Filtreleri Temizle
Yazar
Jack London

Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Jack London Kitap

için 616 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Jack London

Amerikalı yazar, gazeteci Jack London 1876-1916 yılları arasında yaşamıştır. Dünya edebiyatına birçok eser kazandırmıştır. Ticari dergi romanları alanındaki öncülerdendir. Jack London kitapları bilim kurgu olarak sınıflandırılır. Kitapları üstün anlatımıyla dünyanın dört bir yanındaki okuyucular tarafından okunmaktadır.

Jack London Kitapları

Jack London kitapları yaşadığı dönemin kapitalist düzeni eleştirir. Eserleri yaşamın kavgasını romantik bir dille anlatır. Amerikalı yazarın kitapları birçok yabancı dile çevrilmiştir. 1900 yılında “Kurt Dölü” adlı ilk kitabını yayımlamıştır. London 1897 yılında bir grupla beraber altın aramaya gitmiştir. Bu tecrübesinden faydalanarak kitaplarının çoğunu hayata geçirilmiştir. “Vahşetin Çağrısı” adlı kitabı da buna örnektir. Jack London Vahşetin Çağrısı adlı kitabında Buck adında bir köpeğin altın aramaya giden insanlarla ve kızak köpekleriyle birlikte yaşadığı serüveni anlatır. Alaska bölgesinde yaşayan Kızılderililer Klondike bölgesinde altın bulur. Bu haber dünyanın her tarafına yayılır. Yüz bin insan zengin olabilme hayaliyle altınları ele geçirmek için bölgeye koşar. Buck sahibinden çalınarak kutup bölgelerinde kızak köpek köpekleriyle vahşi doğada yaşam mücadelesi verir. Buck bu durum karşısında kimseye boyun eğmez. Kurt sürülerine öncülük ederek Kuzey Kutup bölgesinin efsanesi oldu. “Vahşetin Çağrısı” 1903 yılında hayata geçirilmiştir. Bu eşsiz roman Londra’da okuyuculardan büyük ilgi görmüştür.

Jack London Önemli Eserleri

”Beyaz Diş” kitabı The Outing Magazine adlı dergide 1906 yılında ilk kez yayımlanmıştır. Kitap dünya çapında birçok dile çevrilmiştir. Romanın konusu Rusya, Kanada ve Amerika’da geçer. Vahşi bir köpeğin yaşadığı ormanı terk etmesiyle başlayan hikâye buruk bir acıyla son bulur. Jack London Beyaz Diş adlı eseri 1909 Jack London Demir Ökçe kitabını Karl Marx kitaplarının yasaklandığı bir dönemde 1906 yılında kaleme almaya başlamıştır. 1908 yılında okurlarıyla buluşan kitap işçi sınıfını en iyi anlatan roman olarak büyük ilgi görmüştür. Hayatla mücadele ederken ayakta kalmayı romanlarında romantik bir dilde anlatan Jack London bu eserinde günlük yaşam mücadelelerini, genç bir kızın sınıfsal farkı olan bir lidere aşkını anlatır. Kitabın yazılma tarihiyle konusunun geçtiği tarih arasında ileriye doğru bir zaman diliminin olduğu açıkça görülür. Verne Demir Ökçe kitabını çarpıcı bir şekilde sert bir üslupla kaleme almıştır.

Jack London Diğer Eserleri

Jack London demden Önce adlı eserinde Kocadiş karakterinin tarih öncesi bir çağda yaşadığını o çağda üç ayrı insan türünün bulunduğunu anlatır. Yazarın bu eseri yirminci yüzyılda evrim teorisini gündeme getirmiş ve oldukça dikkat çekmiştir. Jack London eserleri; ‘Alaska Kid', 'Kız Kar ve Kan', 'Dehşet Ülkesi', 'Altta Kalanlar', 'Ateş Yakmak', 'Midas’ın Müritleri', 'Beyaz Sessizlik', 'Buck'ın Maceraları', 'Seçme Öyküler', 'Can Yoldaşı', 'Kaptan David Grief', 'Cinayet Şirketi', 'Dönek', 'Açlar Ordusu', 'Meksikalı Devrimci', 'Düş Ülkelerine Yolculuk', 'Güneş Çocuğu', 'Halk Avcısı', 'İstiridye Korsanları', 'Alın Teri', 'Japon Kıyılarında Dehşet', 'John Barleycorn (Alkollü Anılar- İntihar)', 'Kıyametten Sonra', 'Kızıl Veba', 'Büyük Serüven', 'Martin Eden', 'Atalarının Tanrısı', 'Ormandan Gelen Ses', 'Ay Vadisi', 'Sevgili Jerry', 'Sevginin Katıksızı', 'Şampiyon', 'Tanrılar ve Köpekler', 'Yanan Gün', 'Yanan Günışığı', 'Yıldızlar Korsanı', 'Yol’dur. Jack London dünya edebiyatına değerli eserler bıraktıktan sonra 1916 yılında çiftliğinde ölü bulunmuştur.