Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Makyaj Baz & Sabitleyiciler

için 215 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Makyaj Bazı ve Sabitleyici

Primer olarak da bilinen makyaj bazı cilde makyaj malzemesi sürülmeden makyajı sabitlemek amacı ile cilde uygulanan ürünlere verilen isimdir. Ciltteki kusurları kapatarak cilde kadifemsi bir görüntü sağlayan makyaj bazları aynı zamanda ciltteki ton farklılıklarını kapatarak eşitsizlikleri de giderdiği için profesyonel görünümlü bir makyaja sahip olmak için vazgeçilmezlerdir. Cilt tipine göre makyaj bazı önerileri araştırılarak tercih yapılabilir. Makyaj sabitleyici ise makyaj bittikten sonra makyajı yüze sabitleyerek daha taze ve kalıcı olmasını sağlayan sprey veya pudra formundaki ürünlerdir. Sprey formundaki makyaj sabitleyiciler özellikle yoğun makyaj yapılan ve makyajın uzun süre kalıcı olması istenilen durumlarda tercih edilmektedir ancak günlük kullanımlarda ciltte kuruluğa ve tahrişe sebep olabilir. Pudra formundaki makyaj sabitleyicileri ise özellikle makyajda mat bir görüntü istenildiğinde tercih edilir. Cilde zarar vermediği için günlük kullanıma daha uygundur. Makyaj bazı ve makyaj sabitleyiciler makyajın güzel gözükmesi ve kalıcılığı için oldukça önemlidir ve cilt tipi göz önüne alınarak seçilmelidir. Cilt tipine uygun ürün seçmek hem üründen maksimum performans almak açısından önemlidir hem de sonrada oluşabilecek ciltte hassasiyet, akne gibi problemlerin de önüne geçer. Bazı ciltler belirli kimyasallara reaksiyon vermektedirler. Ciltte bu şekilde alerjik reaksiyonlar oluşturan kimyasallar var ise makyaj bazı ve makyaj sabitleyicisi almadan önce mutlaka içerikleri kontrol edilmelidir. Makyaj malzemeleri doğru seçildiğinde ve ciltten iyi temizlendiklerinde herhangi bir soruna sebep olmamaktadır. Bu durum makyaj bazı ve makyaj sabitleyicileri için de geçerlidir. Ancak özellikle sprey formda olan makyaj sabitleyicilerinin her gün kullanılmaları önerilmez. Sprey formdaki makyaj sabitleyicilerinin çoğunun içeriğinde bulunan alkol cildi aşırı kurutabileceğinden cilt mutlaka kullanmadan önce ve makyajı çıkardıktan sonra nemlendirilmelidir. Doğru şekilde kullanıldığında makyaj bazı da makyaj sabitleyiciler de cilde zarar vermezler ve herhangi bir tahribata sebep olmazlar. Bu ürünler kullanıldıktan sonra istenmeyen bir durumla karşılaşılırsa hemen ürünü kullanmayı bırakmalı ve bir uzmana danışılmalıdır.

Makyaj Bazı Çeşitleri

Makyaj Bazı Çeşitleri

Makyaj bazı veya primer cildi pürüzsüzleştirerek fondötenin kapatıcılık özelliğini destekler ve makyajı sabitleyerek kalıcılığını arttırır. Bu özelliği sayesinde akne, siyah nokta, beyaz nokta, cilt lekesi gibi ciltte oluşan sorunların gizlenmesine yardımcı olur. Profesyonel makyözlere göre bu bazlar; sonrasında uygulanan makyaj ürünlerinin cilde daha rahat yayılmasını sağladığı için makyajın daha homojen bir görünüm vermesine yardımcı olurlar. Bu özellikleri ile makyaj bazları makyaj ürünlerinin performansını ve kalıcılığını arttırırlar. Ten rengini önemli ölçüde iyileştirebilen alt tonlu özel kapatıcılar vardır. Yeşil tonlu bazlar kırmızı, mor ve sarı veya kahverengimsi tonların cilde etkisini nötrler. Bazı makyaj bazlarının içeriğinde temel bileşenlerin yanı sıra, cilde parlaklık veren mikroskobik yansıtıcı parçacıklar da bulunur. Nemlendirici içerikli makyaj bazları özellikle, kuru ve solmuş ciltli kişilere büyük rahatlık sağlar. Makyaj bazı çeşitleri farklı cilt tiplerinin kullanımları için uygun olarak üretilmiştir. Makyaj bazları içeriklerine göre; sıvı fondöten, yağ bazlı, kremsi bazlı, su bazlı ve mineral bazlı olarak ayrılır. Sıvı fondötenler en sık tercih edilen baz çeşididir çünkü bütün cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Yağ bazlı olan primerlar, kuru veya çok kuru cilt tipleri için tavsiye edilirken su bazlı primerlar tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Aynı şekilde mineral bazlı primerlar da bütün cilt tiplerine uygundur. Primerlar dokularına göre ise parlak ve mat olmak üzere iki grupta değerlendirilir. Yağlı cilde sahip kişilerin kullanımı için ideal olan mat bazlar, cildi parlatmadan satenimsi bir görünüm kazandırır. Işıltılı bazlar ise kendiliğinden parlamayan cilde sahip kişilere tavsiye edilir. Kapatıcılık özelliklerine göre ise primerlar; renkli ve şeffaf olarak ayrılır. Makyajın güzel görünmesinde önemli rol oynayan makyaj bazları cilt tipi ve elde edilmek istenen görünüm göz önünde bulundurularak seçilir. Makyaj baz fiyatları seçilen ürün ve markalar arasında değişiklik göstermektedir. Markalar birbirinden farklı cilt tipleri için uygun birçok makyaj bazı üretmektelerdir. Günlük kullanıma uygun olan makyaj bazları içeriğinde cildi nemlendiren, cilde bakım yapan bileşenlere sahip modellerde tercih edildiğinde baz öncesi yüz için ekstra bir bakım yapma ihtiyacı da ortadan kalkıyor. Ayrıca SPF içeren makyaj bazı güneşe karşı koruyuculuk sağlayacağından dolayı bu makyaj bazlarını kullanıldığında ekstra güneş kremi ihtiyacı da ortadan kalkar.

Makyaj Bazı Uygulama

Makyaj Bazı Uygulama

İster ağır bir gece makyajı olsun, ister hafif günlük bir makyaj güzel makyajın temeli kullanılan makyaj bazıdır. Temel olarak primerlar makyaj ile cilt arasında bir bariyer oluşturarak hem makyajın daha kolay uygulanmasına yardımcı olur hem de kalıcılığını arttırır. Cilt bakımı makyajın kusursuz gözükmesini sağlamak için son derece gerekliyken, makyaj bazı makyajın doğru uygulanması için son derece önemlidir. Ek olarak makyajın gün boyu taze bir görünüme sahip olmasına da yardımcı olurlar. Makyaj sabitleyici pudra veya makyaj sabitleyici spreylerin aksine makyaj bazları hemen hemen her zaman makyajdan sonra uygulanır. Doğru bir uygulama için makyaj fırçası yerine parmakların kullanılması tavsiye edilir. Makyaj bazı uygulanmadan önce yüzün temizlenmiş ve nemlendirilmiş olduğuna emin olunmalıdır. Daha sonra kullanılan makyaj bazında güneş koruma özelliği yoksa güneş kremi uygulanması ile cilt makyaj bazı için uygun hale getirilmiş olur. Elin arkasına sıkılan makyaj bazı ısıtmak için elle karıştırıldıktan sonra tüm yüze eşit şekilde uygulanır. Makyaj bazı cilde nazik bir şekilde uygulanmalıdır. Yanaklar, burun çevresi, şakaklar, alın çizgisi ve çeneye kadar yüzün her alanına makyaj bazının uygulandığından emin olunmalıdır. Cilt makyaj bazını emdikten sonra yüze makyaj uygulanmaya başlanabilir. Bazı makyaj bazları içeriğinde cildi nemlendiren ve cilde bakım sağlayan bileşenler de bulundurur. Ek olarak bazı makyaj bazlarının içinde yaşlanma karşıtı bileşenler de bulunmaktadır. Günlük olarak makyaj yapan ve makyaj bazı kullanan kişiler makyaj bazlarını istedikleri formülde seçerek ekstra cilt bakımı için zaman harcamanın önüne geçebilirler. Makyaj bazı cilde uygulanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi bazı cilde eşit şekilde dağıtmaktır. Ayrıca makyaj bazı cilt tarafından emilmeden makyaja başlanılması tavsiye edilmez. Kusursuz bir makyaj için her makyaj yapılacağı zaman makyaj yapacak kişinin cildinin ihtiyaçlarına göre seçilmiş bir makyaj bazı kullanılması tavsiye edilir. Böylelikle hem makyaj daha güzel gözükecek hem de daha kalıcı olacaktır. Makyaj bazı faydaları kullanılan ürüne göre değişiklik gösterse de makyaja kusursuz bir görünüm kazandırma tüm makyaj bazlarının ortak faydasıdır. Kullanılacak makyaj bazının cilt tipine uyumlu olması gerekmektedir. Aksi takdirde ciltte aşırı yağlanma, aşırı kuruluk, akne, siyah nokta gibi sorunlara yol açabilmektedir. Piyasada markaların farklı cilt tiplerinin farklı ihtiyaçlarına özel olarak ürettiği birçok makyaj bazı bulunmaktadır. Sadece cildin kuru ya da yağlı olmasına göre değil aynı zamanda farklı ihtiyaçlarına da cevap olacak formüle sahip bu makyaj bazları, hem makyaja kusursuz bir görüntü verirken hem de hem de cilde bakım yapacaktır. Her makyaj yapıldığında baz kullanılsın kullanılmasın, makyajın tamamen çıkarılıp cildin temizlenmesi ve dinlendirilmesi gerekmektedir. Farmasi makyaj baz ve sabitleyiciler uygun fiyat seçenekleri ile sayfamızda sizleri bekliyor!

 Makyaj Bazı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj Bazı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyajın tende uzun süre kalmasına yardımcı olan makyaj bazları geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Markalar arası da olan farkların yanı sıra içeriklerine göre de farklılıklar barındırırlar. Cilt tipi makyaj bazı seçimini etkileyen en önemli faktörlerden birisidir. Yağlı bir cilde sahip kişiler, fondötenin yıpranmasını uzatmak için matlaştırıcı bir makyaj bazı tercih edebilirler. Özellikle silikon bazlı primerlar, cilt ile makyaj arasında kusursuz bir matlaştırıcı bariyer oluşturduğu ve gözenekleri kapatma ve yumuşatma gibi faydaları olduğu için yağlı cilde sahip kişilere tavsiye edilir. Kuru cilt tipine sahip kişiler içinse nemlendirici özellikli hyaluronik asit ve antioksidanlar gibi cilt bakım bileşenleri içeren primerlar tavsiye edilir. Kuru cilt tipine sahip kişilerin silikon bazlı primer kullanmaktan kaçınmaları gerekmektedir. Cilt tonu da makyaj bazı seçimini etkileyen önemli bir faktördür. Yeşil tonlu makyaj bazları kızarık, kırmızı ciltler için uygunken, mavi makyaj bazları ciltteki solgun ve sarı tonları dengeler. Karma cilt tipine sahip kişiler ise hem kuru hem yağlı cilt tipleri için olan primerları birleştirerek kullanabilirler. Örneğin T bölgesi yağlı olan kişiler, fazla yağı kontrol altında tutmak için T bölgesine matlaştırıcı, yağsız bir formül uygularken ve yanakları beslemek için hafif, nemlendirici bir baz tercih edebilirler. Gözenekli cilde sahip kişiler için cildin dokusunu pürüzsüzleştiren ve güzelleştiren silikon bazlı astarlar önerilir. Silikon, büyük gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur ve işlem sırasında gözenekleri tıkamadan kusurların bulanıklaşmasına yardımcı olur. Lekeye eğilimli cilde sahip kişiler için gözenekleri engellemeyen ve nemlendiricilik özelliği olan hafif yapılı makyaj bazları önerilir. Lekeye eğilimli cilde sahip olanlar pürüzsüz bir makyaj temeli sağlarken aynı zamanda cildi de tedavi eden, salisilik asit gibi leke önleyici maddeler içeren makyaj bazları kullanmalıdır. Aydınlatıcılar ve aydınlatıcılı astarlar ince yapıları sayesinde cildin tamamında kullanılmaya uygundurlar. Tipik olarak inci pigmentleri içeren bu makyaj bazları, cilde sağlıklı, nemli bir ışıltı verir bu nedenle cildin yorgun görüntüsünü atmak isteyenler için ideal seçimlerdir. UV filtreleri içeren yüz primerlerinin cildinizi güneşten koruması çok önemlidir ve bu nedenle günlük kreminiz veya fondöteniniz SPF içermiyorsa çok faydalı olacaktır. Makyaj bazı yağlı ciltler için ciltteki yağlanmayı kontrol altına alan, gözenekleri kapatarak parlama sorununun önüne geçen ürünler tercih edilmelidir.

Makyaj Sabitleyici

Makyaj Sabitleyici

Makyaj sabitleyici makyaj uygulamasını bitirdikten sonra, makyajın gün boyunca kalıcılığını sağlayabilmek için kullanılan ürünlerdir. Makyajın sabit kalarak bozulmasını engeller. Her makyaj yaptıktan sonra makyajın kalıcılığını arttırmak ve makyajın tazeliğini gün boyu korumak için makyaj sabitleyici kullanmak şarttır. Makyaj sabitleyiciler pudra veya sprey formunda bulunabilir. Cilt tipine göre sprey form veya pudra formu tercih edilebilir. Sprey formundaki makyaj sabitleyicileri de pudra formundaki makyaj sabitleyicileri de makyajın kalıcılığını sağlama konusunda eşit derecede başarılıdırlar. Aynı işe yarıyor olmalarına rağmen sprey ve pudra formundaki makyaj sabitleyicilerin özellikle uygulanma şekillerinde belirli farkları vardır. Pudra sabitleyiciler genellikle makyaja mat bir bitiş istenildiğinde tercih edilir. Yağlı ve karma cilde sahip kişilerde makyaj gün içinde akma eğiliminde olabileceğinden pudra formundaki makyaj sabitleyiciyi tercih etmek bu kişiler için daha yerinde bir tercih olabilir. Bu tarz ciltlerde pudra ile makyaj sabitlendiğinde pudra ekstra yağı emmeye yardımcı olarak gün içinde fondöteni yerinde tutar. Özellikle mineral bazlı pudralar ciltteki fazla yağı absorbe etme konusunda oldukça başarılıdırlar. Cilt üzerinde şeffaf ve neredeyse saptanamayan, yumuşak, dokusuz bir etki yaratmak isteyen kişilerin içeriğinde silika, mika ve mısır nişastası olan pudra sabitleyicileri kullanması tavsiye edilir. Arzu edilen görüntüye göre sabitleyici pudralar birçok farklı tonda bulunabildiği gibi yarı saydam formda da bulunabilirler. Pudra formundaki sabitleyiciler; sivri uçlu, yumuşak, kabarık bir fırça yardımıyla tüm yüze eşit şekilde uygulanabilir. Fırça ile alındıktan sonra dairesel hareketlerle burun etrafı ve T bölgesine dikkat edilerek cilde uygulanır. Tüm yüze pudra sabitleyici uygulanmak istenildiğinde büyük ve düz pudra fırçaları tercih edilebilir. Kuru cilde sahip kişiler makyajlarını pudra sabitleyiciler ile bitirmek istediklerinde ise hafif ve yarı saydam pudra sabitleyicileri tercih etmeleri gerekir. Krem bazlı pudra sabitleyiciler, kuru cilde sahip kişiler için ideal seçeneklerden birisidir. İyi bir krem pudra karışımı sabitleyici kuru cilde hafif ve rahat bir his verir. Pudra sabitleyicilerden en iyi sonucu almak için pudra tonunun kullanılan fondöten tonuyla birebir aynı olması gerekmektedir. Cilt tipi fark etmeksizin gözenekleri tıkamaması için komedojenik olmayan bir fondöten seçmek gerekmektedir. İyi eşleşen pudra ve fondöten makyaja istenilen kusursuz görüntüyü vermek için önemlidir. Makyaj bittikten sonra makyaj sabitleyici kullananlar genellikle daha uzun süreli, kalıcı bir makyaja sahip olurlar.

Sprey Sabitleyici

Sprey Sabitleyici

Tipik olarak su ve alkol bileşenlerinden oluşan makyaj sabitleyici spreyler, makyajın ömrünü uzatmak, solmayı ve lekelenmeyi önlemek için kullanılan bir sıvıdır. İçeriğinde alkol olmayan sprey sabitleyiciler cildin nemlenmesine yardımcı olarak daha parlak bir görüntü verirken, alkol içeren sprey sabitleyiciler makyaja daha uzun süre kalıcılık sağlarlar. Sprey formunda olan makyaj sabitleyicileri kullanmak son derece kolaydır. Genellikle makyajın sonunda makyajı yüze sabitlemek için kullanılsalar da, makyajın suya dayanıklılığının arttırılmak istendiği durumlarda uygulanan her bir makyaj malzemesinden sonra sprey sabitleyici kullanılabilir. Özellikle ağır makyaj yapılan, düğün gibi durumlarda sprey sabitleyiciler kurtarıcı olmaktadır. Sprey makyaj sabitleyicilerinin çoğu alkol içerdiğinden cildi kurutabilmektelerdir hatta bazı durumlarda cilde zarar dahi verebilirler. Bu nedenle sprey sabitleyicilerin her gün kullanılması tavsiye edilmez. Özellikle kuru ve hassas cilde sahip olan kişilerin alkol içermeyen sprey sabitleyicileri tercih etmeleri tavsiye edilir. Yağlı cilde sahip kişiler ise yağ oranını kontrol altına alan sprey sabitleyicileri tercih edebilirler. Sprey formdaki makyaj sabitleyicileri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kullanılmadan önce preyin içeriğindeki her şeyin iyice karıştığımdan emin olmaktır. Ayrıca damlaların yüze bulaşıp makyajı bozmasını engellemek için yaklaşık olarak 30 cm kadar uzaktan yüze uygulanmalıdır. Uygulama esnasında gözler kapalı olmalı ve önce yüzün ortasına daha sonra ise alın bölgesine doğru uygulanmalı. Sprey sabitleyiciler genel olarak alkol ve su temel bileşenlerinden meydana gelseler de farklı markaların ciltlerin ihtiyaçlarına göre ürettikleri sprey makyaj sabitleyicileri de bulunabilir. Sprey sabitleyiciler kullanıldıktan sonra ciltten iyice temizlenmelidir. Aksi takdirde ciltte leke ve akne problemlerine yol açabilir. Akneye eğilimli cilde sahip olan kişiler için akneye eğilimli ciltlere özel olarak üretilen makyaj malzemeleri ve sprey sabitleyici kullanmaları önerilir. Sprey makyaj sabitleyiciler makyaja çok uzun süre kalıcılık ve tazelik kazandırdığından profesyonel makyözler tarafından da sıklıkla kullanılır. Özellikle uzun süre makyajın sabit kalması istenilen durumlarda sprey sabitleyiciler kurtarıcı konumdadır. Yaz aylarında sıcaktan yüzün terlemesi ile makyajın akmasının önüne geçilmek için de sprey makyaj sabitleyicileri sıklıkla kullanılır. Makyaj sabitleyici sprey formda oldukça kolay uygulandığından ve makyajın kalıcılığını artırdığından birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.