Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kablo Türü

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Hoparlör Tipi

Başka bir kelime deneyin

Model

AM1
Başka bir kelime deneyin

Bluetooth Desteği

Başka bir kelime deneyin

Ses Çıkış Gücü Aralığı

Başka bir kelime deneyin

Blu-ray Desteği

Başka bir kelime deneyin

Ayak Desteği

Başka bir kelime deneyin

3D Desteği

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Ses Sistemleri

için 2,398 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Ses Sistemleri

Teknoloji geliştikçe ses sistemleri de gelişmeye devam etmektedir. Özellikle müzikseverler arasında popüler bir ürün olan ses sistemleri genciyle yaşlısıyla herkesin dikkatini çekebilen bir teknolojik alettir. Çok fazla markanın çok fazla ses sistemi çeşidi olduğu için sizin ihtiyacınıza ve zevkinize uygun ses sistemlerini bulmak çok kolaydır. Özellikle şu zamanda teknoloji bu kadar ilerlemişken internetin de büyük yardımı ile ihtiyacınız olan ürünü bulmanız önceki zamanlara göre kat kat daha kolaydır. Ses sistemleri özellikle gençler arasında çok yaygındır. Bu teknolojik ekipmanın kullanışlı olması, dikkatleri çekmesinin ve çok satmasının belki de temel sebebidir. Evlerinde kendi başlarına otururken de ses sistemlerini kullanmaktan zevk alırlar, arkadaşlarını davet ettiklerinde de. Telefon, bilgisayar hoparlörleri ya da klasik hoparlörler, daha yüksek ses seven ve birileriyle birlikte müzik dinlemek isteyen kişilere yeterli gelmemektedir. Bunun sonucunda ses sistemlerine ihtiyaç duymaktadırlar. İnternetten istedikleri özellikte ses sistemlerini seçip alırlar. Ses sistemlerinin kullanımı gittikçe yaygınlaşmakta ve popülerleşmektedir. Boyut, ses kalitesi ve yüksekliği, bağlantı türü gibi özellikleriyle farklı çeşitler oluşturmaktadırlar. Aynı zamanda sistemin içinde bulunan hoparlör sayısına göre de gruplanırlar. Gittikçe yaygınlaşan ve özellikle gençlerin çoğunda gördüğümüz bu teknolojik ekipmanın popülerleşme yolunda daha da yolu olduğu bellidir. Şimdilik en çok satan ses sistemleri çeşitleri ev sistemleri, Bluetooth bağlantılı sistemler ve pikaplardır.

Ses Sistemleri Çeşitleri ve Özellikleri

Ses Sistemleri Çeşitleri ve Özellikleri

Gittikçe popülerleşen ve yaygınlaşan ses sistemlerini artık herkesin evinde ya da elinde görür olduk. Bu teknolojik cihaz kendi içinde çok farklı çeşitlere ayrılabilir. İhtiyaca göre aralarından seçim yapılarak alınması gerekir. Öncelikle daha fazla hoparlörden oluşan, daha fazla yer kaplayan ve taşıması daha zor olan ev ses sistemleri çok satan ve sevilen ürünlerdendir. Bu ev sistemi denilen hoparlör türü, hoparlör sayısına göre çeşitlenir ve isimlendirilir. Örneğin evinize ses sistemi aradığınızda karşısına 2+1 ses sistemi , 5+1 ses sistemi şeklinde ürünler çıkacaktır. Bu ürünlerin farkı çıkardığı ses ve hoparlör sayısındadır. 5+1 tanımındaki 5 ek hoparlörleri, 1 ise ayarlamaların yapılıp ses kaynağının bağlandığı ana hoparlörü belirtmektedir. Eviniz daha ufaksa ve fazla ses istemiyorsanız 2,3 ek hoparlörlü; daha büyük bir eviniz varsa ya da çok sesli bir ses sistemi istiyorsanız 4,5 ek hoparlörlü sistemler size uygun olacaktır. Daha ufak ve kolay taşınan hoparlörler ise genelde şarjlı çalışan sistemlerdir. Bu sistemler ses kaynağına bluetooth, wifi gibi bağlantılar sayesinde bağlanırlar. Bu çeşit sistemlerin avantajı kablo kalabalığı gerektirmemesidir. Dezavantajı ise şarjlı olmasından dolayı şarjının bitmesidir. Fakat şarjı uzun süre giden ürünlerden alındığında ve düzenli olarak şarja takıldığında bir sorun yaşanmayacaktır. Özellikle son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan powerbank ile şarj konusu çok büyük sorun olmayacaktır. Bazı ses sistemleri mikrofonlu olabilir. Bu da eğlenceli ortamlarda işe yarayabilecek bir ses sistemi çeşididir. Yine sevilen ve çok satan ses sistemlerinden biri de pikaplardır. Bir iğne yardımıyla plaktan müzik çalan bu sistemler nostaljik bir hava verdiğinden olsa gerek beğeni toplar. Pikabın zamanı yoktur denebilir. İcadından beri sevilerek kullanılan, antikası olsun yenisi olsun her zaman satışı olan, hediyeler arasında da popüler olan bu ses sistemi zaman geçse de eskimeyecek, gözde olacaktır. Yine diğer fazla hoparlörlü ev ses sistemleri ve ufak hoparlörler de iyi bakıldığı, dikkatlice, zarar verilmeden kullanıldıkları takdirde uzun süre sizinle olacaklardır. Ek olarak 5+1 ev sinema sistemi modellerine de mutlaka bakın.

Ses Sistemi Kurmak

Ses Sistemi Kurmak

Son zamanlarda kullanımı çok yaygınlaşan ses sistemlerinden siz de ihtiyacınıza göre olanı kolayca satın alabilirsiniz. Hem size uygun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak hem de bütçenize uygun fiyatlarda olan ses sistemlerini satın almak artık hızlı ve kolay. İnternet sayfamızdan herkese uygun ses sistemi modelini bulmak mümkündür. Sisteminizi aldıktan sonra yapmanız gereken ses sisteminizi kurmak olacaktır. Ses sistemleri kurulumu genellikle satın alınan sistemin türüne göre farklı olur. Eğer aldığınız sistem ev sistemiyse, önce ana hoparlörü prize takmanız, ek hoparlördeki kabloları ses sistemlerinin kılavuzunda gözüktüğü şekilde ana hoparlöre bağlamanız, daha sonra uygun bir kabloyla ses kaynağınızı ana hoparlöre bağlamanız gerekir. Ses kaynağınız bir dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, laptop, tablet, iPod, müzik çalar gibi teknolojik aletlerden olabilir. Ses kaynağınızı taktıktan sonra sesi denemek için bir müzik açmalısınız. Daha sonra ana hoparlörde bulunan ses, bas ayarlarından kendi zevkinize göre ses ayarlarınız yapmalısınız. Bu adımları tamamladıktan sonra ev sisteminiz kurulmuş ve müzik çalmaya hazır olacaktır. Taşınması kolay ufak hoparlör ve ses bombalarında ise kurulum daha kolaydır. Uğraşmanız ve bağlamanız gereken kablo ya yoktur ya da 1 2 tane vardır. Kablolu olanların genelde bir kablosu prize bir kablosu da bilgisayar, telefon gibi bir ses kaynağına bağlanır. Kablosuz olanların ise kablosuz bağlantısı vardır ve en yaygın olan ses sistemi bluetooth bağlantısı özelliği içeren ses sistemleridir. Bu sistemleri bağlamak için de yine kullanım kılavuzlarında nasıl yapılacağı yazılır ama yine de kısaca bahsetmek gerekirse; hoparlörün şarjı tamamen doldurulur. Daha sonra açma düğmesine basılır, genelde Bluetooth özelliğini açmak için de ayrı bir tuş bulunur. Eğer bu tuş varsa ona da basılır. Daha sonra telefon ya da bilgisayardan Bluetooth aktif edilir ve cihazlar aranır. Daha sonra hızlıca eşleştirme yapılır ve hoparlör müzik çalmaya hazır olur. Son ses sistemi çeşidi ise pikaptır. Bu tür ses sisteminde ise önce pikap fişe takılır. Daha sonra kapağı açılır ve plak içine yerleştirilir. İğnesi uygun şekilde plak üstüne konur ve kapak kapatılır. Yeni nesil olan pikaplarda başlat düğmesi vardır fakat modele göre bu olmayabilir. Varsa başlata basılır ve pikap kurulmuş olur. Alınan her teknolojik ürün birbirinden farklı olabileceği için alınan ürünün kullanım kılavuzunun baştan sona dikkatlice okunmasında fayda vardır.

Ses Sistemlerinin İşlevi ve Kullanılan Yerler

Ses Sistemlerinin İşlevi ve Kullanılan Yerler

Günümüzde kullanımı yaygınlaşan ses sistemlerinin kullanıldığı yerler de artmaktadır. Aynı zamanda gittikçe kullanımı da pratikleşmektedir. Normalde çok büyük sistemlerden çıkan ses, şimdi elimizde taşıyabildiğimiz ses sistemlerinden bile çıkabilmektedir. Ses sistemlerinin çalışma prensibini kısaca açıklayacak olursak, hoparlörlerin içinde kurulmuş bir sistem vardır ve bu sisteme ses sistemi devresi denir. Bu devre, ses dalgalarını elektromanyetik dalgalarla birleştirir böylece ses kaynağı yüksek sesle hoparlörden çıkabilir. Hoparlör sayısına ve sistemin içeriğine göre hoparlörler farklı watt’larda çalışır. Ses sistemleri evlerde, iş yerlerinde, kafe restoran gibi mekanlarda ve hatta açık havada da kullanılabilir. Her yere ve duruma uygun farklı ses sistemleri vardır. Örneğin dış mekanlarda ses sistemi alırken iç mekana alacağınız ses sisteminden çok daha fazla ses çıkaran bir sistem almanız gerekir. Ses sürekli yayılacağı için dış ortamda ses sisteminden çıkan müziği duymak iç mekana göre daha zor olur. Evlerde genelde büyük ve fazla hoparlörden oluşan ses sistemleri ve pikap kullanılır. İkisinden de müzik dinlemek çok zevklidir. Özellikle pikap, plaktan çaldığı için koleksiyon yapmanız gerekir. Pikap dinlerken nostaljik bir hava verdiği için bu sistemi kullanması ayrıca zevklidir. Yeni pikaplar eski pikaplardan daha farklı da olsa aynı amaca hizmet etmekte ve hatta daha kolay çalıştırabilmektedirler. Zamansız bir ses sistemidir. Kamp, piknik gibi dış alanlarda ve etkinliklerde ise ses bombası denen, ufak ama boyutuna göre çok ses çıkaran ses sistemleri kullanılır. Bu tür şarjlı ve taşınabilir olduğu için kullanması ve taşıması daha pratiktir. Yine ihtiyaca uygun bir üründür.

Ses Sistemleri Fiyatları

Ses Sistemleri Fiyatları

Ses sistemlerinin çeşitleri fazla olduğu gibi ses sistemi alınabilecek fiyat aralığı da geniştir. Ses sisteminin türüne, kalitesine, hoparlör sayısına ve daha detaylı özelliklerine göre ses sistemleri fiyatları da birbirinden farklı olur. 7+1 gibi sistemler doğal olarak 3+1 gibi az hoparlörlü sistemlerden daha pahalı olur. Yine çok satan ve kalitesiyle bilinen bir markanın ses sistemleri daha az bilinen bir markadan daha pahalıya satılabilir. Genel olarak küçük, tekli hoparlörler daha ucuzken ev ses sistemleri ve pikaplar daha pahalıdır. Pikap alınırken göz önünde bulundurulması gereken bir harcama daha vardır. O da plaklardır. Plaklara toplamda belki de pikaba verilenden daha fazla ücret ödenmektedir. Bu yüzden pikap alınacaksa eğer bu hususa da dikkat edilmelidir. Diğer sistemlerde bütçe dostu ürünler de vardır. Piyasada bu kadar çok ürün ve çeşit olduğu için hem kaliteli hem kişinin bütçesine uyan ses sistemleri bulunabilir. Bütçeye uyarken ihtiyacı da karşılayan ses sistemi satın almak internetten yapıldığında daha da kolaydır. Her ihtiyaca ve bütçeye uygun modeller sayfamızda mevcut bulunmaktadır. Ses sistemi almak isteyip bunun için araştırma yaptığınızda tek tıkla karşınıza yüzlerce çeşit ve modelde ses sistemleri çıkar. Buradan sonra tek yapılması gereken doğru bir araştırma ve satın alma işlemidir. Ses sistemi seçimi yapılırken beğenilen ses sistemi modellerinin özelliklerinin dikkatli ve özenli şekilde okumak ve incelemek önemlidir. Böylece ses sistemi modelinin bilgileri tam ve doğru şekilde öğrenilebilir. Bu bilgilerin yeterli olmadığı durumlarda kullanıcı yorumları kısmı da size yardımcı olacaktır. Bu kısımda ürünün kullanıcılarının ürünü önerip önermediğini görebilir, ürün hakkında fikirlerini görebilir ve buna göre ses sistemi modeli seçiminizi yapabilirsiniz. Bu şekilde araştırmanızı ve seçiminizi yaptığınızda gönül rahatlığı ile, tereddüt etmeden satın alma işleminizi tamamlayabilir ve ses sisteminiz elinize ulaştığında beklenmedik özellikler ve durumlar ile karşı karşıya kalmazsınız. Bu açıdan satın almadan ürünleri incelemenin önemi büyüktür. Doğru alınan bir ses sistemi ile dinlenen müzikler ve geçirilen zamanlar kişiyi mutlu edecektir ve iyi bir ses deneyimi yaşatacaktır. Ek olarak 2+1 ev sinema sistemi ürünlerini keşfedebilirsiniz.

Ses Sistemi Önerileri

Ses Sistemi Önerileri

Ses sistemleri de teknoloji gelişirken geri kalmamıştır. Böylece çok fazla ve çok fazla çeşitte ses sistemi piyasaya sunulmuştur. Bu çeşitlerin arasından herkesin ihtiyacına ve bütçesine göre ses sistemi bulunabilir. Ses sistemini internetten almak daha kolaydır çünkü mağazalarda daha az seçenek bulunur ve ürünler internete göre daha pahalı fiyatlara satılır. Bu yüzden ses sistemlerinin internetten satın alınması önerilebilir. Ses sistemi önerisi kişilerin ihtiyacına göre ve bütçesine göre yapılabilir. Büyük ev ve odalara alınan ses sisteminin daha güçlü ve daha fazla hoparlörlü olması önerilirken daha ufak evlere daha az hoparlörlü sistemler kurulabilir. Eğer ses sistemi dış ortamda kullanılacak ve bir yerden bir yere pratik şekilde sürekli taşınması beklenecekse tek hoparlörden oluşan, kullanımı ve taşıması pratik hoparlörler, ses bombası denen cihazlar önerilir. Bu cihazların geneli Bluetooth bağlantılı ve şarjlıdır bu yüzden pratiktir. Kablo ve elektrik prizi bulmakla uğraşılması gerekmez. Eve alınabilecek, klasik ve şık dururken kişilere nostalji yaşatacak bir ses sistemi türü de pikaptır. Pikaplar genellikle diğer hoparlörlere göre daha pahalı olur ve bir de plak satın alma maliyeti vardır. Fakat yeterli bütçeniz varsa kullanması en zevkli ses sistemlerindendir. Ses sisteminizi kendi zevkinize göre, hangisini kullanırken daha mutlu olacağınızı düşünerek seçmelisiniz. Güzel bir ses sistemi olan ve güzel müzikler çalınan ortamların havası değişeceği gibi güzel bir atmosfer oluşacaktır. Ses sistemi bunlar düşünülerek alınmalıdır. Yeni çıkan soundbar modellerine bakmayı unutmayın.

Kategorimizde Bulabileceğiniz Diğer Ses Sistemleri ve Özellikleri

  • Bir plak severseniz, nostaljik görünümlü ancak son teknolojiyle donatılmış pikap modelleri kategorimizde sizleri bekliyor.
  • Adına soundbar denilen ince, uzun hoparlörler sayesinde dar alanlarda yüksek ses kalitesine ulaşmanız an meselesi olacak.
  • Geniş bir DVD arşiviniz varsa, evinizde mutlaka USB ve HDMI özelliklerine sahip bir DVD player bulundurmalısınız.
  • Uydu hoparlör yanına bir de subwoofer ekleyerek, bass sesleri sonuna kadar duyabilir, koltuklarınızda otururken filmin içindeymiş gibi hissedebilirsiniz.

Ses Sistemleri Nasıl Kurulur?

Ses sistemlerinin kurulumu ses sisteminin türüne göre değişir. Ev ses sistemleri kurulurken önce ek hoparlörler ana hoparlöre bağlanır. Daha sonra ana hoparlör prize bağlanır ve sistem için elektrik sağlanır. Bunları yaptıktan sonra ana hoparlörün uygun bir kablo ile telefon, bilgisayar, tablet gibi müzik çalabilen elektronik bir cihaza bağlanması gerekir. Daha sonra cihazdan müzik açılarak ana hoparlörden ses ve bas ayarları yapılır. Diğer bir çeşit olan ses bombası denen ufak ses sistemlerinin ise kurulumu daha basittir. Eğer cihaz şarj ile çalışıyorsa önce şarjı doldurulur, daha sonra cihaz düğmesinden açılır. Telefon, bilgisayar ya da tabletin Bluetooth özelliği açılır ve hoparlörle eşleştirme yapılır. Böylece hoparlör müzik çalmaya hazır hale gelir. Bir diğer ses sistemi ise pikaptır. Bu sistemi de ilk olarak prize takmamız gerekir. Daha sonra içine plak yerleştirilir. Başlat düğmesi varsa düğmeye basılır, yoksa zaten kendiliğinden müzik çalmaya başlar.

Hangi Ses Sistemi Daha İyi?

Ses sistemlerini karşılaştırırken kendi türleri içinde bir karşılaştırma yapmak daha doğru olur. 5+1 ev sistemi ile bir pikabı karşılaştırmak pek doğru olmaz. Yine hangi ses sisteminin daha iyi olduğu satın alan kişinin ihtiyacına ve sistemi nerede kullanacağına göre değişir. Daha küçük oda ya da eve 3, 4 hoparlörlü sistem alınırken daha büyük bir ev ya da odaya 8 hoparlöre kadar çıkan sistemler alınması daha mantıklı olur. Eğer ses sistemi dış ortamda kullanılacak ya da bir yerlere sık sık taşınması gerekecekse daha ufak, elde taşınabilen hoparlörlerden satın alınması daha doğru olacaktır.

Ses Sistemleri Nasıl Çalışır?

Ses sistemleri teknik olarak içlerine yerleştirilen bir düzenek sayesinde çalışır. Ses dalgalarının elektromanyetik dalgalarla birleşmesiyle gelen ses yüksek ses şeklinde dışarı çıkar. Bu yüzden bu işlemi yaparken elektrik gücüne ihtiyaç duyar. Ses sistemlerine elektrik sağladıktan sonra telefon, bilgisayar, tablet gibi bir ses kaynağı bağlarız. Böylece ses sistemi çalışır ve müzik dinlenebilir.

Ses Sistemleri Kaç Voltla Çalışır?

Ses sistemlerinin kaç voltla çalıştığına net bir cevap veremeyiz çünkü her sistem düzeneğinin kuruluşuna ve ihtiyacına göre farklı voltlarda çalışır. Fakat genel olarak 10 ila 14 volt arasında çalıştığı söylenebilir.