TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Xbox Series X & Series S

için 17 sonuç bulundu.

Xbox Series X & Xbox Series S

Xbox, oyun konsolları dünyasının lider markalarından biri olarak sektöre yön verirken oyunseverlere de eşsiz bir deneyim vadediyor. Bu doğrultuda tasarladığı Xbox Series X ve Xbox Series S modelleri ile oyun deneyimini farklı bir seviyeye taşıyan marka, geçmişten günümüze taşıdığı tecrübe ile alanının öncüsü olma rolünü de üstleniyor. Profesyonel oyuncuların yanı sıra amatör ruhla oyun dünyasında yer edinen kullanıcılar için çevrimiçi mücadele ortamı yaratan yeni oyun konsolu modelleri her yaştan kullanıcıya da hitap ediyor. Gerçek oyun deneyimini 4K çözünürlükle oyunseverlere sunan her iki model ile dilediğiniz oyunları yüksek kalitede ve oyunun içindeymişçesine tecrübe etmenize imkan tanıyor. Standart optik sürücülü yapıya sahip olan Xbox Series X ve tamamen dijital olan Xbox Series S arasından kullanım alışkanlığınıza uygun olan modeli edinmeniz için seçenek sunan marka, oyuncuların ihtiyaçlarını ve tercihlerini de göz önünde bulundurmaya devam ediyor. Her iki model de uzun yıllar oyun dünyasında adından sıklıkla söz ettirmeye aday.

Xbox Series X’in Teknik Özellikleri

Xbox Series X’in Teknik Özellikleri

“Şimdiye Kadarki En Hızlı ve Güçlü Xbox” sloganıyla oyunseverlere sunulan Xbox Series X, barındırdığı yüksek teknolojik özellikleri ile oyun deneyimini üst seviyelere taşıyor. Teknik olarak bu konuda en çok görevi üstlenen, 8 adet 3,8 GHz hızında çekirdeğe sahip olan AMD ZEN 2 işlemci öne çıkıyor. 12TFLOP grafik işleme gücüne sahip 1,825 GHz hızlı 52 CU AMD RDNA 2 grafik işlemcisi ise bu görevde eş değer bir rol üstleniyor. Yine 16 GB GDDR6 bellek yapısı da oyuncuların en çok dikkat ettiği özelliklerden biri olarak dahili depolama alanı ise Series X modelinde 1 TB olarak belirlenmiş durumda. Ancak marka bu alana ek olarak genişletilebilir depolama özelliğini de kullanıcılara sunarak sınırlanmaların önüne geçiyor. 1 TB Seagate Genişletme Kartı desteği ve USB 3.1 Harici HDD desteği ile bu imkanın yaratılabiliyor olması oyunun kurallarını değiştiren bir özellik olarak dikkatleri çekiyor. Bu kart oyun konsolunun arkasındaki bağlantı noktasına takılarak kullanılabilir. Böylece kullanıcılar oyun edinirken depolama alanının yeterli olup olmadığı ile alakalı endişeleri bir kenara bırakarak oyun deneyimlerine odaklanma fırsatı yakalıyor. Oyun keyfini artıran diğer önemli etkenleri barındıran video özellikleri de Series X modeliyle kullanıcıların oyun içerisindeymişçesine keyifli bir deneyim edinmelerine olanak tanıyor. 4K gerçek oyun çözünürlüğü, 8K’ya kadar HDR (Yüksek Dinamik Aralık) ve otomatik düşük gecikme modunun yanı sıra değişken yenileme hızına sahip HDMI özellikleriyle de bu deneyim gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca 4K UHD Blu-Ray optik sürücüsü ile de oyun esnasında takılmalara ve yavaşlamalara izin vermeden kesintisiz bir macera imkanı tanınıyor. Yine cihazın gelişmiş yanları arasında bulunan Xbox Velocity Architecture özelliği kullanıcılara büyük konfor sağlayan Xbox Series X özelliklerinin başında geliyor. Oyun yükleme ve oyun içi geçişlerde süreleri minimum seviyelere indirerek hızlı ve kesintisiz deneyim yaşanmasını sağlıyor. Oyun keyfini farklı bir boyuta taşıyan ses özellikleri ise Dolby Digital 5.1, 3B uzaysal ses teknolojisi ile sizin etrafınızı sararak mücadelenin merkezinde olmanızı sağlıyor. Televizyonunuz ve model aksesuarları ile bağlantı kurulmasını sağlayan bağlantı noktaları da Xbox Series X modelinde çeşitli girişler olarak bulunmakta. Bunlardan 1 adet HDMI 2.1 bağlantı noktası, 3 adet USB 3.1 Gen 1 bağlantı noktası, Ethernet 802.3 10/100/1000 bağlantısı, aksesuar radyosu ve kablosuz 802.11ac çift bant bağlantısı cihazda yer almaktadır.

Xbox Series X’in Yeni Tasarım Özellikleri ve Kullanım Avantajları

Xbox Series X’in Yeni Tasarım Özellikleri ve Kullanım Avantajları

Microsoft Xbox, geçmiş konsollarında bu yana tasarımlarında benzersizliği odak noktası olarak belirlemekte. Series X modelini de bu doğrultuda geliştiren marka, cihazı 15,1 cm x 15,1 cm x 30,1 cm boyutlarında kare bir prizma olarak tasarlamış ve yaklaşık 4,5 kg ağırlığa sahip olarak üretmiştir. Siyah rengiyle bulunduğu ortamla uyum sağlayan cihaz tüm tasarım özellikleriyle beğeni toplamaktadır. Oyun konsollarında uzun süreli kullanımlarda ortaya çıkabilecek ısınma sorunu da Xbox Series X’in eşsiz tasarımı ile problem olmaktan çıkmaktadır. Paralel soğutma mimarisi ile sıcaklık belirli bir noktada toplanmaz ve havalandırma sistemi devreye girerek hava akışı kanalları sayesinde cihaz serin bir şekilde muhafaza edilebilir. Yine ısı emici kasası da paralel soğutmaya desteğiyle bu anlamda cihaza koruma sağlar. Tasarımında bulunan buhar bölmesi sayesinde işlemci çekirdeğinin tek bir merkezde ısınmasının da önüne geçilmektedir. Oyuncuların dikkatini oyun esnasında dağıtmayan ve görevini sessizce yerine getiren fan da yine soğutma işleminde tüm birimlere desteğiyle kullanım konforu sağlamaktadır. Arka yüzeyine yerleştirilmiş olan bağlantı noktalarından cihazın aksesuarları ile bağlantı kurabilir, ethernet girişiyle hızlı bir çevrimiçi deneyim yaşayabilir, depolama kartı girişleriyle dahili hafızaya ek depolama alanı yaratabilirsiniz. Ön yüzeyinde bulunan 4K UHD Blu-Ray optik sürücü sayesinde edindiğiniz oyunları cihaza yerleştirerek yükleyebilir ve hızlıca oyun dünyasına adım atabilirsiniz. Modelin kablosuz oyun kumandası da kullanım konforu sağlayan işlevsel bir yapıda kullanıcılara sunulmaktadır. Tanıtımı sonrası yapılan Xbox Series X incelemeleri de hem teknik özellik anlamında hem de tasarım özellikleri anlamında kullanıcılara faydalı bilgiler sağlamakla beraber cihazın yaşayacağınız konforu ve yüksek oyun deneyimini de gözler önüne sermektedir. Tasarım özelliklerini yanı sıra Xbox Series X modeli kullanıcılara birtakım avatajlar da sağlamakta. Akıllı Teslimat özelliği ile bir kere satın aldığınız ve üzerinde Akıllı Teslimat simgesi bulunan oyunları kullanmış olduğunuz konsola en uygun son sürümü ile oynamanız sağlanır. Böylece satın almış olduğunuz oyunun yükseltilmiş sürümü ücretsiz olarak kullanımıza sunulur. Yine Xbox Series X oyun konsolu, geçmişteki nesillerden beğenilen oyunları da daha kaliteli, yüksek çözünürlükte ve hızlı bir şekilde oynamanıza olanak tanır. Ayrıca Game Pass kullanarak binlerce oyuna ulaşabilir, beğeninize uygun oyunları kütüphanenize kolaylıkla ekleyerek oyuna başlayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra en çok merak edilen Xbox Series X fiyat bilgisi hakkındaki detaylara ürün sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Küçük Boyutuyla İlgi Çeken Xbox Series S ve Teknik Özellikleri

Küçük Boyutuyla İlgi Çeken Xbox Series S ve Teknik Özellikleri

Marka, yeni serisinde Xbox Series S’e de yer vererek sağladığı çeşitliliği tekrar gözle önüne seriyor. Şimdiye kadarki en küçük boyutlu Xbox olarak tanıtılan model, teknik özellikleriyle de kullanıcılara yeni bir oyun deneyimi sunuyor. 3,6 GHz hıza sahip 8 çekirdekli AMD ZEN 2 CPU işlemcisi ile güçlü ve kaliteli bir yapıya sahip olan model 4TFLOP, 1,565 GHz hıza sahip 20 CU AMD RDNA 2 GPU grafik işlemcisi ile de görüntüde kaliteyi yakalamanızı sağlıyor. 10 GB GDDR6 belleği ile gücünü gösteren Xbox Series S oyun konsolu, 512 GB’lık NVME SSD dahili depolama alanı ile oyunlarınıza geniş bir alan sağlıyor. Series X’de olduğu gibi Xbox Series S özelliklerinde de mevcut olan genişletilebilir depolama alanı özelliği 1 TB Genişletme Kartı ve USB 3.1 harici HDD desteğiyle daha fazla oyuna aynı zamanda erişiminizi sağlamanız noktasında destekte bulunuyor. Video özellikleriyle de dikkat çeken model 1440p oyun çözünürlüğü, 120 FPS’ye kadar da performans hedefi sunuyor. Otomatik düşük gecikme modu ve HDMI değişken yenileme hızı ile de bağlantı noktasında konfor sağlıyor. 3B Uzaysal Ses teknolojisi Series X’de olduğu gibi bu modelde de sizi çepeçevre saran bir ses sistemiyle başbaşa bırakıyor. Dolby Digital 5.1 ile destekli model oyunlarınız esnasında dikkatinizden hiçbir sesin kaçmamasına olanak tanıyor. Cihazın barındırdığı bağlantı noktaları kolay ve hızlı bir çevrimiçi oyun deneyimi sağlamakla beraber televizyon bağlantısı kurulumunda da gelişmiş özellikleriyle kullanıcısını kaliteyle buluşturuyor. Bu bağlantı noktaları arasında 1 adet HDMI 2.1, 3 adet USB 3.1 GEN 1 ve Ethernet 802.3 10/100/1000 bulunuyor. Ayrıca aksesuarlar radyosu da cihazda mevcut durumda. Cihazın boyutu şimdiye kadarki en küçük Xbox olduğunu doğrular nitelikte. 6,5 cm x 15,1 cm x 27,5 cm boyutunda tasarlanan model her alana rahatça yerleştirilebilindiği gibi yaklaşık 1,9 kg ağırlığı ile de kolaylıkla taşınabilir özelliğe sahiptir. Xbox Series S, Series X’in aksine beyaz renkte tasarlanmıştır.

Tamamen Dijital Özelliği ile Fark Yaratan Xbox Series S

Tamamen Dijital Özelliği ile Fark Yaratan Xbox Series S

Xbox Series S modelinin Series X modelinden ayrılmasını sağlayan en önemli özelliği üzerinde bir optik sürücü bulunmaması ve tüm oyunların dijital ortamdan yüklenelerek oynanabilir olmasıdır. Xbox Game Pass üzerinden edinebileceğiniz 100’lerce oyunu kolaylıkla kütüphanenize yükleyebilir, oyun keyfinizi ara vermeden sürdürebilirsiniz. Xbox Velocity Architecture özelliğini de barındıran model sayesinde oyun indirme sürenizi minimuma düşürebilir, oyun içi geçişlerini hızlıca tamamlayarak kesintisiz oyun deneyimi sürdürebilirsiniz. Series X’de kullanım imkanı olan Akıllı Teslimat özelliği Series S’de de kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda. Akıllı Teslimat özelliğine sahip olan oyunları bir kere yükledikten sonra konsolunuza uyumunu düşünmeden otomatik olarak yükseltilmiş sürümüne sahip halde oynayabilirsiniz. Yine bu modelde de geriye dönük uyumlu olan çok sayıda oyunu yüksek hızda, kaliteli görüntü çözünürlüğüne oynama imkanına sahipsiniz. Her Xbox alımında olduğu gibi cihaz ile beraber gelen oyun kumandası da kullanıcıların konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Dış yapısı elinizin kaymasını önleyecek tarzda tasarlandığı gibi tetik tuşları ve diğer düğmeler de oyun esnasında maksimum verim almanızı sağlayacak şekilde kaymaz yapıda tasarlanmıştır. Tek parça yuvarlak şeklinde tasarlanan yön tuşları oyun içinde kolaylıkla hareket etmenize olanak tanımaktadır. Oynadığınız oyunda yaşadığınız deneyimi kayıt ederek çevrimiçi ortamda paylaşmanızı sağlayan paylaş tuşu da bu deneyime arkadaşlarınızı da ortak etmenizi ve keyifli anlara tekrar dönmenizi sağlayacaktır. Oyun kolunun bir diğer güzel özelliği de kablosuz bağlantı ile cihaza bağlanabiliyor olmasıdır. Böylece hareket kısıtlaması yaşamadan rahatlıkla oyunu oynayabilir, heyecanlı anlarda ani hareketler yapmaktan kaçınma ihtiyacı duymazsınız. Geçmişte sahip olunan Xbox One oyun aksesuarlarının da Xbox Series S’e uyumlu olması kullanıcıların beğenisini kazanan önemli özelliklerden biridir. Ayrıca uyumlu diğer aksesuarları da inceleyebilirsiniz. Bu bilgiler ışığında siz de Xbox Series S fiyat bilgilerine ürün sayfalarından ulaşabilir, kolaylıkla satın alabilir ve oyun dünyasına hızlı bir şekilde adım atabilirsiniz.

Xbox Series X Oyun Konsolu Eski Xbox Oyunlarını Çalıştırır mı?

Xbox Series X ile eski Xbox modellerine ait birçok oyunu kolaylıkla oynayabilirsiniz. Yapılan geliştirmelere uyumlu sürümleriyle hızlı ve kaliteli bir oyun heyecanının tadını çıkarabilirsiniz.

Önceki Xbox Konsollarının Oyun Diskleri Xbox Series S’de çalışır mı?

Xbox Series S dijital bir oyun konsolu olduğu için optik sürücü bulunmaz. Bu sebeple disk ile oyun oynamaya uyumlu değildir. Fakat dijital sürüme uyumlu geriye dönük birçok oyun oynama imkanı tanır.

Xbox Series X’in Dahili Depolama Alanı Ne Kadardır?

Xbox Series X dahili 1 TB depolama alanına sahiptir. Bunun yanı sıra 1 TB Seagate Genişletme Kart desteği ve USB 3.1 harici HDD desteği ile bu alanı artırabilirsiniz.

Xbox Series S’in Dahili Depolama Alanı Ne Kadardır?

Xbox Series X dahili 512 GB depolama alanına sahiptir. Bununla beraber 1 TB Seagate Genişletme Kart desteği ve USB 3.1 harici HDD desteği ile bu alanı artırabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Sabit Disk Kapasitesi

(15)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Garanti Durumu

(14)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

SSD Kapasitesi

(8)
(8)
Başka bir kelime deneyin

Bölge Kodu

(3)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(10)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL