Elektro Gitar

Elektro gitar, manyetikleri aracılığıyla sesi elektrik akımına dönüştüren ve bir amplifikatör yardımı ile bu akımdan ses elde edilmesini sağlayan gitar çeşididir. Kullanım alanı çok geniş olduğu için bir sürü müzisyen ve müzik grubu tarafından tercih edilir. Elektro gitarın oluşturduğu sinyalin değiştirilebilir olması da en çok tercih edilmesinin önemli unsurları arasındadır. 1960'lı yıllarda kullanılmaya başlanan elektronik gitarlar, 1980 yılından sonra iyice yaygınlaşmıştır. Elektronik gitar nasıl çalınır diye merak ediyorsanız, profesyoneller tarafından elektronik gitar dersleri alabilirsiniz. Elektronik gitar çeşitleri, boş gövdeli ve dolu gövdeli olmak üzere ikiye ayrılır. Boş gövdeli elektronik gitar, daha hafiftir ve görüntü olarak daha geniştir. Katı gövdeli gitarlar ise daha ince yapıdadır ve daha ağırdır.

Elektronik gitarların iyi bir performans ortaya koyabilmesi için tek başına olması yeterli değildir. Elektro gitarlardan mükemmel sonuç almak için birtakım efekt aletlerine, amfilere ve profesyonel ses sistemlerine ihtiyaç vardır. Elektronik gitar, diğer gitarlara göre biraz daha masraflıdır. Öncelikle iyi bir ses alabilmek için iyi bir amfiye ihtiyaç vardır. En iyi elektro gitar markaları arasında: Ibanez, Schecter, PRS - Paul Reed Smith, Epiphone, Gibson, Extreme yer alıyor. Elektronik gitar fiyatları, markalara ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygun fiyatlı bir elektronik gitar arıyorsanız, kategorimizi inceleyebilir ve gitar çalma keyfini bütçenizi zorlamadan sağlayabilirsiniz. Elektronik gitar, klasik gitar ile aynı tele sahiptir ve aynı notaları kullanır.

Elektro gitar, klasik gitara nazaran daha dolu bir sese sahiptir. Jak denilen kablo sayesinde bir amfiye bağlanan gitar, manyetikler sayesinde elektrik akımını sağlar. 1980'li yıllardan sonra elektro gitar tonlarını amfiler, gövde, klavye ve yardımcı ekipmanlar sayesinde değiştirebilmek mümkün hale gelmiştir. Yapmak istediğiniz müzik türüne göre elektronik gitarınızın özelliklerine karar verebilirsiniz. Yumuşak bir tonda müzik yapacaksanız, single manyetikler sizin için uygun olacaktır. Daha sert müzik için ise EMG tarzı manyetikler uygundur. Elektro gitarın kalitesini ve sağlamlığını anlamak için gövdesinin hangi ağaçtan yapıldığına bakılması gerekir. Ihlamur, gül ve akçaağaçtan yapılan gövdeler sağlam ve kaliteli olduğunu gösterir.

Elektro Gitar

için 5,518 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
(3)
(4)
(2)
(1)
Casio (6)
(1)
Cort (837)
(3)
Cox (8)
Cruzer (7)
(357)
(1)
Epiphone (83)
(4)
ESP (248)
Extreme (156)
Fender (227)
Gibson (98)
Godin (26)
Gretsch (9)
Ibanez (340)
(1)
Jackson (51)
Jay Turser (34)
(1)
(2)
(4)
(3)
Parker (10)
PEAVEY (8)
(4)
Schecter (201)
Squier (61)
Stagg (9)
SX (60)
Valencia (44)
(1)
Vox (26)
Washburn (31)
Xenon (8)
Yamaha (52)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(50)
ve üzeri (57)
ve üzeri (58)
ve üzeri (59)
ve üzeri (60)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL