Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kuş Sağlık & Bakım Diğer

için 3,941 sonuç bulundu.

Kuş Sağlık ve Bakım Malzemeleri

Göz alıcı renkleri ve güzel ötüşleriyle pek çok kuş, hayvan severler tarafından evde beslemek ve ilgilenmek için en çok tercih edilen evcil hayvanlar arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Her ne kadar bakımları diğer evcil hayvanlar kadar zor görünmüyor olsa da kuşlar da özel ilgi ve bakım istemektedir. Tüylerinin parlak ve güçlü olmasından, morallerinin yerinde olmasına kadar pek çok gösterge bir kuşa nasıl bakıldığı ve kuşun sağlık durumu hakkında bilgi verici olabilir. Sağlıklı bir şekilde kuş yetiştirebilmek için kuşlarınızın tüm ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamanız gerekmektedir. Bu ihtiyaçları karşılayabilmeniz için birbirinden farklı kuş bakım malzemeleri kuş sahibi hayvan severler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Yeme içmelerinden tüy bakımlarına, kafeslerinden kuluçka malzemelerine kadar pek çok ürün sizlere sunulur.

Kuş Bakım Malzemesi Çeşitleri

Kuş Bakım Malzemesi Çeşitleri

Kuşlar türlerinin bir özelliği olarak yumurtlama yöntemiyle soylarını devam ettirirler. Yumurtalar dişi vücudundan çıktıktan sonra belirli bir süre belirli bir sıcaklık ve nemli ortamda muhafaza edilmelidir. Bu sebeple belirli bir süre anne kuş yumurtaların üzerinde kuluçkaya yatar ve ayrılmaz. Anne kuşun vücut ısısı sayesinde yumurtaların içindeki embriyoların gelişimi devam etmektedir ve uygun zaman geldiğinde sağlıklı embriyolar yumurtalarını kırarak dünyaya gözlerini açmaktadırlar. Kuluçka makinesi ise yumurtaların içerisindeki embriyoların gelişmesi adına gerekli sıcaklığı, nemi ve havalandırmayı sağlayan araçtır. Kuluçka makinesi fiyatı ürünlerin marka, model ve kapasitelerine göre farklılık göstermektedir. Fiyatı belirleyen faktörler arasında motor hacmi, yumurta kapasitesi, üretildiği ham madde, tablaların özellikleri, cihazın verimi ve hangi tür yumurtalar için kullanıldığı gibi değişkenler bulunmaktadır. Bu sebeple satın alım işlemini gerçekleştirmeden önce ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz, doğru cihazı satın alarak verimli bir şekilde kullanmanız adına oldukça önemlidir. Endüstriyel amaçlarla kullanılan modeller olduğu gibi hobi amacıyla kuş yetiştiren kişilere yönelik modeller de bulunmaktadır. Mini kuluçka makinesi modelleri bir hobi olarak kuş yetiştiren hayvan severlere yönelik olarak üretilmektedir. Kuluçka makinesi kullanımı oldukça kolaydır ve cihazlar temel olarak; vantilasyon ile hava dönüşümü, nemlendirme, havalandırma ve çevirme gibi işleri gerçekleştirmektedir. Kuluçka makinesi malzemeleri satın alırken ihtiyaçlarınızı göz önüne bulundurmanız oldukça önemlidir. Cihazı düşük açılı bir mekanda çalıştırmayı planlıyorsanız, ısının muhafazasını sağlayabilmek adına yalıtım malzemesi kullanmanız hem cihazın performansı hem de fazla enerji harcanmasını önlemek adına önemli olacaktır. Makinenin kurulumunu yaptıktan sonra denemek adına çalıştırmak ve ısı kontrolü yapmak da hayli mühimdir. Bir termometre ile süreci takip edebilir, sıcaklığın yumurtalar için uygun olup olmadığını test edebilirsiniz. Bu makineler sayesinde fazla sayıda yumurta kuluçka koşullarına sokulabilir ve civcivlerin sağlıklı bir şekilde doğmaları sağlanır. Ürünün kullanıldığı senaryolarda doğal yaşam içerisinde yer alan tehlikeler de söz konusu olmadığından yumurtaların içindeki embriyoların yaşama şansı oldukça artmaktadır. Makineyi kullanırken, çatlayan veya bozulan yumurta olup olmadığını da kontrol etmeniz önemlidir bu gibi senaryolarda bozulan yumurta gaz yayabilir ve bu diğer embriyoları da olumsuz yönde etkiler. Kuluçka süreci bittikten sonra cihazı temizlemeniz de cihazı uzun ömürlü kullanmanız ve verimini muhafaza etmeniz adına önem taşımaktadır.

Kuşunuz için Bakım Malzemeleri

Kuşunuz için Bakım Malzemeleri

Evinizde kuş beslemeye karar verdiğinizde şüphesiz ilk olarak satın almanız gereken ürünler suluk, mama ve kuş kafestir. Kuşunuzun cinsini ve boyutuna göre kafes tercih etmek, kuşunuzun sağlığı, hareketliliği ve psikolojisi açısından önem taşımaktadır. Kuş malzemeleri satın alırken kuşunuzun veya kuşlarınızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak isabetli bir alışveriş yapabilir, sunulan ürünlerden dilediğinizi seçerek siz de gereken ilgiyi kuşlarınıza gösterebilirsiniz. Evcil hayvanınızın mutluluğunun yanı sıra sağlığını da gözetmeniz gerekmektedir. Bu sebeple, kuş bakımı konusunda gerekli bilgilere sahip olmak oldukça önemlidir. Tüylü ve kanatlı minik dostlarımızın sağlıklı bir ömür sürmeleri açısından sevginizin yanında, bakımları adına belirli ürünlere de ihtiyaç duymaktadırlar. Kuşunuzun sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesi adına kuş bakım seti edinebilir ve onun temel ihtiyaçlarını giderebilmek adına önemli bir adım atabilirsiniz. Bakımları düzenli yapılan ve sevgi gösterilen kuşlar parlak tüyleri, neşeli sesleri ve mutlu ruh halleriyle evinizi de şenlendireceklerdir. Kafesinin içerisinde suluk, tünek gibi kuş aksesuarları yanında gaga taşı, kuş vitamini, kuş kumu gibi kuş bakım ürünleri de minik dostunuzun sağlıklı ve mutlu olması adına oldukça büyük önem taşımaktadır. Mutluluklarını arttırmak adına pek çok kuş sahibi hayvansever çan, merdiven, salıncak gibi oyuncakları da minik dostlarının kafeslerine eklemektedirler. Evlerinde kuş besleyen hayvan severler onlara en kaliteli yemi alıp besin ihtiyacınız en iyi şekilde karşılamaya çalışsalar da zaman zaman kuş yemleri, minik dostunuzun vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak açısından yetersiz kalabilmektedir. Bu sebeple belirli dönemlerde mürekkep balığı kemiği, çeşitli vitaminler kuş kalsiyumu ve yem katkıları gibi çeşitli kuş sağlık ürünleri hayvan severler tarafından tercih edilmektedir. Gaga, kemik ve bağışıklık sistemi güçlendirmekten daha sağlıklı tüy ve cilt kondisyonu sağlamaya pek çok alanda kuşunuzun sağlığını korumak ve iyileştirmek amacıyla üretilen bu ürünler seçilip kullanılırken kuşunuzun cinsi ve mevcut durumu göz önüne alınmalıdır. En çok tercih edilen ürünlerden biri olan kuş deri bakım spreyi, kanatlı dostunuzun teninin kimyasal dengesinin korunmasını sağlamasının yanı sıra, kuşunuzun kendisini gagalayarak açtığı yaraların tedavisinde etkili olur. Ürün ek olarak pire, kene ve bitlerden kaynaklanan cilt tahrişlerinin de giderilmesi adına oldukça etkilidir. Kanatlı dostumuzun kendi alışkanlıklarına ve bünyesine göre takviyeler yapabilir, belirli dönemlerde onun metabolizmasını ve bağışıklık sistemini desteklemek adına bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Kuş Sağlığı ve Bakımı için Uygun Seçenekler

Kuş Sağlığı ve Bakımı için Uygun Seçenekler

Kanatlı dostunuz gününün çok büyük bir kısmını kafesinde geçirmektedir ve tüm doğal ihtiyaçlarını da kafes içerisinde gidermektedir. Kuşunuzun cinsine göre değişmekle birlikte, evcil hayvanınız ortalama 15 dakikada bir dışkılama ihtiyacını gidermektedir. Dışkının kafes tabanında birikmesiyle bakteri oluşumu ve bunun kuşunuzun sağlığını olumsuz yönde etkilemesi kaçınılmazdır. Bu süreçte kafesten ortama da kötü kokular yayılması olağandır. Bu sebeple kuşunuzun kafesinin hijyenik tutulması oldukça önemlidir. Kuş ürünleri arasında, kanatlı dostunuzun yaşam alanını oluşturan ve renklendiren modeller de bulunmaktadır. Bu ürünler arasında kafesin tabanına serilen, emici yapısıyla kuşunuzun dışkısını kurutarak bakteri oluşumunu engelleyen mısır granülü önemli bir yer tutmaktadır. Hafif yapısıyla kullanıcılara avantaj sağlayan ürün, kuşunuzun kanat çırpması durumunda oluşan rüzgardan etkilenerek toz çıkarmaz hatta mevcut tozları da bünyesine hapsetmektedir. Tamamen organik olan bu ürün uzun süre kullanılabilir, doğada dönüşümü ise oldukça kolaydır. Kanatlı dostlarımızın kafeslerinde hijyen sağlamasının yanı sıra, bakteri ve koku oluşmasını da engellemektedir. Mısır granülü fiyat performans açısından oldukça avantajlı olduğu rahatlıkla ifade edilebilir. Kafesi temizleyeceğiniz zaman kafes tabanında bulunan mısır koçanı granülü türünü de yenileyerek, kanatlı dostunuzun kafesinin hijyenik ve temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Kafes temizliğini düzenli yaparak kanatlı dostunuzun yaşam standardını yükselteceğiniz gibi ev içerisinde de istenmeyen kokuların oluşması ihtimalini de ortadan kaldırabilirsiniz. Kanatlı dostunuzun fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarını düzenli olarak gidermeniz ona mutlu ve huzurlu bir ömür sunmanızı sağlar. Bu amaçla uygun ekipmanlara sahip olmak oldukça önemlidir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

BİYOTEKNİK (164)
Apex (126)
Atı (117)
Versele Laga (111)
Gimcat (82)
Deep Fix (52)
Astor (50)
Quik (31)
Deep (29)
MYYEM (26)
Sera (26)
8in1 (24)
Chick Box (24)
Biyoteknik (23)
Elif (20)
Gold Wings (18)
Eurogold (16)
Beaphar (13)
ROYAL MIX (13)
1st Choice (12)
Eastland (11)
Trixie (11)
Boni-Bone (10)
Karlie (10)
Keyf (10)
Royal (10)
Fit Fly (9)
Mammamia (9)
Ozzy (9)
Pet Zoom (9)
Vitasand (9)
Newa (8)
Vitakraft (8)
CeDe (7)
Jungle (7)
Mar Kimya (7)
Polo (7)
Ahm (6)
Kuştat (6)
Natural (6)
Smart (6)
Markapet (5)
Naturbird (5)
Zurich (5)
Ada (4)
Carnaval (4)
Ti-Sert (4)
Vitaking (4)
Canvit (3)
Demite (3)
Profarm (3)
Pupa (3)
Rexva (3)
Rinacare (3)
Vitalis (3)
3B Trend (2)
8 in 1 (2)
ARYAN (2)
Atlantik (2)
Dermovet (2)
Elexsus (2)
Evcilal (2)
Exclusion (2)
Honey (2)
Majo (2)
Maxisol (2)
NUTRİLAB (2)
Nutri Vet (2)
Orni-EX (2)
Pause (2)
Pharmax (2)
Rotipet (2)
Vixpet (2)
Zoetis (2)
iCIVCIV (2)
özelyem (2)
Afp (1)
Agran (1)
Airelec (1)
Aktiv (1)
AllDay (1)
Alpha (1)
Angora (1)
Ans (1)
Aqua Deco (1)
Bioline (1)
Bonisa (1)
Captain (1)
Cats Best (1)
Dican (1)
Dogbone (1)
Dr.Sacchi (1)
Econature (1)
Ege Tuana (1)
Fatih Pet (1)
Funny (1)
Getreide (1)
KM (1)
Kays (1)
MACROAQUA (1)
Mycat (1)
Organix (1)
Pharmased (1)
Prevital (1)
Profine (1)
Purelife (1)
Raff (1)
Refarm (1)
Rexy (1)
Sakapet (1)
Sanabella (1)
Ti Sert (1)
Trexie (1)
Tripod (1)
Vetiq (1)
Yaban (1)
thePet+ (1)
(1125)
diğer (1178)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(539)
ve üzeri (714)
ve üzeri (770)
ve üzeri (781)
ve üzeri (804)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL