Piyano

Piyano yaygın kanının aksine vurmalı değil, tuşlu bir çalgıdır. Mekanizmasında bulunan ahşap çekiçlerin tellere vurmasından dolayı vurmalı müzik aletleri arasında yer aldığı sanılır. Tuşlu bir çalgı olan piyano, her türlü müzikte kullanılsa da klasik ve caz müzikte yaygın olarak tercih edilmektedir.

Piyano Nedir?

Piyano Nedir?

Piyano müzik aletinde, tuşlarına basıldığında keçe kaplı ahşap çekiçlerin tellere vurmasıyla ses elde edilir. Piyano müzik aleti 1700’lü yıllarda Bartolomeo Cristofori di Francesco tarafından icat edildi. Bartelomeo Cristofori, icadından önce piyanonun atası sayılan klavsen müzik aletinden üretiyordu. Tıpkı piyano gibi tuşlu bir müzik aleti olan klavsen Ortaçağ’dan günümüze dek kullanılmaktadır. Piyano almadan önce müzikal anlamda beklentiniz konusunda karar vermelisiniz. Piyanonun dilediğiniz gibi bir tuş hassasiyetine, kolay çalınabilirliğe ve hoşunuza giden bir tınıya sahip olması önemlidir. Bunun dışında piyano alırken görünüşünü ve hatta yerleştireceğiniz odaya sağlayacağı uyumu da gözetebilirsiniz.

Boyutlarına Göre Piyano Çeşitleri

Boyutlarına Göre Piyano Çeşitleri

Piyano boyutları açısından üçe ayrılmaktadır: Kuyruklu, konsol (duvar) tipi, portatif. Kuyruklu piyanolar hem gösterişli bir görüntüye hem de güçlü bir sese sahip bulunmaktadır. Genelde konser salonları için tercih edilmektedir. Piyanonun çıktısı, arkasına doğru kuyruk biçiminde uzar. Tam kuyruk, yarım kuyruk, çeyrek kuyruk gibi kuyruk boyutuna göre çeşitleri bulunmaktadır. Konsol (Duvar) piyanoları, ufak ev ve odalar için çok daha uygundur. Kuyruklu piyano kadar olmasa da güçlü bir sesi vardır. Portatif piyanolar ise yer işgal etmeyen kaldırılabilen piyanolardandır. El işçiliği ile üretilen SCHIMMEL kuyruklu piyano, Ringway lake beyaz kuyruklu dijital piyano, Maimi 61 tuş katlanabilir piyano, Yamaha Arius dijital piyano gibi pek çok çeşit piyano çeşidini buradan inceleyebilirsiniz.

Mekanizmalarına Göre Piyano Çeşitleri

Mekanizmalarına Göre Piyano Çeşitleri

Piyano türleri çalışma biçimleri bakımından da üçe ayrılmaktadır: Akustik, Dijital (Elektronik), Hibrid piyanolar. Elektronik piyano en çok kullanılan piyano çeşididir. Bu çeşitte sesler mekanik bir mekanizmadan çıkmaz, elektronik ortamda elde edilir. Akustik piyanolarda ses, tellere vuran çekiçten çıkar. Hibrid piyanolar ise akustik ve elektronik piyanoların birleştirilmiş halidir. Ahşap tuş mekanizması ile elektronik ses teknolojisi birleşmiştir. Piyano başlangıç seviyesinde iseniz hibrid ya da elektronik bir piyano ile başlayabilirsiniz. Piyano fiyatları, enstrümanın boyut ve mekanizmasına göre değişmektedir. Müzik Aletleri kategorimizden piyano ve diğer enstrümanlarını inceleyebilirsiniz.

Piyano

için 1,638 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Alandra (1)
Alesis (6)
Almira (1)
Altamira (1)
Artech (1)
Asturias (1)
Blue (1)
Casio (41)
Cremonia (3)
Dadi (3)
(97)
Dominguez (51)
Hokema (2)
Jwin (5)
Kawai (103)
Korg (86)
KURZWEIL (84)
Line6 (1)
Medeli (61)
Picaldi (3)
Ringway (3)
Roland (33)
Suzuki (5)
Valler (6)
Volney (5)
Yamaha (218)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(75)
ve üzeri (88)
ve üzeri (91)
ve üzeri (91)
ve üzeri (92)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL