Kategoriler

Benzer Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Beden

Başka bir kelime deneyin

Sezon

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Eldiven

için 2,349 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Motosiklet Eldiveni

Motosiklet tutkunlarının kendilerini korumak ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşamak için sahip olmak zorunda oldukları bazı ekipmanlar vardır. Kask ve dizlik gibi ekipmanların yanı sıra eldivenler de motorcuların sahip olması gereken en önemli ekipmanların başında geliyor. Motorcu eldivenleri, güvenli sürüş deneyimi yaşayabilmek adına mutlaka sahip olunması gereken bir üründür. Çünkü herhangi bir kaza anında ellerinizin mümkün olduğu kadar çok korunması oldukça önemlidir. Bütün ekipmanların tamamlanarak motosiklet kullanılması sağlık açısından oldukça önemli bir durumdur. Her mevsim kullanıma uygun olan onlarca farklı motosiklet eldiveni bulmanız mümkündür. Motosiklet kullananların düşünmesi gereken ilk şey elbette güvenlikleridir. Tüm güvenlik önlemlerini alarak gerçekleştirdikleri sürüşlerde herhangi bir kaza durumunda alacakları hasar minimuma inecektir. Her motosiklet kullanıcısının sahip olması gereken ürünlerden bir tanesi de motosiklet eldiveni olarak karşımıza çıkar. Motosiklet eldivenleri, mevsimlere, uzunluk ve kısalıklarına, parmaklı ya da parmaksız olmalarına ve üretilen malzemenin cinsine göre onlarca farklı modelde karşımıza çıkar. Motosiklet eldiveni, bir motorcunun sahip olması gereken en önemli ekipmanlardan bir tanesidir. Çünkü her bir elimizde irili ufaklı 27 adet kemik vardır ve bu kemikler ince yapılı oldukları için kırılmaya müsait bir yapıdadır. Hem sürüş esnasında hem de bir kaza esnasında ellerimizi maksimum düzeyde korumamız oldukça önemlidir. Motosiklet eldiveni seçerken de bu durum göz önünde bulundurularak doğru bir seçim yapmak gerekir. Sayfamızda bulunan ürünler arasında el yapınıza ve istediğiniz modele göre farklı kıyafet ve ekipman ürünleri bulabilirsiniz.

 Motosiklet Eldiven Modelleri

Motosiklet Eldiven Modelleri

Günümüzde onlarca marka tarafından onlarca farklı motosiklet eldiveni modeli üretilmiştir. Mevsimlerine göre yazlık ve kışlık eldivenler bulunmaktadır. Hava sıcaklığı ne olursa olur motor kullanırken hız arttıkça sıcaklık seviyesi düşer. Bu nedenle her mevsim eldiven kullanılması güvenlik açısından çok önemlidir. Yazlık motosiklet eldiveni modelleri hava kanalları açısından zengin modellerdir. Bunun yanı sıra daha çok delikli kumaşlardan üretilirler. Yaz sıcaklarında ellerin terlememesi ve kaymaması için seçilecek eldiven çok önemlidir. Kışlık motosiklet eldiveni ise daha çok soğuk havadan ve rüzgardan korunmak için uygun kumaşlar ile üretilir. Kışlık eldivenler genellikle deri kullanılarak üretilir. Eğer eldivenin daha kaliteli ve işlevsel olmasını istiyorsanız 4 mevsim motosiklet eldiveni kullanabilirsiniz. Her mevsim için farklı bir eldiven almak yerine bu eldivenler ile sağlıklı ve güvenli sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Eldiven modelleri parmak uzunluklarına göre de farklılık gösterir. Tercihlerinize göre parmaklı motosiklet eldiveni ya da parmaksız motosiklet eldiveni modellerini tercih edebilirsiniz. Motorcu eldivenlerinin kullanım amacı yalnızca kaza esnasında ellerinizi korumak değildir. Bunun yanı sıra direksiyon hakimiyetinin kolay sağlanması, ayrıca sürüş esnasında dışarıdan gelebilecek taş ya da farklı nesnelere karşı ellerin korunmasını sağlar. Bu nedenle parmaklı eldiven modellerinin tercih edilmesi daha mantıklı olacaktır. Ayrıca özellikle kışlık eldivenleri suya dayanıklı olması gerekir. Kar ve yağmur yağması durumlarında ellerinizin etkilenmemesi için uygun modeller tercih etmelisiniz. Motorcu eldiveni alırken pek çok açıdan düşünmeniz gerektiğini ve kullanılan malzemenin kaliteli olması gerektiğini unutmamalısınız. Hangi model eldiven alırsanız alın mutlaka parmaklarınızı ve avuç içinizi korumak için yeterli donanıma sahip olması gerektiğini unutmayın. Avuç içinde ve özellikle parmak eklemlerinde ister karbon koruma alanı olsun ister daha soft bir malzeme ile koruma alanı yaratılmış olsun bu oldukça önemlidir. Baktığınız modellerde bu detaya önem vererek bir seçim yapmalısınız.

 Motosiklet Eldiveni Neden Kullanılır?

Motosiklet Eldiveni Neden Kullanılır?

Motor eldiveni, diğer motosiklet ekipmanları kadar önemlidir. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında gerekli güvenliğin sağlanması açısından bir motorcu eldivenine sahip olmanız gerekir. Motorcu eldiveni kullanmanın en önemli nedenlerinin başında elbette mevsimsel olaylar geliyor. Yaz aylarının sıcağından korunmak ve elleri güneş ışınlarının oluşturabileceği yanıklardan korumak için yazlık motorcu eldivenleri biçilmiş bir kaftandır. Bunun yanı sıra yaz aylarında ellerin terlemesi direksiyon hakimiyetini kaybolmasına ya da ellerin kaymasına neden olabilir. Kişiler bu durumdan etkileniyor olabilir. Bu tarz istenmeyen durumların önüne geçmek adına yaz aylarında da motorcu eldiveni kullanımı ihmal edilmemelidir. Kış aylarında ve özellikle bahar aylarında ise yağışlardan korunmak için eldiven kullanımı çok önemli bir yere sahiptir. Motosiklet eldiveni su geçirmez özelliğe sahip olduğu takdirde herhangi bir yağış olayından etkilenmeniz söz konusu değildir. Ellerinizin soğuk havadan etkilenerek zarar görmemesi adına mutlaka mevsim şartlarına uygun olarak sizi koruyacak olan bir eldiven modeli tercih etmelisiniz. Deri motor eldiveni genel olarak tüm mevsim şartlarına uygun olarak tasarlanan eldiven modellerinin başında gelir. Yaz aylarında delikli desenlere ve yeterli hava kanallarına sahip olması nedeniyle oldukça kullanışlıdır. Kış aylarında ise içinde termal kumaşlar ile kaplanan ve dışı da tamamen kaplı olan modelleri ile rahatlıkla kullanılabilir. Motorcu eldivenleri kullanmanın tek amacı mevsim şartları değildir. Dışarıdan gelebilecek faktörlere karşı ellerinizin güvenliğini sağlamak da önemli bir kullanım amacıdır. Sürüş esnasında sizden kaynaklı olmasa bile yol şartları, diğer araçların varlığı ve farklı nedenlere bağlı olarak taş, çakıl ya da çeşitli nesnelerin ellerinize isabet etmesi durumu söz konusu olabilir. Bu durumda ellerinizde eldiven olmaması ani bir refleksi ile direksiyonu bırakmanıza ya da o anki acı ile ani bir hareket yapmanıza neden olarak çeşitli kazaların önünü açabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak adına motorcu eldiveni kullanmanız gerekir. Probiker eldiven sayfamızda gezinerek onlarca farklı motosiklet eldiveni hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı yorumlarını okuyarak yapılan motosiklet eldiveni tavsiyesi ve önerileri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

 Motosiklet Eldiveni Nasıl Seçilir?

Motosiklet Eldiveni Nasıl Seçilir?

İlk olarak yazlık eldiven seçerken mutlaka eldivenin yeteri kadar hava aldığından emin olmalısınız. Çünkü yaz aylarının sıcaklığında elleriniz hava almadığı takdirde terleme yapacak ve rahat olmadığınız bir sürüş deneyimi yaşamanıza neden olacaktır. Yazlık eldiven seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri yeteri kadar file kullanılmış olmasıdır. File hava sirkülasyonunu sağlayacak olan en temel malzemelerin başında gelir. Kışlık eldiven seçerken ise özellikle su geçirmeyen ve hava akımını en aza indiren modeller tercih edilmelidir. Bu maddelerin yanı sıra motosiklet eldiveni seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında uzunluk geliyor. Motosiklet eldiveni yarım olduğu zaman kısa vadeli sürüşler için bir sıkıntı çıkarmasa bile uzun süre motor kullanacağınız durumlarda ceket ile eldiven arasında açık kalan bölge zafiyet yaratarak sıkıntılı bir dürüş deneyimi yaşamanıza neden olabilir. Motosiklet eldiveni uzun olduğu zaman daha rahat bir sürüş deneyimi yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Çünkü uzun eldivenler hem güvenlik açısından hem de bileğin kavranması açısından oldukça iyi birer seçimdir. Ayrıca ister ceketin içinde isterseniz de dışında bırakarak rüzgâra karşı da tam koruma sağlayabilirsiniz. Eldiven seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise bilek korumasıdır. Özellikle yarım motorcu eldivenlerinde bileğinizi kavrayan ya da bilek kemiğinizi korumaya yardımcı olan karbon ya da soft bir koruma mekanizması yoktur. Herhangi bir kaza anından bileğinizin zarar görmesi çok yüksek bir ihtimalidir. Fakat uzun eldivenlerde hem bilek kemiğinizi koruyacak olan bir yapı vardır hem de bileğinizi tam kavrayacak şekilde üretilmiştir. Motosiklet eldiveni bilek korumalı olduğu takdirde hasar almanız minimuma inecek ve daha güvenli bir sürüş yaşamanıza neden olacaktır. Eldivenin özellikle eklemlerde ve avuç içinde koruma sağlayacak malzemelere sahip olması çok önemlidir. Bazı eldivenler özellikle bir sürüklenme anında mukavemet sağlayacak ürünler ile donatılır. Böyle bir eldiven seçici yapmanız size üst düzey bir güvenlik sağlama açısından büyük fayda sağlar. Motosiklet eldiveni seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka nokta da eldivenin mümkün olduğu kadar hafif olması gerektiğidir. Bir eldiven ne kadar hafif bir yapıya sahip olursa kullanımı o kadar kolay olacaktır. Elinizde ağırlık yapan eldivenler zaman içinde sizi yoracak ve kullanımı zahmetli olmaya başlayacaktır. Bu nedenle hafif Yamaha eldiven tercih etmeniz önemlidir.

 Motosiklet Eldiveni Fiyatları

Motosiklet Eldiveni Fiyatları

Motosiklet kullanıcıları için onları dışarıdan gelebilecek faktörlere karşı koruyacak olan her ekipman çok önemlidir. Öyle ki bir kask ne kadar önemliyse eldiven de o kadar önemlidir. Çünkü motor kullanıcıları için vücudunun her bir yerini ayrı ayrı korumak gerekir. Motorcu eldiveni kullanımı oldukça önemli bir detaydır. Güvenli bir sürüş için ihmal edilmemesi gereken bir ekipmandır. Motosiklet eldiveni fiyatları her üründe olduğu gibi farklı faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösteren ürünlerdir. Motosiklet eldiveni fiyatı belirlenmesinde etkili olan en önemli faktörlerden ilki, eldiven üretiminde kullanılan malzemelerdir. File kullanılarak üretilen bir ürün ile karbon kullanılarak üretilen bir ürün aynı fiyata sahip olmayacaktır. Bunun yanı sıra ekstra güvenlik önlemlerinin alınıp alınmamış olması fiyat faktörünü etkiler. Örneğin eldivende karbon koruma ve soft koruma olması durumlar fiyatı büyük ölçüde etkiler. Aynı şekilde eldivenin uzunluğu kullanılan malzemeyi artıracağı için fiyatı etkiler. Sayfamızda onlarca model ürün arasından farklı fiyat aralıklarına sahip olan motorsiklet eldiveni modelleri bulmanız mümkündür. İster yarış motoru eldiveni olsun ister normal eldiven olsun bu kategori altında farklı marka ve modellere sahip ürünleri bulabilirsiniz. Sayfamızda motosiklet eldivenleri ile ilgili detaylı bilgileri bulabileceğiniz gibi yapılan puanlamalar ve yorumları da görebilirsiniz. Motosiklet eldiveni yorumları arasında gezinirken diğer kullanıcıların deneyimleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda motosiklet eldiveni tavsiyesi alarak size en uygun modeli seçerken farklı bakış açılarından da değerlendirme yapabilirsiniz.

 Motosiklet Eldiveni Nasıl Bir Güvenlik Sağlar?

Motosiklet Eldiveni Nasıl Bir Güvenlik Sağlar?

Motosiklet eldivenleri nasıl bir güvenlik sağlar sorusunun cevabına gelecek olursak; sağlıklı bir el iskeletiniz olmadan motor kullanmanız ya da herhangi bir araç kullanmanız çok mümkün değildir. Bu nedenle özellikle motor gibi dış koruması olmayan araçları kullanırken ellerinizi korumanın tek yolu eldiven kullanımıdır. Eldiven kullanmanın ilk amacı sürüş esnasında dışarıdan gelebilecek etkenlere karşı bir koruma kalkanı oluşturmaktadır. Elinize bir taş isabet ettiği zaman çıplak elinizi yaralama riski çok yüksekken eldiven kullanımı ile yaralanmanız neredeyse imkansızdır. Bu nedenle eldiven giymek sürüş esnasında elinize isabet edebilecek parçalara karşı yüksek güvenlik sağlar. Bunun dışında eldiven kullanımı herhangi bir kaza anında sürüklenme gibi durumlarda ellerinizin hasar görmesine engel olur. Özellikle avuç içi korumaya sahip olan eldivenler sürüklenme sırasında zararı sıfıra indirecektir. Motosiklet eldiveni bilek korumalı olduğu zaman oluşturduğu bir başka etki ise bileğinizi koruyacak olmasıdır. Bileğimiz herhangi bir kaza durumunda gerçekleşecek olan hareketler ile kırılmaya oldukça müsait bir kemik yapısına sahiptir. Özellikle bilek kemiğinizin zarar görmesini engelleyecek olan karbon korumalı eldivenler tercih ederseniz yine hasarı en aza indirerek elinizi ve bileğinizi koruyabilirsiniz. Parmak koruması için ekstra güvenlik önlemlerinin alındığı eldiven modelleri de vardır. Bu eldiven modelleri sayesinde parmaklarınız için de ekstra bir güvenlik sağlayabilirsiniz. Görüldüğü gibi motosiklet eldiveni her ne kadar basit bir ürün gibi algılansa da oldukça önemli bir parçadır. Her motosiklet kullanıcısının sahip olması gereken zorunlu parçaların başında gelir.

Hangi Motosiklet Eldivenini Kullanmalıyım?

Motosiklet eldiveni alacak olanların en çok araştırdığı ve öğrenmek istedikleri şeyler hangi motosiklet eldivenini almaları gerektiğidir. Bu sorunun cevabı kişinin kullanım amacına göre farklılık gösterir. İlk olarak eldiveni şehir içi mi yoksa şehirler arası yolculuklarda mı kullanacağınıza karar vermelisiniz. Çünkü şehir için kullanım için uygun olan çoğu eldiven uzun yolculuklar için uygun olmayabilir. Örneğin şehir için yolculuklarda geçeceğiniz bölgede çok fazla taş toprak ya da tarla gibi alanlar mevcut ise yarım eldiven kullanımı size sıkıntı çıkarabilir. Eldiven ile ceket arasında kalan boşluktan taş, böcek ya da herhangi bir nesnenin girmesi mümkündür. Böyle bir durumla karşılaşmamak için uzun motorcu eldiveni tercih edilmesi gerekir. Eldiven alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer nokta ise eldivenin ağırlığı olmalıdır. özellikle yarış motoru kullanıyorsanız hafif eldivenler tercih etmelisiniz.

Motosiklet Eldiveni Nasıl Olmalı?

Motosiklet eldiveninin nasıl olması gerektiği özellikle mevsim şartlarına bağlı olarak değişir. Çünkü yaz aylarında kullanacağınız eldiven kış aylarında sizin için faydalı olmak yerine zaman zaman zararlı olabilir. Şöyle ki hava akımı sağladığı için soğuk havadan sizi kısmen koruyarak tam olarak işlevini yerine getiremeyebilir. Bu durumda da yine güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanız çok mümkün olmayacaktır.

Motosiklet Eldiveni Ne İşe Yarar?

Motosiklet eldiveni kişilerin kaza anında ya da sürüş esnasında dışarıdan gelebilecek etkilere karşı en az hasarı almasında etkili olan en önemli ekipmanların başında gelir. Eldiven ile sağlayacağınız koruma ne kadar çok olursa alacağınız hasar o kadar aza inecektir. Bu da motor sürebilmeniz için gerekli olan ellerinizi daha fazla korumanızda çok önemli bir faktördür. Eldivenlerin kullanım amacı mevsimlere göre ve sürüş yapılacak olan bölgeye göre farklılık gösterir. Örneğin asfalt zeminde sürüş yaparken kendiniz korumanız gereken faktörler başka ise toprak bir arazide sürüş yaparken kendinizi korumanız gereken faktörler başkadır. Bu nedenle duruma uygun bir eldiven tercih etmeniz oldukça önemlidir.