Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Basım Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Editör

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

KPSS

için 5,016 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

KPSS

Kısaca KPSS şeklinde verilen Kamu Personeli Seçme Sınavı, ÖSYM tarafından kamu kuruluş ya da kurumlarına personel atamasının gerçekleşmesi için yapılan bir sınavdır. Girmek istediğiniz sınav türüne göre lisans, ön lisans ya da lise mezunu kişiler girebilmektedir. Bu sınav mesleki açıdan pek çok kişinin geleceğini belirleyen önemli sınavlardan bir tanesidir. Her sene çoğu kişinin memur olabilme ve meslek edinebilme amacı ile girdiği bir sınavdır. Bu bakımdan eğitim türüne ve mesleğe göre farklılık göstermektedir. Kamu kuruluş ve kurumlarına iyi personel alınmasını sağlayan bu sınava bir yılda milyonlarca kişi başvurur. Her sınav türünde olduğu gibi bu sınav için de çalışmak gerekmektedir. Bunun için de gerekli olan kitaplar bulunmaktadır. İnsan hayatında toplumsal bilgi ya da teorik bilgiler içermesi bakımından kitaplar, son derece önemlidir. Bir konuya ulaşılmak istendiğinde ilk olarak kitaplar incelenir ve bunun sonucunda da istenilen bilgiye ulaşılır. Her sınavda olduğu gibi bu sınav için de gerekli olan kaynak kitaplar bulunmaktadır. Kişinin gireceği sınav türüne göre farklı alanlarda kaynak kitap yer alıyor. Birçok çeşidi bulunan bu kaynak kitap her ders için farklı farklı seçeneği yer almaktadır. Bu KPSS kitapları, girmiş oldukları bu sınavda onlara oldukça yardımcı oluyor. Hem konu anlatması hem de öğrenilen konunun pekiştirilmesi açısından özel olarak üretilen bu kaynak kitap, sınava hazırlanan kişiler için son derece değerlidir. KPSS sınavına hazırlanan kişiler için üretilen pek çok kaynak yer alıyor. Liseden ve lise üstü okullardan mezun olan ya da mezun olacak olan kişilerin girdiği KPSS eğitim alanınıza göre farklı oturumlarda kişilere sunulur. KPSS’ye girmek için gerekli olan şartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilgi mezun olunan ya da mezun olunacak olan kurumun meslek lisesi, normal, üniversitelerin ön lisans ya da lisans programları olması gerekmektedir. Bu sınav yılda yalnızca bir kere yapılmaktadır. KPSS’ye girecek olan kişilere yardım olması bakımından KPSS kitapları sınava hazırlık kaynakları arasında yerini alıyor. Pek çok kitap çeşidinin bulunması sınava girecek olan adaylara büyük oranda kolaylık sağlamaktadır. Bu bakımdan da kullanıcılara sunulan farklı derslerde ve amaçlarda kaynak kitaplar yer alıyor. Bu kitap çeşitleri arasından kişiler kendi gireceği oturuma bağlı olarak bir kitap seçimi yapmalıdır.

 KPSS Kitapları

KPSS Kitapları

Çoğu kişi için oldukça önemli bir sınav olan KPSS’ye hazırlanırken KPSS kitaplarından yararlanmak sınava girecek olan kişiler açısından oldukça faydalı olacaktır. Lise, ön lisans ve lisans mezunları için farklı farklı şekillerde hazırlanan KPSS kitapları, sınavda sizlerin karşısına çıkabilecek olan sorular ve konular hakkında bilgi edinmenize yardımcı olmaktadır. Eğitimci olan kişiler tarafından tavsiye dilen bol soru çözme yöntemi ile sizler de öğrendiğiniz bilgilerin aklınızda daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Sizler için özel olarak hazırlanan kaynak kitapları tek tek alabileceğiniz gibi bir set halinde de satın alabilirsiniz. Birbirinden farklı testlerin bulunduğu bu kaynaklar yayınevine göre farklı baskı kalitesinde yer alıyor. KPSS test halinde sorulan yer aldığı bir sınav olduğu için sınava hazırlık döneminde bol bol test çözmek son derece önemli olacaktır. Her ders için özel olarak kaynak üretilmektedir. Bunun yanı sıra bütün derslerin yer aldığı kaynaklar da bulunuyor. Sınava yönelik hazırlanan bu kaynaklar sayesinde sınava hazırlanan kişi test pratiği yapmış oluyor. İhtiyacınıza göre tercih edebileceğiniz bu kaynak kitaplarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu sınava hazırlanırken öğrenilmesi gereken ve çözülmesi gereken çok fazla konu ve test bulunur. Bunun için de girilmesi gereken bu sınavdan iyi bir sonuç almak gerekmektedir. İyi bir sonuç almak için de girilen sınavdan iyi sonucun elde edilmesi lazımdır. Eğer konuları tam olarak anlayamadığınızı düşünüyorsanız konu anlatımlı KPSS kitapları sizler için oldukça uygundur. Bu konu anlatımlı kitaplar sayesinde konuları baştan öğrenebilir ya da konuları tekrar edebilirsiniz. Konu anlatımlı kitap türlerinden farklı olarak video destekli olan kaynak kitaplar da bulunmaktadır. Eğer uzun uzun konu anlatıma sahip bir kaynak kitabı istemiyorsanız konu özetli olan kaynak kitapları da tercih edebilirsiniz. Öğrenmiş olduğunuz tüm bu bilgileri sorular ile pekiştirmek ve daha iyi anlamak için de KPSS soru bankası sizler için çok önemli olacaktır. İçerisinde her konu için soruların bulunduğu bu kaynak kitaplar, sizlerin konuları daha iyi bir şekilde pekiştirmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca KPSS soru tarzına uygun olarak hazırlanan bu kaynak kitapları sayesinde istediğiniz sonuca ulaşmak için büyük bir adım atmış olacaksınız. Edinmiş olduğunuz bilgileri kafanızda daha iyi oturtmasına ya da daha iyi anlamanıza yardımcı olan bu kitaplar, sizlerin çözdüğünüz dersler ile ilgili ilerleme göstermenize yardımcı olacaktır.

 Herkese Uygun KPSS Kitapları

Herkese Uygun KPSS Kitapları

KPSS, pek çok farklı oturumdan oluşmaktadır. Bu nedenle bu oturumlar kendi içerisinde de farklı eğitin düzeylerine hitap etmektedir. Bu sınava hazırlanırken tercih edebileceğiniz kitap çeşitleri arasında KPSS ön lisans kitapları ve lisans KPSS kitapları yer almaktadır. Bu kitaplar eğitim kurumlarının içerdiği alanlara göre konular ile ilgili testlere sahiptir. Her kesime uygun şekilde tasarlanan kaynak kitapları, yayınevleri tarafından farklı eğitim düzeylerine uygun olacak şekilde hazırlanmaktadır. Sorular, özgün bir şekilde oluşturulduğu gibi kişilerin konuyu daha iyi kavrayabilmesi açısından da özenle hazırlanmaktadır. Editörler, kaynaklardaki her cümleye ve kelimeye dikkat etmektedir. Eğer bir sorun varsa da anında düzeltilir. Sınava hazırlanacak olan kişiler için kaynak kitaplarda herhangi bir baskı ya da yazı hatasının olmaması son derece önemlidir. Lisans mezunu olan kişiler, kendileri için özel olarak hazırlanan kitapları tercih edebilir. Aynı şekilde ön lisans mezunları da kendileri için hazırlanan KPSS ön lisans kitaplarını tercih edebilir. Bu kitaplardaki soru şekilleri sınavda kişilerin karşısına çıkabilecek düzeyde sorulardır. Ayrıca oldukça çeşitli bir soru seçeneğine sahip olması bakımından son derece önemli bir detaya sahiptir. Coğrafya KPSS test çeşitleri ile coğrafya alanı ile ilgili geniş çaplı bilgiye sahip olabilirsiniz. Coğrafya KPSS soru çözümü ile birlikte konu anlatımı yapıldığında ortaya daha iyi sonuçlar çıkartabilirsiniz. Matematik dersi için de pratik yapmak son derece önemlidir. Matematik KPSS soru bankası çeşitleri ile bu pratikliği ve hızı kazanabilirsiniz. KPSS soru bankası, adayların sınava hangi ölçüde ve ne kadar hazır olduklarını ölçebilmeleri bakımından önemli bir yer tutmaktadır. Tercih edeceğiniz kaynak kitapların sizler üzerinde etkili olması için kendi alanınıza ve seviyenize uygun kitapların tercih edilmesi gerekmektedir. Alanında uzman olan kişiler tarafından hazırlanan kitaplar sizlerin bilgisini ölçebilmek ve bilmediğiniz bilgileri sorular üzerinden görebilmenize imkân sağlamaktadır. Her türlü konuyu tam olarak kavramaya çalışan kişi için kaynak kitaplar oldukça önemlidir. Bunun için de kaynak kitaplar oldukça önemli bir yere sahiptir. Sözel konulardan sayısal konulara kadar pek çok alana uygun şekilde hazırlanan kaynak kitapları bulunuyor. Sorun bankası çeşitleri kadar konu anlatımlı kitaplar da sınavlara hazırlanan kişiler tarafından sıkça tercih ediliyor. Bu KPSS kaynak kitap çeşitleri arasından ihtiyacınız olan kitap çeşidine karar vererek çalışmaya başlayabilirsiniz.

 KPSS Kaynak Kitapları

KPSS Kaynak Kitapları

Herkes hayatını sürdürebilmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için iş bulmak ister. Özellikle kamu kuruluşlarında bir işe girebilmek hem uzun süreli hem de güvenli bir iş imkânı sağlar. Bu işe girebilmek için de Hız ve bilginin ölçüldüğü personel alımı için gerçekleştirilen sınav vardır. Bu sınav kişilerin daha kolay iş bulmasına ve daha güvenli bir iş imkânını sağlamak için yapılmaktadır. Birbirinden farklı ders içeriklerinin yanı sıra kişilerin genel kültür bilgilerini de sınayan sorular bulunmaktadır. Bu soruların gerçekleşmesi için cevapları bilmek ve ona uygun şekilde yanıtlar vermek gerekiyor. Bunun için de sınav öncesinde iyi bir şekilde hazırlanmak lazımdır. Bu alanda adayın karşısına çıkan soruların cevapları kişilerin bilmek zorunda olduğu bilgilerdir. Bunun yanı sıra sınava hazırlık dönemindeki kaynaklarda yer alan soruların daha iyi bir şekilde anlaşılması için çözümlü bir şekilde verilen sorular yer alıyor. Adayların sahip oldukları bilgilerin hangi seviyede olduğunu anlamasına da yardımcı olan bu kaynak kitapları, müfredata uygun olacak şekilde hazırlanmaktadır. Bu sayede adayın görmüş olduğu dersler ile kaynak kitaplarda bulunan derslerin bilgileri aynı konuyu içeriyor. Bu durum da edindiği bilgiyi unutan kişiler, kaynak kitabını okuyarak o bilgiyi hatırlayabiliyor. Ayrıca soru bankaları sayesinde o edinmiş oldukları bilgiyi çözdüğü sorular ile pekiştirebilmektedir. Adayların sınavın yaklaştığı zamanlarda en çok tercih ettiği kaynak kitap ise KPSS deneme çeşitleridir. Bu denemeler sınava yönelik hazırlandığı için adayların sınava daha hazırlıklı olmasına yardımcı oluyor. Deneme kitaplarını tek tek almak istemeyen kişiler de KPSS deneme seti bulunmaktadır. Bu set içerisinde seviye seviye denemeler yer alıyor. Bu seviyeler kolaydan zora doğru gitmektedir. KPSS sınavlarında sözel ve sayısal alanlarda sorular yer alıyor. Bu sorular kişilerin kendi alanına göre ayrılmaktadır. Bu nedenle de buna uygun olacak şekilde hazırlanmak gerekiyor. Dersleri ya da konuları en başından öğrenmek ya da konuyu temelden bilmek için Kamu Personel Seçme Sınavı için hazırlanan kaynak kitaplardan yararlanmanızda fayda vardır. Bu kaynak kitaplardan yararlandığınız takdirde sınavda karşınıza çıkacak olan konular ile ilgili daha detaylı ve bilmeniz gereken yerleri öğrenmeniz mümkündür. Bu sayede istediğiniz işe girmek için gerekli olan dereceyi ya da eğitimi sergileyebilirsiniz. Sizlerin iyi bir iş sahibi olmasında yardımcı olan bu sınav için hazırlık süreci son derece önemlidir.

 Sınavlara Hazırlanmanızda Yardımcı KPSS Kaynak Kitapları

Sınavlara Hazırlanmanızda Yardımcı KPSS Kaynak Kitapları

Sınavlarda karşınıza çıkabilecek olan soru çeşitlerine daha iyi hazırlanmanız açısından bol bol pratik yapmak gerekmektedir. Ne kadar çok soru çeşidi görülürse o kadar çok başarılı olma şansınız bulunmaktadır. Ancak bu soru çeşitleri çıkabilecek olan konuların oturumuna göre farklılıklara sahiptir. Bu bakımdan hangi derse çalışmak istiyorsanız o ders için özel olarak hazırlanan soru bankası çeşitlerine ulaşmanız gerekir. Uzman kişiler tarafından hazırlanan bu kaynak kitapları sizlere sunulmaktadır. Matematik KPSS kaynak çeşitleri içerisindeki matematik konuları ile birlikte sizlere yardımcı olur. Ayrıca ölçme ve değerlendirme soruları ve bölümleri ile de bu alanda sizlere destek olur. Matematik alanında başarılı olmak için her alanda olduğu gibi bol bol soru çözmek gerekir. Ancak sayısal alanlarda pratik yapmak daha önemlidir. Test soruları, hız kazanmanıza yardımcı olması ile sizlere büyük oranda fayda sağlar. Sözel derslerde de aynı şekilde sizler için özel olarak hazırlanan soru şekilleri bulunmaktadır. Sözel derslerden biri olan tarih KPSS kaynak kitapları ile tarih alanında bulunan konuları daha iyi bir şekilde öğrenip pekiştirebilirsiniz. Eğer konuları iyi bir şekilde anlayamadıysanız tarih KPSS konu anlatımı kitap çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu konuları pekiştirmek için de tarih KPSS soru bankasıçeşitlerine göz atmak uygun olacaktır. Coğrafya KPSS kitapları ile de coğrafya alanının içerisinde yer alan konuları detaylı ve derinlemesine bir şekilde öğrenebilirsiniz. Öğrendiğiniz konuları tam olarak oturtmak ve konunun aklınızda daha iyi bir yer edinmesi için coğrafya KPSS soru bankası çeşitlerini tercih etmek uygun olacaktır. KPSS’ye hazırlanan kişilere sınav için çalışırken kendi düzeyinde bir kaynak kitap ile daha iyi ilerleme gerçekleştirebilir. Her sınavda olduğu gibi bu sınavda da hızlı olmak gerekmektedir. Çünkü sınava girecek olan kişiler kendi alanında sınava gireceği için kafasında bulunan bilgilerin ölçülmesi için son derece kısıtlı bir süre bulunmaktadır. Bu süre içerisinde başarılı bir sonuç elde etmek için çok fazla soru çözümü gerçekleştirerek bunu pratik bir hale getirebilmek mümkündür.

 KPSS Kaynak Kitapları Fiyatları

KPSS Kaynak Kitapları Fiyatları

Pek çok insan eğitimini tamamladıktan sonra iyi bir iş bulabilmek amacı ile yönünü belirlemek için farklı yollar denemeyi tercih eder. Bu yollardan bir tanesi de deneme çözmektir. Kamu Personeli Seçme Sınavı oturumlarından hangi oturuma gireceğinize bağlı olacak şekilde sınav anında herhangi bir süre sıkıntısı yaşamamak için alanına ve oturumuna uygun bir kaynak kitap çeşitlerinden yararlanması gerekir. Kişilerin hangi alanlarda ve bu alanlarda hangi düzeylerde olduğunu anlamak için de bu denemeler son derece etkili bir yöntem olabilmektedir. Zayıf görülen konulara ağırlık verdiğiniz takdirde daha iyi sonuçlar elde edebilmeniz mümkündür. Sözel alanın en önemli konularından birisi de dil bilgisidir. Dil bilgisi KPSS sorularının yer aldığı kaynak kitaplar, içerisinde yer alan soru şekilleri ile bu alanda sınava girecek olan kişilere büyük oranda yardımcı olmaktadır. Bu alanda karşınıza çıkacak olan en önemli konulardan bir tanesi de paragraftır. Okuduğunu anlama konusunda bu paragraf soruları son derece etkilidir. Paragraf soru bankası çeşitleri ile bu alanda kendiniz daha da hızlandırabilirsiniz. Sınava hazırlanan kişilerin en çok tercih ettiği kaynak kitap çeşidi ise çıkmış KPSS soruları bulunan kaynak çeşitleridir. Bu kaynak çeşitleri sizleri sınavda daha önce çıkmış sorular ile karşı karşıya getirerek çıkma olasılığı olan soru tarzlarına karşı hazırlar. Bu sayede sınav anında daha kolay bir çözüm gerçekleştirebilirsiniz. Deneme KPSS hazırlık kitapları ile de kendinizi deneyebilmeniz mümkündür. Her ders alanında olduğu gibi matematik KPSS çıkmış sorular içeren kaynak kitap çeşitleri yer almaktadır. Bu kaynak çeşitleri sizleri önceki sınav dönemlerinde çıkan matematik sorularına karşı hazırlar. Her alanda olduğu gibi bu ders alanlarında da kendinize uygun bir kaynak kitabı seçmek önemlidir. Kendinize seviyenize uygun olan kaynak kitapları tercih ettiğinizde kendi moralinizi bozmadan daha iyi bir çalışma sergileyebilirsiniz. Eğer eğitimin daha başlarındaysanız seçeceğiniz kaynakların daha eğlenceli ve sizi yormayacak şekilde olmalarına dikkat etmeniz gerekir. Bu detaylara dikkat ederseniz bilgi edinmek ve bilgiyi çözümleyebilmek sizler açısından daha kolay olacaktır. Bu da peşinde başarıyı ve özgüveni getirmektedir. KPSS kaynak kitap fiyatları kitabın yayınevine, türüne ve kitabın sayfa sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu kitap çeşitleri arasından kendinize uygun olan kitap çeşidini seçerek çalışmaya başlayabilirsiniz.

KPSS Kitaplarının İçeriği Nedir?

KPSS kitaplarının içeriği tercih ettiğiniz alanın dersine göre değişiklik gösterilmektedir. Genel olarak girilecek alanın derslerine uygun olarak konu anlatımları ve soru şekilleri yer almaktadır. Bu sorular ve konu anlatımları ile sınavda daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Hangi KPSS Hazırlık Kitabını Almalıyım?

KPSS hazırlık kitabını tercih etmeden önce hangi alanda sınava gireceğinize ve hangi seviyede olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Bu sayede kendi alanınıza ve seviyenize uygun kitabı tercih edebilirsiniz. Kendi seviyenize uygun bir kitabı tercih ettiğiniz takdirde daha hızlı ilerleme gerçekleştirebilirsiniz.

Konu Anlatımlı KPSS Kitaplarının Faydaları Nelerdir?

Konu anlatımlı kitaplar, konuyu tam olarak anlayamayan kişiler için oldukça kullanışlı bir kitaptır. Bu kaynak kitabı sayesinde bilmediğiniz ya da eksik olduğunuzu hissettiğiniz konuyu daha iyi pekiştirebilirsiniz. Bunun sonucunda da daha iyi sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

KPSS Deneme Kitaplarının Faydaları Nelerdir?

KPSS deneme kitapları konu anlatımını ve soru çeşitlerini pekiştiren kişilerin ilk başvurduğu kaynak kitabı çeşitleridir. Kendini sınav için hazır hisseden kişilerin kendilerini denemek amacı ile başvurduğu bir yöntemdir. Bu kitaplar sayesinde kendinizi deneyebilir ve bir eksiğiniz varsa onu daha iyi bir şekilde görebilirsiniz.