KADIN GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Kategoride öne çıkanlar i

Vogue Kadın Güneş Gözlüğü

Gündelik aksesuarlar arasında belki de sağladığı fayda ve tarz olarak sağladığı katkı olarak öne çıkan en iyi parçalardan olan kadın güneş gözlüğü ile birlikte sınırsız renk ve model seçiminin yanı sıra sağladığı lens seçenekleri ile de kullanmak istediğiniz koşul her ne olursa olsun optimum faydayı bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Moda açısından bakıldığında birçok çerçeve şekline göre çeşitlenen model olmasının yanı sıra bu kadar geniş yelpaze arasından seçim yapmak ise çok önemli bir konudur. Bu noktada yüzünüzü tanıdıktan ve gerekli ölçüm işlemlerini gerçekleştirdikten sonra yüz hatlarınıza en uygun olan Vogue bayan gözlük seçenekleri arasından tercihinizi yapabilir ve gün boyu tam korumanın keyfini çıkarabilirsiniz. Farklı farklı lens seçenekleri ile karşınıza çıkan modeller ile birlikte isterseniz en yüksek kontrast oranına göre tercih yapabilir veya renklerin doğruluğunu çok fazla bozmadan ışığı en yüksek oranda kesebilecek gözlük modelleri arasından günlük kullanım tercihinize en uygun seçimi yapabilme şansına sahipsiniz. Oval, köşeli, üçgen ve diğer birçok yüz şekli arasından kendinizin sahip olduğu modele göre de en iyi seçimi yaparak tarzınıza en uygun modelleri inceleyebilirsiniz.

 Yüzünüze En Uygun Gözlük Boyutları Çeşitleri

Yüzünüze En Uygun Gözlük Boyutları Çeşitleri

Yaz için en önemli aksesuarlardan birisi olarak karşınıza çıkan ve eğer evinizde unutarak dışarı çıkarsanız gün boyu sürekli olarak sıkıntı çekebileceğiniz ve konfor için en önemli eşyalarınız arasında yer alan güneş gözlüklerinin tarz açısından da görünüşünüze katkıda bulunduğu inkar edilemez bir gerçektir. Gözünüz için en güneşli havalarda dahil en yüksek korumayı gözlük modelini seçerken aynı zamanda sürekli olarak yanınızda taşıyacağınız ve adeta yüzünüzün bir parçası olabilecek bir ürünü yüzünüze ve kafa yapınıza en uygun şekilde tercih etmeniz önemli bir unsurdur. Aynı zamanda işlevselliği de artıran modeli seçtiğiniz de ise gözlüğünüzden alabileceğiniz performans bir üst seviyeye çıkmaktadır. Sayısız Vogue kadın güneş gözlüğü modelleri arasından en uygun güneş gözlüğünü seçmeniz stilist bir görünüşe sahip olmanız için en önemli adımlardan birisidir. Ancak bu aşamaya geçmeden önce yüzünüzü tanımanız gerekmektedir. Yüzünüzün gerekli ölçüleri hakkında yeterli bilgileri ve sahip olduğu şekli belirledikten sonra geriye kalan ise en uygun gözlük modellerinden birisini tercih etmek olacaktır. İlk aşama olan yüzün ölçüm aşaması ile birlikte belirli bölgelerim ölçülerinin alınmasından sonra yüzünüzün hangi boyutlarda ve hangi şekillerde olduğu konusunda belirli fikirler oluşacaktır. Gerekli ölçümleri gerçekleştirmek için herhangi bir aynanın karşısına geçerek belirli adımları takım edebilirsiniz. Bu aşamalardan ilki ise bir elmacık kemiğinden diğerine kadar olan mesafenin ölçümüdür. Bu aşamada gözünüzün hemen altından elmacık kemiğinizi tespit ederek ilk önce ilk elmacık kemiğinin hemen üstüne bir bant yerleştirerek aynı işlemi diğer elmacık kemiğinin olduğu bölgeye uyguladıktan sonra gerekli ölçüleri not alın. Diğer bir önemli ölçüt olan çene çizgisinin ölçümü ise oldukça basit. Kulaklarınızın hemen altından hiza alarak çene kemiğinizin bitti noktayı tespit ettikten sonra bir çene kemiğinin bitiş noktasından diğerine alt yüzeyden itibaren ölçüm yaparak bu ölçümü de not alınız. Ölçümdeki en son nokta olan yüzünüzün uzunluğunu ise merkez noktadan saçınızın başlangıç çizgisinden aşağıya burnunuz üzerinden iniş yaparak çeneye kadar ölçüm yaparak noktalayabilirsiniz. Tüm bu işlemler gerçekleştirildikten sonra yüz hatlarınıza uygun gözlükleri bulmak artık çok daha kolay.

Yüz Şekillerine Uygun En Tarz Modeller

Yüz Şekillerine Uygun En Tarz Modeller

Yüzünüz için tercih edebileceğiniz her türlü şekil için birçok yeni tarzda modeller arasından size en uygun seçimi yaparak her türlü koşulda tarz görünmeyi ve aynı zamanda gözünüz için de gerekli korumayı sağlayabilirsiniz. Birkaç çeşit yüz tipi bulunmaktadır. Bu aşamada yüzünüzün sahip olduğu hatları aynada inceleyerek belirleme yapabilir veya bir arkadaşınızdan yardım isteyerek bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yuvarlak, köşeli ve oval gibi birçok yüz çeşidi arasından kendinizin sahip olduğu şekli net olarak belirledikten sonra yüzünüze en uygun modeller arasından istediğiniz renk ve tarzdaki gözlükler arasından tercihte bulunarak gözlük seçiminizi yapabilirsiniz. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kullanıcılarda en belirgin olan noktalar, daha az belirgin açılar ve yuvarlağa yakın hatlardır. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kullanıcılar özellikle eğimli hatlara sahip olan modellerden kaçınmalı ve yüzlerini daha ince ve keskin olarak göstermelerine yardımcı olabilecek keskin açısal çizgilere sahip olan modeller arasından tercih yapmalıdırlar. Vogue polarize kadın güneş gözlüğü modelleri arasından yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kullanıcılar renkli çerçeveler ile birlikte de açılı, köşeli veya kalkan tarzı hatlara sahip olan gözlükler arasından seçim yaparak yüzlerinde gerekli kontrastı yakalayabilirler. Diğer biz yüz şekli olan kare şekline sahip yüz modellerinde ise genel olarak aynı boy ve genişliğe sahip olunmakla birlikte daha güçlü bir çene kemiği ve geniş bir alına sahiptirler. Bu tür yüz tipine sahip kullanıcılar için ise daha çok kavisli veya oval şekle sahip olan modeller önerilmektedir. Bu şekilde yüz hatlarına gerekli olan dengeyi sağlamak için daha yuvarlatılmış hatlar eklenerek yüze uyan bir model tercih edilebilme şansı yakalanmaktadır. Yuvarlak gözlük tipleri ve aynı zamanda aviator güneş gözlüğü modelleri ile birlikte gerekli dengenin kolayca sağlanabilirliği sayesinde kullanıcılar tercih ettikleri renk ve tarzlar ile birlikte gözlükleri ile yüzleri arasında maksimum uyumu sağlayabilmektedirler. Eğer kullanıcı daha çok oval hatlar bulunduran bir yüz şekline sahipse seçim şansı oldukça genişlemektedir. Neredeyse her türlü çerçeve ile birlikte uyum sağlayabilecek yüz yapısına sahip oldukları için oldukça şanslı sayılabilecek bu kullanıcılar hafif yuvarlak bir yapıya sahip yüzleri sayesinde neredeyse her türlü çerçeveye ve renge sahip model arasından özgürce seçim yapabilme avantajına sahiptirler. Ancak sadece dikkat etmeleri gereken bir nokta vardır ki o da çok fazla büyük çerçevelere sahip modeller arasından tercih yapmamalıdırlar. Bu şekilde bir tercih yaparlar ise yüzlerinde sahip oldukları simetriyi yok ederek barındırdığı uyumu yok edebilirler. Bu sebepten ötürü kaşlardan elmacık kemiklerine kadar uzanan çerçeveye sahip gözlük modellerinden uzak durarak kendilerine en uygun modeli geniş ürün yelpazesinden seçim yapabilirler.

Optimum Fayda için Göz Alan Tasarımlar

Optimum Fayda için Göz Alan Tasarımlar

Her ne kadar güneş gözlükleri uzun süredir sağladığı avantajlar sebebiyle uzun süreli kullanımlarda maksimum konfor için tercih edilse de aynı zamanda modanın da önemli bir parçası olarak günümüze kadar gelmiştir. Bu aşamada ise en önemli tercih noktalarından birisi sahip olduğunuz yüz hatlarına uygun tercih yapmaktır. Oval ve diğer türlerde geçerli olan tercih aşamalarının aksine bazı diğer yüz modellerinde çok daha farklı seçimler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bunlardan birisi olan elmas şeklinde yüz hatlarına sahip olan kullanıcılardır. Elmas şekliden yüz hatlarının karakteristik yapısı belirginleşen kullanıcılar genel olarak köşeden köşeye elmacık hatlarının daha geniş olarak yer aldığı yüz tipi elmas tipi olarak adlandırılan kategoriye dahildirler. Bu kullanıcı tiplerinin ise öncelikli olarak tercih etmesi gereken modeller arasında yarı çerçevesi veya oval olarak çerçeveye sahip olan modeller öne çıkmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise yüksek veya geniş elmacık kemlikleri ile olan mükemmel uyumudur. Elmas yüz tipine sahip olan kullanıcılar genel olarak yumuşak eğrilere sahip olan çerçeveler arasından seçim yapmaya özen göstermeli ve aynı zamanda ne koşulda olursa olsun elmacık kemiklerinden daha geniş bir çerçeveye sahip olan modeller arasından tercih yapmamalıdırlar. Bunun haricindeki diğer modellere nazaran yine de geniş bir tercih alanına sahip olan elmas yüz hatlarına uygun kullanıcılar tercihlerine en uygun renkler ile de daha kişisel bir tasarım ortaya koyabilirler. Bir diğer özel bir yüz şekli olan kalp yüz şekli ise isminden de anlaşıldığı üzere genel olarak kalp şeklini andırır ve aynı zamanda üçgen yüz tipi olarak adlandırılabilir. Çene yapısı yüz hatlarındaki en küçük bölge olarak öne çıkarken yüzün üst kısımlarına doğru göz hizasında en geniş safhaya ulaşılmaktadır. Kalp veya üçgen yüz tipi olarak adlandırılan yüz şekline sahip olan kullanıcılara en uygun gözlük modelleri ise alt kısımlarında geniş köşelerin yer aldığı ancak düz çizgilerin üst kısımda beraber gelmediği modeller olacaktır çünkü bu şekilde ilginin daha yoğun olduğu bölgeleri tersine çevirerek yüzdeki dengeyi sağlayabilmektedirler. Kalp yüz hatlarına sahip olan kullanıcılar Vogue gözlük bayan modelleri arasından kedi gözü çerçeve veya yuvarlatılmış köşelere sahip çerçeveler arasından beğenilerine en uygun seçimi yaparak çok daha dengeli bir görünüm kazanabilirler. Aviator gibi çerçeve tarzları ile de tam uyumu yakalayabildikleri gibi kelebek tarzı çerçeveye sahip modeller ile birlikte de bireysel tarzlarını yansıtarak alternatif seçimler yapabilme şanslarına sahiptirler.

Tarza Uygun Vogue Çerçeve

Tarza Uygun Vogue Çerçeve

Çerçevenin üretiminde kullanılan madde çerçevenin yüzünüz üzerindeki sağladığı konfor kadar öne çıkabilmekte hata ve hatta güvenlik ve fonksiyon olarak isteklerinizi de tam olarak ortaya çıkarabilen bir madde olarak karşınıza çıkmaktadır. Farklı materyaller ile birlikte birçok seçim seçeneği bulunan Vogue kadın güneş gözlüğü özellikleri itibari ile de birbiri arasında farklılaşarak çeşitli fonksiyonlar, fiyat bandı ve stiller arasında geniş bir yelpazede yer almaktadır. Her bir materyal beraberinde getirdiği belirgin avantaj ve dezavantaj ile öne çıkara kullanım şekline göre en uygun seçim kullanıcıya sunulmaktadır. Metal çerçeve en yaygın olarak kullanılan çerçeve maddelerinden birisi olmakla birlikte çoğunlukla güneş gözlüklerinde de tercih edilmektedir. Avantajları arasında ise korozyon direnci, ayarlanabilirliğinin kolaylığı ve aynı zamanda en önemlisi sağlam yapısı öne çıkmaktadır. Bu tür maddeden üretilen güneş gözlükleri neredeyse her tür yüz tipi ile uyum sağlayarak birçok gözlüm modelinde kullanımınıza sunulmuştur. Metal çerçeveye sahip olan ilgili modeller tipik olarak farklı fiyat seviyelerinde çeşitlenerek her ne kadar dayanıklı olsa da sportif faaliyetler gerçekleştiren kullanıcıların tercih etmesi önerilmez. Diğer bir çerçeve maddesi olan naylon çerçeve türü ile birlikte de sportif ve hareketli zamanlarda tercih edebileceğiniz bir madde olarak karşınıza çıkmaktadır. Sıcaklık değişimlerine karşın beraberinde getirdiği koruma ile birlikte uzun süreler boyunca kullanıma yatkın olan bu çerçeve modelleri süper esnek yapıları sayesinde ise her ne açıdan darbe alırlarsa alsınlar diğer çerçeve modellerine göre daha uzun süre dayanıklı olarak kalarak öne çıkabilen maddelerden birisidir. Ana maddesi naylon olan ancak özelleştirilmiş maddeler ile birlikte daha çeşitli çerçeve modellerinde kullanılarak piyasaya sürülen modeller barındırdıkları çerçeve modelleri ve kullanım alışkanlıklarına göre çeşitlenerek her farklı üründe farklı avantajların da daha farklılaşarak belirginleştiği gözlemlenebilmektedir. Titanyum çerçeveye sahip olan modeller genellikle dayanıklı çerçeveler olarak adlandırılır ve aynı zamanda çizilmeye karşı dayanıklı olması sebebiyle çokça tercih edilebilmektedir. Polikarbon çerçeveye sahip modeller ise plastiğin sahip olduğu direncin yanı sıra birçok sportif gözlükte kullanılması sebebiyle öne çıkmaktadırlar. Özellikle çocuk gözlüklerinde öne çıkan kullanım sebebi ise darbelere karşı oldukça uzun ömürlü bir kullanım sunabilmesinden olmaktadır.

Her Ortama Uygun Vogue Güneş Gözlüğü

Her Ortama Uygun Vogue Güneş Gözlüğü

Güneş gözlükleri her ne kadar tarzları ve renkleri ile birlikte günlük hayattaki en vazgeçilmez aksesuarlardan ve araçlardan birisi olsa da lensler beraberinde getirdiği avantajlar ile birlikte öne çıkmaktadırlar. Değişik renkte bulunan lensler performans olarak değişik ışık koşullarında çeşitlenerek gelişmiş UV koruması sunan Vogue kadın güneş gözlüğü modelleri arasında kullanılmaktadır. Birbirinden farklı renklere sahip lens çeşitleri değişik görünüş farklılıklarını da kullanıcılara deneyimletmektedir çünkü doğal yapısı gereği insan gözü lenslerde bulunan renklere karşı farklı şekilde tepki verebilmekte. Bu çeşitliliği avantajınıza kullanarak çeşitli renklerde bulunan lensler arasından kullanım tercihinize en uygun seçimi yaparak optimum verimlilikteki güneş gözlüğü seçim şansını yakalayabilirsiniz. Gri/yeşil güneş gözlüğü lensleri daha çok nötr olarak kalmanın yanı sıra ışığın yoğunluğunu keserek renklerde değişim gerçekleştirmezler, ancak tüm bunların yanı sıra daha keskin kontrast yakalamanızı sağlamaktadırlar. Daha koyu tonlarda sunulan renklere sahip bu grupta göz yorgunluğunu azaltırken en parlak durumlarda yansımayı yok etmek ve daha derin bir algıya sahip olunması amaçlanmaktadır. Bu tür gözlük seçimleri daha çok renklerin öne çıktığı ortamlarda kullanılarak en iyi performans alınmaktadır. Kahverengi lenslere sahip olan gözlük modelleri ise nötr kahve tonlarını keserek kullanıcıya gelişmiş kontrast ve derinlik algısı sunmaktadır ancak beraberinde getirdiği dezavantaj ise renklerde oluşabilecek bozulmalardır. Sarı, altın rengi ve kehribar tonlarında lenslere sahip olan gözlük modelleri ise kontrastın en yüksek seviyelerde bulunduğu ve derinlik algısının bir üst aşamaya taşındığı modeller olarak karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu modellerde ise yüksek parlaklık koşullarında diğer modellere göre daha az koruma sağlayarak bu takası gerçekleştirmiş olursunuz. Her türlü durumda ortalama ışık koşullarında gerekli performansını kullanıcılarına sunabilen bu modeller yüksek kontrast koşullarını da deneyim olarak sunmaktadır. Bulutların yoğunlukta olduğu hava koşularında veya kayak sporları yapılan hava koşullarında maksimum verim alınabilmektedir.

 Vogue ile Renk Renk Lens Modelleri

Vogue ile Renk Renk Lens Modelleri

Kullanıcıların tarz olarak seçimlerini yapması konusunda belki de en önemli gözlük parçasından birisi olan lens modelleri beraberinde getirdiği avantajlarla da kendileri arasında ayrışmaktadırlar. Daha çok pembe ve parlak kırmızı tonlarının ağırlıkta olduğu Vogue kadın güneş gözlüğü kullananlar düşük ışıkta mükemmel seviyede görüntü çözünürlüğü sunmalarının yanı sıra kontrasta gerçekleştirdiği gelişmeler sebebiyle tercih edilmektedirler. İlgili renk paletine sahip olan lensler puslu mavi renklerini blok etme vasıtasıyla çoğu koşulda kullanıma uygun lens modelleri olmaktadırlar. Mavi rengi blok etmesi sebebiyle uzun süreli kullanımlarda kullanıcı tercihi olarak öne çıkar ve aynı zamanda uzun süreler boyunca kullanılmasına karşın diğer model lens çeşitlerine göre çok daha az göz kuruluğuna sebep olurlar. Mavi ve mor lens seçeneklerine sahip modeller ile birlikte fonksiyonel özelliklerden daha fazla kozmetik özelliklerin kazanımı öne çıkmaktadır. Vogue bayan güneş gözlüğü modelleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında kendine yer edinen aynalı veya flaş kaplama modeller olarak adlandırılabilen seçenekler ise lense gelen ışığı tam anlamıyla yansıtabilen fonksiyonuyla birlikte öne çıkarak ışığa oldukça hassas kullanıcıların özellikle dikkatini çekmektedirler. Aynı zamanda insanların gözlerinizi görmesini tercih etmiyor iseniz yine aynalı lenslere sahip modeller tercihiniz arasında yer alabilmektedir.