TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Bas Gitar

için 1,499 sonuç bulundu.

Bas Gitar

Bas gitarlar rock, metal, az, blues, funk, punk veya R&B gibi müzik türlerinde kullanılan kalın ses veren bir çalgıdır. Çoğunlukla dört teli bulunan bas gitarların 5 veya 6 telli modelleri de bulunur. Müziklerde daima arka planda kalarak müziğin lezzetini artıran, zaman zaman öne çıkarak sololar ile dinleyicileri büyüleyen bas gitarlar amatör ve profesyonel olarak müzik yapanların vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Bas gitar türünün gitara göre en önemli farkı ses hacmi konusundadır. Bas gitarlar gitarlardan çok daha aşağı tonlara inebileceği gibi çok daha kalın sesler de çıkarabilir. Bütçenize uygun bas gitar fiyatları arasından ihtiyacınıza bağlı olarak 4, 5 veya 6 telli modellerden dilediğinizi ürün kategorimizi inceleyerek satın alabilirsiniz.

Bas Gitar ile Müziğin Doruklarına Ulaşın

Bas Gitar ile Müziğin Doruklarına Ulaşın

Bas gitar çalmaya başlayacak olanların kullanabileceği türlerden birçok farklı çeşit modeller bulunmaktadır. Profesyonel olarak bas gitar çalıyorsanız da müzik doyumunuzu karşılayacak nitelikte bas gitarlar bulunmaktadır. Birçok müzik grubunun olmazsa olmazları arasında yer alan bas gitarlar müziğin verdiği hazzı büyük ölçüde artırır. Profesyonel olarak Müzik yapan grupların da ana müziği besteleyebilen ve müziğin daha doyurucu olmasını sağlayan tercih ettiği bas gitarlar, müzisyenlerin vazgeçemediği enstrümanlar arasında yer almaktadır. Kullanmaya başlayacağınız veya hali hazırda müzikle ilgileniyorsanız bas gitarların klavyeler müzikte önemli bir role sahiptir. Bateri ile müşterek bir şekilde destekleyici rol oynayarak çaldığınız müziğin nabzını belirleyebileceğiniz bas gitarlar grubun taşıyıcı rolünü üstlenir. Bas gitarlarla genellikle parçanın genel bütünlüğünde bir ritim tutulur ve nakarat sona erdikten sonra devreye girerek müziğin etkisini büyük ölçüde artırır. Nakarat sona erdiğinde dinleyicileri müziğe tamamen konsantre edebileceğiniz ve olası problemlerde kontrolü ele alarak grubu sırtlayabileceğiniz bas gitar modelleri çalınması yönünden gitarla oldukça benzer yanlara sahiptir. Amatör-profesyonel olarak bas gitar çalıyor veya çalmaya başlayacaksanız bas gitar amfisi daima yanınızda olmalıdır. Dijital veya klasik bas amfi modelleri ile bas gitar çalışmalarınızda her koşul altında profesyonel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Amfiler bas gitardan alınan sinyalleri düzenleyerek sesi yükseltir ve hoparlöre aktararak daha yüksek ses almanızı sağlar. Taşınabilir bas amfileriyle akustik konserlerde veya çalışmalarınızda dengeli bir ses oluşturmanıza yardımcı olur. Müzik doyumunuzu farklı noktalara taşıyabileceğiniz akustik bas gitar modelleri de amatör ve profesyonel müzik deneyimlerinizde daima yanınızda. Akort cihazı entegre edilmiş akustik bas gitar modelleri kalın gövdesiyle sahnede yeteneklerinizi ortaya koymanıza yardımcı olur. Akustik bas gitarlarda kullanılan sistem çok yönlü ve kaliteli müzik deneyimi yaşamanızı mümkün hale getirir. Klavye işlemesi ve parlak yapılarıyla ışıltılı bir görünüme sahip akustik bas gitarlar sahneyi doldurur. Gitarların üretiminde sıklıkla gül ağacı kullanılır. Usta işçilik eserleriyle elinize ulaşacak bas gitarların klavyesi gerçek yüksek performansı ortaya koymanızı sağlar. Dış tasarımı kadar iç donanımıyla da profesyonel bir deneyim yaşayabileceğiniz bas gitarlar ile müziğin doruklarına ulaşabilirsiniz.

Bas Gitar Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bas Gitar Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bas gitar modelleri genellikle 4 telden oluşmaktadır ancak 5 telli bas gitar ve 6 telli modeller de bulunmaktadır. Bas gitara ilk kez başlayacak kişiler genellikle 4 telli bas gitarları tercih ederler. Ancak 4 telli bas gitar çalanlar amatör gitaristtir diye bir anlayış söz konusu değildir çünkü müzik endüstrisinin en ünlü bas gitaristlerinden bazılarının 4 telli bas gitarlar çaldığı görülmektedir. Tel seçimleri daha çok ellerinizin büyüklüğü ile ilgilidir. Eğer gitara erken yaşlarda başladıysanız ve elleriniz küçükse 4-5 telli bas gitar modellerini tercih etmeniz daha sağlıklı olabilir. Dolayısıyla 4-5-6 telli bas gitarlar arasından yapacağınız seçimler zevk ve tarz meselesidir. Diğer çalgı türlerine nazaran daha kalın tellere sahip bas gitarlar zarif ve şık bir görünümde olsa da daha ağırdır. Kalın sesler çıkaran bas gitarlarda 12 tele kadar ulaşan bas gitar modelleri de bulunduğu gibi perdesiz gitarlar da sıklıkla kullanılmaktadır. Elektrik ve akustik olmak üzere ikiye ayrılan bas gitarlarda tercih yapacağınız müziğe göre ve kullanım alanınıza göre değişiklik gösterir. Elektrik bas gitarlarda sesler manyetikler aracılığıyla elektrik sinyaline çevrilir ve ses amfiye aktarılır. Amfiye gelen ses ise hoparlörler vasıtasıyla dışarıya verilir. Amfiden çıkan ses seviyesini, sesin rengini vs. birçok ayarlamaları yaparak bas gitardan alacağınız sesi çaldığınız müziğe göre belirleyebilirsiniz. Elektro bas gitarlarda ses az olacağı için müzikten tam doyum alabilmeniz için amfi tercih etmeniz gerekir. Akustik bas gitarlardaysa düşük frekanslardaki sesleri iyi bir şekilde çıkarabilen özel amfiler mevcuttur. Bas gitarlar parmaklarla çalınabileceği gibi penalarla da çalınabilir. Eğer solaksanız ve enstrüman çalmaya yönelik büyük bir ilginiz varsa solak bas gitar modellerini inceleyebilirsiniz. Sağ el kullanımında da olduğu gibi yine 4-5-6-12 telli, perdeli veya perdesiz bas gitarlar arasından tasarım olarak sizin için en uygun bas gitarı satın alabilirsiniz. Bas gitarlar pes sesleri çıkarmaya daha yatkın enstrümanlar olduğu için genellikle siyah, kahverengi veya gri renkler tercih edilmektedir. Ancak farkınızı ortaya koyabileceğiniz bej, beyaz, sarı veya kırmızı gibi renk seçeneklerinden herhangi birine veya renk karışım tasarımlarına yer verilen gitar modellerine de Kitap, Müzik, Film, Oyun kategorisi üzerinden inceleyebilir, hızlıca sahip olabilirsiniz.

Bas Gitar Modelleriyle Müziğe Hükmedin

Bas Gitar Modelleriyle Müziğe Hükmedin

Bas gitarların psikolojik olarak dinleyiciyi müziğin içerisine çeken ve otoritesini hissettiren bir özelliği bulunmaktadır. Çaldığınız Müzik Aletleri türüne bağlı olarak etkisi büyük ölçüde değişkenlik gösteren bas gitarlar ana müziği besler ve dinleyicilerin müzikten doymasını sağlar. Müzik gruplarının vazgeçemediği bir unsur olan bas gitar teli modele göre değişiklik gösterir. Bas gitarlarda sıklıkla kullanılan tel çeşidi nikel veya paslanmaz çeliklerden oluşan Roundwound tellerdir. Roundwound teller gitardan daha parlak ve temiz bir ses almanızı sağlar. Bu tel modelleri genellikle Rock ve Funk müzikleri çalanlar tarafından kullanılır. Tapewound teller; metal sarımlı tellerin üzerine naylon kaplamalarla bas gitaristlerle buluşturulur. Çaldığınızda yumuşak ve karanlık bir ses tonu almanıza sağlar ve bu tellerin renkleri büyük çoğunlukla siyahtır. Flatwound telleri ise çelik tellerin üzerine düz bir telin sarılmasıyla üretilir. Yumuşak ve pürüzsüz bir hissiyat oluşturan bu bas gitar telleri; caz ve blues bas gitaristleri tarafından kullanılmaktadır. Perdesiz bas gitarlarda da sıklıkla kullanılmasının sebebi klavyeye zarar vermeyen yapılarla üretilmesinden kaynaklanır. Çalacağınız bas gitarın tel kalınlığı tel sayısına göre değişiklik gösterir. Standart 4 telli bas gitarlarda tellerin kalınlığı 45-105 iken, 5 telli bas gitarlarda 45-125 veya 45-130’dur. Kalın telli bas gitarlar düşük tonlarda güçlü sesler verir ve zengin bir tona sahiptir. Bas gitarları kullanırken en sağlıklı şekilde muhafaza etmeniz gerekir. Bu bağlamda bas gitar kılıfı sağlam ve ergonomik tasarımlara sahiptir. Enstrüman kılıfları suya dayanıklı yapısıyla karlı ve yağmurlu havalarda bas gitarınızı koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Dikiş sağlamlığı ve malzeme kalitesi yönüyle isteklerinizi karşılayacak modeller arasından kılıflar kullanabilirsiniz. Yüksek dayanıklı su geçirmez malzemelerle üretilen kılıfların dayanıklı ve ayarlanabilir sırt askıları bulunur. Ayarlanabilir sırt askıları sayesinde gitarı omzunuzda taşıyacağınızda boyunuza ve vücut endeksinize göre ayarlayarak uzun süre boyunca sorunsuz olarak yanınızda bulundurabilirsiniz. Gitar çalarken kullanacağınız kapo, akort cihazı, nota vs. gibi aksesuarları koyabileceğiniz geniş bir bölme yer alır. Gitarınıza uyumlu renklerde kılıflar ve şık tasarımlı bas gitar modellerini ürün kategorisinden inceleyerek dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Alice (1)
Ashton (1)
Blackstar (6)
Cort (397)
Cortex (7)
Daddario (1)
Dadi (4)
(228)
Epiphone (9)
ESP (5)
Extreme (29)
Fender (35)
Godin (4)
Ibanez (56)
Schecter (20)
Squier (10)
Stagg (14)
Suzuki (2)
SX (28)
Taylor (1)
Valencia (8)
Washburn (9)
Xenon (2)
Yamaha (15)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(30)
ve üzeri (34)
ve üzeri (35)
ve üzeri (35)
ve üzeri (37)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL