Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Elektro Gitar

için 1,360 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Elektro Gitar

Bir gitar çeşidi olan elektro gitarlar diğer türlere göre daha sert ve agresif sesler çıkarabilirler. Elektro gitar birkaç özelliğiyle diğer gitar türlerinden ayrılmaktadır. Bu özelliklerinin başında şekli yani biçim farklılığı gelmektedir. Elektro gitar dışındaki gitar çeşitlerinin formu oldukça yumuşak hatlardan oluşmaktadır. Kavisli bir yapıya sahip olan klasik ve akustik gitarların yanı sıra elektro modeller keskin bir forma sahiptir. Bu belirgin dış görünüş farklılığının dışında sahip olduğu bir diğer özellik üzerindeki manyetikler ile sesi yansıtmasıdır. Bunun dışında jack denilen bağlantı kabloları sayesinde amfiye bağlanabilirler. Elektro gitar alma sürecine girdiğinizde göreceksiniz ki birçok model ve özelliğe sahip geniş bir ürün yelpazesi vardır. Bu ürün çeşitliliği arasından zevkinize ve ihtiyaca uygun olan modeli belirlerken teknik özellikler arasında kıyaslama yapmanız gerekmektedir. Kullanılan ağaç türü, sap kalınlığı, gövde yapısı ve tuş profili gibi kriterler ortaya çıkan ses üzerinde oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra çalma kolaylığını ve müzik türü üzerinde de direkt etkiye sahip olan bu kriterler müzisyen için oldukça önemlidir. Bu ilginç özellikleri sayesinde karakteristik bir görünüme sahip olmasının yanı sıra çıkardığı ses ile birçok insanı büyülemektedir. Zamanla gitarın diline alışabilir, enstrümanınızla aranızdaki dili iyiden iyiye geliştirebilirsiniz. Bu hem hobilerinizin daha keyifli hale gelmesini hem de ileriye doğru gidebilmenizi sağlayacaktır. Sadece iyi vakit geçirmek için değil aynı zamanda el becerilerini de geliştirmek için büyük katkılar sağlayan enstrümanlar, motor becerilerinizi de geliştirecektir. Kas ve sinir koordinasyonunuzu ileriye taşıyacak olan bu el, kas hareketleri özellikle büyüme çağındaki çocukları için oldukça önemli ve faydalıdır. Elektro gitar türleri arasından çocukların yaşlarına göre seçimler yapabilir ve gelişimleri için en uygun olan ürün modelini seçebilirsiniz.

Elektro Gitar Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Elektro Gitar Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Farklı elektro gitar modelleri arasında karar vermeniz gerektiğinde hoşunuza giden dış görünüşün yanı sıra belirtilen teknik özellikleri de dikkate almalısınız. Yapacağınızın müziğin kalitesini belirleyen önemli faktörler müzik aletleri için kullanılan ağaç türü, sap kalınlığı, gövde yapısı ve tuş profilidir. Bunların dışında dikkate almanız gereken bir diğer konu uzmanların elektro gitar önerisi ve tavsiyesidir. Uzmanların öneri ve tavsiyeleri ışığında gerçekleştireceğiniz alışverişten memnun kalma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Diğer yandan kullanıcıların yaptığı yorumları okumak da karar verme aşamasında size fayda sağlayacaktır. Elektro gitar sınıflandırmalarından basitçe bahsetmek gerekirse sap ve gövde birleşimine göre iki gruba ayrıldığı söylenebilir. Birinci grup; sap ve gövdenin birleştiği yerin altında ve üstünde kesik bulundurur. İkinci grup ise birleşim yerinin sadece altında kesik bulundurur. Bu iki grup arasındaki en belirgin farklılıklar kullanım aşamasında gözlemlenir. Kullanım sürecinde etkisi fark edilen ergonomik özellikler; gitar seçimindeki kişisel farklılıkları oluşturmaktadır. Elektro gitar ile yeni tanışan müzisyenler için tavsiye edilen elektro gitar seti içeriği oldukça kapsamlıdır. Elektro gitar, 10 Watt amfi, akort cihazı, askı, kablo ve pena’dan oluşan bu set yeni ve orta seviye müzisyenlerin her ihtiyacı düşünülerek hazırlanmıştır. Bu standart setin dışında gitar çantası içeren setler de mevcuttur. Müşteri ihtiyaç duyduğu eşyalara göre set tercihinde bulunabilir. Diğer yandan teknoloji yardımıyla özenle seçilmiş ve işlenmiş ağaçlardan üretilen gövde ve sap yapısı birçok müzik sever için ilgi çekicidir. Çünkü kullanılan ağaç çeşidine göre değişiklik gösteren ses kalitesi bir müzisyen için en önemli kriterdir.

Elektro Gitar İle Hayatınıza Sanat Katın

Elektro Gitar İle Hayatınıza Sanat Katın

Elektro gitar müzikle iç içe olan, bir müzik aleti çalmak isteyen pek çok kişi tarafından tercih edilir. Eğer daha önce bir elektro gitar çalmadıysanız, eğitiminiz yoksa elektro gitar başlangıç seti edinerek başlayabilirsiniz. Başlangıç seti ile bu enstrüman hakkında hiçbir bilginiz olmasa dahi sıfırdan öğrenebilecek ve bir süre sonra tatmin edecek boyutlara ulaşabileceksiniz. Eğer doğru enstrümanı bulduysanız hobiniz belki de bir gün profesyonel işiniz haline gelebilir. Birbirinden farklı model ve tasarımlar arasından tarzınıza göre yapacağınız seçimlerde dayanıklılığına, ses kalitesine ve daha pek çok detaya dikkat etmeniz gerekecektir. Diğer yandan enstrüman seçimi yaparken nasıl bir müzik türü ile ilgilendiğiniz de oldukça önemlidir. Sert ve ağır müzik türlerine ilgi duyan biriyseniz daha slow tarzda müzikle uğraşan birine göre daha farklı ürün modelleri arasından seçim yapmanız gerekecektir. Gitarla ilgili araştırmanızı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Araştırmalarınızdan önce gitar markaları ve terimleri hakkında bilgi sahibi olmak, seçiminizi iyileştirecektir. Tam olarak ne tür bir enstrümana ihtiyacınız olduğunu bilmek, özel zevklerinizi de tatmin edecek bir ürün seçimi için oldukça önemlidir. Gitarınızın gövde tipi, üretiminde kullanılan ağaç, manyetik çeşidi gibi pek çok detay bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse katı gövdeye sahip bir gitar satın alacaksanız ürününüz nazaran daha ince olur, ama ağırdırlar. Öte yandan bu ürün ile amfi bağlantısı olmadan yüksek düzeyde ses de elde edemezsiniz. Yapacağınız elektro gitar çeşitleri arasından seçim ses ihtiyaçlarınızı ve zevklerinizi doyuracak düzeyde olmalıdır. Eğer seçtiğiniz enstrüman hafifse, geniş gövdeye sahip ve içi boş ise, amfi bağlantısına ihtiyaç duymadan da yüksek düzeyde ses elde edebilirsiniz. Elektro gitarların farklı kısımları akçaağaç, gül ve ıhlamur gibi farklı ağaçlar kullanılarak yapılmaktadır. Yine ürün seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise manyetiğin çift ya da tek özellikte olmasıdır. Farklı ürün gruplarını incelemek ve zevkinize en uygun olanını seçmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Estetik Elektro Gitar Çeşitleri

Estetik Elektro Gitar Çeşitleri

Doğru ekipmanı seçmek hobilerinizi icra ederken alacağınız haz için oldukça önemlidir. Sizin için en iyi elektro gitar tavsiyesi zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olandır. Yapacağınız müzik türünü iyice belirlemek, yaygın müzik terimlerine aşina olmak, gitar yapımı ve kullanımıyla ilgili temel bilgileri edinmek satın alma işlemlerinizi kolaylaştırır ve yapacağınız seçimin isabetli olmasını sağlar. Oldukça geniş ürün yelpazesi arasından yapacağınız seçimlerde ister amatör uğraşlarınız isterseniz de profesyonel amaçlarınız için değerlendirmelerde bulunabilirsiniz. Sizi her açıdan tatmin edecek bir elektro gitar için kaliteden ödün vermeyen üretime sahip ürünleri tercih etmeli, ürününüzün perdelerine, üretiminde kullanılan ağacına ve sapına dikkat etmelisiniz. Kavak, dişbudak ve kızılağaçtan yapılan ürünler titreşimlere çok iyi tepkiler verirken ses uzama süresini iyi bir aralıkta tutuyor ve diğer ürün gruplarındaki enstrümanlara göre daha hafif bir yapı sergiliyorlar. Öte yandan gitarların saplarının uzun vadede eğilme, bükülme ve kırılma gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamaları için ser yapıdaki ağaçları kullanmak gerekiyor. Elektro gitar üretiminde en çok kullanılan ağaçlardan birisi olan akçaağaç ise, gül ağacı kadar iyi sonuçlar verebiliyor. Kullanılan malzemeye göre elektro gitar fiyatları değişeceği için, yapacağınız seçimlerde bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Öte yandan gövde ile sapın birbirine bağlanma şekilleri de farklılık gösterebilmektedir. Yapıştırma ya da vidalama yöntemi kullanılarak birleştirilen sap ve gövdeler ihtiyaçlara göre düzenlenmektedir. İlk etapta, eğer ilk kez bir enstrümanla vakit geçirecekseniz, başlangıç seti olarak sunulan ürünleri incelemeniz daha faydalı olacaktır.

Her Zevke Uygun Elektro Gitar Türleri

Her Zevke Uygun Elektro Gitar Türleri

Enstrümanlar arasında belki de en komplike olanlar arasında yer alan elektro gitarları öğrenmeye başlamak hem keyifli hem de zorlu bir süreçtir. Akustik gitarlara ek olarak elektronik devre ile kullanıcılarıyla buluşan bu enstrümanlar, kullanıcısını müziğin doruklarına ulaştırır. Slow müzik ile ilgilenenlerin de kendisine uygun bir ürün bulabileceği gibi, metal ve rock gibi ağır ve sert müzik türü ile ilgilenenler için de kendisine uygun bir tasarım bulabilir. Her geçen gün genişleyen elektro gitar çeşitliliği, perdesiz olarak da kullanıcılarıyla buluşuyor. Yine gitarınızın yanına satın alabileceğiniz elektro gitar aksesuarları ile efektler verebilir ve sesin rengini de değiştirebilirsiniz. Edinebileceğiniz pedallar ile sesi anlık olarak kontrol edebilir, ses rengine müdahale edebilir ve çeşitli sinyallerle müziğinize renk katabilirsiniz. Ürünlerin neredeyse hepsinde sesin yankılı, temiz ya da kirli çıkması için ayarlar mevcuttur. Kirli, yankılı ya da temiz sesleri çıkarırken modunuzu değiştirebilir, zevkinize uygun ses dengesini yakalayabilirsiniz. Yapımlarında genel olarak kullanılan kavak, dişbudak ve kızılağaçlar hem gereken sağlamlığı sağlıyor hem de aradığınız ses kalitesini size sağlıyor. Bir enstrüman öğrenerek dünyanın her yerinde geçerli evrensel bir dil öğrenebilirsiniz. Kendinizi, duygularınızı ve kişiliğinizi rahatça ifade edebileceğiniz bu enstrüman ile daha kolay sosyalleşebilirsiniz. Diğer yandan matematiksel ve işitsel becerinizi geliştireceğiniz bu etkinlikler ile sevdiklerinizle hoş vakit geçirebilirsiniz. İster amatör olarak uğraşın ister profesyonel olarak hayattan aldığınız zevki ilerilere taşıyabilirsiniz. Kendinizi geliştirdikçe bir müzik grubu kurabilir ya da var olan bir gruba dâhil olabilirsiniz. Perdeli ya da perdesiz elektro gitar çeşitlerinden zevkinize ve isteklerinize en uygun seçimi yapmalısınız. Böylece küçük sosyal grup etkinliklerinde, aile toplantılarınızda, doğum günü partilerinde, pikniklerde ve daha pek çok etkinlikte gitarınızla parçalar çalabilirsiniz. Tanıdık, yabancı pek çok kişinin önünde performansınızı sergileyerek özgüven tazeleyebilir, diğerlerinin sempati ve beğenisini kazanabilirsiniz. Gitar çalmak size eğlencenin yanı sıra size analitik özellikler de katacaktır. Analitik becerilerinizi daha rahat geliştirecek ve hayattan aldığınız hazzı artırabileceksiniz. Siz de zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan elektro gitarı bulmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Elektro Gitar ve Ses Kalitesi

Elektro Gitar ve Ses Kalitesi

İstediğiniz ses türünü çıkarabilmeniz için önemsemeniz gereken gitar gövde türleridir. Profesyonel müzisyenlerin genellikle tercihler akustik modellerden yana oluyor. Boş gövdeye sahip bu modeller hafif ve geniş yapıları sayesinde kullanıcıların beğenisini topluyor. Akustik modellerin en belirgin özelliği amfi ya da ses sistemi bağlantısına gerek olmadan yüksek ses çıkarabilmesidir. Akustik modellerin hafif ve geniş formlarının aksine klasik elektro gitar modelleri ince ve ağırdır. Akustik gitarlar ile kıyaslandığında klasik modellerin amfi ya da ses sistemine bağlanmadığında oldukça az ses çıkardığı görülmektedir. Bu iki model kıyaslandığında ve klasik gitar için amfi ya da ses sistemine ihtiyaç duyulur. Gitar çeşitleri ve özellikleri arasındaki kıyaslamalar oldukça farklılaşmaktadır ancak değişmeyen tek şey müziğe olan bağlılığın faydalarıdır. Hangi enstrümanı çalıyor ya da hangi müzik türüyle ilgilendiğiniz fark etmeksizin hayatınızın içinde müzik olduğu sürece gelişime ve yeniliğe açıksınız demektir. Müzik aleti eğitimi her yaş grubuna hitap etmektedir. Genç, yetişkin ya da orta yaşlı olduğunuz fark etmeksizin eğitim sürecinden oldukça fazla kazanımlarınız olacaktır. Özellikle küçük yaşta başlanan enstrüman eğitimleri çocuğun beyin ve motor gelişimi için oldukça önemlidir. Beyin aktivasyonlarını hareketlendiren enstrüman eğitimi aynı zamanda ince motor gelişimi için de oldukça faydalıdır. Birden fazla hareketi aynı anda yapmayı öğrenmeye başlayan çocuklar için önem arz eden enstrüman eğitimi; koordinasyon için oldukça önem arz etmektedir. Çocukların yanı sıra gelişim çağındaki gençler için de gelişimsel etkilere sahip olan enstrüman eğitiminin en belirgin faydası psikomotor becerilerine olan katkısıdır. Kişilik gelişimi açısından kritik bir öneme sahip olan müzik eğitimi, kişinin bütün eğitim hayatını etkilemektedir. Psikolojik ve fiziksel faydaların yanı sıra sosyal becerilere de faydası olan müzik aleti öğrenimi ne kadar küçük yaşta başlarsa o kadar çok faydası görülür. Eğitim kursları ve müzik okullarında öğrenilebileceği gibi elektro gitar çalmayı evde kendi başınıza da öğrenebilirsiniz. Evde çalışmalara başlamadan önce elektro gitar akorları ayarlamayı öğrenmeniz gerekmektedir. Farklı alternatifler için sayfamızdan piyano modellerine de bakabilirsiniz.

Hangi Elektro Gitarı Almalıyım?

Hangi elektro gitarı alacağınıza karar verirken öncelikle seviyenizi bilmeniz gerekmektedir. Bunun dışında incelediğiniz modellerin gitar sapına, tel yüksekliğine ve kulaklarına dikkat etmelisiniz. Gitarın sapında bulunan perde işçiliğinin iyi olması ve perde uzunluğunun sapın dışına çıkmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra sap kısmında dikkat etmeniz gereken bir diğer kriter tel yüksekliğidir. Klavyeden çok yüksek olan teller, nota ve akort çalarken zorluk çıkaracaktır. Bu yüzden klavye ve tel arasında çok mesafe olmayan modelleri tercih etmelisiniz. Bunun aksine klavyeye çok yakın teller de sürtünmelere ve cızlamalara neden olacaktır.

Elektro Gitar Nasıl Çalışır?

Elektro gitarlar diğer müzik aletlerinden oldukça farklı sesler çıkarırlar. Ve bu sesleri elektromanyetik özellikleri sayesinde yaparlar. Tellerdeki titreşimi yakalayıp elektrik sinyallere çeviren manyetik enerji cihazları sayesinde bu ilgi ekici sesler ortaya çıkmaktadır. Elektro gitar manyetiklerinde mıknatıs ve bobin bulunur; ayrıca bunların sayısına göre manyetikler iki gruba ayrılır. Singlo coil ve humbucker olarak gruplanan manyetikler yapılacak müzik tarzına göre tercih edilmektedir. Singlo coil tek bobinden oluşurken humbucker iki adet bobinin bağlanmasından oluşur.

Elektro Gitar Nasıl Öğrenilir?

Özel dersler alarak, müzik okullarına giderek ya da evde kendi başınıza çalışarak öğrenebilirsiniz. Ancak bunların süreçleri, içeriği ve kalitesi birbirinden farklı olur. Özel dersler ile birebir uygulama ve teorik eğitim şansınız olurken; müzik okullarında toplu öğrenci grubu içerisinde eğitim alabilirsiniz. Bunların dışında evde kendi başınıza öğrenmek isterseniz teorik bilgileri ve uygulamaları tek başınıza halletmeniz gerekir. Bu üç yöntemin birbirine göre artı ve eksileri vardır. Ayrıca kişiden kişiye eğitim tercihleri değişiklik gösterir. Siz de daha çok verim alacağınıza inandığınız eğitim şeklini seçmelisiniz.

Elektro Gitar Nasıl Tutulur?

Her gitaristin farklı tutuş şekli olmasına rağmen yeni başlayanların yanlış bir tutuş pozisyonuna alışmaması için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Yanlış bir tutuş pozisyonuna alıştıktan sonra bunu düzeltmek oldukça zordur bu yüzden eğitiminizin en başında tutuş pozisyonunuza dikkat etmeniz gerekir. İdeal pozisyonlardan biri sağ elin hemen yorulmamasını sağlayacak doğal bir tutuştur. Ayrıca tutuş pozisyonunuzun gelişimini hızlandırmak istiyorsanız başarılı sanatçıların tutuş biçimlerini izleyebilir ve taklit edebilirsiniz.

Elektro Gitar Nasıl Akort Edilir?

Gitar akort etmenin temel olarak 3 şekli vardır. Kapasitenize ve imkânlarınıza göre bu 3 yöntemden birini seçebilir ve uygulayabilirsiniz. İlk yöntem, içerden referans ses kullanarak gitarı akort etmek. Bu yöntem genellikle tecrübeli müzisyenler için uygundur. İkinci yöntem ise dışardan referans ses alarak akort etmek. Üçüncü yani en kolayı ise dijital alet kullanarak akort etmek. Yeni başlayanlar için oldukça uygun olan bu üçüncü yöntemde ihtiyacınız olan tek şey dijital akort aletidir.