen ürünü alabilecek ve kendinizi araç park etme konusunda daha emniyetli hissedeceksinizdir. İstediğinizi seçtikten ve ürünü aldıktan sonraki konu ürünü nasıl monte edeceğinizdir. Bu ürünün iyi yönlerinden birisi montaj işleminin kolaylıkla yapılıyor olmasıdır. Montaj işlemini yaparken bu konuda bilgi sahibi olan birisinden faydalanıyor olmak size ekstra güven verebilir. Yine de kullanım talimatlarını okuyarak zorlanmadan kendiniz montajı yapabilirsiniz. Ayrıca yerleştirdiğiniz kısım göz önüne alınarak arabada daha estetik bir görünüm sağlayabilir. Başka bir ifade ile, arabaya yerleştirilen bu sensör sizi görünüm açısından rahatsız etmeyecektir. Elektromanyetik park sensörünün bu özelliklerine sayfamıza göz attığınız zaman ulaşabilirsiniz. Ve aklınızda olan sensör çeşidi bu ise hangi şekilde çalıştığına bakarak da Cenmax park sensörü seçiminizi yapabilirsiniz.

Ultrasonik Park Sensörü İle Güvende Kalın

Ultrasonik Park Sensörü İle Güvende Kalın

Bu sensör ise elektromanyetik park sensörü gibi aracınızın etrafında bulunan maddelerin neredelerde konumlandıklarını fark etme yetisine sahiptir. Bununla birlikte, doğası gereği insanların işitemedikleri bazı sesler bulunmakta. Bu ürünün teknolojisi sayesinde, sistem sesleri algılayacak ve sizi uyaracaktır. Özellikle algıladığı sesten yayılan ses sinyalleri ile birlikte cisimlerin tam olarak size ne kadar yakın ne kadar uzak olduğunu belirlemesi size avantaj sunacaktır. Bunların dışında sensör sonar denilen bir teknoloji ile aracın bir maddeye olan uzaklığını ölçülüyor. Sensör sonar dediğimiz şey ses dalgaları ile yakından ilgilidir. Bu dalgaları ölçerek tehlikeye ne denli yakın olduğunuzu anlayabilirsiniz. Bunu yaparken de bu çalışma işleminin gerektiğini teknoloji ile beraber kullanıldığı güç kaynağı, frekans ve akım gibi bazı özellikler vardır. Bu özellikler ile beraber maddelerin size ve aracınıza zarar vermemesi amacıyla sizi uyarır. Mesafeyi ses dalgaları ile ölçen bu sistemle birlikte zarar görme ihtimaliniz en aza inerek kendinizi yormadan aracınızı park edebileceksiniz. Bu türde olan park sensörlerini ayrıntılı bir şekilde araştırmak ve tanımak için sayfamızda yer alan filtreler aracılığı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Size en uygun olan sensöre karar vermekte zorluk çekiyorsanız sayfada ürünlerin altında bulunan park sensörü yorum kısmına bakabilir ve oralardan da yine bilgi sahibi olabilirsiniz. Farklı park sensörü fiyat aralıkları ve çeşitleri ile kendi bütçenize ve aradığınız özelliklere uygun olan ürünü alabileceksiniz. Ürünü satın aldıktan sonra montaj yaparken yine kullanım talimatlarını okunabilir veya daha önce bu sensörü kullanmış bireylerden yardım alarak kurulum işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İleri teknolojisi ile ultrasonik park sensörü aracınızı korumak için size gerekli olan şeyleri verebilecek ve bununla birlikte siz de, hem kendinizi ve sevdiklerinizi hem de arabanızı zarar görme ihtimalini en aza indireceksiniz. Sayfamızda yer alan akü seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Park Sensörü Kullanırken Dikkat Edin Ve Konforu Yaşayın

Park Sensörü Kullanırken Dikkat Edin Ve Konforu Yaşayın

Park sensörleri, park etme konusunda bireylere yardımcı olacak önemli bir teknoloji örneğidir. Özellikle dar, sıkışık ve park edilecek yerin olumsuz özellikler taşıdığı yerlerde bu sistem daha da önem verilen bir sistem haline gelmiştir. Sayfamızda bulunan modeller arasından bir seçim yapmak istiyorsanız alırken ve ürünü satın aldıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunmakta. Bunlara uyarak hem sistemi daha doğru bir şekilde kullanıp ürünün ömrünü uzatabilir hem de aracınıza yerleştireceğiniz sistemin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayarak üründen en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Aksi takdirde, park sensörü istediğiniz gibi çalışmayabilir ve aracınız için de olumsuz şeylere sebep olabilir. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken noktaları önceden öğrenmeniz ve bunlara göre hareket etmeniz sizin için daha iyi olabilir. Öncelikle, aracınızın modeline ve sistemine göre bir sensör seçmelisiniz. Her ürünün işlevi ya da modeli sizin aracınıza uygun olmayabilir. Bu nedenle almak istediğiniz modeli çok taraflı bir şekilde incelemeniz tavsiye edilir. Buna ek olarak, elektromanyetik ve ultrasonik sensör ayrımları da önem taşımaktadır. Aracınızı kullanacağın yer zorlu bir alan olabilir. Veya hava koşulları çok sert olabilir. Bu gibi durumlar için ultrasonik sensörler işinizi daha fazla görecektir. Fakat tam tersi koşullara sahip yerlerde kullanmak amacıyla da elektromanyetik olanlarını tercih edebilirsiniz. Başka bir önemli nokta ise park sensörünün algılayabileceği mesafe alanıdır. Araba kullanmak konusunda deneyimliyseniz, park etmek konusunda zorluk yaşamıyor olabilirsiniz. Mesafeleri ayarlamak konusunda tecrübeli olmak işinize yarabilir. Fakat fazla deneyimli olmayan veya çok zor koşullar dolayısı ile park etme konusunda zorluk çekecek sürücüler için, park sensörlerinin algıladığı mesafe diğer bireylere göre daha fazla önem arz edecektir. Bu nedenle modeller arasında farklı sayıda sensörler vardır. 8’li park sensörü bunlardan bir tanesidir. Ve bu sensör sayısı belirttiğimiz sürücüler için daha doğru bir tercih olabilir. Çünkü 8 sensörlü modeller diğerlerine göre daha fazla alanı algılayacak ve park etme konusunda size daha fazla yardımcı olacaktır. Aracınıza en uygun olanını seçip satın aldıktan sonra nasıl kullanacağınız konusunda ya da dikkat etmeniz gereken noktalar konusunda kafanızda bazı soru işaretleri oluşabilir. Ayrıca temizlik sırasında park sensörünün çizilmemesi için temizliği yumuşak alet ve bezlerle yapmanız tavsiye edilir. Bunlara ek olarak, sensörü tampon üzerine yerleştireceğinizden dolayı yerleştirirken ne şekilde ve arabanın tam olarak yerleştirilmesi gereken kısmına yerleştirildiğinden emin olun. Aksi taktirde, yanlış yerleştirmeler sonucunda istediğiniz performansı elde edemeyebilirsiniz. Son olarak da sistem size önemli düzeyde yardımcı olsa da algılanamayacak türde bazı cisimler olabilir. Bu noktalarda sizi uyaracak birpark sensörü sesi duyamayabilirsiniz. Bu nedenle park yaparken park sensörünü takip etmekle birlikte etrafınıza bakarak bir canlıya veya kendinize zarar vermemek için ekstra dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Yeni Teknolojilere Uygun Park Sensörü Çeşitleri

Yeni Teknolojilere Uygun Park Sensörü Çeşitleri

Park sensörleri size konfor ve güvenlik sağlayacaktır. Genel olarak araştırma yaptığınızın zaman üç farklı türde park sensörü sistemi göreceksiniz. Bunlar; sesli alarm ile üretilen sensörler, görsel alarm ile üretilen sistemler ve ikisinin bir arada bulunduğu sistemler olarak üçe ayrılır. Sayfamızı incelediğinizde göreceksiniz ki çok farklı teknolojiler içeren ve değişik modellerde ürünler vardır. Kamera konusu bunlardan bir tanesidir. LED ve LCD ekranlı olan ürünleri kamera isteğinize göre tercih edebileceksiniz. Ürünler arasında geri görüş kameralı ürünler bulunmakta. Bu çeşit sayesinde 150 derece dahilinde park edeceğiniz yerde ne olduğu konusunda uyarı alabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Kameralı park sensörü ve ekranlı park sensörü bazı avantajlara sahiptir. Bir avantajlı özelliği park yaparken kendinizin mesafeyi rahatlıkla görebilecek olmasıdır. Bu sayede içiniz daha rahat bir şekilde park işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kameralı park sensörlerinde farklı hava koşullarına göre dayanaklılığı yüksek olan sensör çeşitleri bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre bunlardan da temin edebilirsiniz. LED ekrana sahip olan ürünlerin yansıma gibi bir problemi olmayacak ve sizi yanlış yönlendirmeyecektir. Kablolu ve kablosuz sensör modelleri de bir diğer öğedir. Kablolu modeller belli bir mesafe gerektireceği için, uzun olan araçlarda daha çok kablosuz sensör çeşitleri kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu sensör çeşidine herhangi bir sorunla karşılaşıldığında daha kısa sürede müdahale edilebilir.

Park Sensörü Nasıl Takılır?

Park sensörünü monte ederken bu konuda bilgili birisinden yardım almak size fayda sağlayabilir. Ancak böyle biri yoksa ve montaj gibi işler konusunda bilgi sahibi iseniz talimatlara uyarak sensörü takmayı deneyebilirsiniz. Sensörü aracın neresine monte edeceğinize bağlı olarak bu yerleri önceden belirleyin. Sensörü takmak için, ürünün çapını ve boyutunu düşünerek araçta takılacak yeri belirlemeniz gerekir. Aksi halde, olması gereken yerlere takılmayan sensörler sizi uğraştırabilir. Takılacak yeri belirledikten sonra ise bu yerlere delik açmanız gerekmektedir. Verilen kablolar ile birlikte sensörü takarak monte etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Park Sensörü Nasıl Çalışır?

Aracınıza taktığınız park sensörü sizi herhangi bir şeye çarpacağınız zaman ya da tehlike anında uyarır. Elektromanyetik ve ultrasonik olmak üzere iki tür park sensörü vardır. Siz de bunlara sayfamıza girerek bakabilirsiniz. Elektromanyetik sensör aracın çevresinde manyetik alan oluşturarak cisimleri algılar. Ultrasonik sensör ise, ses sinyalleri ile bu işlemi gerçekleştirir. Sonunda iki sensör türü de algıladıkları şeyler hakkında sürücüyü uyarır. Bu sayede aracın etrafında neler olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz. Sonunda da can ve mal kayıplarını en aza indirgeyebileceksiniz. Yine de araç kullanırken sürücünün de çevresindeki şeylere dikkat etmesi faydalarına olacaktır.

Park Sensörü Ne İşe Yarar?

Park sensörü, geliştirilen teknolojik sistem ile aracın yanında, önünde ve arkasındaki bulunan cisimleri algılayan bir üründür diyebiliriz. Elektromanyetik veya ultrasonik sensörlerden bir tanesini seçtiğiniz zaman, herhangi bir tehlike durumunda bu sistem sizi uyaracaktır. Çevrenizde olan herhangi bir canlı ya da cisim olması durumunda, bu teknoloji sayesinde çarpma riski olmadan aracınızı kullanabilirsiniz. Park sensörünün bu özellikleri sayesinde herhangi bir canlıya çarpma tehlikesi olmadan can kayıpları yaşamayacaksınız. Aynı zamanda, yabancı cisimlerin aracınıza zarar vermesi gibi bir durumda söz konusu olmayacaktır. Örneğin, bir cisim yüzünden aracınızın tekerlekleri zarar görebilir veya cam, kapı gibi bölgelerde kalıcı hasar oluşabilir. Bu durum size maddi külfet olarak yansıyacaktır. Fakat park sensörü sayesinde maddi anlamda bir kayıp yaşamazsınız. Arabayı park ederken de yine işinize yarayacak bir sistemdir. Eğer park yaptığınız yerin etrafını tam olarak göremiyorsanız bu ürün sizin için bir avantaj olabilir. Sonuç olarak, park sensörleri bireylerin can ve mal güvenliğini sağlayarak konforlu bir sürüş deneyimi yaşamalarını sağlar.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Sensör Tipi

(1359)
(669)
(488)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Autocet (69)
Automix (38)
Bogap (1)
Carspeed (9)
Cartech (21)
Carub (835)
Carway (2)
Cenmax (13)
DPA (3)
Dreamcar (1)
DRK (100)
Eurocraft (2)
Fast Car (5)
GLR (11)
Gob2c (3)
Inwells (163)
KGN (50)
Ksediesel (11)
Ldr (40)
Mfk (55)
MFK (2)
Multimax (6)
Navimedia (15)
Oem (385)
Oscar (24)
Pmx (17)
pwsensor (14)
Rota Car (2)
Sentinel (54)
Smart (6)
Space (459)
SteelMate (10)
Stiff (3)
Tetrativ (10)
Twp (1)
Unique (6)
Winoxx (50)
Wollmax (6)
Xetec (16)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(158)
ve üzeri (281)
ve üzeri (298)
ve üzeri (302)
ve üzeri (312)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL