Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Taşıma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Gösterge

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Disk Ağırlığı

Başka bir kelime deneyin

Ayarlanabilir Sele

Başka bir kelime deneyin

Nabız Ölçer

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kondisyon Bisikleti

için 142 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • ÜCRETSİZ KARGO

    Mini Kondisyon Bisikleti

    1.530,99 TL SEPETTE 1.439,13 TL
    +

Kondisyon Bisikleti

Düzenli ve dengeli bir spor hayatı herkesin fiziksel ve ruhsal sağlığı için önemli gereksinimlerden biridir. Bu gereksinim için, spor salonları, yürüyüş parkurları ve daha birçok alan inşa edilmiştir. Günlük hayat için de bu alanlardan da faydalanarak ideal kilo ve kas kütlesine sahip olmak mümkündür ancak gün içinde iş hayatı ve ev hayatının yoğunluğu bazen spor salonuna gitmeyi ya da yürüyüşe çıkmayı da engelleyecek hale gelebiliyor. Sadece vakit darlığından değil bazen de daha konforlu ve tek başına spor yapmak istenilen durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda düzenli aktivite yapmaktan vazgeçmek yerine bunu daha kolay yapmanın bir yolu olarak taşınabilir, evde de rahatlıkla kullanılabilir spor aletleri geliştirilmiştir. Kondisyon bisikleti de bu amaçla tasarlanmış spor aletlerinin başında gelmektedir. Spor salonlarında da kullanım imkanı bulunan bu bisikletlerin alınıp evde aktivite yapmak için kullanılma imkanı da bulunmaktadır. Kondisyon bisikleti fitness ve kardiy gibi spor disiplinlerini yapmak isteyenler için uygun bir alettir. Kondisyon bisikleti sayesinde kalp atışlarını ve nefes alışverişini hızlandırarak belirli bir noktadan sonra bunu düzene sokmayı amaçlayan kardiyo yapılması mümkündür. Fitness da ise amaç yapılan aktivite sırasında alınan oksijenin vücuda orantılı bir şekilde dağıtılmasıdır. Bu bisiklet sayesinde kişi ilgileniyorsa ve ihtiyacı varsa fitness da yapabilecektir. Kondisyon bisikleti fiyatları nasıl bir bisiklet alınmak istendiğine göre değişiklik göstermektedir. Bu fiyat kondisyon bisikletinin eliptik, yatay ya da dikey oluşuna göre de değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanında kondisyon bisikletinin pedal sisteminin manyetik ya da mekanik olup olmaması da fiyatı etkileyen bir faktör olarak göze çarpmaktadır. Bu kondisyon bisikletlerinin her biri farklı bir amaç için kullanılır ve farklı işleyiş şekilleri bulunmaktadır.

Kondisyon Bisikleti Ne İşe Yarar?

Kondisyon Bisikleti Ne İşe Yarar?

Kondisyon bisikleti zayıflamak isteyenler ya da kalp, damar sağlığına da oldukça faydalı olan bir spor rutini oluşturmak isteyenler tarafından kullanılabilmektedir. Günde 40 dakika olmak üzere haftada 3 ya da 4 günlük bir kullanımla vücuttaki kasların çalışması ve yağ yakımı başlatılabilmektedir. Diğer spor aletlerinden farklı olarak bölgesel bir yağ yakımı şansı sunan kondisyon bisikleti evde kullanıma olduğu için de tercih edilebilirliği yüksektir. Ev kondisyon bisikleti kullanımı için oldukça uygundur. Spor salonlarında da kullanımı mevcuttur ancak evde kullanım kişiye daha özelleştirilmiş ve özgürleştirilmiş bir program yapılmasını sağlayacaktır. Kondisyon bisikleti temelde kasların harekete geçmesini sağlayarak vücudun kendini toparlamasına ve zinde hissetmesine yaramaktadır. Bu işlevi gerçekleştirirken de zayıflanmak ya da sıkılaşmak isteniyorsa uygun programlar yoluyla zayıflamayı gerçekleştirebilmektedir. Gün içinde kullanılarak yüksek bir şekilde efor sarf edilmesi kalp için de oldukça yararlıdır. Kalp ve damar hastalıklarının oluşma riski de zayıflama ve vücudun şekillenmesine ek olarak elde edilebilecek kazanımlardan olmaktadır. Bütün bunları sağlayarak, rahat ve konforlu bir şekilde evde spor yapabilmeyi sağlayan spor aletlerinden biridir. Sayfamızdan dambıl ve ağırlık ürün çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

Kondisyon Bisikleti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kondisyon Bisikleti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kondisyon bisikleti kalori yakımı için özellikle de vücutta bölgesel bir yağlanma varsa bu sorunu gidermek için evde de kullanılabilen oldukça yararlı bir spor aleti olmaktadır. Bu kondisyon bisikletlerinden herhangi birini edinmeye karar verilmişse dikkat edilmesi gereken bazı noktaların bilinmesinde yarar vardır. Kondisyon bisikletleri üç ayrı kategoriye ayrılmasının yanı sıra başka yönden iki kategoriye daha ayrılmaktadır. Bu kategoriler kondisyon bisikletinin işleme sistemiyle bağlantılı bir ayrım olmaktadır. Manyetik ve mekanik olarak iki ayrı kondisyon bisikleti yapısı bulunmaktadır. Bu iki ayrım eliptik, yatay ve de dikey kondisyon bisikletlerinde de bulunmaktadır. Genel olarak kondisyon bisiklet yapısının bir ayrım noktası olduğunu söylemek yanlış olmaz. Mekanik bir yapıya sahip olan bisikletler manyetik yapıdakilerden daha farklı olarak çalışmaktadır. Öncelikle bu iki ayrımın farkına varabilmek bisiklet alırken seçim yapmada kolaylık sağlayacak bir unsur olacaktır. Manyetik kondisyon bisikletleri diğer yapıdaki bisiklet modellerine göre daha akıcı bir kullanım sunmaktadır. Pedal kullanılırken herhangi bir sürtünme kaynaklı hissiyat kişi tarafından duyulmamaktadır. Bu nedenle seçim yapılırken manyetik kondisyon bisikletlerinden yana seçim yapılması daha konforlu bir spor alanı tanıyacaktır. Mekanik kondisyon bisikletlerinde ise pedal akışı bisikletin kendi mekanizması tarafından yapılmamakta kişinin kendi hızına bağlı olarak ayarlanmaktadır. Bu nedenle de diski kişinin kendisi harekete geçirmek zorunda kalır ve zorluk derecesini ayarlamak manyetik pedallı kondisyon bisikletlerine göre daha zor olmaktadır. Bu iki bisiklet arasındaki fiyat farkını bu yönden de değerlendirerek uygun modeli seçmek daha yararlı ve uzun vadeli kullanım sağlayacaktır. Bu ayrıma dikkat ederek bisiklet seçmenin yanında yaşa göre de bisiklet seçiminde farklılıklar oluşacaktır. Eliptik bisiklet özellikle belli bir yaş üzerindeki kullanıcılar için çok uygun olmayabilir. Özellikle ayakta ya da bacakta bir ağrı varsa sürekli ayakta spor yapmak kasların zedelenmesine yol açabilmektedir. Bu bisiklet çeşidini vücudun tamamını çalıştırmayı isteyen kişilerin tercih etmesi daha doğru olacaktır. Belli bir yaş üzeri için ise yatay kondisyon bisikleti seçilmesi daha sağlıklı bir sonuç alınmasını sağlayacaktır.

Kondisyon Bisikletinin Faydaları

Kondisyon Bisikletinin Faydaları

Kondisyon bisikleti tavsiye edilen süre ve ölçülerde doğru bir şekilde kullanılırsa istenilen yönde olumlu sonuç almak mümkün olacaktır. Her bir kullanım amacı için farklı süreler ve stiller bulunmaktadır. Kondisyon bisikletini kullanmaktaki amaç ne olursa olsun düzenli kullanımda kişiye kazandıracağı bir sürü edinim bulunmaktadır. Bunların en başında kalp ve damar için oluşabilecek hastalık risklerini azaltması gösterilebilir. Her yaştan kişinin kullanımına uygun olduğu için kalp hastalıkları oluşmadan önce kullanılması daha yararlı olacaktır. Böylece riskler en aza indirilmiş olacaktır. Evde kullanılabildiği için günün istenilen herhangi bir saatinde spor yapabilmek mümkün olmaktadır. Özellikle günün erken saatlerinde kondisyon bisikletinin kullanılmasıyla yapılan kardiyo eşliğinde gün içinde yağ yakımı devam etmektedir. Hem güne zinde başlamak hem de gün içinde kalori yakmaya devam etmek bu yolla mümkündür. Zayıflamak isteyenler için de bu yöntemin uygulanmasıyla kısa sürede gözle görülür bir değişimle karşılaşılmaktadır. Zayıflama esnasında vücudun hangi bölgesinde yağ yakımı gerçekleştirilmek isteniyorsa o bölgeye yönelik bir kondisyon bisikleti seçilebilir. Kondisyon bisikleti bu seçeneğiyle bölgesel olarak yağ yakımını kolaylaştırıcı bir seçenek sunmaktadır. Yağ yakımı ve zayıflama gibi olanaklar sağlamasının yanında vücut sürekli düzenli olarak hareket halinde olduğundan oksijen dağılımı artacak ve ciltteki kolajen dengesi de sağlanacaktır. Daha canlı bir cilt elde edilebilecek ve cilt problemlerinden kurtulmada yardımcı bir faktör olarak kullanılabilecektir. Psikolojik ve zihinsel olarak da olumlu anlamda gelişme sağlamaktadır. Bu özellikler kondisyon bisikletinin temel amacı olmamakla beraber hangi amaçla yapılırsa yapılsın kazanılacak olan diğer önemli faydalardan birkaçı olarak gösterilebilmektedir.

Yatay, Eliptik ve Dikey Kondisyon Bisikleti

Yatay, Eliptik ve Dikey Kondisyon Bisikleti

Kondisyon bisikleti kullanımı vücutta istenilen kısım için bölgesel bir şekilde yağ yakımı sağlayabilmektedir. Hangi bölge çalışılmak isteniyorsa o bölgeye yönelik bir kondisyon bisikleti seçimi yapılması doğru olacaktır. Kondisyon bisikleti eliptik , yatay ve dikey olmak üzere üç farklı seçenek barındırmaktadır. Yatay kondisyon bisikleti bunların arasında seçilebilecek olan en rahat kondisyon bisikleti sayılmaktadır. Her yaş grubunun kullanımına uygundur. Bütün kondisyon bisikletleri her yaştan kullanıma uygundur ancak özellikle belirli bir yaşın üzerinde ve aktivite yaparken sakatlanma ihtimali bulunan kişiler ve çocuklar için de uygundur. Oturarak yapıldığı için de uzun süreli bir şekilde kullanım sağlanabilmektedir. Bu bisiklet çeşidinde karın ve bacak kasları çalışmaktadır. Üst ve alt baldırlar için yağ yakımı ve kas kazanımı sağlanmaktadır. Dikey kondisyon bisikleti de yatay kondisyon bisikleti gibi aynı kasların çalışmasına ve yağ yakımına hizmet etmektedir. Karın ve bacak kaslarının çalışması amaçlanmıştır. Bu iki kondisyon bisikletinin farkı dikey kullanımda daha yüksek nabız atışı sağlanabilmektedir. Böylelikle omuz ve sırt da bu yağ yakımına dahil edilmiş olmaktadır. Eliptik kondisyon bisikleti ise bu iki bisikletten farklılık göstermektedir. Diğer iki kondisyon bisikletinde pedal sistemi normal bisikletteki gibi çalışmaktadır. Eliptik bisiklette ise bu hareket elips şeklinde gerçekleşmektedir. Bu bisiklette bacakların bölgesel yağ yakımının yanında bir de vücudun üt kısmı çalışmaktadır. Daha kapsamlı bir spor yapmak isteyenler için dikey ve yatay kondisyon bisikleti yerine eliptik bisiklet tercih edilebilmektedir. Bu ayrımlara tabi olarak kondisyon bisikleti fiyatları kendi içinde değişik fiyatlamalara tabii tutulmaktadır.

Kondisyon Bisikleti Kullanımı: Kas ve Zayıflama İşlevi

Kondisyon Bisikleti Kullanımında Dikkat Edilecekler: Kas ve Zayıflama İşlevi

Bilindiği üzere kondisyon bisikleti kullanımı her yaştaki kişiler için uygun görülmektedir. Ancak bazı kurallara riayet edilmesi ve bazı yaş gruplarında gerekenden aşırıya kaçılmaması gerekmektedir. Yalnız kişi kendine uygun olan kullanım şekli ve sıklığını bulduktan sonra kondisyon bisikleti faydaları daha da artacaktır. Belirli yaşın üzerindeki kişilerin genellikle yatay kondisyon bisikleti tercih etmeleri daha uygun olacaktır. Böylece televizyon izlerken bile spor yapabilme olanağına sahip olacaklardır. Çocuklar için de aynı şekilde ayarlanabilen viteslerden kas ve dokulara zarar vermeyecek olan seçilerek spora başlanması doğru olacaktır. Temel hedefi kondisyon bisikleti sayesinde zayıflamak olanların ise dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle kullanım sıklığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sıklık, zayıflamanın ne kadar hızlı ve ne kadar sağlıklı bir şekilde gerçekleşeceğini belirlemektedir. Ayrıca kullanım sırasında hangi ayarda sporun yapıldığı da önemli olmaktadır. Tüm bunlar kişinin bünyesine ve daha önce spor geçmişi olup olmayışına bakılarak ayarlanmalıdır. Aksi takdirde aşırı kilo kaybı ya da hiç kilo verememe gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bisiklet kullanımı sırasında her şey kişinin kullanımına uygun olsa dahi kişinin zayıflamak için bunun dışında da birkaç değişiklik yapması gerekmektedir. Düzenli kalori yakımı yapılırken dengesiz besleniyor olmak –buna aşırı yemek ya da az yemek de dahil olmak üzere- olumsuz bir sonuçla karşılaşılmasına sebep olabilir. Yeterli su tüketimi de bu süreçte önemli olmaktadır. Hangi süreyle kullanımda ne kadar kalori yakılacağına dair verilen bilgiler eğer bu şartlar gerçekleştirilmezse çok da ulaşılabilen rakamlar olmaktan çıkacaktır. Bunun dışında kondisyon bisikletinin haftada kaç gün kullanılacağına da doğru karar verilmesi önemli olmaktadır. Dilerseniz sayfamızdan uygun fiyatlara sunulan trambolin seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Kondisyon bisikleti ne işe yarar?

Kondisyon bisikleti vücuttaki birçok bölge için faydalı bir spor aletidir. Başta bacak, karın ve alınan bisikletin türüne göre de kol bölgesindeki yağlanmayı engellemektedir. Düzenli kullanımla yağlanmayı engellediği gibi oluşan yağları da yok ederek fiziksel anlamda iyileştirici bir etkisi vardır. Zayıflamak için yapılan düzenli spor listesine eklemenin faydalı olduğu bir spor biçimidir. Kalp sağlığı için de düzenli aktivite faydalı olduğundan kondisyon bisikletini kalp için yararlı bir aktivite haline getirmek mümkündür. Düzenli ve uzun vadeli kullanımla sadece vücut sağlığı için değil zihinsel ve psikolojik anlamda da kişide bir iyileşme görülmektedir. Düzenli rutinin içine alındığında ciltteki kolajen miktarının artmasına ve cildin güzelleşmesine de yardımcı olmaktadır.

Kondisyon bisikleti kaç kalori yaktırır?

Kondisyon bisikleti kullanım sıklığına, bisikleti sürüş süresine ve hangi bisiklet çeşidinin kullanıldığına bağlı olarak farklı sonuçlar vermektedir. 10 dakikalık bir kullanım için yaklaşık 85 kalori, 15 dakikalık bir kullanım için 105 kalori, 20 dakika için 140 kalori yakıldığı bilinmektedir. Yarım saat ile 1 saat arasındaki kullanımlarda ise; 225 ila 410 kalori arasında bir miktar yakıldığı gözlenmiştir. 2 saat kullanımda bu kalori yakımı iki katına çıkmaktadır.

Kondisyon bisikleti kaç dakika kullanılmalı?

Kondisyon bisikletinin hangi amaçla kullanıldığına bağlı olarak bu süre değişiklik göstermektedir. Bu sebepler zayıflamak olabilir, kas yapmaya çalışmak ya da tamamen düzenli ve sağlıklı bir hayatı seçmiş olmakla alakalı olabilmektedir. Düzenli bir aktivite yapmak için kondisyon bisikleti kullanılıyorsa eğer, haftada seçilen 3 ya da kişinin temposuna göre 4 gün 40 dakika kullanım yeterli olacaktır. Kırk dakikalık kullanımdan sonra devam edilmek isterse de yağ yakımı başlayacak ve kilo kaybı oluşacaktır. Kondisyon bisikletini kilo vermek için kullanmak isteyenler de 40 dakikadan fazla olmak şartıyla kendi bünyeleri ölçüsünde günlük kullanımlarını ayarlayabilmektedir.

Kondisyon bisikleti hangi kasları çalıştırır?

Kondisyon bisikleti tek bir modelden oluşmamaktadır. Eliptik, yatay ve dikey kondisyon bisikletleri mevcuttur. Her bir bisiklet çeşidinde vücudun farklı bölgelerindeki kaslar çalışmaktadır. Dikey kondisyon bisikletinde kol kaslarının çalışabileceği bir alan bulunmamaktadır. Kol kaslarını da harekete geçirmek isteyen kişiler bu bisiklet yerine diğer modellerden birine yönelmelidir. Dikey bisiklet karın ve bacak kaslarının çalışmasına uygun olarak dizayn edilmiştir. Eliptik kondisyon bisikletinde, kol kasları da dahil olmak üzere bacak, karın ve kalça bölgesindeki kaslar çalışmaktadır. Bu bisiklet diğer iki bisikletten farklı olarak ayakta ve oturarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. Yatay kondisyon bisikletinde ise, karın ve bacak kaslarının da çalıştığı görülmektedir. Hangi bölgeye yoğunlaşılmak ve hangi bölgedeki kas kütlesi harekete geçirilmek isteniyorsa ona uygun bir kondisyon bisikleti seçilerek spor yapmaya başlanılabilir.

Kondisyon bisikleti nasıl kullanılır?

Kondisyon bisikletleri birçok farklı düzeyde spor yapabilme imkanı tanımaktadır. Kullanılmaya yeni başlandıysa en zorlayıcı vitese alarak başlamak sakıncalıdır. Bacak ve kol bölgesinde sakatlanmalar meydana gelmesini engellemek amacıyla kişi kendine uygun olan tempoyu bulmalıdır. Yeni başlanıyorsa da ilk seviyeden başlayarak yavaş yavaş vites arttırılmalı böylece bünye bu tempoya alıştırılmalıdır. Böylelikle sakatlanma riskleri düşer ve kilo kaybı daha sabit şekilde ilerler.