Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Ada
Has
-
Dac
Gwc
Pro
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Sağlık & Bakım

için 1,987 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kuş Sağlık ve Bakım Ürünleri

Doğada yaşayan hayvanlar, yaşadıkları ortamlarda; beslenmek, barınmak ve hayatta kalmak için hemen hemen her koşula sahip olur. Doğadaki her türlü zorluk ve yetersizlikle başa çıkabilmek için bir savunma mekanizması geliştirmişlerdir. Fakat bu durum evde beslenilen hayvanlar yani petler için aynı değildir. Evde beslenen hayvanlar doğal koşulları bilmediğinden ve adapte olamadığından bünyeleri fazlasıyla hassas olabilmektedir. Bu hassasiyeti azaltmak ve evdeki küçük dostlarınızın bağışıklıklarını ve dirençlerini güçlendirmek için belli aralıklarla bakım yapmanız gereklidir. Kedi ve köpek gibi hayvanların bu bakımlarını veterinerler düzenli olarak yaparken muhabbet kuşu, kanarya gibi kuş türlerinin bakımını gerekli malzemeleri edinerek evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu sayede kuşların sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz. Çeşitli kuş sağlığı ürünleri farklı markalar tarafından sizlere sunuluştur. Sahip olduğunuz kuşun ihtiyacına göre ulaşabileceğiniz pek çok bakım ürünü bulunmaktadır. Kuşunuzun türü de bu ürünleri seçerken oldukça önemlidir. Farklı kuş türlerine göre farklı içerikli ürünler piyasaya sunulmuştur. Her kuş türüne aynı maddeler iyi gelmediğinden bir ürün satın almadan önce mutlaka ürünün sahip olduğunuz kuşun türüne göre üretilmiş olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Aksi durumlarda kuşunuz beklenmedik tepkiler verebilir veya alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Bu ürünler genellikle vitamin takviyesi niteliğinde olup kuşunuzun rahatlıkla yiyebileceği ürünlerdir. Sizin ekstra bir uğraş göstermeden sadece kafesinin içine koymanız yeterli olacaktır. Kuşların rahatlıkla tüketebilmesi için onlara oldukça çekici gelen yemlerdir. Dilerseniz yemleriyle karıştırarak bu ürünleri onlara verebilir, dilerseniz yeterli miktarda ayrı bir kaba koyarak kafesine yerleştirebilirsiniz. Bir kuşun pek çok açıdan bakıma ihtiyacı olabilir. Göz sağlığı, enerjisi, tüy bakımı ve gaga bakımı gibi farklı bakım alanları bulunur. Göz sağlığı, enerjisi ve tüy bakımı gibi durumlar için genellikle vitamin takviyeli yemlerden faydalanılırken kimi zaman tüy bakımı ve göz sağlığı için bazı yağlar ve damlalar kullanılabilir. Bunun dışında gaga sağlığı için ise gaga taşları, kuşunuzun gagasını şekillendirir ve bu taştan gerekli mineralleri almasını ve daha da güçlenmesini sağlar. Kuşlar büyürken vücutlarının her alanı gibi gagaları da büyüdüğünden gagalarını sürekli törpülemeleri ve törpülerken de vitamin ve mineral kaybı yaşamamaları gerekir. Bu nedenle gaga taşı da kuş bakımında önemli bir yer tutar. Kuşunuzun ihtiyacı olan tüm takviye edici ürünleri sayfa üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kuş Bakımı

Kuş Bakımı

Evde veya kapalı bir alan içerisinde bakılan tüm hayvanların bakımı oldukça zor ve meşakkatli bir iştir. Evcil hayvan sahiplerinin bu bakımları düzenli olarak ve zamanında yapmaları oldukça önemlidir. Evde bakılabilen büyük hayvanların bu bakımlarını düzenli olarak veterinerler yaparken, daha küçük olan balık, kuş gibi hayvanların bakımını ise evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle kuşların sürekli olarak bakıma ihtiyaç duyduğu söylenebilir. Oldukça hareketli canlılar olduğundan vücutlarına aldıkları vitamin ve minerallerin eksilmemesi gerekir. Herhangi bir eksiklikte güçsüz düşebilir ve kolaylıkla hasta olabilirler. Bu bakım süreçleri oldukça gerekli olmakla beraber bir o kadar da kolay yapılabilir. Kuşunuzun içtiği suya damlatacağınız bir damla vitamin ya da yemine ekleyeceğiniz, gücünü arttıracak başka bir yem ile kuşunuz keyifle ötmeye devam edecektir. Aynı zamanda kuşunuzun göz, tüy ve gagaları da bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakımlar için de gerekli kuşunuzun suyuna ya da yemine karıştırılabilecek takviyeler bulunmakla birlikte, dışarıdan müdahale yapılması da bir başka seçenek olarak karşınıza çıkabilir. Yukarıda bahsedildiği üzere gaga taşı bunlardan biri olarak gösterilebilir. Bunun dışında tüylerini parlatmak ve temizlemek için spreyler, tırnaklarının bakımı için bazı sıvılar bulunur. Tüm bunlar oldukça ulaşılabilir, uygulaması kolay ve kuşunuz için de bir o kadar gerekli ürünlerdir. Tüm bu ürünleri tek tek arayıp bulmakla uğraşmak istemiyorsanız kuş bakım seti ürünlerini inceleyebilirsiniz. Evde beslenen hemen hemen tüm kuşlar için aynı bakım ürünleri yeterli olsa da kuşunuzun türüne göre alışveriş yapmaya dikkat etmeniz gerekebilir. Bunun nedeni ise, muhabbet kuşuna iyi gelen bir vitamin kanaryaya o kadar da iyi gelmeyebilir. Bazı durumlarda daha kötü sonuçlara dahi yol açabilir. Bu nedenle kuşunuzun türüne göre bakım ürünleri satın almak kuşunuzun sağlığı için en doğru seçenek olacaktır. Tüm bu kuş bakım malzemelerine ve daha fazlasına sayfa üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Ürün açıklamaları kısmından, seçtiğiniz ürünlerin hangi türe uygun olduğunu ve içeriklerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Vitamin takviyelerinden, spreylere kadar aradığınız her ürün farklı markalar tarafından satışa sunulmuştur. Kuşunuza en uygun olan ürünleri satın almak için hemen alışverişe başlayabilirsiniz.

Kuş Bakım Ürünleri

Kuş Bakım Ürünleri

Kuş bakım ürünleri kullanım amacı ve içeriklerine göre çok çeşitlidir. Tırnak bakımı için farklı, tüy sağlığı için farklı, gaga sağlığı için farklı ve kuşunuzun enerjisi için farklı bakım ürünleri bulunmaktadır. Örneğin, kuşunuzun tüy sağlığı için kuş tüy bakım spreyi gibi ürünler bulunabilirken yine tüylerin canlılığını arttırmak için gıda takviyeleri de bulunmaktadır. Gaga sağlığı için ise, kuşunuzun içtiği suya damlatacağınız vitaminler kimi zaman yeterli olurken kimi zaman ise kuşunuz gaga taşına ihtiyaç duyabilir. Bu sayede hem uzamaya devam eden gagasını törpülerken hem de taş sayesinde gagasını güçlendirecek gerekli vitamin ve mineralleri edinebilir. Bir diğer bakım konusu olan tırnakların bakımı ise oldukça zor ve önemlidir. Kuşunuzun tırnakları çok fazla uzadığında ve bakımı yapılmadığında ev veya kafes içerisinde sürekli bir yerlere takılarak canının yanmasına sebep olabilir. Aynı zamanda giderek uzayan ve bakımı yapılmayan tırnaklar vitaminsizlikten kırılabilir ya da yapısı bozulabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek ve kuşunuza zarar vermesini önlemek için düzenli olarak bakım yapmanız gerekebilir. Kuş tırnak bakımı ürünlerini kullanarak tüm bu hasarların önüne geçebilirsiniz. Yine yemler aracılığıyla tırnak güçlendirmesi yapabileceğiniz gibi bakım yağları ve diğer tırnak bakım ürünleriyle el uygulaması yaparak bakımı tamamlayabilirsiniz. Bir diğer bakım konusu olan kuşunuzun vücut bakımı ve enerjisi ise yine yemlere karıştıracağınız vitamin ve mineral içerikli diğer yemlerle sağlanabilir. Aynı zamanda bu takviye gıdalar kuşunuzun sindirim sistemi sağlığı için de oldukça önemlidir. Sindirim sistemi sağlıklı olmayan bir kuş sürekli huzursuz ve agresif olabilir. Bu nedenle sindirim sistemi sağlığı ve bakımı da kuşlar için oldukça önemlidir. Yemlere ekleyeceğini bol tahıl içerikli kumlar sindirim sistemini rahatlatmaya yarayan bir başka seçenek olarak karşınıza çıkabilir. Tahıl içerikli kumlar haricinde istiridye içerikli kumlar da daha sağlıklı ve düzenli çalışan bir sindirim sistemi için kullanılabilecek ürünler arasındadır. Aynı zamanda bu kumların içerisinde bulunan yüksek miktarda kalsiyum ve magnezyum sayesinde de küçük dostlarınızın kemik gelişimine destek olabilirsiniz. Kemik gelişimine destek olurken gagalarının güçlenmesine de ayrıca destek olan bu kumlar kuşunuzun pek çok gelişim ihtiyacını karşılamak için sizlere sunulmuş olan ürünlerdir. Kuşunuzun ihtiyacına göre belirleyeceğiniz içerikte kumları ve takviye besinleri satın almak için sayfa üzerinden inceleme yapmaya başlayabilirsiniz.

 Kuşlar İçin Sağlık Tohumu

Kuşlar İçin Sağlık Tohumu

Kuşlar için sağlık tohumu özellikle son yıllarda yaygınlaşan bir takviye üründür. Yabani tohum ya da kondisyon tohumu olarak da adlandırılan sağlık tohumları kuşlara kondisyon ve enerji sağlayan asıl takviye edici gıdadır. Aynı zamanda eğer kuşunuz üreyebiliyorsa, üreme dönemlerini daha verimli geçirmesine katkıda bulunur. Bunun yanında tüy dökme dönemlerinin de hızlı ve rahat geçmesi açısından da tercih edilen bir üründür. Sağlık tohumları içerisinde pek çok madde barındırır. Havuç tohumları, yabani tohumları yonca tohumu, mavi haşhaş tohumu, Nijer tohumu, çim tohumu, keten tohumu, peripella tohumu, ıspanak ve turp tohumları gibi birçok faydalı ve bol vitaminli tohumları içeriğinde bulundurur. Her biri farklı bir mineral ve vitamin kaynağı olduğundan dolayı sağlık tohumu olarak adlandırılmıştır. Aynı zamanda tüm bu tohumlar doğada yaşayan kuşların habitatlarında rahatlıkla bulabileceği tohumlar olduğu için, bu örnek alınarak hazırlanmış ek gıdalardır. Pek çok yem ve kuş bakım ürünü üreten firma tarafından piyasaya sürülmüş olan farklı sağlık tohumları bulunmakla birlikte temel olarak içerikleri aynı olduğundan aralarında pek fark bulunmamaktadır. Aynı diğer bakım ürünlerinde olduğu gibi sağlık tohumu seçerken kuşunuzun türüne göre olan gıdayı almanız tavsiye edilebilir. Bir muhabbet kuşuna sahipseniz muhabbet kuşu sağlık tohumu ürünlerini inceleyebilirsiniz. Sağlık tohumu birçok kuş türü için rahatlıkla kullanılabilir. Genellikle evde veya özel alanda yetiştirilen ve bakımı yapılan kuşlardan; bazı papağan türleri, kanarya, muhabbet kuşu, ispinozlar gibi kuş türleri bu tohumlardan rahatlıkla faydalanabilir. Kuşlar bu sağlık tohumlarını severek tüketse de elbette ki fazlası da bünyeleri için zararlı olabilir. Bu nedenle genellikle haftada 2’den fazla verilmemesi önerilir. Dilerseniz bu gıdaları kuşlarınıza eğitim verirken ödül yemi olarak da kullanabilirsiniz. Düzenli olarak vereceğiniz sağlık tohumlarını haftada 2 kez bir çay kaşığını geçmeyecek şekilde dilerseniz ayrı bir şekilde dilerseniz de yemlerinin içerisine karıştırarak verebilirsiniz. Kuşlar için sağlık ürünleri kategorisinde bulabileceğiniz bu ürünler kuşlarınızın ihtiyaçlarını karşılamak için en temel maddeler arasında yer alır. Kuşlar için sağlık setleri içerisinde de bulabileceğiniz bu ürünler özellikle mevsim geçişleri sırasında oldukça işinize yarayacak ve vazgeçilmez ürünlerinizden biri haline gelecektir. Özellikle muhabbet kuşları için sık aranan sağlık setleri içerisinde bulunan tüm bu bakım ürünleri ve sağlık tohumlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Muhabbet kuşu sağlık seti veya sağlık ürünleri kategorisinden set içerisinde hangi ürünlerin bulunduğuna ürün açıklamaları kısmından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kuşunuzun sağlığı için en iyi ürünlere sayfamız üzerinden ulaşabilir farklı marka ve içeriklerdeki ürünleri inceleyerek kuşunuzun ihtiyacı olan ve ona en uygun ürünleri hemen satın alabilirsiniz.

Diğer Kuş Sağlık ve Bakım Ürünleri

Diğer Kuş Sağlık ve Bakım Ürünleri

Evde hayvan bakımı oldukça zor ve meşakkatli bir iş olduğundan elbette ki sadece takviye besinler veya dışarıdan alınan vitaminler bakımını yaptığınız küçük dostunuza yeterli gelmeyebilir. Özellikle kuşların evde bakımı için pek çok farklı bakım ürünü bulunmaktadır. Kuşlarınızın gelişimi için takviye olarak A, C, D ve E vitaminleri en sık tercih edilen diğer bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Yine takviye gıdalardan aminoasit takviyeleri de kuş bakıcılarının favori ürünleri arasında yer almaktadır. Tüm bunların haricinde kuşların dışarıdan gelebilecek etkilerden korunması için tavsiye edilen ürünler de bulunmaktadır. Kuşlarınıza kimi zaman parazitler yapışarak onlara zarar verebilir. Bu gibi durumlarda bir dezenfektan ya da bit spreyi gibi temizleyiciler kullanarak parazitleri kuşlarınızın vücudundan uzaklaştırabilirsiniz. Bir diğer bakım ve sağlık ürünü ise talaşlardır. Kuş talaşları kafeste biriken dışkı, her türlü kötü madde ve sıvıları hapseder ve kafes içinde dağılmasını engeller. Belli aralıklarla değiştirilmesi tavsiye edilir. Bu bakım ürünleri haricinde kuşlarınız için, bağırsak düzenleyiciler, kumlu tünekler, yavru kuşlar için elle besleme biberonları ve aparatları, kuluçka makinesi ve viyol, enerji verici solüsyonlar, solunum rahatlatıcılar, kuş yuvası için malzemeler, tüy bakımı ve parlaklığı için spreyler, göz temizleme damlaları gibi pek çok ürüne de kuş bakım ve sağlık ürünleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Sadece evde değil, dışarıda bir alanda ya da çiftlik içerisinde baktığınız kuş ve kuş türleri için de aradığınız her türlü bakım ve sağlık malzemesine kolayca ulaşabilirsiniz. Birkaç bakım ürününü ayrı ayrı değil de bir anda almak isterseniz kuş bakım seti ürünlerini inceleyebilirsiniz. Temel olarak bakım sırasında ihtiyacınız olan pek çok ürünü barındıran bu setler yeni kuş sahipleri ve diğer kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen ürünler arasında sayılabilir. Bakımını yaptığınız kuşun her türlü ihtiyacına uygun ürünlere ulaşabileceğiniz bu kategoriyi inceleyerek en uygun ürünleri hemen satın alabilirsiniz.

Kuş Sağlık ve Bakım Ürünleri Kullanıcı Yorumları ve Fiyatları

Kuş Sağlık ve Bakım Ürünleri Kullanıcı Yorumları ve Fiyatları

Kuş sahiplerinin sıkça ihtiyaç duyduğu ve çokça tercih ettiği sağlık ve bakım ürünlerini satın almadan önce dikkatlice incelemeniz gerekebilir. Bu ürünler kuşunuzun sağlığı için büyük önem arz ettiğinden satın alınmadan önce içeriğindeki ürünlere ve kullanım talimatlarına mutlaka dikkat etmek gerekir. Pek çok marka tarafından satışa sunulmuş olan bakım ve sağlık ürünleri bulunur. Daha önce böyle bir alışveriş yapmadıysanız, henüz yeni bir kuş bakıcısıysanız ne alacağınıza ve nereden başlayacağınıza karar veremiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda kullanıcı yorumlarından faydalanmak sizi en doğru ürüne götürecek seçenekler arasındadır. Daha önce kuş sahipleri tarafından satın alınmış ve denenmiş olan ürünlerin yorumlarından faydalanarak ihtiyacınız olan ürünleri satın alabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünlerin alt kısmında ürün açıklamaları ürün ya da ürünlerle ilgili gerekli içerik bilgisini sizlere sunarken sayfanın alt kısmında yer alan kullanıcı yorumları deneyimli bir kullanıcı tarafından yazıldıysa size ürünle ilgili daha fazla bilgi verebilir. Bu noktada birkaç ürün veya marka arasında kaldıysanız karşılaştırma yapmak için bu yorumlardan faydalanmak en iyi seçenek olabilir. Tüm bu kuş sağlık ve bakım ürünleri oldukça uygun fiyatlı olup marka ve ürün hacmine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Aynı zamanda kuş türleri ve ürün içeriği de fiyat skalasını etkileyen faktörler arasındadır. Kuş genel olarak bakımı kolay bir evcil hayvan olduğundan bakımı için gerekli olan ürünler de uygun fiyatlıdır. Her kuş türüne özel farklı ürünler bulunmakla birlikte en sık merak edilen ve satın alınılan ürünler muhabbet kuşu ürünleridir. Muhabbet kuşu sağlık tohumu fiyatları ve muhabbet kuşu sağlık seti fiyatları en sık merak edilen sorular arasındadır. Marka ve içeriğe göre fiyatlar değişiklik gösterse de her bütçeye uygun bir ürünü sayfa üzerinden bulabilirsiniz. Tüm bu kuş sağlık, bakım ürünlerini ve daha fazlası için sayfa üzerinden inceleme yapabilir, seçtiğiniz ürünler arasında fiyat ve yorum karşılaştırmaları yaparak en uygun ürünleri hemen satın alabilirsiniz. Ayrıca, Proyem yem ve kraker ürünlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.