Piyano

için 1,304 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Piyano

Müzik; günlük yaşamınızdaki bedensel hareketlerinizi düzenlemeye yardımcı olan, stresle daha kolay baş edebilmenizi sağlayan, hayatın akışı içindeki farkındalığınızın artmasına neden olan, bedensel veya ruhsal acılarınızı azaltan, endişe ve kaygılarınızın azaltmakta etkili, motivasyon sağlayan, vücut sistemi içerisindeki damarların çalışmasını düzenleyen, yaptığınız işlerdeki performansınızı arttıran, zihinsel aktiviteleri hızlandıran ve artmasını sağlayan bir sanattır. İnsanlar hayatın her alanında kendilerine iyi gelen, hastalıklarının tedavisinde dahi önerilen bu sanatı icra edebilmek için çeşitli müzik aletlerine ihtiyaç duyarlar. Müzik aletleri kendi içlerinde telli, vurmalı ve nefesli müzik aletleri olmak üzere üç gruba ayrılırlar. Telli müzik aletleri, gergin ve her birinin farklı nota çıkardığı tellerden oluşmaktadır. Piyano, telli müzik aletleri ailesinde karşımıza çıkan en önemli üyelerden bir tanesidir.

Piyano ve Hayatınızdaki Rolü

Piyano ve Hayatınızdaki Rolü

Piyanolar; geçmişten bugüne evlerde baş köşelerde bulunan, çıkardıkları seslerle insanların içlerini rahatlatan, kimi zaman diğer müzik aletlerinin aksine kendilerine ait bir odaları olacak kadar değerli müzik aletleridir. Piyano müzikleri, piyanoların içerisinde bulunan tahta çekiçlerin tellere vurmasıyla elde edilen seslerin bütününden oluşmaktadır. Diğer yandan bu müzikler söz edildiği gibi çekiçlerin tellere vurmasının sonucunda elde edildiğinden, piyanolar aynı zamanda vurmalı müzik aletleri kategorisine de girmektedir. İnsanların piyano alırken dikkat etmesi gereken ve piyano seçimini etkileyen bazı hususlar bulunmaktadır. Piyano ile tanışan ve bu tutkulu enstrümana kendini kaptıran kişilerin ilk olarak yapması gereken şey aslında piyano hakkında bilgi sahibi olmaya yani en ince detayı dahi öğrenmeye çalışarak bu etkili müzik aletinin felsefesini ve değerini öğrenmek olmalıdır. Sonrasında öne çıkan hususlara göz atmak gerekirse; öncelikle piyanoyu kullanacak kişinin profesyonellik derecesi, kendisine koyduğu hedef ve yaş seviyesi piyano alırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında öne çıkmaktadır. Piyanolar ebatlarından dolayı bulundukları yerlerde hiç de az sayılmayacak bir biçimde yer kaplarlar. Bu yüzden piyanoların yerleştirilmesi düşünülen evlerin ve odaların durumu da mutlaka göz önüne alınmalıdır. Örneğin duvar tipi piyano küçük oda ve evler için oldukça ideal bir seçim olacaktır. Bu tip piyanoların tellerinin boyları uzunluk olarak diğer piyano türlerine göre daha kısa olduğu için, dik bir şekilde durarak daha az yer kaplamaktadırlar. Duvar tipi piyanoların sesleri de çok yüksek olmadığından ev, ofis ve müzik odası gibi ortamlarda rahat rahat çalışabilmek için oldukça ideal bir piyano çeşididir. Dik duruşu sayesinde duvarla bütünleşebilir ve sizlere oda içinde hem güzel bir müziğin zevkini yaşatırken hem de yerinizden çalmadan günlük hayatınızı sürdürmeniz için gerekli alanı sizlere sağlar. Müzik ve enstrüman çalma alışkanlığı küçük yaşlardan itibaren kazanılması ve kazandırılması gereken alışkanlıklardan ilki olarak belirmektedir. Bu alışkanlığı çocuklara kazandırmanın en güzel yolu gerçekten ne kadar küçük oldukları fark etmeksizin müzikle iç içe büyüdükleri bir ortamı onlara yaratmaktan ve sağlamaktan geçmektedir. Bu sebeple çocuk piyano modelleri çocuğunuzun eğilimine ve kullanımına uygun olarak seçilebilir ve bu alışkanlığı kazanmaları yolunda atılan ilk adım olarak evlerinizde yerini alabilir. Çocuklar için piyano müziğe başlamalarında etkili bir ilk adım olacaktır. Çıktıkları bu yol ileride kendilerine disiplin ile birlikte müzik ahlakını kazandıracağından ötürü bütün hayatlarında etkili olarak kullanabilecekleri bir alışkanlığın başlangıcı olacaktır.

Piyano Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Piyano Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Hem çocuklarınız hem de kendiniz için düşündüğünüz modelleri göz önünde bulundurarak yani piyanoyu alacak olan kişinin belirlediği bütçe oldukça önemlidir. Piyano fiyatları oldukça geniş bir yelpazede olduğu için belirlenecek fiyat aralığı kullanıcı açısından önemlidir. Fiyatlarına göre her bütçeye uygun piyano çeşitleri bulunmaktadır. Hem kullanım alanına uygun hem de fiyatları bütçenize uygun modeli seçtiğinizde her şekilde memnun kalacağınız sonuçlarla tanışabilir ve bu şekilde hayatlarınıza yeni bir düzeni getirebilirsiniz. Çeşitler arasında seçim yaparken bahsedildiği üzere evin düzenine, özelliklerini beğendiğiniz modele ve piyano ile tanışıklık seviyenize yönelik seçim yapabilirsiniz. Özellikle çocuklar ilk başlarda kuyruklu piyano gibi yaşlarına büyük gelen piyanolarla başladığında olaya tam olarak anlam veremeyebilirler. Ancak belki de bu yaşlarda daha uygun olabilecek bir tercih dijital piyano olarak da adlandırılabilen elektronik piyano tercihi olabilmektedir. Çocuklar için piyano kullanımını daha da kolaylaştıran bir başka araç da onların boylarına olan uyumu arttıran araçlardır. Bu araçlardan en kullanışlı olanı yetişkinlerin de piyanoyu daha rahat bir şekilde çalmak için kullandığı piyano taburesi modelleridir. Kişilerin tercihlerine göre şekillenebilen bu taburelerin renkleri de beğeninize göre değişebilmektedir. Aynı zamanda oturduğunuz yerin yumuşaklığı veya sertliği ya da taburenin deseni de karar verebileceğiniz noktalar arasındadır. Piyanonun hayatına girdiği herkese kazandırdığı farklı farklı alışkanlık ve hayat görüşleri olabilmektedir. Her müzik türüyle rahatça kullanım sağlanabilmesi, bu müzik türlerinin her birini farklı seviyelerde tamamlaması gibi nitelikler piyanoyu diğer Müzik aletlerinden ayıran ve özel kılan faktörler arasındadır. Aslında piyano denilince akıllara ilk gelen akustik piyano bu kategoride yıllar içerisinde en çok değişen ve gelişim gösteren üründür. Elbette ki ürünler arasındaki kullanım özelliklerinin değişmesi ürünlerin de değişimini beraberinde getirmektedir. Kuyruklu piyano fiyatları büyük ve gösterişli olması sebebiyle diğer modellerden daha farklı fiyatlandırılabilmektedir.

Piyano ve Evinize Uyumu

Piyano ve Evinize Uyumu

Piyano çeşitleri hem fiyat hem de büyüklük açısından farklılık gösterdiği gibi asıl ve temel olarak adlandırabileceğimiz farklılık dışarıya çıkan sesler yönündendir. Elektronik piyano daha çok akustik piyanonun sesini yansıtır şekilde bir sesi dışa vurmaktadır. Piyano modeli her ne olursa olsun kullanıldığı alana elit ve şık bir görünüm getirir. Modeller arasındaki farklı piyano akorları bu modellerin dışarıya verdiği seslerin farklı olmasındaki en önemli etkendir. Müziğinizi ve bu elegan müzik aletini gittiğiniz her yere götürebilmenin bir yolu olarak evlerde daha çok tercih edilen ağır ve büyük akustik modeller yerine taşınabilir piyano modellerini almayı isteyebilirsiniz. Böylelikle bütün her yerde müziğinizi ve sanatınızı icra edebilir bu sayede müziğinizden de uzak kalmadan zaman geçirebilirsiniz. Tatilleriniz ve farklı yerlere gidişleriniz anlam kazanabilir bu sayede arkadaş çevresinde de en çok tutulan ve sohbetlerin olduğu kadar büyük buluşmaların en çok aranan kişisi olabilirsiniz. Büyük bir topluluğu ve büyük grupları birbirine en çok bağlayan şey her zaman müzik ve müziğin gücü olmuştur. Müziğin gücünü en çok hissedebileceğiniz enstrümanlardan biri olan piyano bu şekilde hayatınızı renklendirmektedir. Aynı zamanda evlerinizi bir şekilde şıklaştırmanın da bir yolu olarak görüldüğü için de müzik aleti olarak evlerin çoğunda tercih edilmektedir. Evinizin ve özellikle hem çalmayı hem de evinizde sergilemeyi düşündüğünüz yerin renkleri de piyanonuzu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerden olabilmektedir. Elektronik piyanolarda piyanonun desenini seçme seçeneği gibi bir durum olmasa da kuyruklu piyanolarda hem farklı renkler hem de farklı desenler seçebilmek mümkündür. Sizler de seviyenize uygun piyanoya kavuşmak aynı zamanda hem kendinize hem de çocuğunuza ömür boyu disiplini ve müzik gibi bir konuda yetenekli olabilmenin keyfini yaşatmak isterseniz Müzik Aletleri sayfamıza göz atabilir ve bu ürünler hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acepro (11)
Admira (2)
Alesis (5)
Alice (1)
Altamira (1)
Blue (1)
Casio (31)
Cremonia (2)
Dadi (2)
(200)
Dominguez (20)
Hokema (2)
Jwin (8)
Kawai (83)
Korg (61)
KURZWEIL (46)
Line6 (1)
Medeli (37)
Picaldi (2)
Ringway (3)
Roland (33)
Segovia (1)
Suzuki (4)
Valler (2)
Volney (2)
Yamaha (137)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(60)
ve üzeri (76)
ve üzeri (80)
ve üzeri (81)
ve üzeri (81)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL