Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Sim Kart, Hat, Paketler

için 3,100 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Sim Kart, Hat, Paketler

Teknolojik gelişmeler doğrultusunda akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla amaçları farklılaşmaya başlasa da bir telefonun en temel özelliği iletişim kurmayı sağlamasıdır. İnternete gereksinim olmadan bu iletişimi sağlamak için aktif bir SİM kart gereklidir. SİM kart, hat, paketler ve benzeri pek çok tabirin günlük hayatlara yerleşmesi 2000’li yıllarda meydana gelmiştir. Henüz akıllı telefonların bulunmadığı dönemlerde SİM kart, hat ve hat paketleri gibi benzeri ürün ve uygulamalar mevcuttu. Cep telefonlarının yerini akıllı telefon seçenekleri almış olsa da SİM kart kullanılan sistem olarak devam etmektedir. Görünüm itibari ile SİM kart bir mikroçiptir. GSM servis sağlayıcının telefon hizmetlerinden yararlanmasını sağlar. Abone kimlik bilgilerinin yanı sıra telefon rehberini içermektedir. SİM kelime anlamı olarak İngilizce abone kimlik modülü kelimelerinin kısaltmasıdır. SİM kart bir telefon için zorunlu bir fonksiyondur. Bu nedenle cep telefonlarında ne kadar değişim olursa olsun, nasıl bir telefonun bataryası her zaman var olmaya devam ediyor ise SİM kart da benzer bir şekilde var olmaya devam eder. SİM kart, hat, paketler ve benzeri ürünler teknolojik cihazlar arasında yalnızca cep telefonlarında bulunmaktadır. Yani, tabletleri akıllı telefonlardan ayıran temel özellik SİM kartı desteğinin tabletlerde yer almamasıdır. SİM kart, ev telefonundan cep telefonuna geçişin sağladığında aşamada ev hattının cep telefonuna taşınmış hali olarak değerlendirilebilir. Ev hattı kablolu bir sistem iken sim kartta böyle bir durum söz konusu değildir. Kablosuz olması, oldukça küçük ve pratik olması gibi sebepler ev hattından kısa süre zarfı içinde SİM kartlara geçişi hızlandırmıştır. SİM kart basitçe bir cep telefonunun diğer hatlar ile bağlantısını sağlayan küçük bir kart olarak görülebilir. Cihaza bağlı olarak kullanılan SİM kartı boyutu değişkenlik gösterebilmektedir. Son yıllarda SİM kartı boyutları giderek küçülmüştür. Boyutlarına göre SİM kartları mini SİM kart, standart SİM kart, nano SİM kart ve micro SİM kart olmak üzere dörde ayrılır. Bu nedenle kullanacağınız SİM kartın cihazınıza uyum sağlayacağından emin olmanızda fayda var. SİM kart, hat, paketler ve benzeri ürünlerin tercihi zaman zaman oldukça zor olabilmektedir. Piyasada bulunan birkaç farklı GSM operatörü bulunmaktadır. Türkiye merkezli bir teknolojik iletişim operatörü olan Turkcell 1994 senesinde kurulmuştur. Türkiye’nin ilk GSM ağıdır. Kullanıcılarına hem sabit hem de mobil şebekeler üzerinden data, ses, TV hizmetleri ve katma değerli kurumsal ve bireysel servisler sunmaktadır. Vodafone ise dünyanın en büyük teknoloji iletişimi şirketleri arasında yer almaktadır. Mobil, sabit hat ve internet hizmetlerine sahiptir. Kart, hat ve paketler dışında çeşitli aksesuar ve ürünler için telefon ve aksesuarları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SİM Kart ve Hat Nedir?

SİM Kart ve Hat Nedir?

Farklı elektronik cihazlarda mesaj gönderme, konuşma ve görüntülü görüşmeye yarayan SİM kart modelleri, birbirinden farklı GSM operatörlerin desteğine bağlı olarak çeşitli avantajlar ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Telefon hattı, SİM kart paketleri olarak da adlandırılmaktadır. İçerdikleri avantajlı tarife ve paket seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan hat paketleri, tablet, akıllı saat ve cep telefonu olmak üzere farklı cihazlarda kolayca kullanılabilir. En modern teknolojik ürünler ile iletişim ağı kurabileceğiniz size uygun SİM kart modelleri ile işlerinizi kolayca yönetebilirsiniz. Aynı zamanda her türlü görüşme ve aramalarınızı anında gerçekleştirebilirsiniz. Sim kart modelleri dönüştürücü kullanılarak farklı cihazlarda kullanılabilir hale de gelebilmektedir. Akıllı telefonlar için mini çip şeklinde üretilmektedir. Görüntü ve ses akışını kusursuz bir şekilde sağlayabilen SİM kart, hat, paketler ve daha fazlasına sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Turkcell hat ya da Vodafone hat seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Tercih ettiğiniz operatöre göre size en uygun SİM kart, hat, paket ve benzeri ürünlere ulaşabilir, ürün detayları sayfasından ürüne dair tüm bilgilere erişebilirsiniz. Eski cep telefonlarında bataryanın altında SİM kartı için ayrılmış özel bir bölüm bulunmaktadır. Bu kısım cihazınızın desteklediği SİM kartı boyutu hakkında bilgi vermektedir. Son yıllarda akıllı telefonlarda SİM kartı telefonun yanında bir bölmede yer almaktadır. Genelde iğne ucu kadar küçük bir aparat yardımı ile bu kısım açılmaktadır. SİM kartı bu şekilde telefona yerleştirilir. SİM kart boyutları da eski telefon kartlarına kıyasla daha küçük olmaktadır. Akıllı telefonların birçoğu iki SİM kartını da desteklemektedir. Bu bölme mikro SİM kart, nano SİM kart ve mini SİM kart gibi küçük boyutlardaki SİM kartların yerleştirilmesi için tasarlanır. Bölmeye kartı yerleştirdikten sonra iyice kapattığınızdan emin olmanızda fayda var. SİM kart cep telefonundan çıkarıldığı takdirde telefonda normal arama, mesajlaşma gibi işlemler gerçekleştirilemez. Sadece acil durum aramalarının yapılması mümkündür. Cep telefonunuzdan SMS göndermek, arama yapmak ve mobil internete erişim sağlamak için bir hat ve paket almanız, ardından SİM kartınızı telefonunuza takmanız gerekir.

Sim Kart Numarası Nedir ve Nasıl Değiştirilir?

Sim Kart Numarası Nedir ve Nasıl Değiştirilir?

SİM kart numarası, GSM operatörünüzün sunduğu tüm hizmetlere erişim sağlamak için ve diğer insanların size ulaşımını sağlamak için edindiğiniz telefon numarasıdır. SİM kart numarası nedir sorusu SİM kart kullanmaya başlayacak kişiler tarafından merak edilebilmektedir. Genel olarak kullanıcılar bu numarayı ismi gibi önemser ve özel olmasına dikkat eder. Bu nedenle son iki ya da dört hanesinin özel olarak seçilmesi gibi durumlarla karşılaşılabilir. SİM kart numarası edinmenin en önemli yanı akılda kalıcılıktır. Yeni hat almanız gerektiğinde SİM kart numaranızın kolaylıkla ezberlenebilir ya da sizin için önemli sayılardan oluşmuş olmasını isteyebilirsiniz. SİM kart numarasının temel görevi size bir ID sağlamak ve diğer kişiler ile bağlantı kurmanıza yardımcı olmasıdır. Özel numara edinme ayrıcalığını tatmak için yeni bir SİM kart alabilirsiniz. Sim kart, hat, paket ve benzeri ürünler edinerek cep telefonunuzdan SMS atabilir, aramalar yapabilir ve mobil internetin tadını çıkarabilirsiniz. SİM kart kurulumu son derece kolaydır. SİM kartı aldığınızda tek yapmanız gereken kartı doğru boyutlarda seçmek ve cihazda ilgili bölüme yerleştirmektir. Ardından SİM kartını aldığınızda gelen kartın üzerinde yer alan PIN kodunu girerek kartı aktive etmelisiniz. Eskiden SİM kart aktivasyonu saatleri bulabilirken son yıllarda anında aktive olabilmektedir. Son olarak PIN şifrenizi değiştirebilir veya devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Dilerseniz şifreyi değiştirmeden telefonunuzu her açıp kapadığınızda aynı şifre ile güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz. SİM kartlarında PIN kodu yardımı ile kişiselleştirilmiş SİM kartınıza başkalarının erişimi engellenmiş olur. Böylece aramalarınız, mesajlarınız ve SİM kartınızda kayıtlı olan telefon rehberinize sizden başkası erişemez. Eğer PIN kodunu üç defa art arda yanlış girerseniz SİM kartta yer alan bir diğer şifre olan PUK koduna ihtiyacınız olacaktır. Hem PIN hem de PUK kodunu SİM kartınız size ulaştığında gelen paketin üzerinde bulabilirsiniz. Eğer PUK kodunu da defalarca yanlış girerseniz SİM kartınız bloke olacaktır. Bu durumda operatörünüz ile iletişime geçmenizde fayda var. SİM kart, hat, paket ve aksesuarları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için operatörünüzle iletişime geçmeyi de düşünebilirsiniz. SIM kartlar için tanımlanmış belli başlı kodlar vardır. Bunlar sayesinde SIM kartınız çalışır hale gelmektedir. SİM kartının bulunduğu ülkeyi incelemeyi sağlayan koda entegre devre kartı kimliği (ICCID) adı verilir. Genelde 18 ile 19 haneli olur. Uluslararası mobil abone kimliği (IMSI) ise bireysel operatör şebekesini tanımlamaktadır.

Özel Numara ve GSM Operatörleri

Özel Numara ve GSM Operatörleri

GSM Operatörleri SİM kart, hat, paket ve benzeri ürünleri aldığınız operatöre verilen isimdir. Eğer Turkcell’den yeni bir hat alıyorsanız GSM operatörünüz Turkcell olacaktır. Size en uygun SİM kart, hat, paket ve benzeri ürünleri seçmek için kapsamlı bir araştırma yapmanızda fayda var. Hat seçimi yapılırken kişisel ihtiyaçlarınız ve kullanım alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Hatlar faturalı ve ön ödemeli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Faturalı bir hat almak için operatörünüzün faturalı hat tarife seçeneklerini inceleyerek aylık kullanımınıza uygun tarifeye geçiş yapabilirsiniz. Eğer faturalıdan ön ödemeliye ya da ön ödemeliden faturalıya geçiş yapmak isterseniz operatörden yardım almak gerekir. Bu seçim için kullanım alışkanlıkları ve belirlenen bütçe önemlidir. Tercihe bağlı olarak seçilen özel numaralarda önemli olan akılda kolay kalan numaraları tercih etmektir. 123 24 25 gibi sıralı şekildeki rakamlar seçilebilir. Bunun yanında yaşanılan şehrin plaka numarası da tercih edilen özel plaka seçenekleri arasında yer alır. Ankara'da yaşayan kullanıcıların 06 06 ile biten numaralara yöneleceği gibi İstanbul'da yaşayan kullanıcılar 34 34 ile biten numaraları seçebilir. Plaka numarası seçimi her şehir için mümkün olabilir. Bu şekilde bir özel numara seçerek hem akılda kalma sağlanır hem de numaraya özel bir anlam yüklenebilir. Özel numara seçenekleri tek bir numara için olabileceği gibi seri halinde de olabilir. Bu şekilde firmalar, çalışanları için seri özel numara sahibi olabilirler. Özel seri numaralar genellikle 10 adet hatlı telefon numarası içerir. Bu seriler 10 kişi ya da 10 hat için kullanılabilir. Genel olarak operatörler paket ve tarifelerini SMS, dakika ve internet hizmetlerinin hepsini içerecek şekilde oluşturmaktadır. En çok internet, arama ve SMS’ten hangisini yoğun bir şekilde kullanıyorsanız tarife seçiminizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Ay sonunda kullanıp kullanmama durumunuzdan bağımsız olarak hizmet sıfırlanır ve ödeme yaptığınız takdirde yenilenir. SİM kart değişikliği yapmak isterseniz ilk olarak özel ya da farklı bir numara olarak SİM kart almanız gerekir. Aldığınız SİM karta ve operatörünüze bağlı olarak SİM kartın açılma süresi değişiklik gösterebilir. SİM kart nasıl çalışır sorusu ilk kez SİM kart kullanılacaklar tarafından merak edilmektedir. SİM kartınızı telefonunuzun SİM kart girişine yerleştirerek çalıştırabilirsiniz. Telefonun modeline bağlı olarak SİM kart telefon kasasında bataryanızın yanında ya da telefonun yan kısmında özel bir bölmede yer alabilir. Kartı yuvasına yerleştirip telefonunuzu yeniden başlattığınızda PİN şifresi isteyecektir. PİN şifresini girdikten sonra SİM kartınız için bir paket alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca bazı kullanıcılar özel numaralar edinmeye ihtiyaç duyabilir. Özel numara gibi farklı ülkeye ait numaralar da bir seçenek olarak bulunur. Amerika Birleşik Devletleri gibi ya da başka bir ülkeye ait numaralar da seçilebilir. Eğer siz de farklı bir ülkeye ait özel numara almak isterseniz sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Birbirinden Avantajlı Telefon Paketleri

Birbirinden Avantajlı Telefon Paketleri

SİM kart, hat, paketler ve operatör seçimi bir bütün olarak düşünülmelidir. SİM kart seçimini operatörünüze göre yaptıktan sonra hat ve telefon paketleri konuları gündeme gelmektedir. SİM kartınıza tanımlı tarife ve paket seçimi kullanıcının bireysel ihtiyaçları doğrultusunda yapılmalıdır. Son yıllarda pek çok GSM operatörü kullanıcıların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışarak birbirinden farklı tarifelerde kullanıcıların hat sahibi olmasını sağlamaktadır. Paket seçiminden önce karar verilmesi gereken durum hangi tür SİM kart hattı seçileceğidir. Faturalı ve ön ödemeli seçeneklerinden birini seçmeniz beklenmektedir. Eğer bir ay boyunca yaptığınız mesajlaşma, konuşma ve internet gibi harcamalarınızı özgürce yapmak ve ay sonunda ücretini ödemek istiyorsanız faturalı bir hat edinmek sizin için daha uygun olabilir. Ne kadar internet, SMS ve arama yaptığınızı biliyorsanız ve belli bir limite bağlı işlemler gerçekleştirmek sizin için yeterli ise paketleri incelemek isteyebilirsiniz. Eğer SMS, konuşma ve internetten yalnızca birini seçmek isterseniz buna uygun paket tercihi de yapabilirsiniz. Sadece internet kullanan kişiler, internet paketlerini inceleyerek kendilerine uygun MB ve GB’de paketlere göz gezdirebilirler. Paketiniz erkenden biterse ek paket seçeneklerini değerlendirmek gerekir. Aynı zamanda sayfamız üzerinden size en uygun paketi seçmeniz de mümkündür. Paket ve tarife değişikliklerinde ihtiyacınıza daha uygun paket tercihini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hangi tarifede olduğunuzu bilmiyorsanız ya da unuttuysanız cep telefonununuz üzerinden bilgi alabilirsiniz. Size en avantajlı telefon paketlerini tespit etmek için sitemiz üzerinden çeşitli filtreleri kullanarak aradığınız fiyat aralığında ve aradığınız özellikleri içeren ürünlere göz atabilirsiniz. Bazı operatörler kullanıcıların yaşına özel olarak paketler üretebilmektedir. Paket içerisinde TV seçeneği, telsiz kullanım ücreti, ek paket satın alma kolaylığı gibi seçenekler bulunabilmektedir. Bazı paketler 28 gün ile sınırlı olabilir. Ayrıca bazı paketler her ödeme yaptığınızda tekrar ederken bazıları tekrarsızdır. Askerlere, gençlere, turistlere veya bazen meslek gruplarına özel avantajlı paketler de bulunmaktadır.

Sim Kart ve Hat Fiyatları Neye Göre Değişir?

Sim Kart ve Hat Fiyatları Neye Göre Değişir?

SİM kart fiyatları kartın operatörü, türü, sıfır mı ikinci el bir ürün mü olduğu gibi pek çok değişkene bağlı olarak değişebilir. Kullanıcılara sunulan özel numaralı hatlar normal hatlara ve SİM kartlara göre farklı olabilir. Bu noktada kullanıcıların beğenilerini dikkate almaları gerekir. Özel numara ve hat kullanmak isteyen kullanıcılar bu tarz numaralara yönelebilir. Fiyat konusunda bir diğer belirleyici nokta ise hattın tek mi yoksa seri mi olmasıdır. Seri numara olarak ifade edilen hatlar, aynı numaranın son rakamının 0-9 arasında olan tüm numaraları içerir. Bu nedenle seri numara alındığında 10 adet hat alınmış olur. Bu şekildeki kullanımlar özellikler firmalar için cazip seçenek olabilir. Her 10 çalışana bir serilik numara alınarak tüm çalışanların şirket hatları benzer seçilebilir. Kullanıcılara özel tasarlanan farklı SİM kart, hat, paketler ve tarifeler operatörler tarafından oluşturulmaktadır. Bazı paketler kullanım özelliklerine göre tasarlanır. SİM kart çeşidi denildiğinde mikroçipin boyutu ve yapısı düşünülmelidir. Hangi türü seçeceğinize emin olamazsanız telefonunuzun marka ve modelini aratarak hangi SİM kart türüne uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. İkinci el bir hat almayı düşünürseniz detaylı bilgi için sayfamıza göz atabilirsiniz. Eğer SİM kart değişikliği yapılıp yapılmadığını öğrenmek isterseniz kart numarasını sorgulama işlemleri ile bu bilgiyi edinebilirsiniz. Bu özellik sayesinde üzerinize kayıtlı olan tüm SİM kartlarını görebilirsiniz. SİM kart, hat, paket değişikliği yaptığınızda sorgulama işlemi yaparak hattınız, paketiniz ya da SİM kartınız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Aldığınız SİM kart, hat, paket ve tarifeleri ister iş ister özel hayatınız için kullanabilirsiniz. Sınırsız alternatife ulaşabileceğiniz SİM kart, hat, paketler arasından tercih yaparken bütçenizi göz önünde bulundurarak her bütçeye uygun ürünleri inceleyebilirsiniz. Sevdikleriniz ile konuşma ve mesajlaşmalarınızı kesintisiz bir şekilde sürdürmek için uygun bir paket tercihinde bulunabilirsiniz. Mobil işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halledebileceğiniz interneti bol bir paket almak için aramalarınızı daraltarak sizin için sınırlandırılan seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Yeni bir hat veya paket almak, farklı operatörlere ait avantajları incelemek isteyebilirsiniz. Güvenilir ve rahat bir iletişim sağlamak için üretilen SİM kart, hat, paket ve tarife seçeneklerini sayfamızdan alabilirsiniz.