Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Hi-Fi Sistemler

için 7 sonuç bulundu.

Hi-Fi Sistemler

Dinlediğimiz müzik ve ses kayıtlarının orijinal frekanslarını koruyarak kulaklarımıza gelmesi iyi ve aslına sadık bir ses ve müzik deneyimi için önemlidir. Bu amaç doğrultusunda, güncel ses sistemleri ve teknolojileri üretilmekte, müzik severlere en iyi ve orijinal ses kalitesini sunmak için tasarlanmaktadır. Bu ses sistemi teknolojilerine ise Hi-Fi adını veriyoruz.

Hi-Fi Nedir?

Hi-Fi Nedir?

En sevdiğiniz müzik grubunun ya da sanatçının kayıtlarını, stüdyoda kaydedildiği şekliyle, aslına uygun olarak dinlemek istemez misiniz? Her müzik sever ses kalitesinde bozulma olmadan en iyi kaydı dinlemek ister. İşte tam da burada Hi-Fi teknolojisi devreye giriyor. İngilizcedeki “High Fidelity” teriminin kısaltılmışı olan Hi-Fi, Türkçeye “Yüksek Sadakat” olarak çevrilebiliyor. Bu teknolojinin adı bile doğrudan kendini ele veren türden. Kısaca diyebiliriz ki Hi-Fi, sanatçıların albümlerini stüdyoda nasıl kaydettilerse o ses kalitesi ile dinleyebilmenizi sağlayan ses sistemi teknolojisidir. Sesleri, ilk nasıl kaydedildiyse o haliyle, üzerinde hiçbir frekans düzeltmesi ya da oynaması yapmadan dinlemek, özgün kalitelerini koruyarak müziğin tadına varmak için Hi-Fi teknolojisine sahip ses sistemleri önerilmektedir.

Hi-Fi Ses Sistemleri Nelerdir?

Hi-Fi Ses Sistemleri Nelerdir?

Stüdyoda kaydedilmiş orijinal ses ve müzik performanslarına en çok yaklaşan dinleme deneyimini yaşayabileceğiniz Hi-Fi ses sistemleri, Hi-Fi hoparlör, Hi-Fi müzik seti, Hi-Fi kulaklık gibi bileşenlerden oluşabilir. Hi-Fi müzik sistemi kurmak için önemli olan Hi-Fi satın alırken analog mu dijital mi olacağına karar vermeniz. Kullanıcılar artık dijital kayıtların yaygınlaşmasıyla birlikte dijital Hi-Fi ses sistemleri yönünde tercih yapıyorlar. Ancak analog Hi-Fi ses sistemi çeşitleri de nostaljik merakları olan (plak vb.) kişiler için hâlâ piyasada bulunabiliyor. Analog da olsa, dijital de olsa ses sistemleri kulvarında gerçekleşen ilerlemeler sayesinde pürüzsüz bir ses ve müzik deneyimi yaşayacağınızdan eminiz.

Hi-Fi Ses Sistemi Fiyatları ve Çeşitleri

Hi-Fi Ses Sistemi Fiyatları ve Çeşitleri

Kategorimizde yer alan Hi-Fi ses sistemi çeşitleri bluetooth özelliği barındıran modeller, kablosuz ses sistemleri, diğer cihazlarla iletişim kurmaya yarayacak çeşitli cihaz girişleri olan Hi-Fi ses sistemleri olarak basitçe tarif edilebilir. FM radyo, TV ile ses senkronizasyonu, CD oynatma özelliği, karaoke özelliği olan Hi-Fi müzik sistemi çeşitlerine de kategorimizi inceleyerek ulaşmanız mümkün. En güncel deneyim için akıllı telefonunuzla dahi bağlanabileceğiniz bir Hi-Fi ses sistemi tavsiye ediyoruz. Bunun için LG Hi Fi ses sistemi ya da Sony Hi Fi ses sistemi modellerimize göz atabilirsiniz. İyi bir Hi-Fi ses sistemi kurmak için önemli bir bütçe ayırmanız gerekebilir, ancak web sitemizde daha kısıtlı bir bütçeyle satın alabileceğiniz kaliteli Hi-Fi müzik sistemleri de mevcut ve her birini piyasadaki en uygun Hi-Fi ses sistemi fiyatları ile satın alabilirsiniz. Ayrıca diğer tüm ses sistemi ürünlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hi-Fi Ses Sistemi Satın Alırken…

  • Eğer yeterli bütçeniz varsa, amfi, hoparlörler ve kaliteli bir müzik seti satın alarak dilediğiniz güçte bir Hi-Fi ses sistemi oluşturabilirsiniz.
  • Yeni nesil Hi-Fi ses sistemlerinin güncel müzik dinleme uygulamalarına (örn. Spotify) Wi-Fi teknolojisiyle bağlanma özelliğinin olmasına özen göstererek müzik skalanızı oldukça genişletebilirsiniz.
  • Bluetooth ve USB yoluyla ses ve müzik aktarım özelliği de seçeneklerinizi artıracağı için bu özelliklere sahip bir Hi-Fi ses sistemi satın almanız tavsiye edilmektedir.

Hi-Fi Müzik Sisteminizin Tadını Çıkarmak İçin…

  • Hi-Fi hoparlörlerinizin oda içinde nerede durduğu önemli. Hoparlörlerin önü mutlaka açık olmalıdır.
  • Hi-Fi ses sistemi dahilinde hoparlörler ve amfi mutlaka birbiriyle uyumlu olmalıdır.
  • Hoparlörler arasında belli bir mesafe koyarak ses kalitesini artırabilir, daha ayrıntılı sesleri yakalayabilirsiniz.
  • Aynı zamanda hoparlörlerinizi odanızın akustik karakterine göre birbirlerine dönük bir biçimde yerleştirerek seslerin buluşmasını sağlayabilir, ardından da keyifle ayaklarınızı uzatıp müziğin detayları içinde kaybolabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Denon (1)
(2)
Yamaha (4)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL