TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ateş Ölçer

için 19 sonuç bulundu.

Omron Ateş Ölçer

Vücut ısısı, insan vücudunun dört önemli hayati belirtisinden biridir ve ateş ölçmek, sağlık hizmeti uygulamalarının evriminin anahtarı olmuştur. Termometre teşhis sürecinin en kritik araçlarından biridir. Vücudunuzun ısısı 36.3 ile 37.3C arasındaki normal aralığın dışındaysa, sağlığınızda bir sorun olması muhtemeldir. Hastalıkların teşhisinde termometrenin artan önemi, vücut ısını ölmek kolaylığına yardımcı olmak için birçok yeni termometrenin tipinin ortaya çıkmasına yol açmıştır. Omron ateş ölçer, vücudun farklı bölgelerine yoğunlaşan, farklı termometreler çeşitleri üretir. Dijital termometreler, genelde en hızlı ve en doğru termometre türü olarak kabul edilir. Okumalar dil altından, rektumdan veya koltuk altından, ya da temassız olarak elde edilebilir.Elektronik kulak termometreleri, sıcaklık okumalarını elde etmek için kızılötesi teknolojisini kullanır. Çocukları yeterince uzun süre hareketsiz oturtmak zor olabileceğinden, dijital termometrelerin bebeklerde ve küçük çocuklarda kullanımı çok daha pratiktir. Alın termometreleri ise, kızılötesi teknolojiyi kullanarak ısıyı okur ve temporal artere yerleştirilir. Alın termometreleri de dijital termometreler kadar güvenilirdir. Plastik şerit termometreler de bir hastada ateş atışı olup olmadığını tespit edebilir. Ağırlıklı olarak üç aydan büyük bebeklerde kullanılmaktadır. Bebeğin birkaç dakika hareketsiz kalmasını gerektirirler ve oldukça doğru sonuçlar elde etmenizi sağlayabilirler. Cam ve cıva termometreler, vücut sıcaklığını ölçmenin en eski usul yöntemlerinden biridir. Bu ateş ölçerleri dilinizin altına yerleştirir ve civanın yükselmesini gözlemlemeniz gerekir. Civa bazlı termometreler, cıva zehirlenmesi riski nedeniyle ve dijital termometreler kadar kesin sonuçlar vermedikleri için popülerliklerini yitirmeye başladı. Bu yüzden Omron dijital ve güvenilir ateş ölçer modelleri üretmeye yönelir.

Farklı Amaçlar İçin Farklı Omron Ateş Ölçer Modelleri

Farklı Amaçlar İçin Farklı Omron Ateş Ölçer Modelleri

Hastaların farklı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, farklı termometreler farklı kullanım amaçlarına hizmet edebilir. Medikal termometre, herhangi bir tıp uzmanının el altında buldurabileceği en önemli teşhis araçlarından biridir. Sıcaklık okumaları önemlidir çünkü anormal derecede yüksek veya düşük ateş, birçok farklı sağlık sorununu ilk belirtilerini tespit etmeye yardımcı olabilir. Diğer semptomlarla birlikte ele alındığında, anormal ateş ölçümleri, diğer koşulların yanı sıra, enfeksiyon, alerjik reaksiyon, hipotermi ve sıcak çarpmasını erken tespit etmeye yardımcı olabilir. Bu sıcaklık okuması, ne tür bir termometre kullandığınıza ve ne tür bir okuma yaptığınıza bağlı olarak biraz değişiklik gösterecektir, bu nedenle sıcaklığı ölçerken bunu hesaba katmanız gerekebilir. En hızlı ve en doğru seçenek olan bu dijital termometreler, sıcaklığınızı metal bir prob aracılığıyla ölçer ve sıcaklık okumalarını dijital bir ekranda görüntüler. Dijital bir termometre, sıcaklığınızı üç şekilde ölçebilir: ağızdan, rektumdan ve koltuk altından. Dijital termometrelerin iki ana modeli vardır. Birincisi, tek parçalı bir tasarımdır. Dijital ekran, sondaya doğru sivrilen sapın üzerinde bulunur. Tıp uzmanları, daha dayanıklı olan bu modele yatırım yapmak isteyebilirler. Bu modellerde, prob cihaza bir kablo ile bağlanır ve termometre, geniş LCD ekranda okumaları görüntüler. Omron kulak ateş ölçer, kulağın içindeki kızılötesi ısıyı algılayarak sıcaklığı ölçer. Dijital termometrelerden biraz daha hızlı bir okuma yaparlar, bu nedenle elektronik kulak termometreleri genellikle küçük çocuklarda kullanılır. Bununla birlikte, kulak termometreleri, çok küçük, kavisli kulak kanalları nedeniyle üç aylık veya daha küçük bebekler için doğru sonuçlar vermeyebilir. Ayrıca, hastanın kulak kiri varsa, bu okumayı etkileyebilir ve yanlış bir sıcak ölçümüne neden olabilir. Temporal arter termometreleri olarak adlandırılan alın termometreleri, sıcaklığı ölçmek için baştaki temporal artere yerleştirilir. Elektronik kulak termometreleri gibi, temporal arterden gelen kızılötesi ısıyı ölçerek bir sıcaklık ölçümü alırlar. Omron temassız ateş ölçer modelleri, sensörü tutacağın içine entegre şekilde tasarlanır. Sensör ayrıca bir "tabanca" gibi görünebilir ve koldan dışarıya doğru uzanabilir. Bu modeller çok hızlı çalışır ve genellikle cilt üzerine yerleştirilmeleri gerekmez, bu da onları temassız hale getirir. Ancak, ağızdan veya rektumdan ölçümler kadar doğru bir okuma verebilirler.

Hem Yetişkinler Hem Çocuklar İçin Omron Ateş Ölçer Modelleri

Hem Yetişkinler Hem Çocuklar İçin Omron Ateş Ölçer Modelleri

Omron ateş ölçer yorum incelemeleri bazı ebeveynlerin bu termometreleri, küçük bebeklerde onları rahatsız etmeden sıcaklık ölçümü yapmak için kullandığına işaret ediyor. Bu termometrelerin kimisi alnına uygulanır oldukça doğru bir okuma verir Orijinal tıbbi termometre tasarımı, cam ve cıva termometreleri, dijital teknolojinin yükselişi ile popülerliğini yitirdi. Cam muhafaza termometrelerin kırılabilir olduğu anlamına geliyordu, bu da cıva toksik olduğu için ideal değildi. Günümüzde tıbbi yalnızca tıbbi alanda değil, birçok farklı sektördeki cıva termometreleri kullanımdan kaldırmaya çalışıyor. Hâlâ bir cıva termometreniz varsa, bunu dijital mir modelle değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Tıbbi bir termometre seçmek uygun, hızlı bir satın alma yatırımı olabilir. Aradığınız model ne olursa olsun, Omron her bütçeye ve tercihe hitap edecek çok çeşitli tıbbi termometreler sunabilir. Yeni ebeveynler için sahip olunması gereken bir ev eşyası elbette bir bebek termometresidir. Çünkü çocuklarda ateş her an, ortaya çıkabilir. Bir ebeveyn olarak hazırlıksız yakalanmak istemezsiniz; Bebeğiniz için ne zaman tıbbi yardım gerekeceğini bilmeniz için güvenilir bir termometreye sahip olmanız gerekir. Omron ateş ölçer kullanımı hem yetişkinler hem de ufak çocuklar açısından son derece pratiktir. Hangi termometrenin hangi koşullara uygun tespit etmek oldukça önemlidir. Bugünlerde piyasada bulunan birkaç bebek termometresi türü bulunmaktadır. Kulak, rektum, ağız, alın ve kol altından ölçüm alabilen dijital termometreler, bileklikler ve kızılötesi termometreleri içerir. Bu kadar çok seçenek varken, anlaşılır bir şekilde pek çok ebeveyn, çocukları için hangisinin en iyisi olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşayabilir. Termometreler koşullara göre değişen çeşitli özelliklere sahiptir, ancak iyi bir termometrede dikkat edilmesi gereken iki ana özellik, doğru okumalar ve kullanım kolaylığıdır. Ebeveynler arasında en çok tercih edilen seçimlerden bazıları kızılötesi alın ve kulak termometreleridir. Temassız alın termometresi aynı zamanda temporal arter termometresi olarak da bilinir. Bebeğinizin alnındaki temporal arterin sıcaklığını tespit etmek için kızılötesi teknolojisini kullanır. Çoğu için, termometreyi bebeğinizin alnına kaydırmanız veya sondayı bebeklerin şakağına bastırmanız yeterlidir.

Omron Ateş Ölçer Ufak Çocukların Ateşini Ölçmeyi Kolay Hale Getirir

Omron Ateş Ölçer Ufak Çocukların Ateşini Ölçmeyi Kolay Hale Getirir

3 aydan küçük bebekler için, rektal dijital termometreler en doğru seçim olarak kabul edilebilir. Ancak yeni çalışmalar, alın termometresinin yenidoğanlarda güvenilir bir şekilde kullanılabileceğine işaret ediyor. Bu ateş ölçerleri bebeğin alnına geçirmeniz veya şakağa doğru bastırmanız yeterlidir. Bebeğiniz ister hareketli ister uykuda olsun, alın termometresi rahatsız edici değildir ve kullanımı çok kolaydır. Hızlı Alın termometresi, bebeğinizin ateşini anında ölçmenizi sağlar. Bu modeleler, okumayı tamamladıklarında bir bip sesi çıkarır. Bu termometre hastalıkların teşhisinde iyi bir zamanlama yapmanıza olanak sağlar. Zaman zaman en doğru sonucu elde etmek için, 2-3 ölçüm yapmanız ve ortalamayı kullanmanız gerekebilir. Bunun nedeni, sıcaklık okumalarının termometreyi nasıl kaydırdığınıza bağlı olarak değişebilmesidir. Çoğu ebeveyn için, doğru bir sıcaklık seçme sanatında ustalaşmadan önce alışmak biraz zaman alabilir. Alın termometresi ısıya duyarlıdır. Ortamdaki değişiklikler bu nedenle ölçümün doğruluğunu etkileyebilir. Ayrıca bebeğiniz terliyse, bu da okumanın doğruluğunu da değiştirebilir. Omron ateş ölçer nasıl en doğru sonuçları alabileceğinizi anlatan yönergelerle birlikte satılır. Bu kılavuzlardaki talimatları takip etmek en doğru sonuca ulaşabilmenizi kolaylaştırır. Kulak termometresi modelleri, timpanik termometre olarak da bilinir. Alın termometresi gibi, bebeğinizin kulak kanalının içindeki sıcaklığı okumak için kızılötesi teknolojiyi de kullanır. Kullanmak için termometrenin ucunu bebeğinizin kulak kanalının içine sokmak ve düğmeye basmak yeterlidir. Kulak termometresini kullanarak ateşin ölçülmesi yalnızca birkaç saniye sürer. Bu nedenle ebeveynlere zaman kazandırır ve müdahaleci cilde temas etmesine rağmen, uzun süre kulakta kalmasına gerek yoktur. Kulak kanalına doğru şekilde yerleştirilirse, kulak termometresi çok doğru bir okuma verir ve bu nedenle bebeğinizin ateşini ölçmenin güvenilir bir yoludur. Kulak termometresinin doğru bir okuma için mutlaka bebeğinizin kulak kanalına yerleştirilmesi gerekir. Ebeveynler genellikle bebeklerinin kulaklarını çekmek ve kulak kanalına erişmek için küçük başlarını eğmek zorunda kalırlar; bu, çoğu bebeğin düpedüz rahatsız edici bulduğu bir süreçtir ve eğer etrafta kıvrılırlarsa okumanın güvenilirliğini etkileyebilir. Bu ölçüm cihazları, bebeğin kulak enfeksiyonu varsa kullanılamaz Çocuğunuzun kulak enfeksiyonu varsa veya kulağında çok fazla kulak kiri varsa, kulak termometresi kullanılarak alınan okuma değişkenlik gösterebilir.

Değiştirilebilir Uçlu Omron Ateş Ölçer

Değiştirilebilir Uçlu Omron Ateş Ölçer

Kulak termometresi, termometreyi kulaklarında hissetmekten çekinmeyen daha büyük çocuklarda son derece doğru okumalar sağlayabilir. Küçük çocukları olan ebeveynler için alın termometresi, nazik ve müdahaleci olmadığı için idealdir. Buradaki durum, birinin diğerinden daha iyi olmadığı, sadece farklı yaş gurubundan bireyler için daha uygun olduklarıdır. Bir medikal termometre satın alırken birkaç genel kriter dikkate alınmalıdır; termometre türü, hasta konforu, hijyeni ve güvenlik koşulları. Sıcaklık ölçümü ağızdan, koltuk altından, kulaktan veya alınla yapılabilir. Bazı termometreler pediatri gibi özel uygulamalar için uygundur. İki ana gruba ayrılabilen birkaç tip tıbbi termometreden söz edilebilir; klasik analog cam modeller ve elektronik modeller. Elektronik termometreler problu veya kızılötesi, yani temassız olabilir. Ayrıca Omran termometreler esnek veya sert uçlara sahip olabilir. Bazıları hastalar arasında kontaminasyonu önlemek için tek kullanımlık, değiştirilebilir uçlara sahiptir. Omron ateş ölçer yedek uç sayfamızdan pratik şekilde satın alınabilir. Pediatride, uçlar, genç hastalarda kullanımı kolaylaştırmak için emzik şeklinde şekillendirilebilir. Temassız modeller ise kısmen daha fazla konfor ve hijyen sunabilir. Uygulamaya bağlı olarak, tıbbi termometrelerin belirli sağlık ve güvenlik önlemlerine uyması gerekir. Örneğin, elektronik temassız kızılötesi termometreler kullanımdan sonra temizlik gerektirmez ve bu nedenle hastalar için analog olanlara göre daha güvenli olabilir. Fakat evinizde ölçüm yapmak için diğer modelleri de tercih edebilirsiniz. Tıbbi bir termometre seçerken, ekran hızı, doğruluk, menzil ve ölçü birimi gibi çeşitli teknik özellikler devreye girer. Bazı elektronik modeller çok hızlı yanıt süresi sunar. Ayrıca basit ve özlü görüntüleme için dijital ekrana sahiptirler. Kızılötesi termometreler neredeyse anlık okuma hızına sahiptir. Doğruluk ve güvenilirlik, kullanılan sıcaklık ölçüm noktasına ve cihazın talimatlarına uygunluğa bağlıdır. Anal ölçüm, sıcaklık doğruluğu açısından en güvenilir sonuçları verebilir. Bazı termometreler çok yönlüdür ve farklı uçların kullanılmasıyla çeşitli uygulamalar için kullanılabilir. Sıcaklık ölçüm aralıkları modele göre değişiklik gösterebilir. Genellikle 30 °C ile 42 °C arasındadır. Termometreler vücut sıcaklığını Fahrenheit (°F) veya Santigrat derece (°C) cinsinden gösterir. Ülkemizde sıcaklıklar Santigrat cinsinden ölçülür.

Omron ateş ölçer modelleri farklı ölçün noktalarında kullanılabilir

Omron ateş ölçer modelleri farklı ölçün noktalarında kullanılabilir

Her ölçüm noktasının avantajları ve dezavantajları vardır. Hastanın vücut ısısı anüsten, ağızdan, koltuk altından, alın veya kulak yoluyla ölçülebilir. Ana ölçüm için analog veya elektronik termometrenin probu rektuma yerleştirilir. Bu teknik özellikle bebekler veya çok küçük çocuklar için sıklıkla kullanılır. Bu en güvenilir ve doğru yöntemdir çünkü merkezi vücut ısısını verir. Fakat bu yöntem hasta için rahatsız edici olabilir. Çocuğun güvenlik nedenleriyle doğru şekilde konumlandırılmasını ve her kullanımda termometre ucunun uygun şekilde dezenfekte edilmesini gerektirir. Analog veya elektronik termometrenin probu hastanın dilinin altına yerleştirilerek oral ölçüm yapılabilir. Hasta ölçüm yapılırken ağzını kapalı tutmalı ve burnundan nefes almalıdır. Bu yöntemin bebekler ve küçük çocuklar dışındaki hastalar için kullanımı kolaydır ve rektal yöntem kadar kesin sonuçlar verebilir. Hastanın ateşini ölçerken ağzı kapalı olduğu sürece ölçüm güvenilir kalır. Sıvı tüketimi veya yemekten sonra sıcaklığı ölçmeden önce 15 dakika beklemek gerekir. Termometre de her kullanımdan sonra iyice temizlenmelidir. Güvenlik nedenleriyle, kırılabilir camdan yapılmış bir analog termometre bebeklerde ve küçük çocuklarda ağızdan ölçüm için kullanılamaz. Bu durumda emzik tipi termometre kullanılmalıdır. Alından ölçüm ise, temassız bir elektronik kızılötesi termometre ile veya doğrudan hastanın alnına yerleştirilen bir şerit aracılığıyla alınabilir. Bu, kullanımı hızlı ve kolay bir yöntemdir. Hastayı rahatsız etmediği için pratiktir. Kızılötesi termometreler temas olmadığı için hijyeniktir. Kulaktan ölçüm yapmak için, bir elektronik kulak termometresi modeli kullanılır. Prob kulak kanalına yerleştirilir. Bu ölçüm tek kullanımlık uçlar ile desteklenebilir. Kulaktan ölçüm yapmak, kullanımı hızlı ve kolay bir yöntemdir. Bu teknik güvenilirdir ancak kulak kiri birikiminin olası varlığı sonuçları bozabilir. Hastanın kulağına zarar vermemek için kullanım talimatlarına uymak da önemlidir. Analog veya elektronik termometrenin probu hastanın koltuk altının tam ortasına yerleştirilerek de ölçümler yapılabilir. Analog termometreler anal, oral veya koltuk altı ölçüm noktasıyla kullanılabilir. En kesin sonuçları elde edebilmek için gerektiğinde Omron ateş ölçer pil değişimi yapmanız gerekebilir.

Omron Ateş Ölçer Sağlıklı ve Hijyenik

Omron Ateş Ölçer Sağlıklı ve Hijyenik

Eski tip civalı termometrelerde, dereceli bir eksende gösterilen ölçümün okunması zordur ve hastanın tam sıcaklığını elde etmek birkaç dakika sürer. Bu termometreler camdan yapıldıkları için de kolayca kırılabilirler ve hiçbir koşulda bebek veya küçük çocuklarda ağızdan kullanılamazlar. Cıva termometrelerinin civanın toksisitesi nedeniyle neredeyse tamamen ortadan kalmıştır denebilir. Isıtıldığında termometrede genişleyen galyum, kalay ve indiyum karışımı içeren modeller bu termometrelerin yerini aldı. Elektronik termometreler ise, pratik görüntüleme hızları ve kullanım kolaylığı nedeniyle popülerdir. Omron elektronik termometreler, geleneksel analog cam modellerden daha hızlı bir görüntüleme hızına sahiptir. Bazı anal termometreler, örneğin bir bebeğin ateşini alırken yadsınamaz bir avantaj olan, yaklaşık 20 saniye gibi çok hızlı sürede sonuç veren bir dijital ekran sunar. Bu elektronik termometreler, ölçümün dijital bir ekranda kolay ve net bir şekilde okunmasını sağlar. Sıcaklık alındığında, sesli bir sinyal de kullanıcıya sıcaklığın okunabileceğini gösterir. Omron ateş ölçer fiyat aralığı, modeller arasında farklılık gösterebilir. Bilekten ölçüm yapan bir model ve temassız dijital ateş ölçer modelleri arsında belli oranda fiyat farklılığı olabilir. Bazı modeller, hastanın vücuduna dokunmadan uzaktan sıcaklık ölçümüne izin verir ve bulaşma riskini büyük ölçüde sınırlar. Ayrıca daha iyi hijyen ve güvenlik sunarlar. Hastanın ateşini rahatsız etmeden ölçmenize izin verir. Bu, özellik uyuyan bir çocuğun ateşini ölçerken özellikle yararlıdır. Fakat bu modeller kısmen daha yüksek fiyatlıdırlar. Medikal termometreler için çok popüler hale gelen iki seçenek daha vardır. Sesli termometreler, bir saniyeden daha kısa sürede sıcaklığı okuyan ve kör ve görme engelli kişiler için ses işlevine sahip temassız elektronik cihazlardır. Bu ses işlevi spesifik durumlarda oldukça kullanışlı olabilir. Diğer tarafta popüler giyilebilir modeller bulunur ve bileğe ya da kola takılarak kesin sonuçlar almanıza olanak sağlayabilir.

Arama Kriterleriniz

Omron
Tümünü Temizle

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3C Mask (4)
3M (2)
4a Medical (20)
Abc Derm (4)
Abend (3)
Accu-Chek (3)
Acs (1)
Acura (5)
AeroCare (1)
Aircast (5)
Alfaheat (1)
Alp (4)
Apptakı (1)
Arzum (3)
B-good (3)
Babe (3)
Bayer (1)
Bebe (1)
Berkemann (1)
Bestar (1)
BESTTEM (1)
Beurer (16)
Beybi (7)
Beyond (1)
Bioxin (1)
Biozone (1)
Bnp (1)
Bonie (3)
Braun (57)
Brp (6)
Case (9)
Chicco (4)
Clery (1)
Comfort (5)
Conti (1)
Corelife (4)
Daikin (2)
Dalin (1)
DCL (2)
Ddf (5)
Dia Tek (1)
(1258)
Dodo (5)
Dr. Mitra (1)
Elite (9)
Fakir (1)
Freely (43)
Ggs (2)
Gold (4)
Hartmann (2)
Havak (1)
Herb (3)
Igli (2)
İnfrared (17)
Innovita (1)
JUMPER (11)
Kgt (2)
KSP (1)
lexon (1)
Ligorix (2)
Loco (2)
Lux (1)
Master (1)
Md Mask (1)
MedAir (1)
Medcover (8)
Medi Kidz (2)
Medisana (13)
Medishop (1)
Mediven (1)
Mediwell (1)
Medixa (1)
Mesilife (26)
MesiLife (1)
Mesitaş (20)
Microlife (13)
Museb (1)
Mymed (1)
Nexcare (1)
Nimo (50)
No (8)
O.B (18)
Off (2)
Olympia (1)
Omron (19)
Optone (1)
Panumed (1)
Picooc (1)
Plusmed (21)
Pulsemed (24)
Q&R (2)
Raks (1)
Rat-ka (1)
Remax (6)
Rosio (1)
Rossmax (15)
Safex (1)
Scholl (1)
Sens (1)
Shogen (1)
Smart (2)
So (1)
Starmax (3)
Sun-Pure (1)
Teknojen (1)
Termal (8)
Titiz (1)
Tmatic (1)
Trim (3)
Uni (20)
Vello (1)
Vicks (6)
Vip (2)
Visomat (1)
Watsons (1)
Weewell (1)
Westlec (1)
Xiaomi (5)
Xpelair (2)
York (1)
YSK (1)
Yunmai (2)
Zorah (1)
Şey (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (2)
ve üzeri (3)
ve üzeri (3)
ve üzeri (3)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL