Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Akustik Gitar

için 1,282 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Akustik Gitar

Yoğun ve koşuşturmalı hayat temposu, şehir hayatı, iş yoğunluğu gibi birçok sebep insanların gün içerisindeki ruh halini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu tempolu hayatın içerisinde kişiler mental olarak daha sağlıklı bir ruh haline sahip olmak istemeleriyle kendilerine zaman ayıracak ufak hobiler ve güzel alışkanlıklar edinmeye çalışmaktadır. Bu aktivitelerin en başında müzik gelmektedir. Müzik; insanlık tarihi boyunca var olmuş bir sanat dalı olmasının yanı sıra insanların mental sağlığına ve psikolojilerine çok iyi geldiği bilinen bir tedavi yöntemi olarak tarih boyunca kullanılmıştır. Müzik enstrümanı çalmak, bu süreci amatör veya profesyonel olarak geliştirmek uzun soluklu ve yoğun emek, disiplin gerektiren bir süreç olarak bilinmektedir. Müzik enstrümanları her ne kadar tek bir başlık altında toplanıyor olsa da üretim şekilleri, tasarımları, kullanım amaçları ve ses mekanizmaları olarak birçok alt başlığa ayrılmaktadır. Başlıca müzik enstrümanları; telli aletler, klavyeli aletler, vurmalı çalgılar, üflemeli çalgılar, yaylı enstrümanlar ve ritim enstrümanları gibi birbirinden farklı birçok seçeneğe ayrılmaktadır. Her bir müzik enstrümanı binlerce farklı ses, melodi ve tını oluşturarak kişilere keyifli bir müzik seyri sunmayı hedeflemektedir. Telli müzik aletleri; tellerin bir ritim sonucu titreşmesi sonucunda ortaya notalı bir ses çıkaran enstrüman türevleridir. Telli çalgılar başlıca; gitar, bağlama, cura, ukulele, cümbüş gibi müzik aletleri olarak bilinmektedir. Müzik aletlerinin her biri kullanıcının enstrümandan beklentisine, kullanım alanına ve yerine, çıkarabileceği ses türevlerine göre değişkenlik göstermektedir. Gitarlar kullanımına sıklıkla rastlanılan enstrümanlar olmakla beraber kullanım yerine göre; klasik gitar, elektro gitar, akustik gitar, bas gitar gibi birçok farklı ürün seçeneği ile hizmet vermektedir.

 Müzik Tutkunlarının Vazgeçilmez Tercihi Akustik Gitar

Müzik Tutkunlarının Vazgeçilmez Tercihi Akustik Gitar

Gitarlar günlük hayatta kullanımına sıklıkla rastlanan, her müzik türüne hitap eden eşsiz bir enstrüman olarak bilinmektedir. Birçok amatör ve profesyonel gitar kullanıcı bulunması, gitar enstrümanına duyulan ilgiyi ve öğrenme sevgisini her geçen gün arttırmaktadır. Birçok farklı ses ve tını oluşumuna sebep olan gitarlar eşlik edeceği ve oluşturacağı müzik türüne göre çeşitlilik göstermektedir. Bu seçenekler başlıca; klasik gitar, akustik gitar, elektronik gitar ve bas gitar gibi türler olarak bilinmektedir. Akustik gitarlar dış görünüm olarak klasik gitara çok yüksek benzerlik göstermektedir. Akustik gitar teli ve tel yapısı, tel türevi klasik gitardan farklı bir teknik özelliğe sahip olması sebebiyle oluşturdukları ses türü bakımından farklılık göstermektedir. Akustik gitarlar üretim ve tasarım aşamasında ses oluşturması nedeniyle çelik tel kullanılarak tasarlanan enstrümanlardır. Tel yapısının çelikten oluşması nedeniyle akustik gitarlar klasik gitarlara oranla çok daha yüksek ve baskın bir ses oluşturmaktadır. Görünümlerinin benzemesi nedeniyle akustik gitarlar ile klasik gitarlar genellikle karıştırılmaktadır ancak ürettikleri ses tamamen farklıdır. Akustik gitarlar klasik gitarlara göre gövde denilen ana kısmı daha şişman tasarlanmış enstrümanlardır. Çelik tel kullanılması sebebiyle tel yapısı oldukça keskin olan akustik gitarların tel sistemlerinde bulunan basınç gerginlik seviyesini arttırmaktadır. Ve bu sayede çelik akustik gitar telleri çok daha temiz, net bir ses oluşumunu sağlamaktadır. Bir akustik gitarda altı adet tel bulunmaktadır. Ekstra eklemeler ve farklı teknik özelliklerin beklenmesi ile nadiren de gözlemlense on iki telden oluşan akustik gitar modellerine rastlamak mümkündür. Standart bir akustik gitardan tek farklı tel sayısıdır. Tel sayısının altı yerine on iki adet bulunması çok daha çeşitli ve zengin bir ses üretimine sebep olsa da on iki telli akustik gitar kullanımı çok sık gözlemlenmeyen bir kullanım türüdür. Sayfamızdan Masterwork akustik gitar modellerine göz atabilirsiniz.

 Akustik Gitar Modelleri Nelerdir?

Akustik Gitar Modelleri Nelerdir?

Akustik gitarlar her müzik türüne ve tarzına eşsiz bir uyumluluk göstermesi sebebiyle oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olduğu bilinen enstrümanlardan biri olarak bilinmektedir. Akustik gitar modelleri kullanım alanına, marka, model, dış görünüm gibi seçeneklerle kullanıcılara ve müzik severlere çeşitli bir ürün portföyü sunmaktadır. Akustik gitar modellerini klasik gitardan ayıran temel nitelik gövde büyüklüğünün farklı ve klasik gitarda olduğu gibi naylon tel kullanımı yerine çelik tel kullanımının gerçekleştirilmiş olmasıdır. Gözlemlenen bu tel değişimi oluşan tüm ses ve melodi yapısında farklılık oluşmasına sebep olmaktadır. Akustik gitarda bulunan teknik değişiklikler oluşan ses ve melodi değişimleri kadar çalınma tekniğini ve prensiplerini de değiştirmektedir. Klasik gitarda bulunan naylon tel seçenekleri çok daha kalın ve mat bir ses oluşumunu sağlarken akustik gitarın çelik tel sistemi daha tiz ve parlak bir ses tınısı oluşturulmasına neden olmaktadır. Akustik gitar kullanımı ile oldukça fazla müzik türü çalınabileceği gibi en sık kullanıldığı gözlemlenen müzik türleri; Jazz, blues, rock, slow, folk gibi müzik türleri olarak bilinmektedir. Aynı zamanda tüm bu müzik türleri haricinde Latin müzik, Klasik müzik gibi alanlarda da sık sık akustik gitar kullanımına rastlamak mümkündür. Akustik gitar dış görünüm olarak klasik gitara benzese de çalışma prensibi ve vuruş teknikleri olarak elektro gitarlara benzerlik göstermektedir. Akustik gitar çalınırken vurma işlemi esnasında pena kullanımını gözlemlemek sıklıkla rastlanan bir durumdur. Pena kullanımı tellere daha homojen bir kuvvet uygulanmasını sağlayarak eş bir ses dağılımı duyulmasına sebep olmaktadır. Akustik gitar modelleri çeşitlendirilirken teknik özellikleri kadar dış görünümü de belirleyici bir unsur olmaktadır. Akustik gitarlar; renk, desen, üretilen ağaç türü gibi birçok estetik özellik ile farklılık göstermektedir. Kullanıcılar tarafından bu durum değişiklik gösterse de siyah akustik gitar modelleri estetik görünümleri, mat yapıları ile kullanıcılar tarafından yoğunlukla tercih edilen akustik gitar seçeneklerinden biri olarak bilinmektedir. Akustik gitarlar binlerce ürün seçeneği, modern yapısı ve son derece şık ürün tasarımları ile herkese keyifli bir müzik yolculuğu sunmayı hedeflemektedir. Akustik gitarın öğrenme aşamasının orta seviye bir zorluk içermesi ve gitar öğrenimiyle alakalı birçok farklı açık eğitim kaynağı bulunması akustik gitarlara duyulan ilgi ve merakın artmasına sebep olan etkenlerden biridir.

 Akustik Gitar Öğrenmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Akustik Gitar Öğrenmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Akustik gitar öğrenmek de kullanımı yaygın olan bir enstrüman olması sebebiyle ve teknolojinin hayatlara kazandırdığı birçok açık kaynaklı eğitim türü olmasıyla beraber oldukça kolay, kısa süreli bir süreç haline dönüşmüştür. Akustik gitar başlangıç için orta seviye ve dayanıklılıkta bir akustik gitar edinilmesi kişinin öğrenim ve amatörlük süreci için fazlasıyla yeterli bir teknik donanım olacaktır. Akustik gitar çalınırken klasik gitar sisteminde bulunduğu gibi ritim atma metodu kullanılabileceği gibi solo ses oluşturma gibi özellikleri ile de elektro gitara benzerlik göstermektedir. Bu nedenle akustik gitar diğer gitar türlerine göre çok daha çeşitli bir ses oluşturma mekanizmasına ve donanımına sahip enstrümanlar arasında bulunmaktadır. Akustik gitar çalmayı öğrenirken en temel unsur elbette diğer tüm enstrümanlarda olduğu gibi müzik aletinin doğru tutulması gerektiğidir. Akustik gitar ile ritim oluştururken her iki kolunuzun da gevşek ve rahatlıkla kullanılabilir pozisyonda olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Eğer ritim haricinde solo bir akustik gitar öğrenimi gerçekleştirecekseniz klavyeye temas eden elinizin ve bileğinizin rahat kullanılabilir olması oldukça önemli bir unsurdur. Akustik gitar öğrenirken öncelikle arpej tekniklerine çalışmanız temel mantığın kavranması amacıyla size yardımcı olacaktır. Arpej sistemini oturttuktan sonra vurma ve ritim pratikleri yapmanız gerekmektedir. Parmak veya pena ile bulunan altı tel içinde vuruş pratikleri yaparak müzik kulağınızın gelişmesine olanak sağlayabilirsiniz. Akustik gitar sap ayarı olarak da adlandırılan akor ayarları düzenli olarak yapılmalı, çalınması hedeflenen parça ve müzik türüne göre güncellenmesi gerekmektedir. Akustik gitar öğrenme süreci her ne kadar zor ve kompleks bir süreçmiş gibi gözükse de oldukça pratik ve bir çalışma disiplini oluşturulduğu takdirde kısa sürede edinilebilecek bir yetenek olarak bilinmektedir. Akustik gitar ile başlangıç için gitarın inceliklerini öğrenmek, vuruş tekniklerini ve ritimleri öğrenmek, nota ve klavye pratikleri gerçekleştirmek başlangıç için kişiye gerekli olan teknik öğretilerin kazanılmasını sağlamaktadır.

 Akustik Gitar Fiyatları Nelerdir?

Akustik Gitar Fiyatları Nelerdir?

4 Akustik gitar ürün seçenekleri birbirinden farklı birçok özellik ile kullanıcılara binlerce akustik gitar modeli sunmaktadır. Çok çeşitli akustik gitar seçeneklerinin bulunması başlangıç seviyesi olarak da adlandırılan amatörlükten profesyonel sanatçılığa kadar her seviyeye uygun olan akustik gitar modellerinin bulunmasına olanak sağlamaktadır. Akustik gitar fiyatları ürün modellerinin teknik ve estetik özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Akustik gitar fiyatları belirlenirken; gitarın marka ve model seçeneği, gitarın yapımında kullanılan ağaç türü ve yapısı, renk ve desen seçenekleri, kullanılan tel yapısı gibi birçok farklı unsur ile kullanıcılara geniş bir fiyat aralığı sunmaktadır. Akustik gitar modellerinin kendi içlerinde birçok farklı türe ayrılması da fiyat aralığının belirlenmesinde etkili bir rol oynamaktadır. Akustik gitar türleri; elektro akustik gitar, on iki telli akustik gitar ve klasik akustik gitar olarak ayrılmaktadır. Gitar ölçekleri olarak da adlandırılan boyut farkları gitar türleri arasında teknik ve donanımsal bir farklılığa neden olmasının haricinde fiyat aralıklarının değişkenlik göstermesine de neden oluşturmaktadır. Gitar ölçekleri kullanıcının yaşına ve fiziksel özelliklerine en yüksek uyumluluğu gösteren gitarın kullanılmasını sağlamaktadır. Bu sayede gitarı tutmak, kavramak ve konforlu bir çalınma süreci geçirilmesi hedeflenmektedir. 4-6 yaş aralığında ki kullanıcılar için tasarlanan gitar ölçeği 1/4, 5-8 yaş aralığı için 1/2, 8-11 yaş aralığı için genellikle 3/4 akustik gitar, 11 yaş üzeri ve yetişkin kullanımı için ise genellikle 4/4 boy olarak da adlandırılan tam boy gitar kullanımı önerilmektedir. Gitar ölçekleri ve boyutları gitar fiyatlarının belirlenmesinde etkili bir rol oynamaktadır. Akustik gitar fiyatları belirlenirken gitarın teknik özellikleri ve donanımının yanı sıra eğer profesyonel amaçlı bir kullanım gerçekleştirilecekse kullanıcının talep ve ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiş ekstra müzik mekanizmaları ile akustik gitar fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir kullanım ömrü ve sorunsuz bir kullanım için orta seviyeli bir ağaç türünden oluşturulmuş standart bir akustik gitar modeli ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve sizlere eşsiz bir müzik zevki sunacaktır.

 Akustik Gitar Akortları Nasıl Yapılır?

Akustik Gitar Akortları Nasıl Yapılır?

Gitar öğrenme sürecine başlayan amatör müzisyenlerin en çok zorlandığı ve aklına gelen ilk sorulardan biri de elbette gitar akortu nasıl yapılır sorusudur. Özellikle gitar öğrenmeye yeni başlayan kullanıcılar için gitarı akort ederek çalmanın ve akort etmeyi öğrenmenin önemi oldukça fazladır. Akustik gitar akortu doğru yapılması kullanıcının öğrenme süresi boyunca aynı zamanda müzik kulağının da hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamaktadır. Akustik gitar akort edilirken belirli adımlar ve akort biçimleri bulunmaktadır. Bu seçenekler başlıca; akustik gitarı kendi sesini referans alarak akort etmek, bilgisayar veya dijital bir akort aleti kullanarak akort etmek ve dışardan bir sesi veya melodiyi referans alarak akort etmek olarak başlıklara ayrılmaktadır. Özellikle gitar öğrenmeye yeni başlayan kullanıcılar için dijital akort aleti ile akustik gitarı akort etmek oldukça sorunsuz ve pratik bir yoldur. Akustik gitar bilgisi ve kullanım becerisinin zamanla gelişmesiyle kullanıcılar hiçbir ek mekanizmaya ihtiyaç duymadan kulaktan akort yapabilme yeteneğine erişmektedir. Birçok çeşitli müzik türüne hitap eden akustik gitar parçaları çalınırken kusursuz bir akort ile eşsiz bir müzik zevki yakalayabilir, öğrenme sürecinizi çok keyifli ve huzurlu bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz. Bir müzik enstrümanını tüm incelikleriyle öğrenmek uzun soluklu bir süreç olmasına karşın elbette emek ve sabır gerektiren bir yoldur. Sıfırdan başlayarak profesyonel müzisyenlik seviyesine kadar uzanan bu yolculuğun her aşaması müzisyen adaylarına ayrı bir heyecan ve keyif vermektedir. Akustik gitarlar hemen hemen her müzik türünde rahatlıkla kullanılabilen ve eşsiz bir uyum gösteren enstrümanlardan biri olarak bilinmektedir. Bu nedenle amatör müzik gruplarında, korolarında orkestralarda, profesyonel sahne sanatçılarında akustik gitar sahnenin ve müzik üretiminin vazgeçilmez parçalarından biri olarak yer almaktadır. Akustik gitarlar da kendi içlerinde birçok ek mekanizma ile çeşitlendirilebildiği gibi farklı kullanım alanlarına göre tasarlanabilmektedir.

Hangi Akustik Gitarı Almalıyım?

Akustik gitar satın alınmadan önce doğru bir gitar modeli seçimi yapılmış olduğundan emin olmak gerekmektedir. Akustik gitarların birçok farklı kullanım alanı ve ürün seçeneği bulunması çeşitli alanlara uyumluluk gösteren binlerce ürün oluşumuna neden olmaktadır. Bu nedenle kullanıcının ihtiyaçlarına ve isteklerine uygun bir akustik gitar modeli tercih edilmelidir. Akustik gitar seçimi yaparken müzisyenin veya müzisyen adayının seviyesi; seçilecek akustik gitarın sahip olduğu teknik özellikler ve donanım alanlarında değişikliğe sebep olmaktadır. Başlangıç veya amatör olarak akustik gitar çalan bir kullanıcı için ortalama bir akustik gitar modeli yeterli olabilecekken; sahne sanatçıları, profesyonel müzisyenler için çok daha donanımlı ve yüksek teknik özelliklere sahip akustik gitar kullanımı gerekmektedir. Kullanıcının seviyesi, akustik gitar yapısında kullanılan ağaç türü, tel yapısı, gitar ölçeği, renk, desen, marka ve model gibi seçenekler arasında kendinize en uygun seçimleri yaparak size en uygun akustik gitar modelini tercih edebilirsiniz.

Akustik Gitar Neyle Temizlenir?

Akustik gitarın uzun ömürlü ve sorunsuz bir kullanım sunması için akort ayarları, tel değişimi gibi teknik bakımlarının yanı sıra temizliği de büyük bir önem ve titizlik gerektirmektedir. Düzenli olarak akustik gitarın üzerinde, perde kısmında, gövdesinde ve tel aralıklarında oluşabilecek toz birikintilerinin arındırılması daha pürüzsüz bir ses işitilmesine neden olmaktadır. Akustik gitar mikro fiber veya normal bir bez yardımıyla yalnızca su yardımı ile temizlenebilir, kolaylıkla toz birikintilerinden arındırılmaktadır. Temizleme işlemini rutin bir alışkanlık haline getirmek akustik gitarın kullanım ömrünü arttıracağı gibi çok temiz ve kusursuz bir ses çıkarmasına yardımcı olmaktadır.