Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Klasik Gitar

için 5,057 sonuç bulundu.

Klasik Gitar

Popülerliğini her dönem koruyan ve gitar denildiği zaman akla gelen klasik gitarlar, telli bir müzik aletidir. Bu aletleri çalmaya başlayacak olan kişiler, alternatiflerden birine geçiş yapmadan önce klasik gitar modelleriyle başlangıç yapıyorlar. Çoğu kişinin hedefi ve hayali olan gitar çalmak, klasik olanların kolay kullanılabilir olması ve basit sistemleri ile mümkün hale geliyor. İspanyol gitarı olarak da adlandırılan bu ürünler, naylon tel veya bağırsaktan ve ahşap materyalden üretiliyor. Klasik gitar teli , naylon olmalarının dışında; ortalama bir genişliğe sahip sapının olması, boyunun kısa olması, ses deliğinin etrafında dekoratif rozetin bulunması ve gövde kısmının içinin boş olması gibi özelliklere sahip oluyor. Bu çalgılar genel bağlamda iki farklı şekilde çeşitleniyor. Bunlar kısa olan 3/4 ve uzun olan 4/4 klasik gitarlardır. Bu çeşitlilik nedeniyle de klasik gitar boyutları uygunluğunda bir kılıf seçimi de yapılabiliyor ve böylelikle bu enstrümanlar muhafaza edilip, kolaylıkla taşınabiliyor. Kaliteli materyaller ile üretilen ürünler gerek amatör gerek profesyoneller tarafından tercih ediliyor. Bu kullanıcılar tarafından alınan klasik gitar önerileri kullanıcı adaylarına yol gösterici nitelikte oluyor. Süreç içerisinde kişisel zevklere ve gelişime göre de farklı tercihlerde bulunulabiliyor. Bu aletleri öğrenme süreci de enstrümanı tanımak ve onlarla uyum sağlamayı gerektiriyor. Gövde kısmından sapına kadar her bir parçasına aşina olunduktan sonra ve yeterli düzeyde pratik yapıldıktan sonra öğrenebilen gitarlar, kişiye göre de öğrenme süresinde değişiklik gösterebiliyor. Klasik gitar öğrenme aşaması tamamlandıktan sonra ona benzeyen ama farklı müzik tarzına uyum gösteren akustik tarza geçiş yapılabiliyor. Bunun dışında elektro olanlara da geçiş oldukça sık karşılaşılabiliyor. Kişilerin tamamen kendi zevklerine ve tercihine göre yapabilecekleri seçim harici kılıf, pena ve askı gibi aksesuarlar da kullanılıyor.

Kişisel Zevklere Uygun Klasik Gitarlar

Kişisel Zevklere Uygun Klasik Gitarlar

Gitarlar, saplarındaki perdeler sayesinde farklı akortları ve notaları çıkarmayı mümkün hale getiriyor. Çoğunlukla klasik müzikte kendine yer bulan enstrüman, diğer müzik tarzlarında da sık rastlanılan bir sese sahip oluyor. Klasik gitar notaları da tellere göre değişerek, öğrenme ve çalmayı kolaylaştıracak şekilde konumlanıyor. Seviyeye, markaya ve malzemeye göre çeşitlilik gösteren klasik gitar fiyatları ile de farklılığa gidiyor. Bütçe dostu bir ürün olmasıyla ve geniş fiyat listesine sahip olmasıyla bilinen gitarlar, telleriyle ve akort burguları ile dayanıklı bir performans sergiliyor. Bu sayede uzun süre kullanılabilen müzik aletleri, bu bölgelerden zarar aldıkları takdirde değiştirilerek ilk gün alınmış gibi kullanmaya devam etme olanağı da sunuyor. Herhangi bir yaş kitlesine doğrudan hitap etmeyen, hedef kitlesini geniş tutan bu enstrümanlar, sadece bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişiler için küçük yaşta pratik yapma fırsatı sunuyor. Enstrümanın çeşidine göre değişebilen bu durum, klasik tarzdakiler için geçerliliğini uzun vadede koruyor. Günümüzde birçok marka ve çeşitte ürün bulunuyor. Bu markalar tarafından üretimi yapılan müzik aletleri, ihtiyaçlara doğrudan karşılık veriyor. Uzun bir süre pratik yaparak ve birtakım noktalara dikkat ederek kullanılan klasik gitarlar, kısa süre içerisinde kullanıcıların kendini geliştirmesini sağlıyor. Tamamen çalan kişinin inisiyatifine bağlı olarak, herhangi bir müzik türüne dâhil edilerek çalınabilen enstrümanlar, kullanıcılara kendilerini geliştirmede ve yapmak istedikleri meslekte büyük bir adım atmalarına yönelik bir katkıda bulunuyor. Birbirinden farklı boyut ve renklere sahip olan müzik aletleri, özellikleriyle de birbirlerinden ayrılıyorlar. Belirli bir kursa giderek öğrenilebilen klasik gitar solo bir şekilde, kişinin kendi imkânlarıyla öğrenmesinin de mümkün olduğu bir ürün oluyor. Günümüzde pek çok eğitim videosuna erişim sağlamak da mümkün olduğu için kişiler kendi çabalarıyla da öğrenebiliyorlar.

Pratik ile İstenen Düzeyde Klasik Gitar Kullanımı

Pratik ile İstenen Düzeyde Klasik Gitar Kullanımı

Hemen her enstrümanda olduğu gibi bu ürünlerin kullanımında da sık bir şekilde pratik yapmak önemli bir detay oluyor. Kişilerin kendilerine uygun olan modeli seçtikten sonra düzenli olarak nota ve modeli çalışmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra türü ne olursa olsun düzenli bir şekilde bakımını ve temizliğini yapmak, daha uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirilmesini sağlıyor. Tercihe göre klasik gitar siyah rengi gibi koyu renkli bir müzik aleti, leke ve tozları belli edebileceği için sık sık bakımının yapılmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Sağ veya sol elini kullanan herkese göre üretilen modeller sayesinde rahat ve konforlu bir şekilde kullanım gerçekleştirilebiliyor. Model ve markaya göre fiyatlarında değişiklik gözlemlenebilen ürünlerin birbirinden farklı donanım ve tasarım özellikleri bulunuyor. Farklı yaşlara hitap eden klasik gitar çeşitleri olurken doğru ölçüleri tercih etmek önemli bir ayrıntı. Çocukların boy ve kilo farklılıklarına göre uygunluğu değişen ölçüler, hemen herkese göre tasarlanacak şekilde alınıyor. 8 ile 11 yaş aralığındaki çocuklara uygun olan ¾ klasik gitarlar, gelişim çağı sebebiyle boyları ve kiloları değişen çocuklara uygun olacak ölçülerde üretiliyor. Aynı zamanda çocuklar için uygun ölçü birimleri, çocukların rahat bir şekilde enstrümanı çalabilmesi açısından da önemli oluyor ve buna göre tercih ediliyor. Bu nedenle 3/4 ölçülü klasik gitarlar arasından uygun olanlar, ebeveynler tarafından çocuklara alınabiliyor. Klasik gitar tam boy olarak seçenekler arasında bulunan enstrümanlar, 11 yaş ve üzeri olan herkese uygun oluyor. Tek dikkat edilmesi gereken nokta, tam boy alternatifler satın alınırken de kişilerin boy ve kilo ölçülerine uygun tasarıma ve özelliklere sahip bir tercihte bulunulması gerekiyor.

Yaşa Uygun Klasik Gitar Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaşa Uygun Klasik Gitar Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klasik gitarlar kendi içlerinde alt türleri olan bir çalgı türü olarak kullanıcı karşısına çıkıyor. Bu modeller genel kullanıcı kitlesi tarafından bolca tercih ediliyor. Klasik gitar başlangıç seviyesi için son derece ideal bir ürün oluyor. Geliştikçe ve uzmanlaştıkça ileriki seviyede tercihe göre akustik modellere de geçiş yapılabiliyor. Bunun yanı sıra bu ürünlerin ölçüleri de yaşa, boya ve kiloya göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu çeşitlilik göz önüne alındığında 1/2, 3/4 ve 4/4 gibi farklı boylardaki alternatiflerle karşılaşılabiliyor. Bu açıdan klasik gitar özellikleri ve boyutları sıklıkla, modele göre değişim gösteriyor. 1/2 gitarlar, yarım boy ölçüleri ile çeyrek boylardaki modellere göre daha büyük oluyor. Uygunluk olarak da 5 ile 8 yaş aralığına hitap ediyorlar. Gitar alınacağı zaman belli başlı kriterlere göre seçim yapmak doğru bir hamle oluyor. Bu faktörler; marka, jak girişi, tellerin özelliklerine, tasarıma ve kasasına bağlı olarak değişiyor. Çıkan sesin çalgının üretildiği ağaç türüyle bağlantısı bulunuyor. Bu bakımdan, kulağa uygun gelecek sese göre seçim yapılabiliyor. Gövde oranı ve tellerin yüksekliği de kalitesinde etkili oluyor. Bu faktörler doğrultusunda kullanıcılar kendilerine uygun olan Picaldi klasik gitar modelini seçebiliyor ve çalmak istedikleri parça için çalışmaya başlayabiliyorlar. Ayrıca klasik gitar tavsiye listesine de göz atılarak uygunluğa yönelik bir tercihte bulunulabiliyor. Sahne performansı yapmaya olan jak girişli klasik gitarlar, bu özellikleriyle ön plana çıkıyor. Eğer ses için mikrofon kullanılacaksa bu modellerin tercih edilmesi de ideal oluyor.

Klasik Gitarların Tüm Detay Özellikleri

Klasik Gitarların Tüm Detay Özellikleri

Ritmik özellikleri, çok sesli olması ve melodi çalmadaki kolaylığı ile enstrümanlar arasında revaçta olan klasik gitar manyetik detayıyla daha yüksek bir ses çıkışına ve eşit frekans tepkisine yol açıyor. Akustik bir müzik aleti olan klasikler, genelde enstrüman çalmaya başlamak isteyenlerin öncelikli tercihi oluyor. Teknik özelliklerine göre incelenip uygun modelin alınması ile uzun bir serüvene başlanabiliyor. Klasik gitar sesi ortalama 3,5 oktav genişliğine sahip oluyor ve 19 perdeden oluşuyor. Tellere parmak ya da tırnak vurularak çalınan aletlerin standartları 6 telden oluşuyor. Aynı zamanda 8 telli, 10 telle ve 12 telli olarak değişen modeller de ağırlıklı olarak müzisyenler tarafından tercih ediliyor. Klasik gitar akort stili, birinci telden altıncı tele doğru mi, si, sol, re, la, mi seslerine göre yer alıyor. Bazı durumlarda bu akort sistemleri, çalınacak müziğin tonu ile orantılı olarak da akortlanabiliyor. Standart akordu olan gitarların tellerini tam dörtlü aralığa göre düzenlemek gerekiyor. Beşinci tel ayarlandıktan hemen sonra her tel bu perdeye basmak şartıyla bir alt teldeki boş tel ile aynı biçimde akort ediliyor. Bunun yanı sıra klasik gitar kapo çeşitleri ile gitarların sapları küçültülebiliyor. Aksesuarlar arasında yer alan kapoların kullanılma nedeni de çalınacak müziğin tonuna ulaşabilmek oluyor. Piyasada geniş fiyat aralıklarında bulunan ürün çeşitleri, hemen her kitlenin bütçesine uygun olarak bir seçenek barındırıyor. Belirli bir standardın üzerinde klasik gitara sahip olmak için abanoz veya gül ağacından yapılmış kasalara sahip müzik aletini tercih etmek doğru bir hamle olabiliyor. Ses yüksekliğini ve rengini belirleyen ses tablası bileşeni, genelde ladin ve sedirden yapılıyor. Klasik gitarların rahat bir şekilde çalınması için tel yüksekliğinin ideal seviyede olması gerekiyor. Buna ek olarak koruyucu kılıf kullanılması gitarları dış etkenlerden korumakla beraber kolay bir şekilde taşınabilmesini sağlıyor. Şimdi sizde Masterwork klasik gitar modellerine ve diğer markaların modellerine hemen göz atmak üzere ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Klasik Gitar Çalmaya Doğru Yapılan Hazırlık

Klasik Gitar Çalmaya Doğru Yapılan Hazırlık

Klasik gitar çalmaya başlandığı zaman öğrenme sürecinde sabırlı olmak ve düzenli bir şekilde çalışmak gerekiyor. Başlangıç aşamasından yükselen bir grafik elde edebilmek için yapılan pratikler ve egzersizler sonrasında büyük oranda bir gelişme gösterilebiliyor. Ders alma gereksinimi zorunlu olmayan gitarları, daha hızlı ve hatasız bir öğrenme süreci geçirmek isteyenler ders alarak yol kat edebiliyorlar. Günümüzün teknolojisi sayesinde internetten destek alarak da eğitim alınabiliyor. Ders dışı zamanlarda da pratik yaparak gelişime devam etmek her zaman daha faydalı oluyor. Zaman içerisinde klasik gitar burgu kullanımı ve klasik gitar pena kullanımı da daha kullanışlı ve pratik bir hal alıyor. Böylelikle istenen düzeyde bir performans gösterilebiliyor. Ayrıca, klasik gitar ritimleri başta olmak üzere, melodi çalmadaki kolaylıkları ve çok sesli olmaları enstrümanları ön plana çıkarıyor. Bu gitarları çalmaya başlayacak olanların, zorunlu olmasa da nota okumayı öğrenmeleri kendilerine avantaj olarak geri dönüyor. Nota öğrenmek, kısa sürede daha etkili bir şekilde çalmada yardımcı oluyor. Pena kullanarak rahat bir şekilde çalınan klasik gitarlar, gerekli ekipmanlarla beraber daha aktif kullanılabiliyor. Bu enstrümanları çalmayı öğrenme sürecinde ihtiyaca göre alınan aksesuarlar, istenen düzeyde bir performans sergilemenin de önünü açabiliyor. Tüm bu bilgiler dâhilinde klasik gitar fiyatları tam boy, yarım boy ve çeyrek boy olan çeşitlere göre farklılık gösteriyor. Markaları, özellikleri, ölçüleri ve daha birçok etken ile belirlenen fiyatlar, kullanıcılara her bütçeye uyacak bir model sunuyor.

Klasik Gitar Nasıl Çalınır?

Gitar çalmaya başlarken öğrenilecek ilk şey akortlar oluyor. D, C, G, EM ve AM akortları öğrenerek başlangıç seviyesinin ilk adımı tamamlanıyor. Klasik gitarları çalmayı hızlı ve pratik bir şekilde öğrenmenin yolu sürekli bir şekilde alıştırma yapmak. Parmaklar ve el bileklerinin egzersizler ile alıştığı hareketler sayesinde daha etkili bir şekilde çalmak mümkün oluyor. Bir nokta da çalarken parmakların tellere doğru bir şekilde basılması gerekiyor. Tellere ne kadar sıkı basılırsa, gitardan o kalitede bir ses çıkışı gerçekleşiyor. Bu hususlar doğrultusunda bu enstrümanın nasıl çalındığına dair detaylı videolar ve eğitimler de alınmak bir diğer seçenek olarak değerlendirilebiliyor.

Hangi Klasik Gitarı Almalıyım?

Klasik gitar satın alırken, belirli noktalara dikkat ederek seçim yapmak her zaman daha doğru oluyor. Bu ürünleri alırken dikkat edilecek öncelik, tellerin klavyeye yakın olması oluyor. Klavye üzerindeki bölümlere de perde adı veriliyor. Perdelere zorlanmadan basabilmek oldukça önemli bir faktör. Bu nedenle alınacak klasik gitarın perdelerinin zorlamayanından yana seçim yapmak gerekiyor. Ayrıca klavyesinin şekli, boyu ve kalınlık oranı da kişiye uygun olarak alınmalı. Yaşa, kiloya ve boya göre seçilmesi gereken klasik gitarlardan uygun olan hangisiyse ondan yana tercih edilmesi gerekiyor.

Klasik Gitar Nasıl Tutulur?

Her enstrümanın kendine has bir tutuş tekniği bulunuyor. Fiziksel duruş olarak doğru pozisyonda olmak, klasik gitarı çalmak açısından önemli oluyor. Klavye kısmını görebilmek için gitarı, kişinin kendine doğru eğmesi yanlış bir tutuş oluyor. Sol el başparmağı klavye arkasında, tavanı gösterecek şekilde ve ortada olacak şekilde tutuluyor. Sağ el de başparmak tellere paralel, diğer parmaklar hafif “C” harfi şeklinde tutuluyor ve tellere bu şekilde baskı uygulanıyor.

Klasik Gitar Nasıl Öğrenilir?

Klasik gitar çalmayı öğrenmek için yaş kaç olursa olsun başlanabiliyor. Kişiler, öğrenme aşamasını kendi performanslarına ve ilgilerine bağlı olarak tercih edebiliyor. Kursa giderek öğrenmenin yanı sıra kişiler kendi çabalarıyla da çalmayı öğrenebiliyorlar. Günümüzde internet üzerinde yer alan ders videolarını izleyerek ve sık sık pratik yaparak, klasik gitar çalmak öğrenilebiliyor.

Klasik Gitar Nasıl Akort Edilir?

Birkaç farklı yöntemle gitar akort edilebiliyor. Bunlardan biri “tüner” adındaki akort cihazını kullanmak geliyor. Bu cihaz yoksa akıllı telefona indirilen tuner programı yardımıyla akort ayarı yapılabiliyor. Bir diğer yöntem, doğru sesleri alabilmek için piyano ya da başka bir müzik aletinden yardım alınarak ve onun seslerinden yola çıkarak akort edilebiliyor. Son olarak da gitarın üst telinin doğru akortlandığını varsayarak diğer telleri buna göre ayarlamak yanlış olmuyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acepro (2)
Admira (9)
Agostin (16)
Airman (1)
Alctron (1)
Alesis (3)
Alice (4)
Almansa (8)
Almira (74)
Alohar (7)
Arenas (3)
Ashton (3)
Barcelona (193)
Behringer (1)
Bianca (2)
Brahner (7)
Carlos (13)
Cordoba (38)
Cort (119)
Cremonia (41)
Daddario (13)
Dadi (3)
DigiTech (1)
(854)
Epiphone (3)
ESP (2)
Extreme (6)
Fender (6)
Fishman (2)
Godin (6)
Hannabach (10)
Hora (1)
Ibanez (19)
Jwin (13)
Köhner (3)
Lag (2)
Lanikai (13)
Madrid (23)
Martin (2)
Masterwork (43)
NO-TEL (1)
Nomad (2)
NUX (1)
On-Stage (1)
Patricio (9)
Picaldi (16)
Raimundo (9)
Rodriguez (37)
Roland (1)
Rosa (30)
Segovia (58)
Sesenta (5)
Sevilla (11)
silverio (4)
SOLID (1)
Squier (3)
Stagg (16)
Suzuki (3)
SX (4)
Takamine (27)
Toledo (20)
Valencia (469)
Valler (25)
Vivaldi (1)
Washburn (4)
Xenon (6)
Yamaha (36)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(302)
ve üzeri (387)
ve üzeri (407)
ve üzeri (411)
ve üzeri (416)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL