Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Pikap

için 662 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Pikap

Pikap ya da diğer ismi ile plak çalar, plak üzerindeki ses sinyallerinin okunmasını sağlayan bir cihazdır. Günümüzde müzik dinlemek telefon, bilgisayar gibi cihazlara ve düşük ücretlerle satın alınabilen müzik uygulamalarına düşmüştür fakat gerçek müzik severlerin elinin altında yine plaklar ve pikap bulunmuş, severek kullanılmıştır. Pikaplar ile plaktan dinlenen müzik kişilere keyif verir. Telefon gibi cihazlardan müzik dinlemek, plak çalarlardan müzik dinlemek ile aynı keyfi ve havayı vermez. Bu yüzden plak çalarlar, diğer tüm cihazların arasında her zaman yerini korumuş ve koruyacaklardır. Pikaplar icat edildikleri zamandan beri çok fazla değişim geçirmiş, hem görüntü hem de kullanış olarak yenilenmiştir. Her şeklinde de sevilmiş, özellikle müzikseverlerin gönlünde yer edinmiştir. Plak çalarların özellikleri ve kullanım şekilleri de çok değişmiştir. Eskiden plak çalarlar sadece plak, bazıları ise kaset çalardı fakat günümüzdeki plaklar teknolojinin gelişmesine uyum sağlamıştır. Pikaplara farklı yöntemlerle farklı cihazlar bağlanabilir olmuştur. USB girişi, Bluetooth gibi özellikler plak çalarlara eklenmiştir. Bunlarla birlikte yeni model pikaplara ek hoparlörler de bağlanabilir olmuştur. Görünüşü ve özellikleri değişse de her zaman klasik bir hava verir. Özellikle eski ve antika görünümlü pikaplardan müzik dinlemek kişinin nostaljik bir hava deneyimlemesini sağlar. Pikap bulunduğu odanın da ilgi odağı olur ve çok şık durur. Bu cihazı kullanmak için plaklara ihtiyacınız olduğundan zamanla en sevdiğiniz sanatçıların en sevdiğiniz albümlerinden bir plak koleksiyonunuz olacaktır. Muhtemelen plak toplamak hobilerinizin arasına girecektir. Plak çalarınızın kaset çalma özelliği varsa muhtemelen kaset de toplamaya başlayacak ve bunlardan da kendi koleksiyonunuzu oluşturacaksınızdır. Bunun iyi yanı pikap, plak ve kasetlerin zamansız olması, dijital ortamlardan farklı olarak somut olmasıdır. Aldığınız plaklara, plak çalara ve kasetlere iyi baktığınız, zarar vermemeye, yıpratmamaya dikkat ettiğiniz sürece bunları nesillerce bile kullanabilir, çocuklarınıza, torunlarınıza bırakabilir ya da ileride antika olarak satabilirsiniz. Tüm ses sistemleri ürünleri için kategori sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

En Sevilen Pikap Modelleri

En Sevilen Pikap Modelleri

Pikaplardan müzik dinlemenin verdiği keyfi telefon, bilgisayar, hoparlör gibi cihazlar veremez. Plak çalarlardan müzik dinlemenin yeri ayrıdır. Bu yüzden pikap diğer tüm cihazlardan ayrılır ve zamandan bağımsız olarak sevilir. Pikap modelleri çeşit çeşittir. Bu pikap çeşitleri arasından herkesin beğenisine ve kullanmak istediği pikap modeli kolayca bulunabilir. Bazı insanlar klasik ve eski model pikapları severler. Bu pikaplar genelde sadece plak çalarken bazıları kaset de çalabilir. Çok kullanışlı olmamasına rağmen eski modellerin görünüş olarak da müzik dinleme zevki olarak da ayrı, nostaljik bir havası vardır. Daha yeni modellerde de güzel görünenler vardır fakat bu yeni modellerde daha çok kullanışlılık ile zamana ve teknolojiye ayak uydurma öne çıkarılmış, buna daha çok önem verilmiş gibidir. Yeni modellerdeki plak çalarlara yeni özellikler eklenmiştir. Adı plak çalar olsa da farklı cihazlardan da müzik çalınabilmektedir. Telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlar USB kablo bağlantısı, SD kart girişi ya da Bluetooth bağlantısı aracılığı ile plak çalarlara bağlanabilir hale gelmiştir. Bu sayede sizde plağı olmayan ya da bulup satın alamadığınız sanatçıları ve albümleri yine plak çalarınızda dinleyebilirsiniz. Bu plak çalarlar bu özelliklerinden ve kullanışlılıklarından dolayı sevilirler. Bu plak çalarlara ses düzeyinin yetersiz bulunması halinde ek hoparlörler eklenerek ses seviyesi artırılabilir. Bu da olumlu bir yanıdır. Bazı plak çalarlar çanta şeklinde olup kolayca açıp kapanabilir ve kolayca taşınabilirler. Plak çalarlarının tozdan, kirden ve dış etkilerden korunmasını isteyenler ya da yerini zaman zaman değiştirecek olanlar bu çanta modellerini ya da kapaklı modelleri tercih ederler. Evlerinde plak çaları yerleştirecek güzel ve düz bir alanı olmayanlar ise ayaklı modelleri tercih ederler. Hangi pikap modellerinin nasıl yorumlar aldığını ve ne kadar tercih edildiğini satın alanların ağzından duymak isteyenler varsa bu noktada pikap yorumları onlara yardımcı olacak ve kafalarında bir fikir oluşmasını sağlayacaktır. Bu arada ihtiyaç duyacağınız amfi modelleri için sayfamızı ziyaret ediniz.

Hangi Pikap Bana Uygun?

Hangi Pikap Bana Uygun?

Pikaplar hoşunuza gidiyor ve siz de bir tane edinmek istiyor olabilirsiniz. Hangi modeli alacağınız burada çok önemlidir. Kendi kullanım amacınıza ve plak çalarınızdan beklentinize göre iyi bir araştırma yapmalı ve size en uygun pikabı satın almalısınız. Size ve beklentilerinize uyan en doğru plak çaları ve plakları seçmek müzik dinlemeyi daha da zevkli hale getirecektir. Pikap modelleri çeşit çeşit olduğundan kendinize uyan bir pikap bulmanız zor olmayacaktır. Öncelikle nasıl bir model isteyeceğinize karar vermelisiniz. Örneğin açık modeller mi, çantalı modeller mi, ayaklı modeller mi hoşunuza daha çok gidiyor buna karar vermelisiniz. Daha sonra plak çalarınızdan beklentinizi göz önünde bulundurmalısınız. Sadece plak çalması yeterli mi, kaset çalmasını ister misiniz ya da yeni nesil telefon, bilgisayar gibi cihazlarınızı da pikabınıza bağlayarak kullanmak mı istersiniz, bu ve bu gibi sorunları düşündükten sonra bu kriterlere uygun pikabı bulabilirsiniz. Pikap seçerken ürün açıklamalarını okumaya dikkat etmelisiniz. Böylece pikabınızı aldığınızda beklemediğiniz durumlar ve özellikleri ile karşılaşmazsınız. Eğer markalar ve plak çalarların özellikleri hakkında ayrıntılı bilginiz ve fikriniz yoksa bu noktada ürünlere yapılan yorumlar size yardımcı olacaktır. Kullanıcı yorumlarında size söz konusu olanpikap tavsiye ediliyorsa ve beğenilmişse, o zaman siz de buradan yola çıkarak bir fikir sahibi olur ve seçiminizi yapabilirsiniz. Arama ve fikir edinme sürecini geçtikten sonra, sonunda alışverişi tamamlayabilirsiniz. Arama yaptıktan sonra karşınıza çıkan ürünleri inceledikten sonra tek yapmanız gereken bu modeller arasından bütçenize uygun olan ve beğendiğiniz bir modeli satın almaktır. Böylece alışverişiniz tamamlanmış olacak, siparişiniz ise en kısa zamanda elinize ulaşacaktır. Zamanımızdaki teknoloji ve internet ile bu seçimi ve plak çalar alışverişinizi tamamlamak kolay ve hızlıdır. Sayfamızda size ve bütçenize en uygun, seveceğiniz ve kullanırken keyif alacağınız bir pikap modeli mutlaka bulunacaktır. Bu modeller arasından satın alma işleminizi yapmak da oldukça pratiktir.

Pikap Fiyatları ve Uygun Pikaplar

Pikap Fiyatları ve Uygun Pikaplar

Pikap fiyatı , pikabın markasına, malzemesinin kalitesine, var olan özelliklerine, boyutuna, şekline ve daha da detaylı özelliklerine göre değişmektedir. Daha kullanışlı ve daha fazla bağlantı seçeneği bulunan ürünler sadece plak çalan plakçalarlara göre daha farklı fiyata satıldığı gibi antika plak çalarlar yeni üretim plakçalarlardan daha farklı fiyatlara satılır. İstediğiniz özelliklerdeki plak çaları bu kadar çeşit arasından bütçenizi aşmayacak fiyatlara alabilirsiniz. Fiyat farklarının en çok markadan markaya değiştiğini görebilirsiniz. Plak çaların yapımı ne kadar detaylıysa genellikle fiyatı da buna paralel olarak artabilmektedir. Bütçeye uygun plak çalar satın almak artık teknoloji ve internetin yardımı ile kolay ve hızlıdır. Size en uygun plak çaları bulmak için ilk yapmanız gereken internet sayfamızı açıp, filtreleme kısmından plak çalarınızda aradığınız marka, kablo gibi plak çalar özellikleri ile fiyat aralığından verebileceğiniz en düşük ve en yüksek değerleri girdiğinizde, karşınıza aradığınız özelliklerde ürünler ya da onlara en benzeyen, yine benzer şekilde işinizi görecek ürünler çıkacaktır. Ya da size uygun plak çaları bulmak için sitedeki arama motoruna aradığınız ürünü ve özellikleri yazmanız karşınıza size uygun ürünlerin çıkması için yeterli olacaktır. Buradan sonra size düşen çıkan ürünlerin açıklamalarını ve özelliklerini inceleyip, karşılaştırıp size ve bütçenize uygun olanını bulmak ve sonunda satın alma işlemini tamamlamaktır. Bu adımlarla plak çalar alışverişi yapmak çok hızlı ve pratiktir. Doğru plak seçimini yaptığınızda dinlediğiniz müzikler size ayrı keyif verecek ve müzik dinlemeyi daha da seveceksiniz.

