Klasik Gitar

için 5,247 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Klasik Gitar

Gitar denilince zihinde ilk canlanan şeyler genelde klasik gitar görüntüsü ve sesi olur. Gitar çalmaya ilgi duyan kişilerin başka gitarlara geçmeden önce klasik gitardan başlaması da yaygın bir durumdur. Aradığınız gitarı vakit kaybetmeden edinerek hayallerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Klasik Gitar Nedir?

Klasik Gitar Nedir?

Naylon telli gitar ve İspanyol gitarı diye de adlandırılan klasik gitar, bağırsaktan veya naylondan telleri olan, akustik, ahşap gitardır. (Akustik ve elektro gitarlarda metal teller olur.) Bu gitarın tellerinin naylon olması dışındaki özellikleri sapının nispeten geniş olması, boynunun nispeten kısa olması, gövdesinin içinin boş olması ve ses deliğinin etrafında dekoratif bir rozet bulunmasıdır. Klasik gitar çeşitleri ikiye ayrılır. 3/4 klasik gitar kısa olan, klasik gitar 4/4 ise uzun olandır. Kılıf alırken de bu gitar boylarını hesaba katmayı unutmayın. Klasik gitar notaları şöyle: 1. Tel mi (İnce E), 2. Tel si (B), 3. Tel sol (G), 4. Tel re (D), 5. Tel la (A) ve 6. Tel mi (Kalın E). Gitar sapındaki perdeler sayesinde farklı notaları ve akortları çıkartmak mümkün. Bu gitar kendisine klasik müzikte büyük yer bulur ama diğer müzik tarzlarında da rastlanan bir enstrümandır.

Klasik Gitar Nasıl Çalınır?

Klasik Gitar Nasıl Çalınır?

Düzenli çalışma ve kaliteli bir gitar, her enstrümanda olduğu kadar iyi gitar çalmanın da temeli. Profesyonel gitaristlerden ve amatör kullanıcılardan alabileceğiniz klasik gitar önerileri size elbette yol gösterici olacaktır. Ama süreç içinde kendi zevklerinizi geliştirip tercihlerinizi yapmanız da kaçınılmaz. Klasik gitar öğrenme başta enstrümanı tanımayı ve onunla uyum sağlamayı gerektirir. Gitarın gövdesinden, sapına ve başına kadar her parçasına aşina olduktan ve yeterince pratik yaptıktan sonra ilerlememeniz için hiçbir neden yok. Klasik gitardan, ona benzeyen ama farklı müzik tarzlarında da yer bulan akustik gitara geçiş de yaygın. Klasik gitarlar elektro gitar gibi fazla ekstra aksesuar da gerektirmez. Önce uygun bir kılıf almanız yeterli olacaktır, ardından belki pena ve askı gelebilir.

Klasik Gitar Fiyatları

Klasik Gitar Fiyatları

Klasik gitar fiyatları seviyeye, markaya ve malzemeye göre çok çeşitli. Halihazırda en bütçe dostu gitar olmasının yanı sıra böyle geniş bir fiyat yelpazesine sahip olması da onu gitarseverler için epey cazip kılıyor. Zamanla teller ve akort burguları aşınabilir ve kopabilir. Sadece onları değiştirerek gitarınızı ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Klasik gitar markaları arasında Admira, Angel Lopez, Antonio Sanchez, Barcelona, Daddario, Cort, Ibanez, Manuel Raymond, Manuel Rodriguez, Masterwork, Miguel Angela, Rodriguez, Stagg, Valencia, Takamine, Yamaha ve daha birçok marka sayılabilir. Bu markaların klasik gitar modellerini burada bulabilirsiniz. Klasik gitarların yanı sıra akustik gitarlar, bas gitarlar ve elektro gitarlar da Gitarlar kategorimizde sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acepro (4)
ADASTRA (1)
Admira (32)
Agostin (13)
Airman (1)
Alandra (2)
Alctron (1)
Almansa (5)
Almira (62)
Alohar (12)
Altamira (22)
Arenas (9)
Ashton (3)
Barcelona (122)
Brahner (5)
Carlos (13)
Cordoba (19)
Cort (63)
Cremonia (44)
Daddario (4)
(785)
Dominguez (1)
Epiphone (2)
Extreme (21)
Fender (13)
Fishman (2)
Godin (3)
Hannabach (3)
Hora (1)
Ibanez (12)
Jwin (3)
Lag (4)
Lanikai (38)
Madrid (11)
Martin (1)
Masterwork (28)
On-Stage (3)
Patricio (4)
Picaldi (12)
Raimundo (10)
Ritter (1)
Rodriguez (136)
Rosa (35)
S.Cruz (1)
SE (1)
Segovia (43)
Sesenta (5)
Sevilla (14)
Squier (3)
Stagg (40)
Suzuki (1)
Takamine (16)
Toledo (15)
Valencia (367)
Valler (10)
Vivaldi (2)
Xenon (6)
XM (1)
Yamaha (52)
Zoom (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(281)
ve üzeri (363)
ve üzeri (379)
ve üzeri (383)
ve üzeri (392)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL