Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

XP
Zao
Elf
Hl
HL
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Formu

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Renk Kodu

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yüz Makyajı

için 4,360 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Yüz Makyajı

İnsanların birbiriyle iletişim halindeyken en çok dikkat ettiği bölge yüzdür. Her zaman dikkat çeken incelenen bir yer olduğu için kadınlar yüz makyajlarına önem verirler. Her tarzda yüz makyajı yapabilecekleri için de istedikleri zaman doğal istedikleri zaman iddialı şekilde bu makyajlarını tamamlayabilirler. Yüz makyajında kullanılan makyaj malzemeleri de oldukça çeşitlidir. Herkes kendi sevdiğini, kendine en uygun olanları kullanmayı tercih eder. Genellikle yüz için fondötenler, allıklar, kapatıcılar, bronzlaştırıcılar gibi ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünleri nasıl bir makyaj yapmak isterseniz o makyaja uyacak yapıya göre seçmek oldukça önemlidir. Günlük bir makyaj yaparken daha hafif yapılı belki de su bazlı bir fondöten seçmek uygun olabilir. Bunun dışında daha kalıcı bir makyaj için ürün aranıyorsa yüze daha kalıp gibi oturan ve çıkarılması zor olan ürünler tercih edilebilir. Cilt sağlığı çoğu insan için önemlidir. Yüze kullanılan ürünlerin sağlığa zarar vermemesi dikkat edilen bir noktadır. Makyaj malzemelerinin içerisinde de oldukça fazla kimyasal bulunabiliyor. Bunun için daha doğal içerikli ve kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Bunun dışında da kalite konusunda dikkat edilmesi gereken yerler vardır. Makyaj oldukça geniş bir alan olduğu için çok iyi ürünler bulundururken çok körü ürünleri de içerisinde bulundurabilir. Her zaman kaliteli iyi ürünleri bulabilmek için incelemeleri ayrıntılı yapmak gerekir. Ayrıca her ürün her insanın cildine uygun olmayabilir bazı ciltler yağlıyken, bazıları kuru ve bazıları da karma olma ihtimaline sahiptir. Bu sebepten dolayı ciltlere göre ürünler seçmek gerekli olan bir durumdur. Aynı şekilde her insan aynı tarzda makyaj yapmak zorunda değildir. Biri allık kullanırken bir başka kişi kullanmayabilir. Yaptığı makyaj tarzına göre ürünlerini seçebilir. Bunların dışında her insanın cilt rengi farklıdır. Kimi soğuk bir tona sahipken kimi de sıcak bir tona sahip olabilir. Yüz için kullanılan ürünlerde bu renk tonları oldukça önemlidir çünkü kullanılacak ürünlerin rengi bu ürünlere göre seçilir. Eğer yüz makyajı ile ilgili ürünlerde daha detaylı bir inceleme yapmak isterseniz sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Yüz Makyajı için Fondöten Çeşitleri

Yüz Makyajı için Fondöten Çeşitleri

Cildi pürüzsüz hale getirmek için fondötenler genellikle kullanılan ürünler arasındadır. Fondöten ile birlikte yara izlerini, sivilceleri, kızarıklıkları dilediğiniz zaman kapatmak mümkündür. İstediğiniz kapatıcılık oranına göre alacağınız fondötenin kapatıcılık oranını araştırarak tercihinizi belirleyebilirsiniz. Kapatıcılık konusunda olduğu kadar yapısı bakımından ve uygulanma türü bakımından da farklılıklar gösterirler. Yapısal çeşitlilik olarak krem, stick, sıvı, toz ve köpük formunda bulunabilirler. Bunun dışında yağ bazlı ve su bazlı gibi kapatıcılık konusunda farklılık gösteren çeşitleri de bulunmaktadır. Eğer kalıcılığının çok olmasını istiyorsanız yağ bazlı bir fondöten seçebilirsiniz. Bu tarzdakiler genellikle mat bitişlidir. Su bazlı olanlar ise ıslak bir bitiş sağlar ve daha az kalıcıdır. Kapatıcılık oranı yağ bazlı olanlara göre bira daha azdır ama yine de ciltteki kusurları kapatır ve renk tonunu eşitler. Bu farklılıklara birlikte cildinizin kuru ya da yağlı olmasına göre tercihler yapabilirsiniz. Yapısal olarak farklılık gösteren fondötenlerde de tercihlerin cilde bakarak yapılması doğrudur. Yapısal farklılıklara ortaya çıkanlardan biri olan krem fondöten, doku olarak krem şeklinde olduğu için kalın bir katman şeklinde uygulanır. Kuru cilde sahip kişiler için krem fondötenler uygundur çünkü içerisindeki yağ dokusu cildi nemlendirir. Diğer bir çeşit olarak da stick fondötenler vardır. Stick fondötenler genellikle yağlı bir dokudadır. Kusurları kapatmak, renk tonunu eşitlemek ve pürüzsüzlüğü yakalamak için birebirlerdir. Sürerek kullanılan katı bir ürün olmasına rağmen hafif şekilde yüze noktalar halinde uygulanması daha iyi sonuç verir. Bunun dışında bazen kırışıklıklara dolabilir eğer çok kırışıklık varsa ciltte tercih edilmemesi daha iyi olabilir. Köpük fondötenler, kalın bir şekilde uygulansalar bile ince bir yapıya sahip olduklarından katman halinde durmaz ve bu şekilde pürüzsüz gösterirler. Bu çeşitlilikle birlikte farklı özellikle gösteren cildimiz ve makyajımız için en uygun ürünü bulmak oldukça mümkün. Çeşitlilikle ve üretilen ürünlerin özelliklerine göre fondöten fiyatları farklılaşmaktadır. Sayfamızda yer alan Nars fondöten ürünlerine sizler de göz atabilir, tek tıkla ten renginize uygun seçeneği satin alabilirsiniz!

Yüz Makyajı için Pudra Çeşitleri

Yüz Makyajı için Pudra Çeşitleri

Makyajı daha kalıcı hale getirmek için pudralar kullanılmaktadır. Bazı zamanlarda fondöten yerine kullanılsa bile genellikle fondöten sürdükten sonra kullanımı tercih edilir. Kullanımının bu şekilde tercih edilmesinin sebebi ise fondötenin kalıcılığını arttırmak ve ciltteki parlamayı yağlanmayı azaltmaktır. Aynı zamanda oldukça pürüzsüz mat ve mermer gibi bir cildin kameraya yansımasını sağlar. Genellikle yağlanmayı ve terlemeyi azaltmak için kullanılsalar da yüz pudraları fondöten görevinde de fotoğraf çekimleri ve video çekimleri için de kullanılmaktadır. Kullanılan pudralar fondöten ile ortaklaşa kullanılsa daha güzel bir etki oluşturuyor. Pudra kendi içerisinde iki çeşide ayrılmaktadır. Bunlardan ilki toz pudradır. Toz pudra, genelde makyajı sabitlemek için tercih edilir. Makyajı pişirmek yüze sabitleme amacındadır. Sünger ya da fırçalar ile uygulanması kolaydır ve dağıtılması konusunda zorluk yaşanmaz. Pudranın diğer çeşidi ise sıkıştırılmış pudradır. Diğer bir adı ise kompakt pudradır. Kapatıcılık oranı daha yoğun bir yapıda olduğu için toz pudraya göre kapatıcılığı daha fazladır. Fondöten yerine bazen kompakt pudralar tercih edilebilir. Yüzde bıraktığı ağırlık konusunda fondötene göre daha az ağırlık yapar daha rahat bir üründür. Yüzün nefes almasını daha çok sağlar. Eğer fondöten yerine kullanılacaksa kompakt pudranın renk skalasındaki cilt tonuna en uygun rengi seçmek gerekir. Cilt bakımı oldukça önemlidir. Makyaj öncesi ya da sonrası cilt bakımına özen gösterilmesi gerekir. Makyaj yapıldığında da cilde bir yandan bakım yapan ürünler tercih etmek cilt sağlığını iyi bir hale getirmeye yardımcı olur. Pudralar içerisinde mineralli pudra kullanımı makyaj yapıldıktan sonra cildi mineralle beslemeyi sağlar. Gün boyu taze görünümlü bir makyaja sahip olmak isterseniz pudralar bu konudaki en büyük yardımcılarınız olabilir. Transparan pudralar ile kırışıklıklara dolma, makyajın akması ve dağılması güzel bir şekilde önlenir. Cilt yapınıza, tonunuza ve ihtiyaçlarınıza göre pudralar seçebilirsiniz. Kendinize en uygun ürünü bulmak için sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Yüz Makyajı için Allık Çeşitleri

Yüz Makyajı için Allık Çeşitleri

Allık yüz makyajı sırasında cilde renk katan üründür. Allık adını yanaklardaki kızarma hissiyatını sağladığı için almıştır. Bu ürün genellikle yüzdeki renklerin oranlarını dengelemek için kullanılır. Ayrıca yüzdeki boyutlandırmayı da sağlar. Ne kadar çok kullanılan bir ürün olsa da yanlış kullanımı oldukça fazladır. Genellikle insanlar allıkları doğru bir şekilde yüzdeki doğru bölgeye sürmüyorlar. Allıkların uygulanabilmesi için genellikle allık fırçasına ihtiyaç vardır. Allık sürerken eğer toz bir allık kullanılıyorsa allık fırçaya bolca alınır fakat sonrasında fazlalık olanlar silkeleme yöntemiyle fırçadan uzaklaştırılmalıdır. Allığı hafifçe gülümsediğimizde yanaklarımızda çıkan elmacık kemiklerine sürmeniz gerekir. Elmacık kemiklerini daha da belirginleştirmek için kullanılır. Sürüldüğü zaman daha canlı, sağlıklı ve ilgi çekici bir görünüm yakalanır. Sürülme şekli kadar Allık renkleri de oldukça önemlidir. Her cilt tonuna yakışan allık rengi farklılık gösterir. Renk skalasında temel olarak kırmızı, pembe ve şeftali tonları vardır ve bu renklerin farklı tonları üzerinden skala genişler. Cilt tonu açık olan insanlara genellikle pembe allık gidebilir. Bunun dışında biraz daha esmer kişilere ya da buğday tenlilere şeftali tonları yakışabilir. Ciltlerine güzel bir renk verir. Hatta bazı allıkların içerisinde ışıltılar vardır. Bu ışıltılarla birlikte cilt ekstra bir parlaklığa ulaşır böylelikle kişilerin cildinin daha canlı gözükme oranları artar. Allıklar çeşit olarak da farklılık göstermektedir. Toz, likit, stick, köpük ve krem yapısında allıklar bulunmaktadır. Bu allıkları kullanımı size en uygun olana göre seçebilirsiniz. Likit allıkların bazıları oje ya da ruj kabı gibi gözükebilir ucundaki fırça ile elmacık kemiklerinden şakaklara noktalar bırakılıp dağıtılarak uygulanabilirler. Krem allıklar ise allık fırçaları ya da parmaklar yardımıyla uygulanabilir. Genellikle krem allıklar cilde güzel bir nem verir ve kalıcılıkları yüksektir. Çok farklı çeşitleri olan bu allıkları cilt tipiniz ve uygulama kolaylığı size en uygun olana göre seçebilirsiniz. Kuru bir cilde sahip kişinin toz allık yerine krem allık kullanması cildi nemlendirmesi açısından kişiye daha uygundur. Bunların dışında allıkların birçok rengini bulunduran allık paletleri vardır. Çoğu zaman profesyonel ya da detaylı makyaj yapmayı sevenler tarafından tercih edilen bir üründür. Farklı renkleri içerisinde bulundurduğu için o gün makyaja hangisi uygunsa uygun olan renk kullanımı kolaylaşır ve tek tek farklı renkler almayı gerektirmez. Bazen de oradaki renkler karıştırılıp farklı bir allık rengi oluşturulabilir. Allıklar çeşitlilik ve özellikleri açısından farklılık göstermektedir.

Yüz Makyajı için Kapatıcı Çeşitleri

Yüz Makyajı için Kapatıcı Çeşitleri

Kapatıcı ürünleri fondötene nazaran daha derin izleri lekeleri kapatmak için tercih edilir. Oldukça yoğun yapıları vardır. Uzun süre kalıcı olan ve ağır makyajlarda pürüzsüzlük için tercih edilen bir üründür. Sahnelerde ya da kamera önlerinde de oldukça sık kullanılırlar. Kapatıcıları göz altları için de kullanabiliriz. Göz altlarındaki yorgunluk belirtisi olan o koyu halkalar kapatıcı sayesinde azaltabilir. Kızarıklık, yara, akne ve göz altı morlukları için olan kapatıcıları kullanmak için renk tonlarını seçerken cilt tonundan 1 ya da en fazla 2 ton açık almak gerekir. Çok açık alınması izleri kapatmakta yardımcı olurken kötü bir görünüm sağlayabilir. Kapatıcının rengi kadar uygulanış şekli de oldukça önemlidir. Çok fazla uygulamak daha fazla kapatıcılık demek değildir. Oldukça az miktar ürünü doğru dağıtma işlemiyle birlikte uygulama yaparak oldukça yüksek kapatıcılık etkisi elde edilebilir. Kapatıcı arkasından hemen pudra sürmek de doğru olmayabilir. Yapı olarak likit, tüp, kalem, krem ve stick gibi formların içerisinde sunulurlar. Bunların da kendi aralarında kapatıcılık oranları ve sürülüş şekilleri farklılık gösterir. Doğru bir makyaj uygulaması ve makyaj tekniği belirlemeden ürünleri kullanmanız sizler için sakıncalı olabilir. Bu sebeple, ilk etapta ürünlerin kullanım şekillerini detaylı bir şekilde araştırmanız gerekir. Ayrıca kendi cildinize uygun olmayan bir ürünü asla kullanmamanız gerektiğini de unutmamalısınız. Bir başkasının cildinde olumlu sonuçlar veren ürünler sizin cildinizde tam tersi tepkimelere sebep olabilir. Doğru ürün seçimi için öncelikli olarak cildinizi iyi bir şekilde tanımalısınız. Cildinizi tanıdıktan sonra ürünler arasında deneme yaparak kendi tarzınıza ve cildinize uygun seçenekleri bulabilirsiniz. Krem kapatıcılar, dağıtılması oldukça kolaydır bunun yanında elle ya da sünger ile dağıtılabilir. Kapatıcılık oranları oldukça fazla olan bir çeşittir. Tüp içerisinde olan bazı kapatıcıların da ucunda kendilerine ait süngerleri bulunmaktadır. Dağıtma işlemi o sünger ile birlikte kolayca uygulanabilir. Oldukça pratik ve her yerde uygulanabilir yapıdalardır. Kapatıcılık konusunda da oldukça iyi bir performans gösterirler. Kalem şeklinde kapatıcıların da uygulanması kolaydır ve uygulandıklarında doğal bir görünüm oluştururlar kapatıcılıkları biraz daha azdır fakat fondöten ile birlikte uygulanarak kapatıcılık oranı arttırılabilir. Stick formunda olan kapatıcılar ise en yoğun olanlarıdır. Bu kapatıcıyı uygularken oldukça emek gerekir. Özenli davranarak iyice yedirerek uygulanırsa kapatıcılık konusunda oldukça başarılıdır. Koyu göz altlarını bile kolaylıkla kapatabilir. Yorgunluğumuzu belli etmek istemediğinizde ya da kızarıklıklarınızdan rahatsız oluyorsanız kapatıcılar bu noktada kurtarıcınız olmaktadır.

Yüz Makyajı için Makyaj Bazları ve Sabitleyiciler

Yüz Makyajı için Makyaj Bazları ve Sabitleyiciler

Makyaj bazları ve sabitleyiciler birlikte kullanılan ve işlevleri o şekilde ortaya çıkan ürünlerdir. Bazlar genellikle ciltteki makyajın daha iyi durmasını sağlamak bazen makyaj malzemelerinin kimyasal özelliklerinden cildi korumak ve daha iyi bir ten makyajı uygulanmasını sağlamak amacıyla kullanılırlar. Bu ürünler genellikle fondöten baz sıralamasına uygun bir şekilde cilde sürülürler. Bazlar gözenekleri sıkılaştırıp fondötenden önce uygulanarak fondötenin daha pürüzsüz bir görünüm sağlamasına imkan verir. Bu ürünü kullanmak makyajdaki kalıcılığın uzun sürmesi için de yararlıdır. İnsanlar baz seçerken parlak bir sonucu makyajlarında yakalamak isterlerse ışıltılı bazları tercih edebilirler. Bu ürünler hafif bir ışıltıyla makyajınızdaki doğal parlaklığı yakalamanızı sağlar. Işıltılı ürünler kullanmayı tercih etmeyen kişiler için mat bitişli bazlar da mevcuttur. Tutucu ve makyaj sabitleme açısından oldukça önemli olan bu ürünler sabitleyiciler kullanılarak tamamlanabilir. Genellikle makyajın son aşamasında makyaj sabitleyicileri uygulanmaktadır. Bu ürünler makyajın dayanma süresini arttırmaktadır. Sprey ya da pudra formunda olabilirler. Pudra şeklinde olanlarda uygulamadan sonra yüzde kalan fazla tozu dağıtmanız gerekir. Sprey şeklinde olanlar ise yüze güzel bir ferahlık sağlayabilirler. Yüzde sağlanan bu ferahlıkla birlikte gün boyu sabitliğini koruyan bir makyajı tamamlamış olursunuz. Sabitleyicilerin kullanmanın asıl amacı isminden de anlaşılacağı gibi makyajı uzun süre sabit tutmak içindir. Genellikle dış etkenlerden korumaya çalışır. Terleme, rüzgar, cilt kuruluğundan kaynaklı makyajda çatlaklar olmasını önlemeye çalışır. Yüzü nemlendiren özellikleri vardır. Öncesinde makyajın en başında uygulanan bazın nemlendirici özelliği sabitleme konusuna da etki eder bu yüzden ikisinin ortak kullanılması oldukça önemlidir. Bu iki üründe fiyat konusunda birbirlerine yakın fiyatlara sahip ürünlerdir. Ürünlerin özelliklerinin değişmesi ya da markalarının değişmesi konusunda fiyatları farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıkların ne olduğunu, hangisinin sizin cildinize daha uygun olduğunu ya da kullanım açısından size uygunluklarına bakmak isterseniz sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.