Filtreleri Temizle
Yazar
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Sınıf

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski Kitap

için 385 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

1821-1881 yılları arasında yaşayan Rus yazar annesini kaybettikten sonra Petersburg’da Mühendislik okulunu kazandı. Okuldan ayrıldıktan sonra istihkâm bölüğünde görevine başladı. Birinci yılın sonunda istifa ederek görevinden ayrıldı. Dostoyevski ordudaki görevinden istifa ettikten sonra ilk kitabını yazdı. Dostoyevski İnsancıklar adlı kitabı 1846 yılında yayımlandı.

Dostoyevski Kitapları

Dostoyevski Kumarbaz adlı eserini 1866 yılında “Suç ve Ceza”yı 1866 yılında, “Budala” adlı kitabını 1868 yılında yazdı. Yazarın en bilindik kitaplarından biri de “Yeraltından Notlar”dır. Dostoyevski Yeraltından Notlar kitabında şöyle diyor; ‘Etrafınıza şöyle bir göz gezdiriniz! Gerçek hayat denilen şeyin ne olduğunu, nerede olduğunu bilmiyoruz bile! Kitaplarımızı, hayallerimizi elimizden alsalar, öylece ortada kalacağız.’ Dünya edebiyatına değerli eserler bırakan yazar dönemine ışık tuttu.Dostoyevski Karamazov Kardeşler adlı eserini üç yılda yazdı. Bu eserinde yarattığı “Karamazov Kardeşler”deki baba rolünün kendi babası olduğu varsayımlar arasındadır. Hikâyede adı geçen Fyodor Pavloviç Karamazov varlıklı bir ailenin kızıyla evlenir. Fyodor serseri kişilikte bir adamdır. Fyodor Pavloviç’in bu evliliğinden Dimitri adında bir oğlu olur. Fyodor eşine kötü davrandığından malını mülkünü bırakarak evi terk eder ve açlık sefalet içinde ölür. Fyodor ilk eşinin ölümünden sonra iki kez daha evlenir ne yazık ki yaptığı zulümlere dayanamayan eşleri Fyodor Pavloviç’i terk eder.

Dostoyevski Budala

Dostoyevski Budala adlı eserinde büyük bir aşk hikâyesinden bahsetti. Kitapta üç karakteri detaylıca işledi. Prens Mişkin iç dünyasında yaşayan, etrafındaki herkese iyi davranan, budalalık seviyesinde ve insanları seven bir prenstir. Sneijder, Prens Mişkin’i hastalıktan kurtarmak için varını yoğunu ortaya koyan bir doktordur. Aglea prense âşık olan ve onun yaşaması için elinden geleni yapan hem güzel hem ahlaklı olan bir kadındır. Kitapta üzerinde durulan konu sevginin gerçek hayatta çok kuvvetli bir bağ olduğudur. Dostoyevski Kumarbaz adlı eserinde ise kumar tutkusundan vazgeçmeye çalışan bir gencin hikâyesini anlattı. Aleskey İvanoviç Fransa’da 25 yaşında Rus Generali’nin yanında öğretmen olarak görev yapar. General varlıklı halasının ölmesini bekler. Kumarbaz olan General tüm mal varlığını kumarda kaybetmiştir. İvanoviç Polina’ya âşık olmuştur. Polina General’in üvey kızıdır.İvanoviç’ i küçümseyen Polina’nın aşka güveni yoktur. İvanoviç’in kumar sevdası devam ederken Polina borç ister İvanoviç oynadığı kumarda iyi para kazanır. Polina’ya parayı vermek için otel odasına gider ama Polina perişan haldedir.

Dostoyevski Romanların Konusu

Dostoyevski Suç ve Ceza kitabını kaleme aldığı günden itibaren dünya edebiyatına ayna tuttu. Psikolojik açıdan derinliği bulunan bu kitap 21. yy’da da hala popülerliğini koruyor. Vicdan muhakemesini açık bir şekilde hikâyeleştiren yazar, aklı ve inancı bu kitapta derinlemesine inceledi.Dostoyevski Beyaz Geceler adlı öyküsünü 27 yaşındayken yazdı Beyaz Geceler romantik bir aşk hikayesini anlatır. Petersburg da yaşanan bu aşk hikayesinde Yazar karakterin yalnızlığını, aşkını ve bu aşkın hüzünlü bir sonla bittiğini bizlere anlatıyor.Dostoyevski romanları Ölüler Evinden Anılar, Öteki, Delikanlı, Ezilenler ve daha birçok eseri günümüze kadar değerlerini korumuştur.Dostoyevski eserleri yaratıcılığın bir ürünüdür. Hayatın zorluklarının yanında yarattığı karakterler gerçekçiliği yansıtmaktadır.Psikolojik olarak ele aldığı karakterleri kaleme alırken insanın öz kişiliğini açığa çıkarmayı amaçlamıştır ve bu konuda oldukça başarılı olmuştur. Dostoyevski eserlerinin klasikler arasında yer almasının en önemli sebebi hiç eskimiyor olmasından kaynaklanıyor. Kitaplarında karakterleri derinlemesine incelemiştir.