Pikapların İşlevleri ve Özellikleri

Pikapların İşlevleri ve Özellikleri

Pikaplar, içlerindeki düzenek ve özel iğneleri sayesinde plaklar üzerindeki ses sinyallerinin okunmasını sağlayan cihazlardır. Özellikle müzik severler tarafından çok beğenilen ve sık kullanılan bu cihaz, kullanması zevkli bir müzik çalma aleti olmasının yanında dekor olarak da odalara farklı bir hava katar. Plak çalarları dilediğiniz ortamlarda kullanabilirsiniz. Odanızda dinlenirken arkadan sevdiğiniz albümleri çalabilirsiniz, çalışma odanızda çalışırken yine arkadan istediğiniz müziğin plağını plak çalarınıza takıp, hatta gelişmiş plak çalarlara telefonunuzu bağlayıp, müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Plak çalarınızı salon ya da oturma odanıza yerleştirip bir yandan müziğinizi dinlerken bir yandan yemekler yiyebilir, sevdiğiniz kişilerde kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz. Pikaptan müzik dinlemek ile diğer cihazlardan müzik dinlemek aynı şey değildir. Hiçbiri pikabın yerini alamadığı gibi onun yarattığı atmosferi yaratamaz. Pikabınızı yine kafe, bar, restoran gibi mekanınıza da yerleştirip ortam müziğini buradan, ek hoparlörler ekleyerek sağlayabilirsiniz. Plak çalarların kullanım alanları olduğu gibi çeşitleri ve modelleri de çoktur. Bu modellerin de özellikleri birbirinden farklıdır. Gramafonlu plak çalar, Bluetoothlu plak çalar, kasetli plak çalar, USB, SD kart girişli plak çalar gibi çok farklı özelliklerde çeşitleri bulunur. Yani bazı pikaplarda sadece aldığınız plaklardan çalabilirken bazılarında kaset de çalabilirsiniz. Daha gelişmişlerinde ise USB kablo ya da Bluetooth ile farklı cihazlar bağlayabilirken bazılarında SD kart takarak müzik çalmasını sağlayabilirsiniz. Plak çalarların görünüş özellikleri de birbirinden farklı olabilir. Bazı plak çalarların plağı ve iğnesini korumak için saydam kapakları olurken bazılarının üstü tamamen açıktır. Bazı plak çalarlar ise çanta şeklindedir ve bu şekilde hem plak çalarları ve içindeki plağı koruyabilir, hem de toz kir gibi dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Bazı plak çalarlara da ekstra hoparlörler bağlayarak ses seviyesini artırabilir ya da hoparlörleri farklı yerlere yerleştirerek müziğin duyulduğu alanı artırabilirsiniz. Plak çalarların çok daha farklı ve detaylı özellikleri de vardır. Bunların hepsinden aynı anda bahsetmek zor olacağından plak çalar alınırken özelliklerinin iyi okunması ve ona göre alınması gerekmektedir. Yeni çıkan LG ses sistemleri bu noktada işinize yarayabilir.

Pikap Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pikap Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinize, iş yerinize alacağınız pikabı seçerken önünüzde farklı markalardan farklı özellikli plak çalarlar barındıran zengin bir havuz bulunacaktır. Sizin de ihtiyacınız ve zevkinize göre bu havuzdan size uygun olan pikabı seçmeniz gerekecektir. Pikabınızı seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey markasıdır. Marka demek sadece isim demek değildir. Alınan ürünün ses kalitesi, malzeme kalitesi, dayanıklılığı gibi özellikleri hakkında fikir verir. Hangi markanın iyi hangisinin kötü olduğunu bilmediğiniz durumda yorumlarını okumak size fikir verecektir. Bu yorumlarda ürünleri alan kişiler ürünlerin olumlu ve olumsuz yanlarını yazacaklardır. Sizin de bu sayede ürün hakkında bir fikriniz oluşur ve böylece satın alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz. Markanın yanında bakmanız gereken bir diğer özellik plak çaların müzik çalma opsiyonlarıdır. Plak çalar sadece plak mı çalıyor yoksa kaset çalma özelliği de var mı, bunun gibi özelliklerine bakmanız gerekiyor. Plak ve kasetten daha fazlasını arıyorsanız aldığınız plakta USB, SD girişleri ya da Bluetooth gibi bağlantı özellikleri olup olmamasına bakmanız gerekiyor. Bakmanız gereken bir diğer özellik plak çaların dış görünüşü. Boyutları size ve plak çaları yerleştireceğiniz ortama uygun mu, koruyucu kapağı var mı, çantalı mı çantasız mı, hangi renk gibi dış görünüş özelliklerine de bakmanız gerekiyor. Bunları göz önünde bulundurduktan sonra istediğiniz özelliklere uyan ürünleri bulmak için internet sayfamızdaki filtreleme kısmını ya da arama motorunu kullanarak istediğiniz özelliklerdeki ve aradığınız fiyatlardaki ürünleri kolayca bulabileceksiniz. Doğru araştırma sonucu doğru plak çaları ve plakları seçtiğinizde müzik dinlemek sizin için daha da zevkli bir hal alacak ve size keyif verecektir.

Pikap Ne İşe Yarar? 

Pikap, içindeki sistemi ve iğnesi yardımıyla plaklardan müzik çalmaya yarar. Plakların üzerindeki ses dalgalarının okunmasını sağlar ve bu şekilde müzik çalar. Evlerde, kafe restoran gibi mekanlarda, ortama farklı bir hava vermek, arkadan müzik çalmasını sağlamak için kullanılır. Pikaplardan müzik dinlemesi çok zevklidir. Her yaştan insanın sevebileceği bir cihazdır ve sevilerek kullanılır.

Pikap Nasıl Çalışır? 

Pikap plaklardaki ses dalgalarının okunmasını ve dışarı verilmesini sağlar. Pikabın çalışması için önce elektriğe bağlanması gerekir. Bunu yaptıktan sonra pikap çalışabilir. Müzik çalması için ise önce plak alınmalıdır. Alınan plak pikapta yerine yerleştirilir. Üzerine iğnesi yerleştirilir. Daha sonra kapağı varsa kapatılır ve başlatma düğmesi varsa başlatılır. Bunlar yoksa muhtemelen pikap, iğne yerleştirildiğinde kendiliğinden müzik çalacaktır. Eğer pikabın USB, Bluetooth gibi bağlantıları ya da SD kart girişi varsa buralardan da müzik bağlanarak pikabın müzik çalması sağlanabilir. Pikap işte böyle çalışır.

Pikap Nasıl Kullanılır? 

Pikap kullanmak için öncelikle kendi zevkinize göre eski tarz pikaplardan ya da yeni model plaklardan bir seçim yapıp satın almalısınız. Daha sonra plak çalarınızda çalabilmek için sevdiğiniz sanatçıların sevdiğiniz albümlerinin plaklarını edinmelisiniz. Pikabınız elinize ulaştığında ise kurulumunu yapmalısınız. Kurulumu tamamlandıktan sonra istediğiniz plağı pikaptaki plak kısmına dikkatlice, plağı yıpratmadan, zarar vermeden yerleştirdikten sonra pikabın iğnesini plağın üstüne yerleştirmelisiniz. Daha sonra pikabınızın kapağı varsa onu kapatmalı ve başlat düğmesine basmalısınız. Eğer pikabınızda bunlar yoksa zaten plak çalarınız iğnesini yerleştirdiğinizde bir sorun yoksa kendiliğinden müziği çalmaya başlayacaktır. Bunları yaptıktan sonra pikabınızdan doya doya müzik dinleyebilirsiniz.

Pikap Nasıl Seçilir?

Pikap alan kişinin zevklerine göre seçilmelidir. Örneğin kişi daha eski tarz, antika plak çalarları seviyorsa eski modellerden, daha yeni tarz plak çalarları seviyorsa yeni modellerden satın almalıdır. Eğer kişi plak çalarında sadece plak çalacaksa klasik plak çalarlardan alabilir fakat kaset de çalacaksa hem plak hem kaset çalabilen pikaplardan alması kullanışlı ve akıllıca olacaktır. Yine satın alan kişi plak ve kaset dışında USB girişi ile cihaz bağlayarak ya da farklı bir cihazdan Bluetooth bağlantısı aracıyla müzik çalmak istiyorsa bu özellikleri bulunduran pikaplardan alması önerilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Sony (4)
Ortofon (99)
Reloop (37)
REGA (21)
Denon (17)
Crosley (10)
Mikado (10)
Ktools (8)
PRO-JECT (3)
Arcam (2)
Elac (2)
Elipson (2)
Marantz (2)
Pioneer (2)
Teac (2)
Auna (1)
Frisby (1)
GDL Retro (1)
Klipsch (1)
La Musica (1)
Lenco (1)
Magnat (1)
QED (1)
Terlans (1)
(407)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ses Çıkış Gücü Aralığı

(99)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Kablo Türü

Kablolu (56)
Kablosuz (23)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ayak Desteği

(41)
(21)
Başka bir kelime deneyin

Blu-ray Desteği

(55)
(2)
Başka bir kelime deneyin

3D Desteği

(55)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(118)
ve üzeri (146)
ve üzeri (149)
ve üzeri (150)
ve üzeri (150)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL