Filtreleri Temizle
Yazar
Halil Cibran

Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Halil Cibran Kitap

için 289 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Halil Cibran

6 Ocak 1883 yılında Lübnan’da doğmuştur. Eğitim hayatına Maruni Kilisesine bağlı olan Me’hadul-Hikme Okulu’nda başlamış bu okulda müzik, din tarihi, tıp ve uluslararası hukuk gibi dersleri almıştır. Lübnan asıllı Amerikalı felsefe yazarı, romancı, filozof, şair ve ressamdır. Pek çok alanda kendini geliştirmiş ve düşünceleriyle dünyada geniş kitlelere ulaşmıştır. 1901-1903 yılları arasında Paris’ e gitmiş ve burada resim alanında eğitim görmüştür.

Halil Cibran Hayatı

Halil Cibran 1910 senesinde New York’a yerleşmiştir. Onun eğitimiyle ilgilenen hocası ve aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan Fren Holland Day sayesinde sanatla ilgilenmeye başlamıştır. Yaptığı resimler kitap kapağı olarak da yayımlanmıştır. Yaptığı resimleri günümüzde hala dünyanın pek çok yerinde sergilenmektedir. Yaşamının ortalama yirmi yılını ABD’de geçirmiş ve eserlerinin çoğunu İngilizce olarak yazmıştır. 1904 yılında el-Muhacir isimli gazetede deneme türündeki ilk eserlerini yayımlayarak yazı hayatına başlamıştır. Halil Cibran eserleri'nden biri olan Nebi isimli eseri, 1923 yılında basılmış ve içerisinde 26 adet şiir bulunan karma şiir denemeleri kitabıdır. Çoğu kitabında hayatından izler taşıyan yazarın eserleri bir güçlü gözlem yeteneğinin de bir sonucudur. Toplumun farklı kesiminden insanlar görmüş, onlar ile iletişim kurmuş ve onları yaşadıkları yerlerde ziyaret etme fırsatı bulmuştur. Böylece eserlerindeki duygu okunun zorlanmadan ulaşmasına ortam hazırlamıştır. Süslü anlamlar aramadan anlatmak istediği şeyi doğrudan anlatmayı tercih etmiştir. Etkilendiği ve eserlerinde sıkça yer verdiği akımlar; ironizm, sembolizm ve romantizm olmuş Arap ve İngiliz yazarlardan da esinlenmiştir.

Halil Cibran Kitapları

Gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptığı dönemlerde El-Musiki adlı bir kitap yayımlamıştır. Bir yıl sonra Vadinin Perileri ve Asi Ruhlar isimli kitaplarını yayımlamıştır. Geçimini yazdığı şiirlerden, yaptığı resimlerden kazandığı 1908’den sonraki dönemlerde Fransa’dan ayrılıp ABD’ye geri dönmüştür. Bu süreçte dördüncü kitabı Halil Cibran Kırık Kanatlar isimli kitabını yayımlamıştır. Felsefe ve düşünce türünde yazılmış bu öyküsünün konusu acımasız bir toplumun baskısı altındaki bir aşk hikayesi olmuştur. Eserlerindeki karakterlerin monolog konuşmalarına da derin bir şekilde yer vermiştir. 1914 yılında “Bir Göz Yaşı Bir Tebessüm” isimli mensur şiirlerden oluşan kitabını yayımlamıştır. Beşinci kitabı olan bu eser Nietzsche’yı okuyup ondan etkilendiği bir dönemde kaleme aldığı kitabı olmuştur. Halil Cibran Deli isimli eseri ilk İngilizce kitabıdır. 2009 yılında Türkçeye çevrilerek basılmış olan kitap kısa sürede pek çok dile çevrilmiş ve Güney Amerika’da, Arapça konuşulan çeşitli ülkelerde ödüller almıştır. Halil Cibran Deli kitabından sonra art arda eserlerini yayımlamaya başlamış bir süre sanat ile uğraşmaya ara vererek geniş kitlelere ulaşmayı hedeflemiştir.

Halil Cibran Eserleri

Halil Cibran kitaplarını peş peşe yayımlamaya başladığı dönemde “Oluşumlar ve “Ermiş” isimli kitaplarını okurlarıyla buluşturmuştur. İlk kez 1923 yılında yayımlanan “Ermiş” kitabının konusu, yazar kendi insanlık ve hayat üzerine düşündüklerini kitabın kahramanı olan Ermiş El Mustafa’nın dilinden anlatmıştır. Halil Cibran Aşka Dair yazarın Ermiş kitabından bir bölümün ismidir. El Mustafa’nın bir topluluğun, halkın önünde, aşkın ne olduğunu tarif etmesi istenilmesi üzerine sunduğu cevapların olduğu bir yazıdır. Hayatı anlamlı kılan tutkuya aşık olmanın yaşam enerjisi vereceğinden bahsetmiştir. Ermiş’in devamı niteliğinde olan “Ermişin Bahçesi” adlı kitap yazarın ölümünden sonra 1933 yılında yayımlanmıştır. Halil Cibran Kum ve Köpük adlı kitabını 1926 yılında yayımlamıştır. Bu eser yazarın hayatı boyunca küçük kağıtlara ve defterlere karaladığı özlü sözlerden aforizmalardan oluşmuştur. Cibran’ın hayatından parça parça detaylar ve çarpıcı imgeler bulunan bu kitabı önce Arapça yazmış daha sonra kendisi İngilizceye çevirmiştir. Her yayınevinin farklı olarak oluşturduğu ve satışa sunulan Halil Cibran kitap seti de satılmaktadır.