Elektro Gitar

Elektro gitar kuvvetli tonu ve rock müzikle uyumundan dolayı her zaman göz önünde olan gitarlardan, hatta müzik aletlerinden bir tanesidir. Havalı görüntüsü de cabası. Bu dikkat çekici enstrümanla ilgileniyorsanız, onu çalmayı düşünüyorsanız veya halihazırda çalıyorsanız onun hakkında bilgilerinizi tazelemenin tam sırası.

Elektro Gitar Nedir?

Elektro Gitar Nedir?

Elektro gitar, sesi manyetikler aracılığıyla elektrik akımına dönüştürür ve bir amplifikatör de bu akımdan ses elde eder. Yüksek sesinden ötürü epey tercih edilen bir gitar çeşididir. Ahşap gövdelidir, genelde çarpıcı renklerle ve desenlerle boyanır. Elektro gitarlarda standart olarak 6 adet tel bulunur ama bazı modellerde farklı sayıda tele rastlanabilir. Tel sayısı kaç olursa olsun, elektro gitar notaları, bas gitardaki gibi simetriktir. Notalar ve akortlar hakkında ayrıntılı bilgiyi elektro gitar metotlarından edinebilirsiniz. Elektro gitar türleri boş gövdeli, katı gövdeli ve yarı akustik diye ayrılır. Türkiye’de ve dünyada bestelenmiş elektro gitar parçalar saymakla bitmez ama önlü gitar giriş soloları arasında Metallica’nın “Enter Sandman”ini, The Beatles’ın “Day Tripper”ını, Black Sabbath’ın “Ironman”ini ve Guns N’ Roses’ın “Sweet Child O’ Mine”nını örnek verebiliriz.

Kaliteli Gitarla İstenen Sonuçlar

Kaliteli Gitarla İstenen Sonuçlar

Elektro gitar çalma birçok kişiye cazip gelen bir şey çünkü enstrümanın sesi oldukça kulak doldurur. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki elektro gitar amplifikatöre (amfiye) bağlanarak çalınabilir, mekanizması bunu gerektirir. Elektronik gitarda 6 telle 24 perde çalışabilir. Doğru akort için akort aletinden, çalma hızı için metronomdan yararlanabilirsiniz. Elektro gitarı ayakta çalmayı düşünüyorsanız gitar askısı takmayı unutmayın, yoksa onu hem taşıyıp hem çalmanız mümkün olmaz. Oturarak çalacaksanız gitarı bacağınızla desteklemeniz önemli. Elektro gitar öğrenmek için önce klasik gitardan başlanması önerilir ama özellikle rock müzik dinleyicileri direkt elektro gitardan başlayarak da olumlu sonuçlar alabilmekte. Elektro gitar solo çalmaya uygun bir alettir. Dolayısıyla, bir grupta çalacaksanız böyle bir görevi üstlenebileceğinizi de kabul etmiş olacağınızı da aklınızda bulundurun.

Elektro Gitar Fiyatları

Elektro Gitar Fiyatları

Elektro gitar fiyat olarak klasik gitardan daha yüksek ama bas gitar ve akustik gitarla benzer seviyelerde. Hangi gitarı alacağınız seviyenize, beklentinize ve bütçenize göre değişiklik gösterecektir. Gitarla birlikte temel aksesuarlara sahip olmak için elektro gitar seti çeşitlerine de göz atmayı unutmayın. Bu setlerde amplifikatör, jak kablo, pena, kılıf, askı ve pil gibi parçalar da yer alır. Acepro, Admira, Almansa, Almira, Angel Lopez, Antonio Sanchez, Arenas, Ashton, Barcelona, Carlos, Casio, Cort, Cortez, Cremonia, Daddario, Dean Markley, Epiphone, ESP, Extreme, Fender, Gibson, Godin, İbanez, Manuel Raymond, Masterwork, Rodriguez, Schecter dahil bütün elektro gitar markaları burada sizi bekliyor. Elektro gitarın yanı sıra akustik gitar, bas gitar ve klasik gitar modelleri için de Gitarlar kategorimizi hemen ziyaret edebilirsiniz.

Elektro Gitar

için 5,055 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acepro (1)
Agostin (1)
Alto (3)
Arenas (1)
Ashton (1)
Barcelona (1)
Charvel (1)
Cort (769)
Cortex (3)
Cox (7)
Cruzer (4)
Daddario (1)
(110)
EMG (1)
Epiphone (8)
ESP (238)
Extreme (169)
Fender (189)
Gibson (1)
Godin (10)
Gretsch (1)
Ibanez (223)
Jackson (71)
Jay Turser (101)
Jwin (1)
Marshall (1)
Parker (6)
PEAVEY (3)
Picaldi (1)
Rodriguez (3)
Schecter (46)
Squier (44)
Stagg (8)
SX (21)
Valencia (66)
Volney (5)
Vox (25)
Washburn (54)
Xenon (8)
Yamaha (12)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(61)
ve üzeri (68)
ve üzeri (70)
ve üzeri (71)
ve üzeri (71)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL