n11

Samsung’un Teknoloji Dünyasını Keşfedin

TV Teknoloji Rehberi ile merak ettiğiniz soruları yanıtlıyoruz

Doğru ekran boyutunu nasıl seçebilirim?

Doğru ekran boyutunun belirleyen iki temel unsur vardır. Birincisi evinizde televizyon ile oturma noktanızın arasındaki izlenme mesafesidir.

İkincisi ise izlediğiniz içeriğin çözünürlüğüdür. İzlediğiniz içeriğin çözünürlüğü arttıkça görüntü daha fazla detaya sahip olacağından daha yakından izleme imkanınız olacaktır. Bu durumun tersinde ise, izlediğiniz içeriğin çözünürlüğü azaldıkça daha net görebilmek için, izlenme mesafenizi arttırmanız gerekecektir.

Tablodan kolayca UHD televizyonlar için izlenme mesafenize göre ekran boyutunuzu seçebilirsiniz.

HDR TV nedir?

HDR (Yüksek Dinamik Aralık), UHD teknolojisi ile ortaya çıkan en yeni özellik olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle UHD içeriklerin artmasıyla birlikte sadece görüntünün daha net olması değil aynı zamanda hem karanlık hem de aydınlık sahnelerde en ince detayı görme isteği ortaya çıktı. HDR daha fazla rengi, daha fazla kontrast seviyelerini ve artırılmış parlaklığı seyirciler ile buluşturuyor. HDR formatlarına bakınca karşımıza HDR10 ve Dolby Vision formatları karşımıza çıkıyor ve iki firma liderliği almaya yarışıyor. Özellikle HDR10 formatı lider televizyon üreticileri ve içerik üreticilerle yaptığı iş birliği sayesinde yarışı kazanan olacak gibi gözükmektedir.

Televizyonda çözünürlük nedir ve neden önemlidir?

Mevcut panel teknolojisinde ekranlar piksel adı verilen küçük renk hücrelerinden oluşmaktadır. Piksellerin bir araya getirilmesi ile de televizyonların panelleri oluşturulmaktadır. Kısaca çözünürlük bir televizyon ekranında bulunan piksel adetini ifade etmektedir. Mevcut ekran boyutunda ne kadar çok piksel varsa o televizyonun çözünürlüğü daha yüksektir ve televizyon daha detaylı görüntü sunar.

Hangi teknolojiye sahip televizyonu almayalım?

Plazma TV sonrasında LCD TV daha sonrasında LED TV derken son zamanlarda OLED ve QLED TV’ler çoğu müşterinin hayallerini süslüyor. OLED TV’ler organik LED hücrelerden oluşan panelleri sayesinde görüntüyü üretirken, satın aldıktan sonra birkaç dezavantaj canınızı sıkabiliyor. Bunlar düşük parlaklık değerleri ve uzun süreli sabit görüntünün gösterilmesi sonucu oluşan ekran yanması problemidir. Özellikle televizyon kanalları logolarının daimi olarak sabit kaldığını düşündüğünüzde bu ihtimali düşünmek bile istemeyebilirsiniz. QLED TV’ler ise Quantum Dot ekranları kullanırken karşımıza televizyon alırken belki de en çok dikkat ettiğimiz renk üretebilme kapasitesine atıfla %100 Renk Hacmi üretebilme sertifikaları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca OLED TV’lerin aksine ekran yanmasına karşı QLED TV üreticilerinin verdiği 10 yıl garanti ile de bu konuda ne kadar iddialı olduklarını görebiliyoruz.

4K TV nedir?

4K TV, 3.840 yatay ve 2.160 dikey piksel çözünürlüğü ile toplam 8,3 milyon piksel içerir. İzleme deneyiminizi artıran en temel noktalardan biri görüntünün netliği ise, bu durumda bir UHD TV’nin 4K televizyonlar ile aynı çözünürlükte olduğunu düşünmemeliyiz. Unutulmamalıdır ki satın aldığınız televizyonu en az 5-7 yıl kullanacaksınız ve bunu bir yatırım olarak görebilirsiniz. Yatırım derken, teknolojinin her gün değiştiği düşünüldüğünde bu süre içinde gelecek yenilikleri desteklemesi önemli olacaktır. Aksi takdirde satın aldıktan 1 ya da 2 yıl sonra televizyonunuz ihtiyaçlarınızı karşılamayacak ve yeni bir televizyon almanız gerekecektir.

8K TV nedir?

4K TV'den dört kat daha fazla pikselle 8K TV'ler daha keskin ve ayrıntılı görüntü kalitesi sunar. Bunun nedeni, 8K TV'lerde piksellerin yakın çekimde bile ayırt edilemeyecek kadar küçük olmalarıdır; bu sayede çok detaylı görüntüleri gerçeğe dönüştürürler. Evinizde izleme mesafenizin değişmediği ortamda teknolojiyi yakinen takip eden birisi olarak tanımlıyorsanız 8K TV’leri satın almayı düşünebilirsiniz. Tabii ki yeterli 8K içeriğin olmadığı sorusu kafanıza takılabilir. Bu noktada ise televizyon üreticileri, 8K yükseltme teknolojisi ile daha düşük çözünürlüklü içerikleri 8K olarak sunabilmeyi amaçlamaktadır.

Smart TV alacaksanız kullanım kolaylığını ve içeriğini mutlaka kontrol edin

Kısaca Smart TV nedir dediğinizde TV + Internet + Uygulama olarak tanımlayabiliriz. İzleme deneyimimiz sadece televizyon kanalları olmaktan çıkıp birçok isteğe bağlı video servisine doğru kaymaya başladı. Mobil cihazlarınızı ve bilgisayarınızı bağlayıp içerik ve ekran paylaşımı yapabiliyorsunuz. Çoklu Ekran özelliği ile ekranı ikiye bölüp yarısında TV izlerken, diğer yarısında cep telefonuzun ekranındaki borsa durumunu takip edebiliyorsunuz. Hatta Remote Access özelliği ile uzaktaki bilgisayarınıza bağlanıp işinizi bile ofise gitmeden Office 365 üzerinden yapabiliyorsunuz. Ve bunları Tek Kumanda özelliği sayesinde tek bir kumandadan yapabilmeniz de cabası. Size önerimiz satın almadan önce mağazadaki temsilciden mutlaka mevcut televizyonun Smart TV özelliğini test etmeyi talep etmenizdir. Kullanımı kolay mı, hızlı mı ve yeterince uygulama var mı bunları görmeden satın almamanız gerekiyor.

Yeni ses teknolojileri nelerdir?

Yapay zeka teknolojilerinin daha da yaygınlaşması ile OTS (Nesne Takip Sistemli Ses) ve AVA (Aktif Ses Yükseltici) gibi özellikler hayatımızı değiştirecek! OTS (Nesne Takip Sistemli Ses), televizyonunuzdaki görüntünün içindeki nesneleri analiz ederek sesi o nesnenin hareketiyle uyumlu olarak size aktarır. AVA (Aktif Ses Yükseltici) ise evin içinde ansızın istenmeyen ani ses yükselmelerinde, (örneğin elektrik süpürgesi çalışması gibi) sizin yerinize televizyonun sesini, o sesi bastırabilecek düzeye kadar otomatik olarak artıran ve izlediğiniz içeriği kolayca duyabilmenizi sağlayan yenilikçi bir teknolojidir. Gerçek zamanlı ses ayarı sunmak için üretilen Uyum Sağlayan Ses+ özelliği, televizyonun benzersiz ses sensörü ile sesi gerçek zamanlı olarak optimize ederek hangi içeriği izlediğinizi anlayıp buna göre sesi ayarlar.

Samsung TV Satın Alma Rehberi’ne Göz Atın

İlgi alanınıza hitap eden son teknolojiyi keşfedin

Sinema tutkunlarına özel TV seçimlerinde öne çıkan özellikler nelerdir?

 • HDR

  Quantum HDR, ayrıntı ve parlaklık düzeylerinde sinema severler için yeni bir standart belirliyor. Filmleri, doğru tonlardaki zengin renklerle ve en ince ayrıntıların görülmesini sağlayan daha derin kontrast ile izleyin. HDR kapasitesine göre karar vermenizi kolaylaştırmak için Quantum HDR 8X, 12X, 16X, 32X olarak endeks rakamları ile ifade edilmektedir. Endeks rakamının artması size daha parlak ve yüksek kontrasta sahip olan modeli seçmenizi sağlayacaktır.
 • Direct Full Array

  Direct Full Array, arka ışık bölge kontrolü teknolojisini ifade etmektedir. Direct Full Array sayesinde aydınlık ve karanlık sahneler için daha yüksek kontrast elde ederken, filmlerdeki en ince ayrıntıları bile yakalayabilirsiniz. Ayrıca, Arka Işık Bölge Kontrolü, filmlerde en doğru siyah tonlarıyla görüntülerde inanılmaz bir derinlik yaratılır. Direct Full Array kapasitesine göre karar verebilmenizi kolaylaştırmak için 4X, 8X, 16X, 32X olarak endeks rakamları ile ifade edilmektedir. Endeks rakamının artması size daha yüksek kontrasta sahip olan modeli seçmenizi sağlayacaktır.
 • AVA+ (Aktif Ses Yükseltici)

  AVA+ (Aktif Ses Yükseltici), etrafınızdaki dikkatinizi dağıtabilecek gürültüleri gerçek zamanlı olarak belirler. Ardından sesi otomatik olarak yükselterek TV’deki seslere ve diyaloglara netlik kazandırır. Sessiz ve huzurlu bir ortamda oyun oynayamasanız da TV'niz en azından önemli olan hiçbir noktayı kaçırmamanızı sağlar.
 • Adaptive Picture

  Uyum Sağlayan Görüntü ve Ses özelliği ile QLED TV'niz, ses ve görüntü türünü belirlemek ve işlemek için her sahneyi gerçek zamanlı analiz eder. QLED TV'niz dahili bir ışık sensörü ile yakınlardaki parlaklık seviyelerini tespit eder ve etrafınızdaki ışık nasıl değişirse değişsin, parlaklık ve kontrast ayarlarını ideal seviyede tutmak için TV’nizi otomatik olarak ayarlar.
 • OTS+

  OTS+ sayesinde, ses ekranda nesnelerin hareketlerini takip ederken her zamankinden daha dinamik bir şekilde akar. OTS+ çok sayıdaki dahili hoparlörleri ve teknolojisiyle birlikte, filmlerdeki nesnelerin hareketine göre, o bölgedeki dahili hoparlörleri aktif hale getirerek, tamamen gerçekçi ve üç boyutlu bir ses deneyimi sunar.

Futbol fanatiklerine özel TV seçimlerinde öne çıkan özellikler nelerdir?

 • Ekran Teknolojisi

  QLED'in mükemmel gerçekliğini keşfedin. Bir milyar renk tonu sunan Quantum Dot ile asla unutamayacağınız bir deneyim yaşayacaksınız. Direct Full Array'in arka ışıklandırması ve Quantum İşlemci sayesinde, her türlü seyir koşulunda istisnai düzeyde kontrast ile görüntü derinliğini ve en ince ayrıntıları göreceksiniz.
 • Çözünürlük

  Yüksek çözünürlük ile spor severler için yeni dönemini açan 8K ile 4K'dan dört kat daha yüksek bir çözünürlüğün sunduğu 33 milyon pikselle maçlardaki her sahneyi ve saniyeyi tam olarak hissedin. Quantum İşlemci derin öğrenme algoritmalarını kullanarak düşük çözünürlüklü maçları bile 8K'ya yükselterek 8K kalitesinde izlemenize imkan sunuyor.
 • AVA+ (Aktif Ses Yükseltici)

  AVA+ (Aktif Ses Yükseltici), etrafınızdaki dikkatinizi dağıtabilecek gürültüleri gerçek zamanlı olarak belirler. Ardından sesi otomatik olarak yükselterek TV’deki seslere ve diyaloglara netlik kazandırır. Sessiz ve huzurlu bir ortamda oyun oynayamasanız da TV'niz en azından önemli olan hiçbir noktayı kaçırmamanızı sağlar.
 • Çoklu Ekran

  Çoklu Ekran özelliği ile TV'nizi ve akıllı telefonunuzu aynı anda, aynı ekranda görüntüleyin. TV'de maçınızı izlerken maç istatistiklerini veya maç ile ilgili yorumları yanında görüntüleyin. Ayrıca video boyutunu ve ses ayarlarını istediğiniz gibi kişiselleştirin.Çoklu Ekran'ın maç izleme deneyimini komple değiştirdiğini göreceksiniz.
 • İzleme Açısı

  Ultra Geniş İzleme Açısı teknolojisi sayesinde maç izlerken nerede oturursanız oturun en iyi koltukta olursunuz. Geniş İzleme Açısı, farklı seyir açılarında en iyi renk tonlarını görmenizi sağlar. TV'ye yandan baktığınızda bile görüntülerde renk bozunumu en alt düzeyde olduğundan her noktadan görüntüleri tam olarak görürsünüz.

Oyun severlere özel TV seçimlerinde öne çıkan özellikler nelerdir?

 • Quantum İşlemci

  Samsung'un derin öğrenme teknlojisine sahip işlemcisi, gerçek zamanlı, sahne sahne yaptığı analizle, parlaklık düzeyini ve sesleri her seyir koşulu için optimize eder. Ayrıca AI Yükseltme özelliği ile mevcut düşük çözünürlüklü oyunlarınızı 4K veya 8K görüntü kalitesinde oynamanıza imkan tanır.
 • Çözünürlük

  Yüksek çözünürlük ile oyunseverler için yeni dönemini açan 8K ile 4K'dan dört kat daha yüksek bir çözünürlüğün sunduğu 33 milyon pikselle oyunlarda her sahneyi ve saniyeyi tam olarak hissedin. Quantum İşlemci derin öğrenme algoritmalarını kullanarak düşük çözünürlüklü oyunlarınız 8K'ya yükselterek 8K kalitesiyle oyun oynamanıza imkan sunuyor.
 • Real Game Enhancer

  9.8 ms'lik girdi gecikmesi, FreeSync™ ve görüntü titreşimlerinin, donmaların, yırtılmaların olmadığı bir hareket akıcılığıyla oyunlara yönelik bir inovasyon olan Real Game Enhancer, oyunların farklı sahne özelliklerine göre görüntüyü ve sesi geliştirerek oyun deneyiminizi mükemmel bir hale getiriyor.
 • Çoklu Ekran

  Çoklu Ekran özelliği ile oyununuzu ve akıllı telefonunuzu aynı anda, aynı ekranda görüntüleyin. Konsolunuzdan oyunu oynarken oyunu nasıl geçebileceğinizin videosunu da yanında izleyin. Ayrıca video boyutunu ve ses ayarlarını istediğiniz gibi kişiselleştirin. Çoklu Ekran'ın sizin oyun deneyiminizi komple değiştirdiğini göreceksiniz.
 • Tap View

  Mobil oyunlarınızı akıllı telefondan TV’ye yansıtmak bir dokunuş kadar kolay. Akıllı telefonunuzla TV’ye dokunduğunuzda, TV dokunmayı algılar ve otomatik olarak yansıtır. Böylece TV’ye kolayca ve hızla geçiş yapıp en sevdiğiniz mobil oyunları büyük ekranda oynamanın keyfini çıkarın.

Sanat severlere özel TV seçimlerinde öne çıkan özellikler nelerdir?

 • Ekran Teknolojisi

  QLED'in mükemmel gerçekliğini keşfedin. Bir milyar renk tonu sunan Quantum Dot ile asla unutamayacağınız bir deneyim yaşayacaksınız. Direct Full Array'in arka ışıklandırması ve Quantum İşlemci sayesinde, her türlü seyir koşulunda istisnai düzeyde kontrast ile görüntü derinliğini ve en ince ayrıntıları göreceksiniz.
 • Renk

  Sanat içeriklerinde duyguları en iyi anlatabileceğiz noktalardan biri de renklerdir. Quantum Dot ile sunulan bir milyar renk tonu her şeyin mükemmel görünmesini sağlıyor. Quantum Dot Teknolojisi mükemmel net görüntüleri üretiyor. VDE tarafından sertifikalandırılmış, %100 Renk Hacmi sunan QLED TV'ler, sanat içeriklerin her parlaklık koşulunda ışığı nefes kesici renklere dönüştürebiliyor.
 • Ambiyans Modu

  Samsung TV'ler yalnızca tasarım yaklaşımıyla evinizin dekorunu tamamlamakla kalmıyor, aynı zamanda Ambiyans Modu ile TV'niz kapalıyken siyah ekranı sizin için anlamlı bir yaşam tarzı ekranına dönüştürüyor. Boş bir siyah ekran yerine, kolayca ayarlanan pek çok seçenekle yaşam tarzınıza uygun, anlamlı görüntüler göreceksiniz. Sanatseverler olarak farklı konular halinde gruplanmış, dünyaca ünlü fotoğrafçı ve sanatçılara ait etkileyici eserlerin keyfini çıkarabililirsiniz.
 • Sanat Modu

  Muhtemelen kapalıyken de izlemek isteyeceğiniz tek TV’yi yarattık. Bunun nedeni, The Frame’in kapalıyken Sanat Moduna geçip kişisel sanat koleksiyonunuzu tarzınıza uygun ve yaşam alanınızı güzelleştiren bir şekilde sergiliyor olması. The Frame ile bir sanat galerisinin güzelliğini yaşam alanınıza taşıyoruz.
 • Sanat Mağazası

  Sanat Mağazası'yla dünyanın en ünlü sanat galerilerinden kişisel sanat koleksiyonunuzu derleyebilirsiniz. Ücretsiz deneme üyeliğiyle 300 kadar en sevilen klasikleri ve modern şaheserleri evinize taşıyın. Ücretli premium üyelik ile de 1200'den fazla klasiklerden modern eserlere kadar sanat koleksiyonlarına ve fotoğraflara sınırsız erişim sağlar. Üstelik, Frame TV satın aldığınızda 3 ay premium hediye.

Samsung TV’leri Kıyaslayın

Videoları izleyin, size en uygun TV’yi bulun

Samsung 65" TU8000 Crystal UHD 4K Smart TV’yi inceleyin.

Samsung 65" TU8500 Crystal UHD 4K Smart TV’yi inceleyin.

Samsung QLED 4K Q60T serisini keşfedin.

Samsung QLED 4K Q70T serisini keşfedin.

Samsung QLED 4K Q80 serisini keşfedin.

Samsung QLED 4K Q95T serisini keşfedin.

Samsung QLED 8K Q800 serisini keşfedin.

Samsung QLED 8K Q950T serisini keşfedin.

Samsung Crystal UHD serisini keşfedin.

Samsung QLED 4K serisini keşfedin.

Samsung Lifestyle serisini keşfedin.

Samsung QLED 8K serisini keşfedin.

Güvenlik Kodu

Kuponu yüklemek için lütfen güvenlik kodunu doğrulayın.

Güvenlik Kodu - Aşağıdaki resimde yer alan kodu giriniz.

Resmi Yenile