TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Akustik Gitar

için 2,685 sonuç bulundu.

Akustik Gitar

Titreşen teller aracılığı ile ses üreten bir müzik aleti olan gitarın farklı modelleri ve özellikleri bulunmaktadır. Tellerine vurulduğunda veya tellere yay sürtüldüğünde titreşim sonucu ses çıkaran telli çalgılarda titreşim sonucu gövdenin boşluğunda oluşan rezonansla ses yüksekliği belli olmaktadır. Bir telli çalgı aleti olan akustik gitar ise görünüş olarak klasik gitara benzemektedir. Buna rağmen ürün tellerinin cinsi bakımından klasik gitardan ayrılmaktadır. Çelik tel kullanılarak oluşturulmuş olan ürünler klasik gitara oranla daha yüksek bir ses çıkarmaktadır. Bu ürünlerin elektro modelleri de bulunmaktadır. Kolayca amplifikatöre bağlanabilmektedir. Birbirinden farklı renk seçenekleri ve motifler ile detaylandırılmış olan gitarlar arasından sizin tarzınıza ve zevkinize en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.

Eşsiz Müzik Deneyimi Yaşatan Akustik Gitar

Eşsiz Müzik Deneyimi Yaşatan Akustik Gitar

Klasik gitara oldukça benzeyen fakat ona oranla çelik telleri sayesinde daha yüksek bir ses çıkaran bu gitar modellerinin çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Tip açısından klasik gitar ile benzerlik gösteren ve elektro gitardan tamami ile farklı olan bu gitarlar, çoğu kişi tarafından klasik modeller ile karıştırılmaktadır. Klasik gitara göre daha şişman bir yapıya sahip olan akustik gitar modelleri, keskin yapıya sahip tellerden oluşmaktadır. Çelik cinsine sahip teller, basınç ile gerginliği arttırmaktadır ve bunun sayesinde daha yüksek ve daha net, temiz sesler çıkmasını sağlamaktadır. Akustik modellerde genel olarak 6 adet tel kullanılmaktadır. İki alt türe daha sahip olan gitarlarda farklı teknik özellikler yer almaktadır. Tüm özellikleri normal akustik ile aynı olan elektro akustik gitar ise ekstra olarak üzerinde yer alan elektronik devre sayesinde amplifikatöre bağlanma özelliği göstermektedir. Amplifikatör müzik sistemleri içerisinde yükseltici olarak adlandırılmaktadır. Kaynak cihaz üzerinden çıkan ses sinyallerini güçlendirir ve hoparlöre yönlendirilmesini sağlamaktadır. Elektro modellerde sıklıklı kullanılan bir ürün olan amfi, elektrik sinyallerini arttırabilir veya düzenleyebilir. Sesi oynatma cihazı üzerinden düşük güçte alarak hoparlörünüze kayıpsız bir şekilde taşır ve sesin kalitesini arttırır. Amfiden beklenen en büyük özellik yüksek değerlere sahip sesleri kayıpsız ve hızlı bir şekilde aktarmasıdır. Başka cihazlar ile bütünleşik halde de bulunabilen ürünler olarak karşınıza çıkmaktadır. Genel özellikler açısından akustikle aynı değerlere sahip olan 12 telli akustik gitar tip olarak da normal akustiğe benzemektedir. Aralarındaki tek fark normal akustikte 6 adet tel yer alırken bu gitar modelinde 12 adet tel yer almasıdır. 12 tel olması ton ve tını olarak zenginlik sağlar ve farklı tarzdaki müziklerin daha rahat bir şekilde çalınmasına yardımcı olur. Üzerinde yer alan ekstra 6 tel ana seslerin oktavlarını duyma şansını yakalayabilmemizi sağlamaktadır. Farklı tarzlarda rahatlık sağlayan bu gitarlar hemen hemen her müzik dalında kullanılmaktadır.

Akustik Gitar Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Akustik Gitar Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Akustik gövdeye sahip tüm gitarların genel ismi akustik olarak adlandırılmaktadır. Ancak akustik gitar teli çelik yapıdan oluşturulmuştur bu yüzden akustiğin genel tanımında çelik telli yapısı vurgulanmaktadır. Naylon tele sahip olan gitarlar klasik gitar olarak adlandırılmaktadır. Bu iki gitar arasında teknik bakımdan ciddi farklar bulnmaktadır. Tel farklılığı oldukça önemli bir ses değişimine yol açmaktadır. Aradaki farklılık enstrümanı çalınan müzik türünden, çalış tekniğine kadar değiştirmektedir. Naylon teller daha mat ve kalın tonlarda ses çıkarırken çelik telden oluşturulmuş akustikler daha parlak ve daha tiz bir ses sunmaktadır. Çoğunlukla 19 veya 20 perdeye sahip olan çelik telli akustiklerin geniş bir gövdesi bulunmaktadır. Genel olarak Rock, Folk, Blues ve Jazz gibi müzik türlerinde tercih edilen akustiklerin yanı sıra klasikler ise Klasik Müzik, Latin ve Flamenco gibi alanlarda tercih edilmektedir. Elektro gitar ile benzer bir klavye yapısı olan akustik gitar tavsiye açısından değerlendirildiğinde elektor gitar kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilmektedir. Akustik gitarla elektro gitarın vuruş teknikleri birbirine oldukça yakındır. Her iki enstrümanda da pena kullanabilirsiniz. Gitar veya mandolin gibi telli çalgıları çalmaya yarayan penalar, genel olarak fildişi, mika, kemik, boynuz veya plastik gibi malzemelerden üretilmektedir. Bir çalma aracı olarak karşınıza çıkan bu ürün dünyanın farklı bölgelerinde taş, pirinç ve bağa gibi malzemelerden de oluşturulmaktadır. 1900’lerin başında sanayi devrimin yaşandığı yıllarda icat edilmiş olan akustik, üretildiği tarihten itibaren tüm modern müzik tarzları ile yoğun bir şekilde kullanılmıştır. Elektro gitarın babası, klasik gitarın oğlu olarka kabul edilen akustikler klasik gitardan esinlenerek üretilmiş ve elektro gitarın oluşmasına ilham kaynağı olmuştur. Akustik gitar fiyatları ürünün teknik özelliklerine ve markasına bağlı olarak değişim göstermektedir. Uygun fiyatlara satın alabileceğiniz bu gitar türünü dilediğiniz tüm müzik türleri ile kullanabilirsiniz. Modern gitar yapısının mimarı olarak karşınıza çıkan akustikler her türlü kullanım için uygundur. Sunduğu yüksek ve net ses sayesinde sizlere eşsiz bir müzik keyfi yaşatmaktadır.

Tüm Müzik Türlerine Uygun Yapısı ile Akustik Gitar

Tüm Müzik Türlerine Uygun Yapısı ile Akustik Gitar

Birbirine çok benzeyen iki gitar türü olan akustik ve klasik gitar arasında yalnızca tip açısından benzerlik bulunmaktadır. Baş tarafında yer alan en belirgin fark, klasik gitarda delikli bir yapı bulunmasıdır. İlk gitar yapımcıları gitarı delikli bir şekilde tasarlamıştır. İlk tarihten bu yana klasik gitarlar delikli yapı ile üretilirken akustik gitarda herhangi bir delikli bölüm yer almamaktadır. Akustik gitar şarkıları tellerin kalın ve sert oluşu ile daha parlak olarak çalınabilmektedir. Teller sert olduklarından dolayı pinler ile köprü bölgesine tuttturulmuştur. İnce bir sap yapısından oluşan akustik gitarlarda aynı zamanda saplar daha uzun yapıdan oluşmaktadır. Gitar üzerinde yer alan her telin kendine özel bir tınısı bulunmaktadır. Genelde pena ile çalınması tercih edilen bu gitarlar ellerde ve parmaklarda tellerin sertliğinden dolayı hasar oluşturabilmektedir. Çoğu müzik türü ile kullanılabilen ve kendine has sesler üreten bu gitarlar, ladin kapaklardan üretilen modeller ile karşınıza çıkmaktadır. Ladin ağacı güç ve esneklik arasında ideal bir denge sağlamaktadır. Çok yönlü sonik bir karaktere sahip olan ladin müzik türlerinde daha ideal bir ses tonu sağlamaktadır. Gitarlarda maun arka ve ve yanlar kullanılmıştır. Maun ağacının sağladığı doğal ve parlak ses arka ve yanlarda tercih edilen bir ağaç türü olmasını sağlamıştır. Kırlangıç tipi sap bağlantısına sahip olan ürünlerde kaplanmış akustik gitar telleri bulunmaktadır. Teller üzerinde yer alan kaplama rutubeti, kiri ve teri tutar ve tel ömrünü uzatmaktadır. Oylumlu köprüye sahip olan ürünlerde eşikten kasaya doğru büyük bir açı bulunmaktadır. Bu açı parmakların daha az yorulmasını sağlamaktadır. Birbirinden farklı teknik özellikleri ile karşınıza çıkan gitarlarda farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Kendi zevkinize göre tercih edebileceğiniz gitarları yanınızda taşıyabilmek ve muhafazasını sağlayabilmek için kullanacağınız çantalar bulunmaktadır. Akustik gitar kılıfı, gitarınızın için ultra koruma sağlamaktadır. Genel olarak siyah renkten oluşturulan kılıflarda kolay taşımayı sağlamak için bir sırtlık bölümü bulunmaktadır. Yumuşak askıları sayesinde gitarınızı rahatça taşıyabilirsiniz. Sayfamız üzerinden ihtiyacınıza ve beğeninize uygun gitar modellerini inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

ADASTRA (1)
Alandra (1)
Almira (13)
Arenas (2)
Ashton (2)
Boston (1)
Cort (646)
Daddario (8)
(179)
Epiphone (41)
ESP (1)
Extreme (52)
Fender (40)
Gibson (3)
Godin (1)
Gretsch (1)
Hammer (1)
Hora (1)
Ibanez (55)
La Bella (2)
Lag (30)
Martin (6)
On-Stage (1)
Ovation (1)
PEAVEY (1)
Segovia (13)
Sevilla (1)
Squier (6)
Stagg (3)
Suzuki (3)
SX (5)
Takamine (92)
Taylor (40)
Valencia (13)
Valler (10)
Washburn (69)
Yamaha (20)
Zoom (4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(72)
ve üzeri (91)
ve üzeri (94)
ve üzeri (95)
ve üzeri (96)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL