Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ölçüm Şekli

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Ateş Ölçer

için 464 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Ateş Ölçer

İnsan vücudunda belli durumlarda sıcaklık değişimleri yaşanabilir. Özellikle enfeksiyon sonucu oluşan hastalık zamanlarında, vücuttaki ateş oldukça sık değişebilmektedir. Bu gibi durumlarda, ateş ölçüm cihazları yani termometre cihazları düzenli ateş ölçümü için kullanılır. Her evde ya da sağlık kuruluşunda bulunması gereken ve sürekli ateş kontrolü yapmayı sağlayan bu medikal cihazlar oldukça önemlidir. Ölçerlerin birkaç çeşidi vardır. Kullanım şekline ve alanına göre farklı modellerde ölçerler bulunmaktadır. Ateş ölçer uygulama alanına göre de farklı seçeneklerde üretilir. Hepsinin amacı, vücutta oluşan sıcaklık değişimini takip etmektir. Tıbbi amacı vücut sıcaklığını ölçmek olan ısı ölçerler, özelliklerine göre bulunduğu ortam ya da nesnelerin sıcaklığını da ölçebilir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte kullanımı oldukça kolay olan dijital ısı ölçerler tasarlanmıştır. Eski usul ölçüm yapan cihazlara göre çok daha pratik bir kullanımı vardır. Ateş ölçer cıvalı, alkollü gibi farklı maddeler kullanılarak ölçüm yapan çeşitlerde de üretilmektedir.

Ranza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Piyasada Bulunan Farklı Ateş Ölçer Çeşitleri

İçerisinde kullanılan malzemeye ve kullanım şekline bağlı olarak, temelde üç farklı ateş ölçer çeşidi bulunmaktadır. Alkollü, cıvalı ve dijital ateş ölçer çeşitleri sıkça kullanılan modellerdir. En güvenilir ısı ölçer çeşitlerinden biri olan alkollü ya da cıvalı modeller, hastane, sağlık kurumu, ev ya da dış ortamların tümünde, ölçme işlemi için kullanılabilir. Cam bir borunun içerisinde bulunan cıva maddesi ile ölçüm yapan bu cihazların çalışma prensibi, ısınan cıvanın genleşme özelliği ile bağlantılıdır. Boru içerisindeki cıva, temas edilen vücut ısısına bağlı olarak genleşir ve yükselir. Ölçüm değerinin anlaşılabilmesi için ateş ölçerin, cam borusu üzerinde bulunan çizgilere bakmak yeterli olur. Bu özellik, ölçülen sıcaklık değerinin belirlenmesini kolaylaştırmaktadır. Zamanla cıva maddesinin sağlığa zararlı etkisi anlaşılmıştır. Bu sebep ile kullanımı azalan cıvalı ölçerlerin yerini, dijital cihazlar almaya başlamıştır. Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da teknolojinin ilerlemesi ile dijital teknolojiler kullanılarak üretilen ısı ölçen cihazlar, kullanım kolaylığı ve doğruluk oranının yüksek oluşu sayesinde oldukça sık tercih edilmeye başlamıştır. Dijital ateş ölçer temassız şekilde ateş ölçme özelliği ile bebekler, yaşlılar ve hastalarda kolay bir kullanım imkanı sunmaktadır. Ayrıca cıvalı ya da alkollü ölçer modellerine göre oldukça hızlı sonuç alınır. Özellikle hastalarda enfeksiyon durumları söz konusu ise bulaşıcılığın da önüne geçmek için yine dijital ölçer kullanılabilir. Dijital termometre modelleri de kendi aralarında farklı çeşitlere ayrılmaktadır. En bilinen ve kullanımı tercih edilen dijital ateş ölçer kızılötesi ışınlar kullanılarak ölçüm yapan cihazlardır. Hareketlerini her zaman sınırlayamadığımız bebekler için de kullanım kolaylığı sunan bu ateş ölçerler son yıllarda çokça üretilmektedir. Örneğin emzik şekli verilen ateş ölçer bebek için her an kolaylıkla kullanılabilmektedir. Fakat kullanım şekli ile son zamanlarda daha az tavsiye edilmeye başlanmıştır. Bazı ölçerler kişilerin değişen vücut sıcaklığını ölçmek için kullanıldığı gibi bir ortamın ya da herhangi bir nesnenin sıcaklığını da ölçebilecek özellikler ile donatılmıştır. Örneğin bir odanın sıcaklığını ölçmek, bir bebeği yıkamadan önce hazırlanan suyun ya da mama verilmeden önce mamanın sıcaklığını ölçmek için tek bir dijital ısı ölçer kullanılabilir. Dijital ölçerler, çoğunlukla vücudun en düz yerlerinden olan alın bölgesinden ölçüm yapmaktadır. Ateş ölçer alından ve kulaktan olmak üzere her iki bölgeden de ölçüm yapabilecek özellikte üretilmektedir.

Ateş Ölçme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ateş Ölçme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ateş ölçme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Kişiler üzerinde vücut ısısı ölçüleceği zaman, doğru bölgenin tercih edilmesi son derece önemlidir. Aksi durumda yanıltıcı değerler ortaya çıkabilir. Örneğin, kişinin ağzından ölçüm yapılacak ise sıcak ya da soğuk içeceklerin yakın sürede tüketilmemiş olmasına dikkat etmek gerekir. Doğru değerin ölçülebilmesi için ısı ölçer, en az üç dakika ağızda bekletilmelidir. Ateş ölçümü öncesi, kişinin bulunduğu ortamda yaklaşık olarak yarım saat süre geçirmiş olması da önemli bir etkendir. Isı ölçümü koltuk altından da sıkça yapılabilmektedir. Ateş ölçer koltuk altı kullanım için tercih edildiğinde, koltuk altı bölgesinin terli ya da ıslak olmamasına dikkat etmek gerekir. Hangi ısı ölçer kullanılırsa kullanılsın, vücudun ölçüm yapılan bölgesine göre ufak da olsa farklı sonuçlar görülebilir. En güvenilir sonuç veren ateş ölçer kulaktan ya da makat bölgesinden ateş ölçen cihazlardır. Kulağa temas ederek ölçüm yapılan cihazların değiştirilebilir başlıkları mutlaka olmalıdır. Her kullanım öncesi bu başlıkların değiştirilmesine özen göstermek gerekir. Kulaktan yapılan ölçüm hassas bir işlemdir. Bu işlem için konumlandırma özelliği olan ateş ölçer cihazlar da kullanılabilir. Mevsim değişikliklerinde ve ateşli hastalık zamanlarında ateş takibi çocuk ve bebekler için son derece önemlidir. Çocuklu her evde mutlaka bir ısı ölçer bulunması tavsiye edilir. Özellikle hareketli çocuk ve bebeklerde, koltuk altından ya da kulaktan ateş ölçmek oldukça zordur. Bu durumda temassız ateş ölçer tavsiye edilen ve sıkça kullanılan ürünler arasında en etkilisidir. Dijital ve temassız ölçümü yapan cihazların hijyenik bir kullanım sunması da farklı kişilerde ve alanlar üzerinde rahatlıkla kullanılmasını sağlar. Temassız oluşu sayesinde herhangi bir dezenfekte işlemine gerek kalmadan rahatlıkla kullanılabilir. Ateş ölçer cihazları azalan şarj ya da piller ile kullanmamak gerekir. Bu durumda ateş ölçer cihaz yanlış sonuçlar göstererek sizi yanıltabilir. Ateş ölçer ile sürekli ateş takibi yapılması gereken durumlarda, kişinin ateşini ölçerken her zaman aynı bölgenin tercih edilmesi de doğru sonuçlar elde edebilmek için son derece önemlidir. Doğru sonuçlar ile ateş ölçmek ve takip edebilmek için ısı ölçer cihazın kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde kullanılması tavsiye edilir.

Ateş Ölçer Nerelerde ve Nasıl Kullanılmalıdır?

Ateş Ölçer Nerelerde ve Nasıl Kullanılmalıdır?

Günümüzde kullanılan ısı ölçer modellerinin çoğu fonksiyonel ve pratiktir. Ölçüm sırasında karşılaşılabilen çok ufak derece farkları yok sayılır ise her zaman doğru bir ölçüm sağlarlar. Ateş ölçer yorum ve kullanıcı deneyimleri incelendiğinde, son yıllarda üretilen dijital modellerin çok daha kullanışlı olduğu ve doğru sonuçlar verdiği görülür. Dijital modeller vücut sıcaklığını ölçmenin yanı sıra nesnelerin ısısını ve ortam ısısını da ölçebilecek ateş ölçer programı ile donatılmıştır. Kızılötesi ışınlar yardımı ile ölçüm yapan modeller de bulunmaktadır. Ateş ölçer termal kamera özelliğine de sahip bir model ise ortamda yayılan radyasyon yardımı ile kişilerin vücut sıcaklığını ölçebilir. Bu tarz ısı ölçer cihazlar, tripod üzerine takılır ve kilit ölçüm fonksiyonu yani tarama modu kullanılarak sabit bir yer üzerindeyken de ölçüm yapabilir. Bu tarz ateş ölçer lazerli modellerde isteğe bağlı açılıp kapanabilen lazer okuyucu özelliği de mevcuttur. Cihazlar üzerinde bulunan LCD ekranlar sayesinde ölçülen değer net bir şekilde görülür. Karanlık ortamlarda dahi LCD ekran aydınlatması sayesinde ölçüm kolaylığı sağlar. Alım yapmadan önce ateş ölçer öneri ve kullanım şekli dikkate alınarak seçim yapmak en doğrusu olacaktır. Kulaktan ölçüm yapan ateş ölçer aleti çeşitlerinin bazılarında, filtre maliyeti de ortadan kaldırılarak, kulaktan, temassız bir şekilde ölçüm yapabilen ürünler piyasaya sunulmuştur. Bu ürünlerin de üzerinde bulunan ekranı sayesinde ölçülen değer net bir şekilde görülebilmektedir. Oldukça hızlı bir şekilde ölçüm yapan bu cihazlar, tüm aile bireyleri tarafından kullanılabilir. Isı ölçer satın alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden bir diğeri de ölçme hızıdır. Genellikle kişilerin hasta olduğu durumlarda ölçme işlemini yapmak gerekir. Bu durumda ısı ölçme işlemini sık sık tekrarlamak gerekebilir. Özellikle çocukların ve bebeklerin sabit durma süresi kısıtlıdır. Hastalık halinde ise kişilerin ve çocukların oldukça huzursuz olacağı varsayıldığında ısı seviyesinin en hızlı şekilde ölçülmesi kişiyi rahatlatır. Bazı ölçerler ateşi ölçülecek kişiyi yaklaşık 10 saniye boyunca sabit durmak zorunda bırakabilir. Bu süre hastalık anında oldukça uzundur. Günümüzde 1 ya da 2 saniye gibi çok kısa sürede ölçüm yapan ölçer modelleri hızlı ölçüm özellikleri ile de tercih edilebilmektedir. Şimdi siz de kategori sayfamıza ilerleyerek ısı ölçer cihazlarının yanı sıra şeker ölçüm cihazları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Ateş Ölçer Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Ateş Ölçer Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Ateş ölçer seçimi yapılırken doğru ölçüm değeri vermesi, ölçüm yapma şekli, hassasiyet ve fiyat gibi pek çok dikkat edilmesi gereken özellik bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte bu cihazlara hızlı bir şekilde ölçüm yapabilme, temassız ve uzaktan ölçüm ve kızılötesi gibi pek çok özellik eklenmiştir. Temassız olan ve dijital ölçerlerde bulunan hafıza özelliği de yapılan ölçümleri kayıt altına alıp, düzenli takip yapabilmenizi oldukça kolay bir hale getirmektedir. Hastalıkların anlaşılmasında en önemli etkenlerden biri değişen vücut sıcaklığıdır. Özellikle çocukların ateşlenmesi enfeksiyonel bir durum olduğunun en belirgin göstergesidir. Sağlıklı bir çocuğun ve bebeklerin vücut sıcaklığının 36,4⁰C olması gerekir. Hastalık halinde bu sıcaklık yükselerek 38⁰C’ye kadar çıkabilir. Bu gibi durumlarda ateş ölçer kullanımı son derece önemlidir. Ölçülen değeri kaydedilerek en yakın sağlık kuruluşuna gitmek gerekir. Doktor kontrolü öncesi ve sonrasında belirli aralıklar ile ateş ölçülmelidir. Ölçülen ısı değerinin, ölçer yardımı ile kayıt altına alınabilmesi de oldukça pratik bir kullanım imkanı sağlar. Ateş ölçer seçimi yapılırken kişilerin hassasiyetlerine bağlı olarak seçim yapılması doğru olur. Örneğin, kulaktan ölçüm yapan ateş ölçer yetişkin kişileri doğrudan etkilemezken, çocuklarda ya da bebeklerde rahatsız edici olabilir. Ateş ölçer dijital ve temassız olan modeller kullanımı en rahat olan modeller arasındadır. Fiyat olarak diğer modellere oranla daha maliyetli olsa bile kulanım şeklinin kolay olması ve uzun süre kullanılması ile karşılığını verecektir. Dijital ölçerler kullanılırken çevre koşullarından ve ortam sıcaklığından da etkilenebilmektedir. Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde üretilen ateş ölçerlerin çoğu temassız ölçüm yapma imkanı tanıyor. Bu cihazların gelişmiş özellikte olmasından ziyade, sağlam ve bir o kadar da dayanıklı olup doğru ölçüm yapabilmesi, tercih edilmesi için oldukça önemli kriterler arasında bulunmaktadır. Ateş ölçer ne kadardayanıklı ise o kadar uzun süreli kullanım sağlayacaktır. Bu sebeple alınacak cihazın güvenli, kaliteli markalar arasından seçilmesine dikkat emek gerekir. Ateş ölçer seçimlerinde belirli sertifikalara sahip olmalarına da dikkat etmekte fayda var. Özellikle CE ve ROHS gibi sertifikalara sahip modeller arasından seçim yapmak, güvenli bir kullanım sağlar.

Ateş Ölçer Fiyat Aralıkları

Ateş Ölçer Fiyat Aralıkları

Piyasada farklı markalarda ve özelliklerde ateş ölçer çeşitleri bulunmaktadır. Ateş ölçer fiyatları da cihazın özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Kullanım alanına ve ölçüm sıklığına bağlı olarak ateş ölçer cihaz fiyatları arasından en uygun fiyata sahip model seçilerek satın alınabilir. Manuel ölçüm yapan cihazların fiyatları, dijital ve temassız bir şekilde ölçüm yapan ölçer fiyatlarına göre çok daha uygundur. Ev tipi kullanım için bu ürünler tercih edilebilir. Enfeksiyon hastası bir kişiye yaklaşmadan ateş ölçümü ve takibi yapabilmek için kullanılabilen ateş ölçer modellerinden temassız, fiyat avantajlı ürünleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Ateş ölçer uzaktan ölçüm yapabilme özelliği sayesinde yerinde duramayan küçük bebeklerin ve çocukların da ateş takibinde rahatlıkla kullanılabilir. İhtiyacı olan her ailenin erişebileceği fiyat etiketine sahip ürünler bulunmaktadır. Özellikle kulaktan ölçüm yapan ateş ölçer modellerinin başlıkları, hijyen açısından her kullanımda mutlaka değiştirilmelidir. Kulaktan ölçüm yapan cihazlar yedek cihaz başlıkları ile birlikte de satılabilmektedir. Ateş ölçer ve yedek başlığı bir arada alabileceğiniz uygun fiyatlı ve avantajlı paket seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Kulaktan ısı ölçer modellerine alternatif olarak bilinen en klasik yöntemlerden bir olan koltuk altından da ölçebilen uygun fiyatlı modeller bulunmaktadır. Geniş fiyat aralığı bulunan ölçer modelleri arasından en dayanıklı ve hassas ölçüm yapan modelleri seçmek, uzun ömürlü ve doğru bir kullanım sağlar. Ateş ölçer kalibrasyonu uygun test işlemleri ile yapılmış ise bu da güvenilir bir ürün olduğunu gösterir. Fiyat belirlenmesinde de kalibrasyon özelliğine sahip cihazların farkı görülmektedir.

Ateş Ölçer Nasıl Kullanılır?

Kullanım şekline göre farklı ateş ölçerler bulunmaktadır. Her ateş ölçer özelliklerine uygun şekilde dikkatli kullanılmalıdır. Cıvalı ya da alkollü ateş ölçer cihazlar, ateş ölçümü için temas gerektirir. Ölçüm sonrası bu cihazlar tekrar kullanılacak ise mutlaka temizlenmelidir. Temassız, dijital olarak ateş ölçen cihazların kullanımı daha kolay ve hijyeniktir. Vücudun belirli bölgelerine yaklaştırılarak hızlı bir şekilde ateş ölçülebilir. Herhangi bir neşe ya da yüzeyin ölçümü yapılacak ise yine temassız cihazları kullanmak tavsiye edilir.

Ateş Ölçer Ne Kadar?

Pek çok farklı fiyat aralığında ısı ölçer cihaz bulunabilir. Ateş ölçerler özelliklerine ve kullanım alanının çok olmasına bağlı olarak değişen fiyat değerlerine sahiptir. Her bütçeye uygun ölçer çeşidi vardır. Cıvalı ya da alkollü ölçen cihazlara oranla dijital olarak, temassız ölçüm yapan cihazların fiyatları daha yüksek olabilir. Bu cihazlar da sahip oldukları özellikler ve dayanıklılığı sayesinde aradaki farkı çok rahat bir şekilde kapatmaktadır.

Ateş Ölçer Nasıl Çalışır?

Isı ölçer cihazlar kişilerin vücut sıcaklığını ölçmek için kullanılır. Ölçüm işlemi için dijital termometre kullanılacak ise ölçüm yapılacak yere yaklaştırıldıktan sonra sıcaklık değerini gösterir. Kızılötesi teknolojisi sayesinde ölçüm yapılacak yere temas etmesine gerek kalmadan, yarım saniye gibi oldukça kısa bir sürede doğru sıcaklığı gösterir. Cıvalı ya da alkollü termometre modelleri ile ölçüm yapılması için ısı ölçer, belirli bölgeye yerleştirildikten sonra bir süre beklenir. Cihaz özelliğine bağlı olarak sesli uyarı vermesi ile ölçümün tamamlandığı anlaşılır ve değer kontrol edilebilir.

Ateş Ölçer Kaç Dakika Bekletilir?

Yeni nesil ısı ölçerler yardımı ile ölçüm yapılması oldukça kolay bir hale gelmiştir. Ölçüm yapılacak cihazın özelliğine bağlı olarak çok kısa süreler içerisinde ısı ölçümü yapılabilir. Dijital, temassız ve kızılötesi teknolojisi kullanılarak ölçüm yapılacak ise yarım saniye ya da bir saniye gibi çok kısa süre içerisinde işlem tamamlanır. Temas gerektiren termometreler ile ölçüm yapılabilmesi için 10 saniye ile 10 dakika arasında değişen süreler boyunca, cihaz ile temas gerekebilir.