Filtreleri Temizle
Yazar
Sigmund Freud

Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Sigmund Freud Kitap

için 299 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sigmund Freud Seti - 1 - 10 Kitap

  (4)
  30 günün en düşük fiyatı!
  397 TL SEPETTE 317,20 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Psikanalize Giriş.

  370 TL SEPETTE 314,50 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • Kitle Psikolojisi/Sigmund Freud

  30 günün en düşük fiyatı!
  89 TL 69 TL
  +

Sigmund Freud

6 Mayıs 1856 yılında Avusturya’da dünyaya gelmiştir. Psikanalist kuramın kurucusu olmuştur. Ekonomik nedenlerden dolayı bir süre ailesiyle birlikte Viyana’da yaşamıştır. Lisede pek çok yabancı dil öğrenmiştir. Latince, Fransızca ve İngilizceyi okulda öğrenmiş İbranice, İspanyolca ve İtalyancayı kendi çabalarıyla öğrenmiştir. Viyana Üniversitesi’nde istemeyerek tıp eğitimi almış 1881 yılında başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

Sigmund Freud Hayatı

Psikanalist kuramın kurucusu olan Sigmund Freud 1883 yılında nöropatoloji alanında uzman Dr. Theodor Meynert’in psikiyatri kliniğinde asistan olarak işe başlamıştır. Başarılarından dolayı 1885 yılında bir burs ile Paris’e gitmiştir. Burada yaptığı staj boyunca histerinin belirtilerini, hipnotiza ve telkinin etkileri üzerine gözlemler yapmıştır. İyi dere Almanca bilgisinı kullanarak Charcot’un konferanslarını Almancaya çevirerek 1886 yılında da yayımlamıştır. Aynı yıl Paris’ten ayrılmış ve Berlin’e taşınmıştır. Burada çocuk alanında nöropatolojiyle ilgilenmiştir. Aldığı eğitimler sonucunda Viyana’ya dönmüş ve özel bir doktor olarak çalışmaya başlamıştır. 1886 yılında Martha Bernays ile evlenmiştir. Genellikle kullandığı tekniklerinden biri olan hipnotizmayı ve elektroterapi yöntemlerini bu dönemde öğrenmiş ve uygulamıştır. Birlikte çalışmalar yaptığı ve arkadaşı olan Breuer ile fobiler üzerine bir makale hazırlamıştır. Nevrozları cinsel açıdan açıklama konusundaki düşünceleri ters düşünce Breuer ile olan çalışmalarını sonlandırarak yollarını ayırmıştır. 1908 yılında Viyana’da Psikanaliz Derneği kurmuştur. Bu sayede çalışmalarını daha sistematik bir şekilde yapmaya başlamış ve ülke sınırları dışında da bilinir hale gelmiştir.

Sigmund Freud Eserleri

Sigmund Freud hayatı zorluklarla ve geçim sıkıntılarıyla geçse de kendini eğitmekten ve geliştirmekten geri durmamıştır. Sigmund Freud Rüyaların Yorumu isimli kitabını 1900 yılında yayımlamıştır. Bu eserinde rüyaların aslında arzuların gerçekleşmesi olduğunu belirtmiştir. Kendi psikanalitik çalışmalarından da örnekler vermiş bilinçdışı, haz ve zihinsel süreçler ilkeleri üzerine görüşlerini ilk kez ifade etmiştir. Sigmund Freud Cinsellik üzerine isimli kitabını 1905 yılında yayımlamıştır. Freud, insanın cinsel içgüdüsünün bebeklikten yetişkinliğe kadar devam ettiğini avunmuş ve bu eserinde ilk kez savunduğu bu yolu anlatmıştır. 1896 yılında ortaya attığı ruh çözümlemesi teriminden sonra 1908 yılında Salzburg’da ruh çözümleyicilerin ilk uluslararası toplantısını vermiştir. Bu toplantılarından sonra dünyanın farklı birçok yerinde konferanslar vermesi için davet edilmiştir. Sigmund Freud Totem ve Tabu 1912-1913 yılları arasında kaleme aldığı bir eser olmuştur. Bu alanda ele alınan ilk ciddi çalışma örneği olan bu kitabında toplum psikolojisinde artık kemikleşen sorunlara yönelik psikanaliz bakış açısıyla çözümler üretme denemesi gerçekleştirmiştir. 1910-1920 yılında çoğu eserini kaleme almıştır.

Sigmund Freud Kitapları

Sigmund Freud Dinin Kökenleri isimli eserinde dinler hakkında dini inanışlar hakkında görüşlerini ayrıntılı olarak ele almıştır. Dinin bilinçdışı olan ve ilkel yönlerinin altını çizerek nevrotiklerin ve çocukların dine yönelik algılarına yer vermiştir. Sigmund Freud psikanaliz kuramını ortaya atan ve çalışmalarının temeline yerleştiren bir psikanalisttir. Nöroloji ve psikoterapi alanlarında da adından sıkça söz ettirmiş ve ilklere imza atmıştır. İd, ego ve süperego olarak zihnin yapısını ve işleyinişini büyük oranda tanımlamıştır. Sigmund Freud kitapları yaptığı çalışmalardan ve gördüğü vakalar üzerinden yazılmıştır. Her bir eserinde toplumun ve bilim dünyasının henüz farkına varamadığı olayları yazmış, eleştirmiş ve tartışmıştır. Sigmund Freud kitap seti çok çeşitli yayınlar tarafından oluşturulmuş 5-10 kitap arasında değişiklik gösteren setlerdir. Yazarın eserlerine toplu alda ulaşmak için yayınevleri tarafından yapılmış bir uygulama olmuştur. 1934 yılında yayımlanan “Musa ve Tek Tanrıcılık ölmeden önce yayımlanan son kitabı olmuştur. Tıp ve psikoloji alanına büyük katkıları olan yazar 23 Eylül 1939 tarihinde Londra’da hayata veda etmiştir.