TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Süt Sağım Makinesi

için 144 sonuç bulundu.

Süt Sağım Makinesi

Büyük çiftliklerde mahsul toplamaktan hayvan bakımına kadar hemen her işte, çalışmayı kolaylaştıran ve hızlandıran makinelere başvurmak gerekir. Çok sayıda büyükbaş hayvan, özellikle de inek bulunan yerlerde düzenli olarak süt sağmak için süt sağma makinesi kullanılır.

Süt Sağma Makinesi Nedir?

Süt Sağma Makinesi Nedir?

Süt sağma makinesi veya süt sağım makinesi süt veren sığırların sağılması için kullanılan ve çalıştırıldıktan sonra insan gücüne gerek duymayan bir makinedir. Süt sağma makinesinin tasarımı ve işlevi hayvanın memesine veya meme bezlerine zarar vermeyecek şekilde hızlı ve verimli süt sağımında ve meme iltihabına neden olabilecek hastalık yapıcı mikroorganizmaların geçme riskini en aza indirgemede hayati önem taşır. Makineyle önleyebileceğiniz meme iltihabı, hem hayvanın sağlığını hem de sütün kalitesini etkileyebilir. O yüzden süt sağma makinelerinin kullanımı günümüz hayvancılığı için vazgeçilmez durumdadır. Birçok ineğin dört işlevsel memesi olur, dolayısıyla süt sağma makineleri dört meme kabı olacak şekilde tasarlanır.

Süt Sağma Makinesi Nasıl Çalışır?

Süt Sağma Makinesi Nasıl Çalışır?

Süt sağma makinesi elektrikli veya benzinli olabilir. Elektrikli süt sağma makinesi kullanmak için onu sürekli elektrik akımı bulunan bir kaynağa yakın olacak şekilde yerleştirmeniz gerekir. Benzinli süt sağma makinesi kullanırken de benzinin bitip bitmediğini kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz. Süt sağma makinesinin dört meme kabı ineğin dört memesine birer tane gelecek şekilde takılır. Kapların içindeki ince lastik kaymayı ve acıyı önler. Bunların hemen altında bir vakum tüpü bulunur. Siz makineyi çalıştırdığınızda süt meme kaplarından vakum tüpüne çekilir. Sonra süt kapları sütü mekanizmadan uzaklaştırarak kendi içinde biriktirir. Vakumun şiddeti elle de ayarlanabilir ama günümüzde daha akıllı makineler sayesinde süt sağma işlemi otomatik olarak gerçekleştirilebiliyor. Süt bitince makineyi kapatıp kapları çıkarabilirsiniz.

Süt Sağma Makinesi Fiyatları ve Yedek Parçaları

Süt Sağma Makinesi Fiyatları ve Yedek Parçaları

Süt sağma makinesi fiyatları tahmin edebileceğiniz üzere diğer bahçe makineleri seviyesindedir. Tulsan, Bartech, Idevit, Melasty, Kurtsan, Catpower ve diğer markalara ait, ihtiyacınızı tam olarak karşılayan kaliteli bir ürün satın aldıktan sonra onu tam talimatlardaki gibi kullanarak ve bakımını aksatmayarak yıllarca kullanmanız mümkün. Neyse ki, makinenizde bir arıza veya yıpranma meydana geldiğinde süt sağım makinesi yedek parçaları değişimiyle sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. O yüzden parçalarının bulunabileceğinden emin olduğunuz bilindik markaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. İşlerinizin iyi gitmesinin yanı sıra hayvanlarınızın sağlıklı olmasına da önem veriyorsanız süt sağma makinesi modellerini inceleyerek hemen en iyilerinden bir tanesine sahip olma fırsatını kaçırmayın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Arden (2)
Bartech (15)
Bereket (8)
Gnc (16)
Gözde (1)
Heiniger (1)
İlgün (2)
Kaan (2)
Kurtsan (12)
Melasty (31)
Mutsal (1)
Rema (1)
Sezer (13)
Tamam (6)
Tulsan (19)
Vepemir (6)
Yakusan (1)
Şimşek (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

Arabalı (132)
(5)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Güğüm Sayısı

(126)
(13)
Başka bir kelime deneyin

Çalışma Şekli

(129)
(9)
Başka bir kelime deneyin

Sağım Başlık Sayısı

(79)
(57)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Güğüm Hacmi

(74)
(35)
(5)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Pompa Türü

(53)
(31)
(4)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(7)
ve üzeri (12)
ve üzeri (13)
ve üzeri (14)
ve üzeri (16)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL