Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Piyano Türü

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Piyano

için 789 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Piyano

Hobilerin arasında olmazsa olmazlar içinde belki de en basta müzik dinlemek gelmektedir. Kimi zaman şarkı söylemek kimi zaman da müzik yapmak kişileri rahatlatmaktadır. Bazen stres atmak veya sesinden hoşnut olduğunuz müzik aletleri olabiliyor. İster hobi olarak isterse de iş gereği kullanabileceğiniz müzik aletleri arasında yer alan piyanolar, oldukça fazla tercih edilmektedir. Piyano, genel anlamda tuşlu müzik aletleri arasında yerini almıştır. 52 adet beyaz ve 36 adet siyah olmak üzere toplamda 88 tane tuşa sahiptir. Bu tuşların her biri notaları simgelemektedir. Her birinin çıkardığı ses farklı ve bir arada çalındığında dinlendirici özelliğe sahiptir. Bu sesler içerisine yerleştirilmiş teller ve tahta çekiç sayesinde elde edilmektedir. İçerisinde bulunan tahta çekiç siz her tuşa bastığınızda tellere değer ve bu şekilde sesler çıkmaktadır. Piyanolar, taşınabilir bir müzik aleti değildir. Üzerinde bulunan bir yer sayesinde nota kağıdınızı yerleştirip, oradan çalabiliyorsunuz. Çalma işlemi için her ayrıntı özellikle düşünülmüş ve ona göre tasarlanmıştır.

Her Kullanıma Uygun Piyano Türleri

Her Kullanıma Uygun Piyano Türleri

İlk üretildiklerinden bu yana genel olarak büyük bir yapıya sahip olsalar da teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanılan malzeme de değişiklik göstermiştir. Piyanoların üzerindeki tuşlarda siyah olanlar ana notaları, beyaz olanlar ise bemol, diez gibi yardımcı sesleri temsil etmektedir. Genel anlamda yüksek ses düzeyine sahip enstrümanlardır. Bu aletleri gece geç saatlerde çalabilseniz pek mümkün değildir. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına dijital piyano tercih edebilirsiniz. Üzerinde bulunan bazı düğmeler sayesinde ses düzeyini ayarlayabiliyorsunuz ve kulaklık girişi ile sesi sadece sizin duymanızı sağlayabilirsiniz. Bu özellik kullanıcılar tarafından oldukça fazla sevilmektedir. Bu modeller sayesinde çalmak için artık belli saatleri beklemenize gerek kalmayacaktır. Kulaklarınızı takip, istediğiniz saate müzik yapabilirsiniz. Sevilen özelliklerinden biri de genel olarak belli zamanlarda ses ayarının yanı akordunun ayarlanması gerekiyor fakat bu tür piyanolarda piyanonuzu çalıştırdığınız andan itibaren ayarlanmış yani akort edilmiş bir şekilde ses çıkmaktadır. Yapı gereği çok ağır değillerdir bu nedenle evinizde veya kullandığınız mekanda dilediğiniz gibi yer değişikliği yapabilirsiniz. Bu piyanoların bir diğer adi da elektro piyano olup, isim değişikliği ile karşınıza çıkmaktadır. Klasik modeller arasında yer alan ve tamamen mekanik tuş sistemine bağlı çalışabilen akustik piyano, oldukça fazla tercih edilmektedir. Hassas tuş sistemi ile en ufak dokunuşunuzda ses çıkarmaktadır. Bu özelliği sizlere çalarken rahatlık sağlayacaktır. Bu tür piyanolarda yıllık olarak akort bakımının yaptırılmış olması gerekmektedir. Evinizde veya kullanacağınız yerde ağırlığı nedeni ile sabit olarak kalmadı gerekmektedir. Hobi dışında iş gereği çalıyorsanız genellikle konser tipi olan kuyruklu piyano tercih edebilirsiniz. Gösterisi ve ihtişamı ile dikkat çeken bir enstrümandır. Armoni tablosu ve telleri yatay yapıya sahiptir. Sistem olarak diğer çeşitleri ile aynı şekilde çalışmaktadır. Ses düzeyi oldukça yüksek olan türlerdir. Kendinize en uygun olan Yamaha piyano modellerini araştırıp, satın alabilirsiniz.

Tarzınıza Göre Piyanoların Çeşitleri

Tarzınıza Göre Piyanoların Çeşitleri

Dinlendirici ve çalması bir o kadar da zevkli olan piyanolar, teknolojinin gelişmesi ile günümüze çeşitliliğini artırarak gelmiştir. Tek renk olarak üretimi yapılmıştır fakat şuanda renk olarak da farklı modelleri mevcuttur. Farklılık katmak veya değişik renklerden hoşlanıyor iseniz pembe piyano satın alabilirsiniz. Diğer modellerden kendini sıyırarak farkındalık yaratan bu renkli piyano çeşidi, çokça tercih edilmektedir. Tuş takımı diğer modeller ile aynıdır. Bu tür sayesinde evinize renk katabilirsiniz. Hem şık hem de farklı bir model olacaktır. Diğer piyanolar gibi sistemi aynı çalışmakta fakat sadece renk olarak pembe üretimi sağlanmıştır. Yine bu müzik aletinin beyaz olarak üretilmiş olanı da vardır. beyaz piyano, sade ve şık bir görünüm katmaktadır. Yine sistem olarak aynı, renginde farklılık yapılmıştır. Zevklerinize ve tercihlerinize göre bu renk ve modellerden satın alabilirsiniz. Bu müzik aleti yalnızca yetişkinler için değil, çocuklar için de üretilen modelleri bulunmaktadır. Çocuklarınıza küçük yaşta müziği ve notaları aşılamak, sakinleşmesini ve odaklanma duyusunun gelişmesine yol açacaktır. Bunun için halihazırda bulunan kurslara göndermek ve bir model almak ile başlayabilirsiniz. Müzik, yeteneklerinin gelişmesine ve el becerisini artırmaya yarayacaktır. Zamanınızın bir bölümünü böyle faydalı bir müzik aleti çalmaya ayırırsanız, dinlendirici özelliği ile sizleri rahatlatacaktır. Bu müzik aletinin siyah veya ahşap olan türleri de vardır. Yine bu renkler arasında tercih edebilirsiniz. Yeni başlayanlar için piyano seçimi yaparken daha basit modeller seçilmelidir. Öncelikle ne kadarlık bir bütçeniz olduğu belirlenmeli, sonrasında satın alım sağlanmalıdır. İlk defa kullanacaksanız hangi türü sizin için uygun ise araştırıp, ona göre alınmalıdır. İlk önce hangi piyano çeşidini alacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Yeni kullanmaya başlayacağınız için en uygun ve sizleri yormayacak bir model seçilmelidir. Sizin için uygun olacak tüm Kawai piyano modelleri, renk ve fiyatlar için sayfamız üzerinde yorumları okuyup, araştırma sağlayıp, kolayca satın alabilirsiniz.

Piyano Secimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Piyano Secimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Alacağınız her ürün gibi piyanoların seçimlerinde de öncelikle iyice araştırılıp, ona göre bir karar verilmesi gerekmektedir. Ne kadar bit bütçe ayırdığınız da oldukça önemlidir. İlk defa çalmaya başlayacaksanız sizler için en uygun olan modeli seçmeniz gerekmektedir. Profesyonel olarak çalıyorsanız daha donanımlı bir müzik aleti tercih edebilirsiniz. Düşünebileceğiniz bir çok piyano markası bulunmaktadır. Fiyat aralığı markaya göre değişmektedir. Bütçenize göre sizin için en uygun olan müzik aletini satın alabilirsiniz. Alabileceğiniz seçenekleri iyice araştırıp, yeni başlayanlar için hangi model uygun ise ona göre alabilirsiniz. Alacağınız model için ayırabileceğiniz bütçenin ne olacağına karar verip, ona göre bir seçim yapılmalıdır. İşinize yaramayacak bir seçenek için ekstra para vermek istemiyorsanız doğru bir şekilde araştırıp, satın alma işlemi yapmalısınız. Piyanolar hakkında yeterince bilgiye sahip değilsiniz, öncelikle sizin için en uygun modeli seçmeniz gerekmektedir. Doğru bir karar verebilmek adına öncelikle seçtiğiniz modeli hangi amaç ile alacağınız belirlenmelidir. Eğer piyanoyu çalmayı biliyorsanız veya daha önceden deneyiminiz var ise daha profesyonel ürünleri tercih edebilirsiniz. İlk defa başlayacaksanız daha donanımlı ürünler almak, çalmayı başaramadığınız zamanda sizleri umutsuzluğa sürükleyebilir. Bu durumun yaşanmaması adına sizin için kullanım kolaylığı sağlayacak ve rahat çalabileceğimiz bir model belirlemeniz gerekmektedir. Bütçeniz satın alma işleminde kara vermenizi sağlayacak en önemli etkenlerden de bir tanesidir. Bütçenizin miktarına göre ve kullanım kolaylığı sağlayabilmesi açısından düşünülerek alım sağlanmalıdır. Hassas bir piyano düşünüyorsanız piyano tuşları yumuşak modelleri de tercih edebilirsiniz. İlk süreçler için bir eğitim almak için veya yalnızca hobi amacı ile kullanacaksanız çok büyük boyut ve performansta bir ürün almanıza gerek olmayacaktır. Apartman dairesinde oturuyorsanız ve aynı zamanda piyanoyu da kullanmayı seviyorsanız, kulaklık bağlayarak yalnızca kendinizin duyabilmesi adına üretilen modeller de vardır. Kendiniz için bu modelleri seçerek doğru bir karar verebilirsiniz.

Piyanoların Bakım ve Temizliği

Piyanoların Bakım ve Temizliği

Her aldığınız ürün gibi piyanoların da belli zaman aralıklarında bakım ve temizlenmesinin aksatılmadan yapılması gerekmektedir. Yapacağınız bakımlar aldığınız müzik aletini daha uzun süre kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Öncelikle yolda en az iki kere akort ayarının yapılması mutlaktır. Bakım ve temizliği aslında oldukça kolaydır ve sizleri uğraştırmaz. Piyano çalarken düzgün ve kaliteli bir ton elde ederek çalmak istiyorsanız tuş takımının da gerekli zamanlarda temizlenmesi gerekmektedir. Çok sık olarak kullanılan tuşlar eldeki kirden, doğrudan güneş ışığına maruz kalmasından dolayı zaman içerisinde performansını yitirebilir. Temizliği sırasında dikkat edilmelidir. Tuş takımında yapacağınız yanlış bir temizleme hareketi sistemin bozulmasına sebebiyet verebilir. Bu tuşları temizlerken önerilen gibi toz püskürtücü kullanabilirsiniz. Hem yumuşak hem de püskül gibi olduğundan tuşların içine rahatlıkla girebilir. Elinizde olan imkanlar ile bir bez yardımıyla temizlik yapacaksanız üstten bir temizleme işlemi yapılmalıdır. Tuşların arasına bez sokulmamalıdır. Temizlik esnasında ağır kimyasal maddeler kullanılmamalıdır. Bu bağlamda üzerindeki ahşap malzemenin kalkmasına sebep olabilir. Piyano çalma işlemi yapıp bitirdikten sonra mutlaka kapağının kapalı durumda tutulması gerekmektedir. Aksi taktirde gün içindeki yoz öbekleri içerisine dolar ve eski performansı alamayabilirsiniz. Satın almış olduğunuz kapaklı bir modele sahip değil ise işiniz bittikten sonra kuru bir bez yardımı ile iyice kapatılmalıdır. Gövdesini doğrudan güneş ışığı gören bir alanlarda bulunduruyorsanız, düzenli olarak doğru temizleme ürünleri ile temizlenmesini sağlamalısınız. Yoksa zamana bağlı olarak rengini kaybedebilir. Piyano için yapabileceğiniz ilk şeylerden bir tanesi de aslında doğrudan güneş ışığı almayan bir yere yerleştirmektir. Temizleme işlemini bir fön makinesi aracılığı ile de kolayca yapabilirsiniz. Ancak akustik içerisinde çekiçlerin vurmasını sağlayan metal teller bulunmaktadır. Gereğinden fazla kurutma makinesini tutmak akordunun bozulmasına neden olabilir. Piyanonun ömrünün uzaması ve verimli olabilmesi için bu periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Piyano Fiyatları ve Kampanyaları

Piyano Fiyatları ve Kampanyaları

Sizleri stresten uzak yutacak ve "müzik ruhun gıdasıdır" sözünü hissettirecek piyanolar, sağladığı işlevselliğe göre fiyat artışı sağlamaktadır. Kullanım kolaylığınız ve özellikleri arttıkça fiyat da doğru oranda artış gösterecektir. Hem kendiniz hem de bu alanda eğitmek istediğiniz çocuklarınız için alım yaparken belli bir miktar para ayırmanız gerekmektedir. Ayırdığınız miktara göre bir seçim yapılması gerekmektedir. Belli bir ücret ödeyeceğiniz için işinize yarayacak bir model seçmenizde fayda olacaktır. İlk kez piyano satın alacaksanız uzun ve ayrıntılı bir araştırma dönemine girmeniz gerekmektedir. Markaların başlangıç seviyesindeki müzisyenler için ürettiği modellere bakabilirsiniz. Böylece piyano fiyatları araştırırken işiniz kolaylaşacaktır. Uygun fiyatlı piyano modellerine bakmak isteyenler ise sayfamız üzerinden filtreleme özelliği ile ayırdığı bütçe miktarına göre bir seçim yapabilir. Piyanoların seçimi yapılırken evinizin şekline, bütçenize veya çalma seviyenize göre bir model belirlemeniz gerekmektedir. Daha önce çalma deneyiminiz var ise kendiniz için daha donanımlı bir ürün seçebilirsiniz. Seçim yaparken piyanonun verdiği sese göre de tercih edebilirsiniz. Size sunulan ürünlere dokunarak çıkardığı sesten dolayı hoşunuza gidecek bir model var ise ve bütçenize de uyuyorsa satın alabilirsiniz. Genel anlamda çok uygun olmayan müzik aletleri olduğu için bazen bir ikincisini almaya bütçeniz yetmeyebilir. Bu nedenle doğru karar vermeniz gerekmektedir. Geniş ürün ve renk yelpazesi ile sizlere birçok renkte ürün sunulmaktadır. Evinizin veya kullanacağınız alanın diğer ürünlerle olan renk uyumuna göre de seçim yapabilirsiniz. Piyano fiyatları, marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda iyi bir araştırma yapılmalıdır. Ayırdığınız miktara en uygun olan modeli seçebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile de renk seçeneklerini görüntüleyebilir ve hoşunuza giden piyanoları satın alabilirsiniz. Piyanolar monte edilmiş bir şekilde geldikleri için tekrardan kurma işlemi ile vakit kaybetmenize gerek kalmayacaktır. Bu sayede zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Piyano Kaç Tuşlu?

Piyanolar toplamda 88 adet tuş takımına sahiptir. Bunların 52’si beyaz, 36’sı siyahtır. İçerisinde yerleştirilen teller sayesinde her tuşa basıldığında farklı nota vermektedir. Müzik aleti üzerindeki siyah olan tuşlar ana notaları, beyaz tuşlar ise ara tonları yani bemol, si diez gibi sesleri temsil etmektedir. İlk defa öğrenmeye başlayacaksanız tuş takımını öğrenmek ile başlayabilirsiniz. Hangi tuşun hangi notayı temsil ettiği veya ara notalardan hangileri hangi tuşa ait bilinmesi gereken bir durumdur. Bu şekilde bir tuş takımı bulunmaktadır.

Piyano Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Daha önce hiç deneyim elde etmediyseniz internet üzerinden video izleyerek veya kurslara katılarak bir eğitim alabilirsiniz. Özenli bir eğitim süreci geçirirseniz kendi çapınızda öğrenmeniz çok uzun sürmeyecektir. Piyanonun her herşeyi tam olarak öğrenmek isterseniz biraz zamanınızı alabilir. Bu zaman aldığınız eğitim süresi ve tamamen isteğinize bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Piyanoyu ne kadar öğrenirseniz öğrenin mutlaka sonrasında bilmeniz gereken birşeyler olacaktır. O nedenle aslında eğitim süresi piyano kullandığınız süre boyunca devem edecektir.

Piyano Kaç Yaşında Başlanır?

Öncelikle piyano öğrenmenin yaşı yoktur. Tuşlara dokunulduğunda ses çıkardığını anlayabildiğiniz anda eğitimlere başlanabilir. Bunun için özelikle açılmış olan kurslar vardır. Belirlediğiniz kurslar hangi yaş itibari ile çocuk kabulü yapıyor ise o şekilde bir eğitim sürecine başlayabilirsiniz. Bu tür müzik aletlerini küçük yaştan itibaren çocuklarınıza aşılamak, müzik kulağının gelişmesine, vaktini kaliteli değerlendirmesine ve sakin kalmasına yardımcı olacaktır. Küçük yaştan bu tür eğitimlerin verilmesi oldukça olumlu bir durum olacaktır. Sadece küçük yaşta değil yetişkin kişiler için de geç kalınmış sayılmaz. Dilediğiniz yaşta bu müzik aletini öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Piyano Nerede Kullanılır?

Piyanolar hobi olarak kullanıyorsanız evinizde yer alacaktır. İş gereği piyano kullanımı yapıyorsanız işyerlerinizde kullanabilirsiniz. Piyano genellikle klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılan bir müzik aletidir. Bu yönde bir çalışma yapan kişiler için ideal enstrümanlar arasında yer almaktadır. Büyük veya küçük çaplı konserlerde çalacağını müzik tarzına uygun olarak kullanımı sağlanabilir. Piyanoların kullanım alanları oldukça geniştir ve yalnızca hobi olarak bile evinizin bir köşesinde yerini alabilir.

Piyano Ne İşe Yarar?

Piyano, müzik denince ilk akla gelen müzik aletleri arasında yer almaktadır. Bu müzik aletinin kullanım alanı oldukça geniştir ve bir çok dalda müzik aletini bu enstrüman sayesinde çalabilirsiniz. Genel olarak dinlendirici bir ses yapısına sahiptir. Konserlerin gözde müzik aletleri arasında yer almaktadır. İhtişamı ve gösterisi sayesinde gözde olmayı başarmıştır. Bazı şarkı ve müziklerde piyanoların ses tonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bağlamda da bu müzik aleti kullanılmaktadır. Piyano ile ilgili henüz bilgi sahibi değilseniz internet üzerinden tüm bilgiye ulaşabilirsiniz. Fiyat, model ve marka çeşitliliğini sayfamız üzerinden araştırıp, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.