Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Basım Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Editör

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

İslamiyet ve İslam Tarihi

için 30,708 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

İslamiyet ve İslam Tarihi

İslamiyet ve İslam tarihi kitapları dünyanın en büyük dinlerinden ve en etkileyici tarihi dönemlerinden birine dair ufuk açıcı bilgileri okurlara sunar. İslam dininin temel kitabı Kur’an-ı Kerim dışında, Çelik Yayınevi, Ayfa Basın Yayın, Ensar Neşriyat ve Nesil Yayınları dahil birçok yayınevine ait Türkçenin yanı sıra, Arapça, Osmanlıca ve İngilizce gibi farklı dillerde kaynakları da bulmanız ve fiyatlarını karşılaştırmanız mümkün.

Kur’an-ı Kerim

Kur’an-ı Kerim

İslam dinin ana kitabı olan Kur’an-ı Kerim, Müslüman inancına göre, Allah tarafından Cebrail meleği aracılığıyla peygamber Hz. Muhammed’e vahiy edilmiştir. Kur’an-ı Kerim veya kısaca Kuran, 114 sure, 6666 ayet ve 30 cüzden meydana gelir. İçerisinde İslam tarihinden, İslam’ın kaidelerine kadar birçok bilgi ve ayrıntı bulunur. Kur’an-ı Kerim alırken hiçbir hata olmamasına dikkat etmeli, ayrıca din alimlerinin belirttiği üzere, onu daima belden yukarı tutmaya ve abdestli okumaya özen göstermelisiniz. Kuran alırken normal büyüklükteki rahle boyunu veya daha rahat taşınabilen cep boylarını tercih edebilirsiniz.

İslam Tarihi

İslam Tarihi

İslam tarihi Hz. Muhammed’in doğumundan veya İslam’ı ilan etmesinden günümüze kadar uzanan kapsamlı bir tarihtir. İslam tarihi kitaplarında en çok anlatılan kısımlarından biri Asr-ı Saadet olarak da bilinen Hz. Muhammed Dönemi’dir. Ardından gelen, sırasıyla Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali’nin görev yaptığı Dört Halife Dönemi de yine ilgi gören kesitlerdendir. Emeviler Dönemi ve Abbasiler Dönemi kitapları da dört halifeden sonraki dönemleri anlatır. Yavuz Sultan Selim ile birlikte halifeliğin Osmanlılara geçmesiyle, Osmanlı Devleti de İslam tarihinin önemli kesitleri arasında yerini almıştır.

Dua Kitapları

Dua Kitapları

Dua kitapları ölüm ve doğum (özellikle kırkıncı günlerinde), sünnet, kına, düğün ve benzeri durumlarda özellikle başvurulan ve Kur’an-ı Kerim’deki belli başlı bölümleri içerek kitaplardır. Dua kitaplarının en yaygını Kuran’daki Yasin suresini içeren Yasin kitapçıklarıdır. Yasin bahsedilen özel durumlar dışında Cuma günlerinde veya bir dileğin (şifa bulma, sınavda başarılı olma, vb) gerçekleşmesi istendiğinde de sık sık başvurulan bir kaynaktır. Yasin dışında, Ramazan ayı dua kitabı gibi belirli zamanlar ve durumlar için de özel dua kitapları bulunur.

Dini Roman

Dini Roman

Dini roman dinin genelini veya dindar karakterleri anlatan roman türüdür. Türkçe dini romanlar genelde İslam dinini konu alır. Dini romanlarda edebiyat ve dil kaygısı genelde didaktik kaygıların, yani dini bilgi ve ders verme kaygılarının gerisinde kalır. En çok satılan dini roman ve genel olarak dini kitap yazarlarının başında Allah De Ötesini Bırak kitabını da kaleme alan Uğur Koşar ve Divan Edebiyatı incelemeleriyle de adını duyuran İskender Pala yer alıyor. Kadın yazarlar arasında ise Emine Şenliklioğlu’nun adı ön plana çıkıyor.