Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Diğer Sınavlar

için 7,585 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Diğer Eğitim Kitapları

Yaşam boyu öğrenme kavramı çerçevesinde şekillenmeye başlayan hayatınızda okul kitaplarınızın yanında yardımcı kitaplar da kullanmaya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bu durumun ana nedeni diğer eğitim kitapları çeşitlerinin sizleri başarıya götüren yardımcı kaynaklar olmasıdır. Günümüz toplumunda bilgi sıklıkla değişmekte ve yenilenmektedir. Yenilenen bilgiyi rahatlıkla takip edebilmek adına diğer eğitim kitapları sizlere çok fazla yardımcı olmaktadır. Bu konu da örneklendirme yapmak gerekirse soyut bir öğrenim gerektiren bir bilim dalı olan matematik örneği oldukça açıklayıcıdır. Matematik öğrenilirken soyut düşünme becerileri gerektirdiğinden öğrenilen bilgilerin sıklıkla kullanılması gerekmektedir. Öğrenciler bu noktada diğer eğitim kitaplarından olan çalışma kitaplarından faydalanmaktadır. Matematik çalışma kitabı öğrencilere çeşitli farklı soru örnekleri sunarak öğrencinin daha rahat öğrenmesine katkı sağlamaktadır. Böylelikle okul dışında da egzersiz yaparak öğrendiklerini kullanma imkanına sahip olan öğrencilerin, unutma ihtimalleri en aza inmektedir. Bu durum ise hem öğrenme kolaylığı hem de yüksek başarı unsurunu beraberinde getirebilmektedir. Benzer bir biçimde matematik konularının birikimli olması bir önceki konunun diğeri ile bir bağlantı oluşturmasına neden olmaktadır. Konuların tek tek ayrıntılı bir biçimde anlatıldığı ve etkinliklerle pekiştirildiği çalışma kitapları öğrenciler için oldukça geliştirici olmaktadır. Aynı zamanda da tek tek öğrenerek bütünlük arz eden soruları da kaçırma ihtimali en aza inmektedir. İyi bir iş sahibi olmamızı etkileyen üniversite eğitimi sınava hazırlanan öğrenciler için oldukça önemlidir. Bireylerin yüksek eğitime geçicinde belki de en önemli destekçileri ünüversite hazırlık kitapları olmaktadır. Üniversite kitaplarıyla hazırlanan üniversite adayları bu kitaplar sayesinde sınav öncesinde pek çok konuyu görebilmekte ve böylelikle sınava hazır hale gelebilmektedir. Pek çok kez yapılan tekrarlar ve soru çözümleri ile sınava daha da hazır hale gelmelerine bu tarz kitap yardımcı olabilmektedir. Eğer sizler de bu tarz kitaplar arıyor seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Öğretici Çalışma Kitapları

Öğreten Çalışma Kitapları

Öğrenmek çok yönlü bir çalışmayı gerektirdiği için sizler öğrenirken yardımcı kaynaklara ihtiyaç duyabilirsiniz. Başarıya ulaşmak istediğiniz zamanlarda yanınızda çalışma kitapları vardır. Dil öğrenme, çok boyutlu bir çalışmayı gerektirir. Bir dili öğrenirken hem konuşmanızı hem de aynı zamanda duyma duyunuzu da geliştirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle size yardımcı olacak kaynaklara ihtiyacınız vardır. Bu konuda size yardımcı olacak çeşitli farklı kitaplar vardır. Bu kitaplar öğrendiğiniz dile göre çeşitlilik ihtiva etmektedir. Örneğin öğrenmeye çalıştığınız dil İngilizce ise pek çok İngilizce çalışma seçeneği sizlere öğrenim konusunda yardımcı olmak için beklemektedir. Bu tarz kitapların kullanıcılara faydaları pek çoktur. Bir taraftan da gramer soruları ile bir dil öğrenirken başka kısımlardan oluşan dil yapısının öğrenilmesi konusunda öğrencilere yardımcı olacaktır. Bu tarz kitaplar içerdikleri okuma parçaları ile okuma çalışmalarının gelişmesine yardımcı olacaktır. Zira bir dil öğrenilirken kitap okumak çok önemlidir. Çalışma kitapları, içerdiği okuma parçaları ile öğrencilerin bu yönündeki çalışmalarına yardım edebilmektedir. Böylelikle öğrencilerin yabancı bir dil öğrenmek için ihtiyacı olan tüm çalışmalar, bir çalışma kitabında toplanmış bir biçimde karşınıza çıkıyor. Bu durumun olumlu tarafı tek bir kitapla maksimum faydanın elde edilmiş olmasıdır. Öğrenme etkinliği böylece öğrenciler için oldukça verimli olan bir biçimde gerçekleşmiş oluyor. Bir başka çalışma kitabı çeşidi ise Türkçe çalışma kitapları olarak karşınıza çıkar. Türkçe öğrenirken yapabileceğiniz en iyi etkinlik okuma parçaları okuyup buna yönelik soruların çözülmesi olmaktadır. Aynı zamanda bu yabancı dilleri öğrenmek için faydalı bir etkinliktir. Türkçe zengin bir dil olduğu ve sahip olduğu kelime sayısının fazlalığı göz önüne alındığında yoğun ve uzun süreli çalışmalar gerektirdiği aşikârdır. Aynı zamanda çalışma kitaplarının kullanılması ile birlikte öğrenme daha hızlı gerçekleşip başarıya ulaşmak öğrenciler için oldukça kolay ve zevkli olmaktadır.

 Okula Yardımcı Çalışma Kitapları

Okula Yardımcı Çalışma Kitapları

Hayatınızın farklı dönemlerinde belirli konulardaki yetkinliğinizi ifade edebilmek açısından farklı sınavlara tabi tutulabilirsiniz. Bu sınavlar bazen iş mülakatları için olabilir bazen ise liseye geçişiniz de tercih edeceğiniz liseye kabul alabilmeniz için bazen ise istediğiniz üniversiteye kabul edilmeniz veya yüksek lisans eğitimine kabul edilmeniz için gireceğiniz bir sınav olabilir. Bu sınavlar ihtiyaçlara göre farklı içeriklere tabi olmaktadır. Bu durumda hali ile her sınav için farklı bir hazırlanma yöntemi ve ayrıca farklı konulara çalışma gerekmektedir. Tüm bu sınavlara hazırlanırken adaylara yardımcı olacak kaynakları Sınava hazırlık kitapları olarak ifade edilebilir. Bu kitaplar, her sınav için ayrı içerik ve konu aynı zamanda konular için sıralanmış, tasnif edilmiş bir biçimde hazırlanmaları nedeni ile adaylar için oldukça faydalı olmaktadır. Bir başka yararı ise bireylerin konu anlatımı kitaplara ve soru çözüm kitapları ayrımı ile birçok konuyu hem tekrar edebilmesi hem de soruları çözerek sınava hazır hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Diğer avantaj ise; deneme sınavı türündeki hazırlık kitapları, adayların sınav öncesinde kendilerinin sınav anında nasıl bir performans göstereceklerini deneyimlemeleri fırsatını vermesidir. Böylelikle adaylar eksikliklerini fark edip o noktalar üzerine yoğunlaşarak sınava hazır hale gelebilmektedir. Aynı zaman da bu tarz kitaplar, hazırlanılan sınav idari hakimlik veya kaymakamlık gibi bir sınav ise yani sınav soruları hukuki soruları da barındırıyorsa değişen mevzuatı takip etme şansı sunmaktadır.

Eğitici ve Öğretici Üniversite Sınavı Kitapları

Eğitici ve Öğretici Üniversite Sınavı Kitapları

Sınavlar açısından belki de en önem arz edenlerinden bir tanesi üniversite sınavıdır. Üniversite sınavı ile aldıkları puanlar adaylar tercih edecekleri üniversitelere kaydolacak ve gelecekteki meslekleri için eğitim almaya başlayacaklardır. Bu özelliği ile lise çağındaki öğrenciler, bu sınavlara hazırlanırken kendilerine yardımcı olacak kaynaklar aramaktadır. Bu kaynaklar adaylara daha rahat çalışma fırsatı sunacak aynı zaman da kendilerini sınava daha hazır hale getirecektir. Adaylar kendilerini sınava hazır hissettikçe başarılı olma ihtimalleri de artacaktır. Üniversite sınavına hazırlık test kitapları adaylara çalışmak istedikleri konulara göre gruplanmış konularda sorular çözmek ve öğrenmenin daha kolay gerçekleşmesine yardımcı olacaktır. Kavramlar testlerde çözüldükçe özümsenecek böylelikle sınavda başarılı olma ihtimali artmaktadır. Üniversite sınavına hazırlanırken adaylara yardımcı olacak kaynaklar arasında sayılabilecek bir diğer kaynağın üniversite sınavı çıkmış sorular kitabı olduğunu söylenebilir. Bu kitaplar adaylar sınava hazırlanırken tıpkı test kitapları veya denemeler kadar önemlidir. Zira hazırlanılan sınavlarda daha önce çıkmış soruları görmek adayların soru tiplerini görmelerini sağlayacaktır. Böylece adaylar o daha önce çıkan sorular yönünde bir çalışma izleyebilecektir. Bir bakıma daha önce çıkmış ve soru soran makamlar açısından hangi konuların daha önemli olduğunu adaylara gösterebilme özelliğine sahiptir. Böylece adaylar bu noktalara daha çok önem gösterecek gözden kaçırdığı noktalara ise daha fazla eğilim gösterebilecektir.