Filtreleri Temizle
Yazar
Stefan Zweig

Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Marka

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Stefan Zweig Kitap

için 990 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Stefan Zweig

1920-1930 yıllarında Alman dilinde en çok okunan kitapları kaleme alan Avusturyalı Zweig edebiyat tarihine roman, öykü, deneme, şiir, seyahat, tiyatro alanında yirmiden fazla eser bırakmıştır. Elliye aşkın dile çevrilen Zweig eserleri dönemin çok okunan kitapları arasında yerini almıştır. Nazilerin döneminde yaşayan Stefan Zweig, kitaplarında savaşa karşı bir tutum ele almıştır.

Stefan Zweig Hayatı ve Eserleri

28 Kasım 1881 yılında Viyana’da varlıklı bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. İtalyan Yahudi annesi, tekstil sanayici babasının eğitimine önem verdiğinden küçük yaşlarda eğitime başlamış. Eğitim hayatı edebiyat üzerine başlayan Zweig İngilizce, Yunanca, Latince, Fransızca, İtalyanca öğrendi. Dünya edebiyatında biyografi yazarı olarak bilinen Zweig psikolojiye duyduğu ilgiden dolayı eserlerinde karakter çözümlemelerini derinden incelemiş. Öykü olarak ele aldığı ‘Satranç’ psikolojik alanında yazdığı güçlü eseridir. 2. Dünya Savaşı’nı derinden yaşamış biri olarak eserini kaleme alırken bu ruh halinden etkilenmiş. ‘Satranç’ kitabındaki karakter çözümlemesini buna uygun olarak işlemiş. Stefan Zweig Satranç eserini düzyazı olarak ölümünden önce yazmış. Eserde adı geçen Dr B.’nin bir otel odasına hapsedilmesinin ardından sorguya götürülürken cebine koyduğu koyduğu bir kitabın satranç konusunda ustalaştırdığını, New York’tan Buenos’e giden bir yolcu gemisinde dünya satranç şampiyonu Mirko Czentovic’le karşı karşıya gelişini anlatıyor. Ekmek kırıntılarından yaptığı satranç takımının matematiğini anlayarak sürekli oynadığı bu oyun yalnızlığın güçlü silah olduğunu anlatıyor.

Stefan Zweig'ın En Çok Okunan Kitabı

Yazarın en çok okunan kitaplarının başında ‘Korku’ adlı eseri gelmektedir. Bu kitap psikoloji üzerine ele alnmıştır. Irene ve Fritz evli iki çocuk sahibi olan bir ailedir. Fritz avukat, maddi kaygısı olmayan bir eş, Irene ailesini umursamayan gününün çoğunu alışverişte davette geçiren, evdeki hayatını umursamayan bir annedir. Bir gün piyano konserinde bir piyaniste âşık olur, tanışırlar ve yasak aşk yaşamaya başlarlar. Irene gizli saklı gittiği sevgilisinin evinden bir gün çıkarken bir kadın Irene’nin önünü keser. Sevgilisini elinden aldığını söyleyerek tehdit eder. O günden sonra Irene’nin içini korku kaplar sevgilisi istememesine rağmen ayrılır ve kendisini eve kapatır. Kadın sürekli tehdit mektupları gönderip olup bitenleri eşine anlatmaması için para ister. Irene kadını susturmak için istediği parayı verir fakat kadın iki günde bir evine mektup gönderir. Kadının tehditlerinden sıkıldığı durumu da kimseye anlatamadığı için intihar etmeyi düşünür. Aslında tüm olanlardan kocasının haberi vardır ve tam intihar edecekken kocası Irene’yi durdurur. Stefan Zweig Korku kitabında insanın içsel olarak yaşadığı psikolojiyi ele almıştır.

Zweig Eserlerinde İşlenen Konuların Özelliği

Stafen Zweig kitapları yazarken dramı, trajediyi, melankolikliği işledi. Yapıtlarını kaleme alırken bu konulara dikkat etmiş dönemin şartları içinde eserlerini yazmıştır. Stefan Zweig Olağanüstü Bir Gece adlı eserinde zengin bir adamın hayatındaki dönüşümünü konu almıştır. Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu adlı eserinde küçüklüğünden beri bir adama aşkını mektuplarla anlatan kadının aşık olduğu adamın hayattaki yerini okuyuculara anlatıyor. Hiç tanımadığı bir adama aşkı yazarken çocuğunu kaybetmiş bir annenin de hayatını okuyoruz. Stefan Zweig Amok Koşucusu adlı eserinde vicdan yükümlülüğü ağır gelen bir doktorun içsel dönüşümünü kaleme almıştır. Stefan Zweig eserleri Acımak, Dünün Dünyası, Bir Kadının Yirmi Dört Saati, Yıldızın Parladığı Anlar, Gömülü Şamdan, Ruh Yoluyla Tedavi ve daha fazlası edebiyat tarihine büyük katkı sağlamıştır. Zweig yıllarca yaşadığı bunalım yüzünden 1942 yılı gecesi eşiyle birlikte zehir içerek intihar etmiştir. Bıraktığı mektupta şöyle yazıyordu: "Bütün dostlarımı selamlarım! Hepsine uzun geceden sonra gelen tanın kızıllığını görmek nasip olsun! Ben, her zamanki sabırsızlığımla önden gidiyorum."