TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kuş Kafesi

için 1,640 sonuç bulundu.

Kuş Kafesi

Evcil Hayvan Ürünleri kimi zaman insanların en iyi dostları haline gelerek sahiplerinin yaşamına neşe katıyor. Hem yetişkinler hem de çocuklar için benzersiz dostlar haline gelen evcil hayvanlardan biri de kuşlardır. Kuşlarının konforunu ve mutluluğunu daimi tutmak isteyen kuşseverler bu tüylü dostlarının evi olan kuş kafesi seçiminde kuşlarının türünü ve büyüklüğünü göz önünde bulundurarak hareket ederler. Pek çok farklı ebatta ve şekilde kullanıcıya sunulan kuş kafesleri yeni sahiplenilen kuşların eve alışma sürecinde hem tüylü dostunuzun güvende hissedeceği bir nokta hem de sizin yeni kuşunuza alışmanız için bir alan yaratmayı hedeflemektedir. Genellikle metal malzemelerden yapılarak sağlamlaştırılan kuş kafesi modelleri evinize uyum sağlayan dış tasarımlarıyla şık bir görünüm kazanırken çok sevdiğiniz kuşlarınızın konforunu artırmayı da ihmal etmiyor.

Kuş Kafesi Türleri ile Eviniz Cıvıl Cıvıl Bir Kuş Yuvası

Kuş Kafesi Türleri ile Eviniz Cıvıl Cıvıl Bir Kuş Yuvası

Pek çok anne çocuklarına hayvan sevgisi ve sorumluluk bilinci verme amacıyla evine çocuklarıyla beraber büyüyecek bir evcil hayvan almayı düşler. Can dostları haline gelen evcil hayvanlardan olan kuşlar kolay bakımları ve eve kattıkları neşeyle bilinirken evcil kuşların uzun yıllar sağlıkla cıvıldamaya devam etmesini sağlayan unsurlardan biri de türlerinde uygun bir kuş kafesine sahip olmasıdır. Hem evin dekorasyonuna uyum sağlayan hem de kuşlara ağaç dalındaymışçasına doğal bir yuva veren ahşap kuş kafesi çeşitleri hemen hemen her kuşun boyutuna uygun tel sıklıkları ve büyüklerde kullanıcıya sunuluyor. Başta muhabbet kuşu olmak üzere farklı türlerdeki evcil kuşlar için boyutlandırılan kafeslerde kuşların sağlık ve mutluluğu ön planda tutularak gerekli düzenlemeler yapılıyor. Pek çok kuş sahibi kuşlarını sıklıkla kafeslerinin dışına çıkartarak onlara özgürlük sağlasa da kimi kuşlar ne kadar evcilleşirlerse evcilleşsinler kafeslerinin dışında güvende olmayabiliyor. Kuşunuzun evdeki yuvası haline gelecek kafeslerin keskin kenarları olmaması veya kuşun vücudunun takılacağı boşluklara sahip olmaması da tüylü dostunuzun huzurunu ve sağlığını koruması için son derece elzem konular haline geliyor. Papağan gibi büyük kuşların daha büyük kuş kafesi ile özgür ve konforlu hissederken saka kuşu, muhabbet kuşu gibi kuşların orta boy kafeslerde uzun yıllar yaşadıkları bilinen bir gerçek olup kuş severlere kuşun ebatlarına uygun kafesler almaları önemle tavsiye edilmektedir. Hemen hemen her kuş için özel olarak tasarlanan kafeslere ve kuş bakımı için araç gereçlere ulaşmak son derece kolay olmakla birlikte kuşlarınızın uzun yıllar yanınızda sağlıkla ve neşeyle cıvıldaması için kafeslerin bakımını özenle yapmanız son derece elzemdir. Hijyenik kafeslerde rahatça hareket edebilen kuşlarınızın evinizi kendi evleri gibi sahiplenirken siz de sevgili bir dosta sahip olursunuz. Pek çok farklı kuş türüne özel olarak yapılan kuş kafeslerinin modelleri farklı özellikleriyle kuş sahiplerinin beğenisine sunulmaktadır.

Kuş Kafesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kuş Kafesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Çok sevdiğiniz kuşunuzun kendi boyutuna uygun rahat evi olması hem size hem de evcil kuşunuza mutluluk verir. Kuşunuzun kafesini seçerken kafesin boyutuyla kuşun boyutunun doğru orantılı olduğuna dikkat etmek son derece önemli olsa da kafesin ebatlarından önce modelini, yapıldığı malzemeyi ve özelliklerini öğrenerek hem evinizle uyum sağlayan hem de kuşunuzun konforunu yükselten ürünleri değerlendirmek faydalı olacaktır. Ahşap kafesler dayanıklı ağaçlardan yapılarak kuşlarınızın uzun yıllar boyunca doğal ortamına benzer bir alanda yaşamasını sağlarken gagası sert olan papağan, muhabbet kuşu gibi kuş türleri ahşap kafesleri kolayca yıpratabilir. Bu durumlardan kaçınmak için metal kuş kafesi teli ile yapılmış ahşap taban ve tavana sahip kafesler tercih edebilirsiniz. Yapıldığı malzemeye göre pirinç, metal boyası, galvaniz, alüminyum, fırınlanmış boya, dövme metal gibi farklı modeller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Bu modeller kuşların evcilleştirildiği ilk dönemlerden beri kullanılan ahşap kafeslere göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler olup farklı renklere boyanarak hem görsel hoşnutluk oluşturuyor hem de kuşa sağladığı güvenli ortam sayesinde gönül rahatlığı sağlıyor. Türkiye’de en çok tercih edilen evcil kuşlar arasında olan muhabbet kuşları, cennet papağanı ve sultan papağanı gibi kuşların konaklamasında pirinç modeller kuşların kemirmesine karşı yüksek dirençli oluşlarının yanı sıra parlak renkleriyle boyama gerektirmedikleri için son derece şık ve kullanışlı olabilir. Çift kapılı kafesler kuşlarını sık sık serbest bırakanlar için kuşların yuvaya geri dönmelerini kolaylaştırması açısından son derece kullanışlı olurken özellikle çift kuşa sahip olan kuş severlerin kuşlarının üreme döneminde kafese yerleştirecekleri yuvalıkları kontrol etmelerini kolaylaştıracaktır. Son derece hareketli olan muhabbet kuşları ve papağanların hareketlerini kısıtlamayan ve diledikleri alana konmalarını mümkün kılan yatay telli kafesler son derece kullanığlıyken bu kafeslerin boyalı olmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Daha az hareket eden saka, kanarya veya Hint Bülbülü gibi kuşların dikey sıralanan tellere sahip kuş kafeslerinde rahat etmeleri mümkün olup bu tür kuşların konaklaması için boyalı kafesler kullanılabilir. Şekillerine göre kare, dikdörtgen, insan evleri gibi üçgen çatılı veya oval çatılı modelleri bulunan kuş kafesleri arasında seçiminizi yaparken hem evinizle uyumunu hem de kafesin boyutlarını göz önüne almanız hem sizin için hem de kuşunuz veya kuşlarınız için faydalı olacaktır. Pek çok farklı modeliyle ve özellikleriyle size sunulan kuş kafesi fiyatları ürünler arasında farklılık göstermektedir.

Kuş Kafesi ile Kuşunuzun Mutluluğu Sizin Ellerinizde

Kuş Kafesi ile Kuşunuzun Mutluluğu Sizin Ellerinizde

Bir evcil hayvan edinmek aslında bir açıdan sahiplendiğiniz canlının hayatına dair pek çok sorumluluğu üstünüze almanız anlamına gelmektedir. Kuş sahipleri, kuşların diğer hayvanların aksine çok daha kolay bakılan bir hayvan olduğuna dair söylentilerin gerçekleri yansıtmadığının bilinciyle kuşlarının evi haline gelecek olan kafesleri alırken kuş kafesi aksesuarları ile tüylü dostlarının bakımını çok daha zahmetsiz hale getirebilirler. Evcil kuşların günlerinin büyük bir bölümünde durdukları alan olan kafesler aynı zamanda beslenme, temizlenme hatta üremenin gerçekleştiği yerler olarak tasarlanmış olup kafes edinirken bu olayları kolaylaştıracak aksesuarlar kafese müdahil edilmektedir. Örneğin kuşun veya kuşların tüneyeceği, tırnaklarını veya gagalarını bileyebileceği doğal ağaç, metal veya plastik tünekler, yemlikler ve suluklar, salıncaklar, aynalar ve üreme dönemi için yuvalıklar kuşların kafeslerine varlık katacak ürünler olmakla kalmayıp kuşun daha huzurlu ve mutlu olması için gereken temel ihtiyaçlar haline gelmiştir. Kuş kafeslerinin kolay temizlenmesini sağlayan tül altlıklar kuş sahibi için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kuş kumu, gaga taşı, mineral taşı gibi kuşların sağlığını ve gücünü koruması için son derece faydalı ürünler olarak kuşların kafeslerine eklenebilirken sıcak havalarda kuşunuzun neşesini artırmak için edineceğiniz kuş banyoları ile kafesi kuşunuz için bir cennet bahçesine dönüştürmeniz mümkündür. Kafesi kuşunuzun ihtiyaç duyacağı malzemelerle bezedikten sonra evinizde kuş için en uygun alana yerleştirmeniz için askılı veya ayaklı kuş kafesi seçenekleri mevcuttur. Pek çok aksesuarla kuşunuzun mutluluğunu artırabilir, geniş kafeslerinizi kuşunuzun mutlu olduğu sıcak birer yuva haline getirebilirsiniz. Kafeslerin bir kullanım süresi olduğunu ve kuşların sağlığı için yıpranmış, kullanım süresi dolmuş veya boyaları dökülmüş olan kafeslerin kullanılmaması gerektiğini göz önünde bulundurularak kafeslerin zamanı gelince yenilenmesi önerilmektedir. Pek çok farklı modeliyle kuşlar için evinizde bir yuva haline gelen kuş kafeslerini incelemek için Kafes & Yuva sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

8 in 1 (1)
8in1 (5)
A-Bone (1)
Ada (2)
Afp (1)
Aktiv (2)
Amazon (6)
Angora (25)
Ans (5)
Apco (17)
Astor (11)
Atlantik (1)
Best Pet (4)
Biolife (1)
Canser (40)
CATİA (1)
Chg (5)
Dayang (66)
Deep (1)
(1058)
Eastland (122)
Ecr (1)
Eurogold (18)
Fit Fly (8)
Hagen (1)
Imac (22)
Kampanya (2)
Kardelen (3)
Karlie (6)
KM (1)
KUŞKEK (2)
Markapet (15)
Mascot (1)
Mio (1)
Naturbird (68)
Percell (4)
PetRelax (1)
Quik (1)
Ti Sert (2)
Ti-Sert (6)
Tommy (1)
Trixie (2)
Vixpet (1)
YILDIRIM (2)
Yongli (23)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(140)
ve üzeri (238)
ve üzeri (269)
ve üzeri (277)
ve üzeri (294)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL