TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kuş Kumu

için 713 sonuç bulundu.

Kuş Kumu

Kuşlarınızın sağlıklı bir yaşam sürmesi için kuş türleri için özel olarak önerilen, onlara ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri veren, sindirimlerine yardımcı olan besinleri özenle seçmeniz şart. Seçiminizi yaptıktan sonra kuşunuzun yeme davranışlarını takip edip bunları sevip sevmediğini, ona iyi gelip gelmediğini gözlemlemeniz gerekir. Kuş beslenmesi denilince akla hemen taneli kuş yemleri ve kuş krakerleri gelir ama onlarla birlikte unutulmaması gereken elzem bir ürün daha var: kuş kumu.

Kuş Kumu Nedir?

Kuş Kumu Nedir?

Kuş kumu kuş beslenmesinin arka planda kalan ama temel bir unsurudur. İdeal kuş kumu, kuşunuzun sağlığı ile hijyenini koruyan ve onların sindirimine yardım eden temel besinleri içermelidir. Yüzde 100 doğal içeriklerden oluşmalı ve bu içeriklerin kuşunuzun beslenmesi için gereken vitamin ve mineralleri de bulundurmalıdır. Kuş kumu çeşitleri ne kadar organikse kuşunuz için o kadar yararlı olacaktır. O yüzden aldığınız kumun içeriklerini iyice okuyup araştırın. Sistem üzerinden mağazaya mesaj atarak da ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Kuş Kumu Çeşitleri Nelerdir?

Kuş Kumu Çeşitleri Nelerdir?

Kuş kumları çözülebilen ve çözülmeyen olmak üzere iki çeşittir. Çözünebilen kuş kumu organiktir; istiridye kabuğu veya mürekkep balığı gibi hammaddelerin öğütülmesiyle üretilir. Bunlar kuşunuzun günlük beslenmesi için önemlidir ve organik oldukları için kuşlar için zararlı değildir. Çözülmeyen kuş kumu ise kumtaşı veya silikat gibi oldukça küçük boyutlu taşlardan meydana gelir. Çözülmeyen kuş kumu çözülen kuş kumundan farklı olarak soyulmamış kumları sindirmekte kullanılır. Dolayısıyla, kafes kuşları için değil doğa kuşları için daha uygundur.

Kuş Kumu Faydaları Nelerdir?

Kuş Kumu Faydaları Nelerdir?

Kuş kumu irili ufaklı, kafesteki ya da doğadaki bütün kuşların sindirim sistemi için büyük önem taşır. Kuşların sindirim sisteminde memeli canlılardan farklı olarak mide yoktur. Sindirimleri iki aşamalıdır. Yedikleri besinler ilk olarak bir depo işlevi gören kursakta birikir. Kursakta biriken yiyecekler kuş acıkınca taşlığa iner. Kursak içindeki sıvıyla yiyecekleri yumuşatır ama tam öğütmez. Asıl sindirim işlemi taşlıkta gerçekleşir ve kuş kumu buraya inen yiyeceklerin öğütülmesini, dolayısıyla sindirimi kolaylaştırır. Kuşunuz kuş kumu yemiyor ise endişe etmeyin çünkü kuş kumu bir besin değil sindirim yardımcısıdır. Çok fazla kuş kumu tüketimi bir sorunun işareti olabilir.

Kuş Kumu Fiyatları Ne Kadar?

Kuş Kumu Fiyatları Ne Kadar?

Kuş kumu fiyatları yüksek değildir ve bütçenizi zorlamadan satın alınabilir. Zaten kuş kumu küçük bir kapta ara sıra verileceği için bir paket kuş kumu uzun süre idare edecektir. Quik, Gold Wings ve Versele-Laga gibi markaların kuş kumu ürünlerini n11.com’da bulabilirsiniz. Kuşunuz için diğer aksesuar ve ürünler için Kuş kategorimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(140)
ve üzeri (167)
ve üzeri (172)
ve üzeri (174)
ve üzeri (179)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL