Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

LGS

için 4,668 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

LGS Kitapları ve LGS Hazırlık Kitapları

Öğrenciler okul hayatları sırasında sıkça sınava girerler. Bunlardan bazıları dönem içi okullarda yapılan sınavlardır. Bunlar hem derslerdeki durumlarını görmeleri hem de yıl sonu puanlarını oluşturmaları açısından önemlidir. Dönem içinde öğrendikleri konulardan bir de liseye geçerken oldukları toplu sınavlarda sorumlulardır. Bu sınavlardan ilki liseye geçiş sınavlarıdır. ‘’Liselere Geçiş Sistemi’’ olarak adlandırılan bu sınavların kısaltması LGS’dir. LGS, ortaokul son sınıf öğrencilerinin başarılı bir hayata sahip olabilmeleri için attıkları ilk adımlardan biridir. Tüm ülkede topluca yapılan bu sınav, çocukların iyi bir lise tercihi yapabilmelerinde önemlidir. LGS konuları 8. sınıf öğretim programı esas alınarak hazırlanır. Sabah ve öğlen olmak üzere iki ayrı oturumda gerçekleşen sınavın toplamda 90 adet sorusu vardır. Sabah oturumunda 50 soruluk sözel bir sınav uygulanır ve süresi 75 dakikadır. Öğle saatlerinde olan sınavda ise 40 soruluk sayısal bir sınav gerçekleştirilir. Bunun süresi ise 80 dakika olarak belirlenir. Sınavda 3 yanlış 1 doğruyu götürdüğü için öğrencilerin konulara olabildiğince hakim olmaları gerekir. Bu sebeple, sınava oldukça etkili bir şekilde dışarıdan ek kaynak yardımıyla çalışılması tavsiye edilir. LGS hazırlık sürecinde sadece okul kaynaklarından değil aynı zamanda sınav için özel hazırlanmış kitaplardan da faydalanılmalıdır. Bu sayede çok daha hızlı ve kolay bir başarı sağlanabilir. Öğrenciler çeşitli kaynaklarla edindikleri bilgileri artırabilir ve tam anlamıyla sınava hazırlanabilir.

LGS Sınavları için Uygun Kitaplar

LGS Sınavları için Uygun Kitaplar

Sınav dönemleri öğrenciler için oldukça zorlu ve streslidir. Gelecek kaygısı bir yana ilk kez büyük bir sınava girecek olmak ve hayatının buna bağlı olduğunu bilmek pek çok çocuğa endişe dolu anlar yaşatabilir. Bu sebeple öncelikle girecekleri sınav hakkında ayrıntılı bir bilgi sahibi olmaları gerekir. Akıllarındaki soru işaretlerini, doğru cevaplarla karşılayıp sınava hakim bir şekilde çalışmalılardır. Ardından konularını çalışmaya ve ilgili soruları çözmeye başlayabilirler. Daha önceden çıkmış LGS soruları ve konularına göz atarak onları bekleyen sisteme dair fikir sahibi olabilirler. Ardından her ders için ayrı ayrı konulara bakarak dikkatli ve özenli bir şekilde çalışmaları gerekir. Örneğin, LGS Türkçe konuları genellikle dil bilgisi, sözcükte anlam, cümlede anlam, metin türleri, söz sanatları, yazım bilgisi, paragrafta anlam ve anlatım bozuklukları üzerinedir. Zamanla yarışan öğrenciler, sorulara hakim olmaları ve hızlıca çözebilmeleri için çeşitli kaynak kitaplara ihtiyaç duyarlar. Soru çözdükçe ve öğrendikçe kolaylaşan sınavlarda başarılı olmak için farklı kaynaklardan çeşitli soruları incelemeleri ve çözmeleri tavsiye edilir. Yazım kurallarını çeşitli örneklerle pekiştirmeleri, anlatım bozukluklarını kolayca fark etmeleri ve paragrafları hızlı anlayabilmeleri için fazlasıyla soru çözmelilerdir. Aynı şekilde bu durum sayısal dersler için de geçerlidir. Matematik ve fen alanındaki sorular için de uygun çalışma kitapları vardır. LGS matematik konuları çarpanlar, katlar, üslü ifadeler, kareköklü ifadeler, veri analizi, cebir ve özdeşikler, eşitsizlikler, üçgenler, eşlik ve benzerlikler, dönüşüm geometrisi ve geometrik cisimler olarak sıralanabilir. Her biri de konuları iyice kavrayıp bol soru çözülerek öğrenciyi başarıya ulaştırabilecek niteliktedir. LGS soru dağılımı her konudan yaklaşık olarak 1-5 arası olmuştur. Bazı yıllarda bir konu hiç çıkmazken bir sonraki yıllarda 3 adet çıkma ihtimali vardır. Bu sebeple de öğrencilerin her konuya sanki sınav sadece o konulardan çıkacakmış gibi dikkatli ve özenli çalışmaları gerekir. Başarı sistematik çalışıldığı ve emek harcandığı sürece gelir. Başarılı bir hayatları olması için her konuya ayrı ayrı özen göstermesi gereken çocuklarınıza uygun, çeşit çeşit hazırlık kitaplarını sayfamızdan bulabilirsiniz. Bu sayede onlara çizecekleri yolda önderlik ederek destek verebilirsiniz.

LGS Kitabı Çeşitleri

LGS Kitabı Çeşitleri

Sınavlara çalışmak için ilk kural etkili ve çok çalışmaktır. Fakat bunun yanında dikkat edilmesi gereken bazı konularda vardır. Örneğin, sınavlara uzmanlar tarafından hazırlanmış olan LGS kitap ve sorularıyla çalışmak öğrencileri bir adım ileri taşıyabilir. Buna ek olarak LGS çalışma soruları çözerken zamanlamaya dikkat edilmelidir. Öğrenciler bu sınavlarda süreyle yarışmaları sebebiyle oldukça heyecanlı olabilirler. Aynı zamanda yetiştirememe problemi de yaşayabilirler. Bu sebeple öncelikle dersin ilgili konusu iyice öğrenildikten sonra örnek sorular çözülmelidir. Ardından da öğrenciler sanki sınavdaymış gibi kronometre veya saat yardımıyla kendilerine süre vermelidir. Bu şekilde hem eksiklerini görüp hızlanmaları kolaylaşır hem de sınav psikolojisine alışkın bir hal alırlar. Konulara ve sorulara hakim hale gelen öğrenciler, gerçek sınav kitapçığına benzeyen LGS deneme kitaplarını çözerek sınava oldukça iyi bir şekilde hazırlanabilirler. Çözme işleminin ardından yanlış yaptıkları veya takıldıkları soruları tekrar kitaplardan inceleyerek eksiklerini kapatabilirler. Ardından ellerine tekrar bir LGS deneme seti alarak kendilerini yeniden test edebilirler. Bunu istenen başarıya gelene kadar tekrar etmeleri onları başarıya ulaştırabilir. Deneme setleri sınavlardan önce de genel tekrar olarak son kez çözülebilecek formdadır. Bu sebeple öğrencilerin pek çok farklı çeşitte ve sayıda çalışma kitaplarına ihtiyaçları vardır. LGS çalışma kitabı bilgilerini istedikleri her an tazeleyerek ve takıldıkları yerleri kolayca göstererek öğrencilere kolaylık sağlar. Onlara ders çalışmayı sevdirecek ve eğlenceli hale getirecek çeşit çeşit kitap vardır. Ebeveynlerin bu konuda yapması gereken en önemli şeyler bu süreçte onlara psikolojik olarak destek olmak ve ihtiyaçlarını karşılamaktır. Müfredata uygun bir şekilde hazırlanan kitaplar ve LGS örnek soruları sayesinde sizler de çocuğunuzun sınav sürecini başarılı bir şekilde atlatmasına katkıda bulunabilirsiniz.

LGS Kitabı Fiyatları

LGS Kitabı Fiyatları

Çocuk büyütmek ve okutmak bazen oldukça zor ve masraflı bir hal alabilir. Çocuklara eğitim ve öğretim hayatları sırasında destek vermek ve yardımcı olmak gerekir. Oldukça stresli oldukları sınav dönemlerinde onlara kolaylık sağlayan kitaplar vardır. Bu kitaplar sınavlara yönelik olarak nokta atışı şeklinde hazırlanır. Öğrencilere ciddi oranda kolaylık sağlayan LGS test kitabı ve konu anlatımları ile çocuğunuza ihtiyacı olan desteği uygun fiyatlarla verebilirsiniz. Kitapların kalınlıkları ve işlevleri açısından fiyat farkları vardır. Fakat bu durum farklı bütçelere uyum sağlayabilmesi açısından bir avantaj olabilir. Öğrenciler, edinebilecekleri LGS matematik soru bankası sayesinde onları bekleyen sorulara hazır hale gelebilirler. Her öğrencinin yatkın olduğu konu farklıdır. Genel olarak matematiğe hakim olmak ve her konu için farklı sorular çözmek isteyen öğrenciler için LGS matematik deneme kitapları vardır. Bu kitaplar yeni başlayan öğrenciler için uygundur. Her türlü konudan çeşitli soruları çözebilecekleri kitaplardır. Fakat ilerleyen zamanlarda bazı konularda eksiklik yaşamaya başlayan ve konuların üstüne gitmek isteyen öğrenciler için ayrıca konuların olduğu kitaplar bulunur. Örneğin, üslü sayılarda zorlanan ve daha çok soru çözmek isteyenler için LGS üslü sayılar kitapları vardır. Bu kitaplar aracılığıyla öğrenciler eksik oldukları konuların üzerine gidebilirler. Daha çok soru çözerek bilgilerini artırabilirler. Aynı şekilde fen dersi için de özel olarak hazırlanan kitaplar vardır. Öğrenciler LGS fen deneme kitapları sayesinde sınavlarda onlara yardımcı olabilecek soruları çözebilirler. Aynı şekilde sözel derslerinde de onlara yardımcı olabilecek çeşitli kitaplar vardır. Konu anlatımlı ve örnek sorulu kitaplar onlara sözel derslerinde de yardımcı olabilecek niteliktedir. Örneğin, kendilerini geliştirebilecekleri ve hız kazanabilecekleri LGS paragraf sorularını çözebilirler. Sizler de çocuklarınıza yardımcı olacak LGS kitap önerileri arasında inceleme yaparak ihtiyaç duyulan kitaplara sahip olabilirsiniz.