Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Park Sensörü

için 4,326 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Park Sensörü

Park etmek, özellikle sürüş deneyimi az olan şoförler için oldukça zorlu bir iş olabilir. Ancak günümüz teknolojileri sayesinde doğru ve güvenilir şekilde araçları park etmeye yardımcı olan pek çok cihaz gelişmiştir. Bunların başında profesyonel sürüş deneyimleri yaşamanıza destek olan araç park sensörü gelir. Yüksek kaliteli bir oto park sensörü satın alarak güvenli ve pratik şekilde aracınızı park edebilirsiniz.

Park Sensörü Nedir?

Park Sensörü Nedir?

Oto park sensörü, elektromanyetik ve ultrasonik sensörler aracılığıyla cisimleri algılayarak sürücüye uyarı gönderir. Araç ön park sensörü, aracın önündeki nesneleri algılama yeteneğine sahipken arka araç park sensörü aracın arkasındaki nesneleri algılar. Geri vitese geçildiğinde geri vites lambası kapakları ve kontrol kutusu, otomobil ve nesne arasında oldukça hızlı şekilde çalışarak kalibre edilmiş ses dalgalarını ileten sensörlere komut gönderir. Araç ve nesne arasındaki mesafe daraldığı zaman park sensörü sistemi, ses dalgasının ne kadar hızlı geri gittiğini otomatik hesaplayarak kalan boşluğu tahmin eder. Kontrol ünitesine iletilen bu verilerden sonra park sensörü, sesli geri bildirimlerde bulunur. Mesafe azaldıkça sensörün uyarı seslerinin sıklığı da artar. Bazı araç park sensörü ekranlı modelleriyle sürücünün mesafeyi net şekilde görebilmesine destek olur. Sinyal lambaları, nesnenin nerede olduğunu gösterir ve göstergedeki çubuk sayısı artıkça engel yaklaşır.

Park Sensörü Çeşitleri

Park Sensörü Çeşitleri

Araç park sensörü söz konusu olunca göz önünde bulundurulması gereken iki ana çeşit vardır. Ultrasonik araç park sensörü modelleri, yakındaki nesnelerin mesafesini ölçmek için ses dalgalarından yararlanır. Bu modeller genel olarak tamponun üzerine monte edilen dört ya da altı sensör vasıtasıyla çalışır. Bu sensörlerin tampona monte edilmesi için delik açılması gerekir. Park sensörü yedek parça ürünleri ile montaj tamamlandıktan sonra araçla aynı boyanarak eşleştirilebilir. Bu sensörler genellikle her türlü hava koşullarına uyum sağlayacak dayanıklılıkta üretilir. Elektromanyetik oto park sensörü modelleri için herhangi bir delme işlemi gerekmez. Manevra sırasında sensör nesneyi hafızasından siler. Elektromanyetik sensörler, daha fazla kapsama alanında çaıştığı için koruması nispeten daha yüksek ve güvenilirdir. Park sensörü satın alırken araç tipi ve kapsamı, sensörlerin yerleşimi, tercih edilen geri bildirim yöntemi, sensörlerin kablolu veya kablosuz olup olmaması ve bütçenin göz önünde bulundurulması gerekir.

Park Sensörü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Park Sensörü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sensör, park sistemleri satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli özelliklerden biridir. Sensörler, iki ila sekiz arasında farklı boyutlarda sunulur. Sürücülere genellikle miktarı yüksek araç park sensörü tavsiye edilir. Sensör aralıkları ise marka ve modele göre farklılık gösterir. Bu nedenle oto park sensörü kitinin istenen aralık kapasitesine sahip olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Arka park sensörü, geri sürüş sırasında yardımcı olması bakımından oldukça sık tercih edilir. Arka sensörler, yalnızca araç geri vitese alındığında devreye girer. Araç ön park sensörü ise daha opsiyonel olmasına karşın bazı sürücüler için iyi bir yatırımdır. Park sensörleri genel olarak ekran veya ses aracılığıyla sürücülere geri bildirim sağlar. Ekranlı modeller, LED veya LCD ekran ile aracın nesnelerden ne kadar uzak olduğunu gösterir. Daha gelişmiş özellikteki park sensörü kitleri kameralar ve monitörler ile donatılmıştır. Oto park sensörleri, kablolu ve kablosuz şekilde de sunulabilir. Kablolu sistemler, güç kaynağını ekrana ve kontrol ünitesine ve bireysel sensörleri ana kontrol ünitesine bağlaması bakımından daha fazla kurulum gerektirebilir. Kablosuz oto park sensörleri ise ekran ve kontrol ünitesi arasında kablolu bağlantı gerektirmez. Araç park sensörü fiyatı, genel olarak cihazın maliyetine, markasına, sensörlerin sayısına, geri bildirim türüne ve sistemin kablolu veya kablosuz olmasına bağlı olarak değişir. Aracınıza uygun diğer sensörleri de incelemek isterseniz Sensörler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Autocet (72)
Automix (19)
Carspeed (10)
Cartech (31)
Carub (169)
Cenmax (10)
Cyclone (1)
Dreamcar (12)
DRK (171)
Eurocraft (11)
Fast Car (10)
Inwells (120)
KGN (50)
Ksediesel (26)
Lampa (1)
Ldr (17)
Multimax (17)
Navimedia (186)
Oem (2886)
Oscar (26)
Pmx (18)
pwsensor (41)
Rota Car (26)
Sentinel (114)
Smart (15)
Space (92)
SteelMate (12)
Stiff (6)
Unique (20)
UNIQUE (1)
Winoxx (67)
Wollmax (10)
Xetec (36)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Sensör Tipi

(2069)
(1637)
(591)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(193)
ve üzeri (341)
ve üzeri (374)
ve üzeri (379)
ve üzeri (396)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL