Ateş Ölçer

için 395 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Öne Çıkanlar

Ateş Ölçer

İnsan vücudunun pek çok hastalığa ilk tepkisi genellikle vücut sıcaklığının değişmesi olur. Vücut sıcaklıklarının ölçülmesinde uzun yıllardır kullanılan ateş ölçerler çocuk veya yetişkin fark etmeksizin her yaş grubundan insana uygulanmaktadır. Özellikle havaların serinlemeye başladığı sonbahar ve kış günlerinde pek çok çocuğun ve hassas yetişkinlerin soğuk kaynaklı hastalıklara yakalanması kaçınılmazdır. Bu hastalıkları erkenden fark etmek ve kısa sürede müdahale ederek hastalığın etkilerinden korunmak için her evde mutlaka bulundurulması gereken temaslı ya da temassız ateş ölçer seçenekleri arasından dilediğinizi seçerek her duruma karşı hazırlıklı olabilirsiniz.

Ateş Ölçer ile Hastalıkların Önüne Geçin

Ateş Ölçer ile Hastalıkların Önüne Geçin

Özellikle çocukların bünyeleri yetişkinlere göre daha hassastır ve dünyayı keşfederken yaşadıkları heyecanla koşturup, terlemenin veya farklı zeminlere dokunarak oyunlar oynamanın sonucunda hasta olmaları son derece normaldir. Çocukları hastalıklardan korumaksa daha çok velilere düşen bir görev olduğu için evde başta dijital ateş ölçer veya eski tip civalı termometre olmak üzere hastalığı teşhis ederek önlem almalarını sağlayan ekipmanlardan bulundurmaları hastalıkların başlamadan bitmesi için atılacak başlıca adımlardan biridir. Mevsim geçişlerinde ortaya çıkan bir sıcak bir soğuk havalarda meydana gelen yüksek ateşli hastalıklar kimi zaman koca bir okula yayılarak hem çocuklar için hem de ebeveynler için büyük tehlikeler yaratabilir. Evde bulunan ateş ölçerlerle sık sık yapılan vücut sıcaklığı kontrolleri hastalığın başlamadan durdurulması için alınan önlemlerden biri olarak gösterilebilir. Geçmişte sıklıkla kullanılan civalı ateş ölçer yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla yerini ayrıntılı sıcaklık ölçümü yapabilen dijital veya son derece hijyenik bir ürün olarak kullanıcıya sunulan temassız termometrelere bırakırken özellikle anne ve babaların hastalığı fark etmelerini veya takip etmelerini kolaylaştırmıştır. Yüzyıllarca başta hastanelerde ardından evlerde kullanılan içerisinde bulunan civa veya alkolle hastanın ateşinin ölçülmesini sağlayan civa bazlı ya da alkol bazlı termometrelerle vücut sıcaklığı ölçülürken cihazın hastanın ağzında veya koltuk altında bir süre bekletilmesi gerekirken günümüzün yenilikçi teknolojileriyle ateş ölçme işlemi saniyeler içinde tamamlanabiliyor. Hala ağızdan ya da koltuk altından ölçüm yapan dijital göstergeli ateş ölçüm cihazlarının yanı sıra alından temassız olarak yapan lazerli, özellikle küçük çocuklarda kullanılan kulaktan ölçüm yapan temassız modellere rastlamak mümkündür. Hem hastanelerde hem de evlerde sıkça rastlanılan farklı teknolojilerle güçlendirilmiş ve hızlandırılmış termometreler vücut sıcaklığını noktası noktasına saniyeler içinde ölçerek hava değişimlerinin etkilerine karşı erkenden önlem almanızı sağlıyor. Civalı cam termometre, dijital termometre ve kızılötesi termometre gibi farklı modelleri bulunan termometrenin her modeli farklı bir kullanım prensibiyle çalışıyor. Bir çok kullanışlı özelliğiyle kullanıcıya sunulan termosmetreler arasından seçim yapmadan önce modeller hakkında ayrıntılı bilgi almanız son derece faydalı olabilir.

Ateş Ölçer Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Ateş Ölçer Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Ateş ölçerler uzun yıllardan beri tıbbın bir parçasıdır. Ateş ölçer tavsiye etmeden önce tüm ateş ölçer seçeneklerinden haberdar olmanız doğru seçimi yapmanız açısından önemlidir. Günümüzde yeni teknolojilerle daha pratik ve daha güçlü hale gelen termostatlardan en eskisi olan civalı termometre hala pek çok evde bulunmakta olsa da hastanelerde nadiren kullanılmaktadır. Cam bir bölme içerisindeki civanın ısının etkisiyle genleşmesi sonucu yükselmesiyle ateş ölçümü yapan cam civa ateş ölçerlerde net ateş ölçümü yapılabilmesi için derece gösteren çizgiler ve sayılar bulunmaktadır. Benzer bir model olan alkollü cam termometreler aynı prensiple çalışmaktadır. Kendisinden sonra icat edilen termometrelere göre daha yavaş işleyen civalı ya da alkollü ateş ölçerler bozulma gibi bir riskleri olmaması sebebiyle uzun yıllar kullanılsa da cam gibi hassas bir maddenin içerisine zehirli oluşuyla bilinen civanın eklenmesiyle oluşturulan bu ürünün kırılması durumunda hem cam kırıklarının hem de civanın vücuda zarar verebileceğini hatırlatmakta fayda var. Hızlı ve zararsız olan dijital ateş ölçerler ağızda, makatta veya koltuk altında birkaç dakika bekletildikten sonra ateşin ölçüldüğüne dair görsel veya sesli bir uyarı vermek suretiyle ateş ölçümü yapmaktadır. Temassız oluşuyla bilinen kulaktan ateş ölçer modelleriyse son derece hijyenik oluşları ve kolay kullanımlarıyla özellikle bebeklerin ateşlerinin kontrolünde sıkça kullanılmaktadır. Işınım yoluyla gözle görülemeyen elekromanyetik ışınların ölçülmesini sağlayan kulaktan termostatlar kızılötesi ölçüm metoduyla çalışmaktadır. Bu metotta kulak zarının arkasında bulunan kan dolaşımının yaydığı ısı farklı işlemlerden geçerek filtrelenir ve elektronik düzleme dökülür. Tek kullanımlık kapak yerleştirilen ateş algılama sensörleriyle kullanılan bu model özellikle hastanelerde yüksek hijyenleri ve pratiklikleri sayesinde sıkça kullanılmaktadır. Kızılötesi ateş ölçer grubuna dahil edilebilecek bir diğer ürün olan alından ölçüm yapan termostatlar kaş aralığında bulunan damarlardan yayılan ısının ışınlar yoluyla belirlenmesini sağlamaktadır. Son derece kullanışlı olan kızılötesi termometrelerin temassız modelleri olabileceği gibi temaslı seçeneklerde bulunmaktadır. Hastanelerde ve polikliniklerde çoğunlukla temassız modellere rastlanırken ev gibi daha güvenli ve daha az nüfuslu yerlerde temaslı ateş ölçerler kullanılması büyük sorunlara yol açmamaktadır. Ateş ölçer fiyatları modeller arasında ürünlerin özelliklerine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Ateş Ölçer ile Hastalıktan Korkmayın

Ateş Ölçer ile Hastalıktan Korkmayın

Son yıllarda temassız modelleriyle yüksek hijyen seviyesine ulaşan ateş ölçerler geçmişe oranla çok daha hızlı ve çok daha doğru ölçümler yaparak ateşli hastalıkların erken fark edilmesine ya da daha etkili kontrol edilmesine yardımcı olmaktadır. Dijital termometreler sağlam yapılarıyla yetişkinlerde de çocuklarda da kullanılabilen uzun ömürlü ürünler olup farklı çalışma prensiplerine sahip modellerine rastlamak mümkündür. NTC denilen sıcaklıkla direnç oranı düşen termometreler, sıcaklığın etkisiyle direnci artan ateş ölçerler ya da PTC, dirence dayalı sıcaklık ölçerler ve kızılötesi ışınlarla sıcaklık ölçme gibi metotlarla çalışan dijital termometreler sayesinde dakikalar içinde vücut sıcaklığını belirlemek mümkün olmuştur. Her yaş grubunda kullanılabilen dijital termometrelerin yanı sıra küçük yaş grupları için kolay ölçüm sağlayan alından ateş ölçer ya da kulaktan ateş ölçer modelleri hem hijyenik oluşları hem de hareketli çocuklarda bile hızlı ısı ölçümü yapmaları sayesinde sıkça tercih edilmektedir. Kızılötesi ışınlar yardımıyla ısıyı kulaktan veya alından ölçen ateş ölçerler yalnızca vücut sıcaklığını değil sıvıların ve sert yüzeylerin de ısısını ölçebilmeleriyle dikkat çekiyor. Hastalığı başında keşfederek önüne geçmenizi sağlayan temaslı veya temassız ateş ölçerler uzun süren ateşli hastalıkları tarihe gömerken size de hastalık korkusu olmadan yaşamak düşüyor. Seçeceğiniz ateş ölçer modeline karar verirken yalnızca en beğendiğiniz ateş ölçerler arasından bir tercih yapmanız değil aynı zamanda ateş ölçeri kimlerle ve ne sıklıkla kullanacağınızı göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Geçmişe kıyasla çok daha kullanışlı ve hızlı çalışan dijital veya kızılötesi termometreler vücudun farklı bölgelerine temas ederek veya temas etmeden kimi zaman saniyeler içinde ateş ölçümü yapmaları açısından tüm modelleriyle insan hayatını kolaylaştırıyorlar. Siz de yepyeni bir ateş ölçer edinerek hastalıkların kontrolünü erkenden yapmak istiyorsanız sayfamızı inceleyebilirsiniz. Arzu ederseniz Ölçüm Cihazları kategorimizi ziyaret edebilir, kullanım ihtiyacınız olabilecek diğer ürünleri de inceleyerek kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acs (1)
Acura (12)
Aeg (1)
Arzum (2)
Beurer (5)
Beybi (2)
Braun (23)
Comfort (2)
Dalin (1)
Ddf (3)
(250)
Elite (4)
F. Bosch (1)
Freely (2)
Gold (3)
Medisana (10)
Mesitaş (15)
Microlife (4)
Nimo (11)
No (2)
Omron (9)
Pegai (1)
Plusmed (9)
Rossmax (1)
Starmax (1)
Titiz (1)
Uni (4)
Vicks (1)
Visomat (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(52)
ve üzeri (88)
ve üzeri (97)
ve üzeri (100)
ve üzeri (102)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL