Filtreleri Temizle
Yazar
Jules Verne

Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Jules Verne Kitap

için 706 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Jules Verne Serisi 4. Sınıf (10 Kitaplık Set)

  30 günün en düşük fiyatı!
  399 TL SEPETTE 254,15 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  İnatçı Keraban Jules Verne

  (1)
  84,42 TL SEPETTE 73,45 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • 80 Günde Devri Alem 100 Temel Eser Hikaye Parıltı

  (1)
  30 günün en düşük fiyatı!
  63,92 TL SEPETTE 47,94 TL
  +
 • Dünya Çocuk Klasikleri Dizisi Balonla 5 Hafta

  (2)
  30 günün en düşük fiyatı!
  75,60 TL SEPETTE 56,70 TL
  +
 • İki Yıl Okul Tatili/Jules Verne

  (1)
  30 günün en düşük fiyatı!
  60,32 TL SEPETTE 45,24 TL
  +
 • Dünya'Nın Merkezine Seyahat/Jules Verne

  (2)
  30 günün en düşük fiyatı!
  60,32 TL SEPETTE 45,24 TL
  +
 • Doktor Ox'un Deneyi (ciltli)

  30 günün en düşük fiyatı!
  224 TL 167,60 TL
  +

Jules Verne

Jules Verne, 1828-1905 yıllarında yaşamıştır. Jules Verne’ün yaşadığı çağın sanayi ve teknolojisine ilham verdiği düşünülür. Jules Verne kitapları bilim kurgu tarzındadır. Eserlerinde genellikle uzayı ve hava taşıtlarını konu almıştır. Yazarlık hayatına tiyatro oyunları yazarak Jean Louis Aristide ile birlikte başlamıştır. 1850 yılında ilk tiyatro eseri sahnelenmiştir.

Jules Verne’in Eserleri ve Konuları

Jules Verne kısa hikayeler, komediler, operetler yazmıştır. Edgar Allan Poe’nun yazılarından etkilenerek, eserlerini kaleme almıştır. Fransa’nın dışına çıkmamış olmasına rağmen dünyayı gemi ile dolaşmış, Jacques Arago ile dost olarak hayal gücünü genişletmiştir. 859 yılında yakın dostu Haristide Hignard ile birlikte gittiği seyahatlerde aldığı notları Jules Verne İskoçya Seyahati adlı romana dönüştürmüştür. Verne coğrafya, meteoroloji, astronomi, fizyoloji alanlarında meraklı biri olmuştur. Fransız fotoğrafçı Nadar ‘Dev’ adlı hava balonunu yapmaya çalışırken onunla tanışma fırsatı bulmuştur. Verne Balonda Beş Hafta adlı eserinde Nadar’ın buluşundan etkilenmiş eserinde bilimsel buluşlardan, hayal ürünlerinden bahsetmiştir. Jules Verne eserleri yayıncılar tarafından onay almamıştır. Pierre Jules Hetzel ile tanıştıktan sonra ilk kitabı 1863 yılında yayımlanmış ve “Balonda Beş Hafta” adlı eseri büyük ilgi görmüştür. Kitabın başarısından sonra yaptığı işleri bırakarak, edebi çalışmalara yönelmiştir.

Jules Verne’in Kitapları

Jules Verne’nin öne çıkan eserlerinden biri ‘Aya Yolculuk’tur. Bu eser yirmi sekiz bölümden oluşur. İnsanlığın aya ayak basmasından yüz dört yıl önce yazılan bu kitap bilim kurgu türünün başarılı örneğidir. Jules Verne Aya Yolculuk 1865 yılında kaleme almıştır. Sürükleyici bir anlatımı olan ‘Aya Yolculuk’ kitabı bir grup topçunun savaştan yeni yeni çıktığını ve yapacak bir şey bulamayıp başkan Bay Barbicane ile birlikle aya kadar gidebilecek bir mermi yapmayı planladığı ile ortaya çıkmıştır. Bu mermiyle birlikte Ay’a gidebilecek bir de gönüllüye ihtiyaç vardır. Can sıkıntısından doğan bu proje bir anda dünyanın her yerine yayılır. Macera dolu bu anlatım Verne’nin bilim kurgudaki başarısını içerir. Jules Verne kitapları; ‘Piyango Bileti', 'Jangada', 'Yeşil Işın', 'Journey To The Centre Of The Earth (Audip CD Iİ)', 'Robensonlar Mektebi', '80 Günde Dünya Gezisi', 'Esrarlı Ada', '15 Yaşında Bir Kaptan', 'İnatçı Keraban', 'Yüzen Şehir', 'Chancellor Kazazedeleri' ve 'İki Yıl Okul Tatili’ olarak sıralanabilir.

Jules Verne ve Esrarlı Ada Kitabı

Jules Verne Esrarlı Ada kitabında beş adamı ve bir köpeğin adada geçen yaşamını kaleme almıştır. “Kaptan Grant’ın Çocukları” ve “Denizler Altında Yirmi Bin Fersah” adlı kitaplarını “Esrarlı Ada” eserinde açığa çıkartmıştır. Okurun kafasındaki soru işaretlerini burada işlediği karakter çözümlemeleriyle aydınlığa kavuşturmuştur. Kitapta Kuzey Amerikalılara katılmak isteyen Gemici Pecroff ve dört kişi buldukları bir balonla yolculuk yapmak ister. Balon Pasifik Okyanusu’ndaki fırtınadan etkilenecek kadar güçsüzdür. Beş adam ve köpek balonun halatlarına tutunarak yolculuk yaparken Cirus Smith ve köpeği daha fazla dayanamayıp denize düşer geri kalanlar balon karanın üzerine gelene kadar dayanabilir. Karaya geldiklerinde adaları keşfe çıkarlar ve Cirus Smith’i bulmak için çaba gösterirler. Cirus Smith’i köpeği ile birlikte bulurlar ve bu adaya Smith başkan olur. Sonsuza kadar bu adada yaşayacaklarını düşündükleri için kendilerine sığınmak için barınak yaparlar. Beş arkadaşın ve köpeğin adadaki keşiflerini anlatan bu eser Jules Verne eserleri hayal gücünü yansıtır.