Kategoriler

Marka

Da Yang (60)
Imac (38)
Ferplast (35)
Biolive (29)
Trixie (26)
Hagen (18)
T-Pet (14)
Usmtekno (14)
Fit Fly (13)
Dayang (12)
Naturbird (11)
Eastland (10)
Ti-Sert (10)
Deep Fix (9)
Pawise (6)
Vision (5)
Çifthane (5)
Öntel (5)
Best Pet (4)
Eurogold (4)
Hedicaret (4)
Markapet (4)
Petzanya (4)
Dayıpet (3)
Euro Gold (3)
Fop (3)
Kardelen (3)
Tesoro (3)
Tlspet (3)
Windhager (3)
Çatılı (3)
Dünya (2)
EuroGold (2)
Jungle (2)
Leganest (2)
Oripet (2)
Poyrazpet (2)
Premium (2)
Sera (2)
Sultan (2)
Tommy (2)
Vitakraft (2)
Afp (1)
Aim (1)
Akat (1)
Ans (1)
Aquael (1)
Birdlife (1)
Elif (1)
Flip (1)
Gezen (1)
Gnd (1)
Indoor (1)
Kanaryapo (1)
Kulübeci (1)
Legonest (1)
Mascot (1)
Mio (1)
N&D (1)
Nest Box (1)
OSB (1)
Pet Shop (1)
PetRelax (1)
Quik (1)
Saman (1)
Çin Evi (1)
Özvardar (1)
(220)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (98)
4 yıldız ve üzeri (154)
3 yıldız ve üzeri (170)
2 yıldız ve üzeri (178)
1 yıldız ve üzeri (185)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kuş Kafesi

için 694 sonuç bulundu.

Kuş Kafesi

Doğanın bir mucizesi olan kuşlar, zaman zaman evlerimize de neşe katıyor. Özellikle kuş meraklıları tarafından evlerin vazgeçilmez üyeleri arasına giren kuşları hem kendi bakımları hem de kafeslerinin bakımı oldukça önemlidir. Bir kuşa ev sahipliği yapmaya karar verdiğiniz zaman ortamın onun yaşam koşullarına göre ayarlanmış olması gerekir. Bu nedenle özellikle kuş kafesleri oldukça önemlidir. Kuşunuzun yaşayacağı kafesi seçmek zannedildiği kadar kolay bir iş değildir. Kuş kafesi modelleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok unsur vardır. Kuş kafesleri genel olarak hem güzel görünmeleri hem de kuşların içerisinde keyifli vakit geçirebilmeleri için çeşitli aksesuarlara ev sahipliği yapar. Kuş kafesi aksesuarları farklı amaçlar için kullanılabilir. Kuşun içerisinde rahat hareket edebilmesinden temizliğine kadar her bir detayı gözden geçirmeniz gerekir. Sayfamızda bulunan birbirinden farklı kuş kafesi modellerini inceleyerek istediğiniz tür ve büyüklükte kuş kafeslerini inceleyebilirsiniz. Kuş sahiplerinin dikkat etmesi gereken en önemli nokta, kuşları için sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanı sağlamaktır. Kuş kafesi nasıl seçilir sorusunun birbirinden farklı cevapları vardır. İlk olarak kuş kafesi seçerken kuşunuzun büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız.

 Kuşunuzun Konforu İçin Kuş Kafesi Modelleri

Kuşunuzun Konforu İçin Kuş Kafesi Modelleri

Beslenecek olan kuş türüne, kuşun büyüklüğüne ya da sizin isteklerinize göre kuş kafesi modelleri farklılık gösterir. Her bir kuş kafesinin kendine göre avantajları vardır. Eğer bir kuş beslemeye karar verdiyseniz ilk olarak nasıl bir kafes almanız gerektiğini bilmelisiniz. Kuş kafesi modelleri arasında en çok göze çarpan ve evinde kuş besleyenlerin ilk tercihlerinden biri olan model, ahşap kuş kafesleridir. Kuş kafesi ahşap olduğu zaman hem görsel açıdan hem de kullanım açısından en iyi tercihlerden bir tanesidir. Çoğu zaman ev dekorasyonunda önemli bir tamamlayıcı parça olarak kullanarak bütünlüğü bozmaz. Şık bir kuş kafesi sahibi olmak isteyenlerin bir diğer tercihi kuş kafesi ayaklı modellerinden yana oluyor. Hem şık hem de modern çizgilere sahip olan ayaklı kuş kafesleri, birbirinden farklı formlarda karşımıza çıkabiliyor. Askılı ya da askısız ayaklı kuş kafesi modelleri ile evinizde farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Özellikle askılı kuş kafesi modelleri sayesinde kuşunuz için uygun bir yaşam alanı oluştururken kendi tarzınızı da ortaya koyabilirsiniz. Bütün bu modellerin yanı sıra günlük hayatımızda en çok karşılaştığımız kuş kafesi modeli ise plastik altlığa sahip olan kuş kafesleridir. Genellikle beyaz renkli ve yatay tellere sahip olan bu modeller kuşlar için elverişli bir yaşam alanı sunarken temizlik açısından da kullanıcıya rahatlık sunar. Plastik malzeme kullanılarak üretildiği için temizliği son derece kolaydır. Özellikle bir muhabbet kuşu besleyecekseniz bu tür plastik altlığa sahip olan bir kuş kafesi tercih edebilirsiniz. Kuş kafesi modellerinin bir diğer ise sarkıt şeklinde olan kuş kafesleridir. Bu sarkıt modeller genellikle bir ayaklık ve kafesi takılacağı bir çengel şeklinde üretilir. Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu sarkıt kafesler bulunduğu ortamların havasını değiştirme ve farklı bir atmosfer yaratma özelliğine sahiptir. Sizler de iç ya da dış mekanlarınızda bu tür ufak dokunuşlar yaparak bir fark yaratabilirsiniz. Dilerseniz Naturbird kuş kafesi modellerine bakabilirsiniz.

 Kuş Kafesinin Olmazsa Olmaz Aksesuarları

Kuş Kafesinin Olmazsa Olmaz Aksesuarları

Kuş kafesi aksesuarları denildiği zaman akla ilk olarak kafesin etrafını çevreleyen tüller gelir. Kuş kafesi tülü, hem kafesin alt kısmının görünmemesi hem de kuş yemlerinin etrafa saçılmasını önlemek için kullanılan bir aksesuardır. Kuş kafeslerinin vazgeçilmez aksesuarlarından bir diğer ise elbette kuş tünekleri. Kuş kafesi dekorasyon ve tasarımını yaparken en çok kullanılan parçalardan biri olan kuş tünekleri farklı malzemelerden ve farklı boyutlarda yapılabiliyor. Plastik, taş, kumlu ya da doğal malzemeler kullanılarak yapılan bu tünekler, kuşların kafeste geçirdikleri zaman diliminde en çok kullandıkları ürünlerdir. Çünkü kuşlar kafesin içinde bu tüneklerin üzerinde dururlar. Bu tünekler çeşitli formlarda karşımıza çıkabilir. Kuş kafesi aksesuarlarının bir diğer ise merdivendir. Kuş kafeslerinde çeşitli renklerde ve malzemelerde yapılan merdivenler, kuşlar için harika birer oyuncaktır. Kuş kafeslerinde görülen bir diğer aksesuar ise genelde ahşaplardan yapılan oyuncaklardır. Sarkıtarak kullanılan bu oyuncaklar sayesinde kuşunuz keyifli vakit geçirebilir. Kuş kafeslerinde en çok kullanılan bir diğer aksesuar ise aynadır. Kuş kafesine ayna konulur mu konulmaz mı durumu günümüzde pek çok kişi tarafından tartışma konusu olmuştur. Kafes içine ayna konulmasının amacı genellikle kuşların kendini yalnız hissetmemesi olarak düşünülür. Fakat bu yanlıştır. Kuşlar kendilerini tanıma yetisine sahip olmadıkları için aynada gördükleri yansımalarını başka bir kuş zannederler. Bir süre sonra bu ayna kaldırılırsa kuşlar eşlerini kaybettiklerini düşünerek bir yalnızlığa düşerler. Bu nedenle ayna konulmaması önerilir. Kuş kafeslerinde görmeye alışkın olduğumuz bir nesne de zilli oyuncaklardır. Zillerin ses çıkarmaları ve kuşların vakit geçirmeleri açısından iyi birer oyuncak olmaları nedeniyle kuş sahiplerinin sıklıkla aldığı bir aksesuardır. Kuş kafesleri için daha onlarca aksesuar mevcuttur. Kuş kafesleri ve kuş kafesi aksesuarları hakkında detaylı bilgi almak ve yapılan yorumları incelemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doğru  Kuş Kafesi Nasıl Seçilir?

Doğru Kuş Kafesi Nasıl Seçilir?

Kuşunuz ne kadar büyük ise kafesi de o kadar büyük olmalıdır. Özellikle papağan gibi büyük bir kuş besliyorsanız kuş kafesi büyük tercih etmelisiniz. Kuş kafesi, kuşun boyutuna göre ne kadar büyük olursa o kadar fazla hareket alanı olacaktır. Bu nedenle dilerseniz papağan kafesi seçeneklerine de sayfamızdan bakabilirsiniz. Kuş kafesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bir diğer nokta ise kafesin telleri arasında bulunan aralıktır. Kafesin telleri arasında mesafe ne kadar fazla olursa kuşun kaçma olasılığı o kadar artar. Bu nedenle kuşun çıkamayacağı aralıklar olması oldukça önemlidir. Kuşun kafesinin tellerinin dikey değil yatay olması da oldukça önemlidir. Çünkü yatay tellere aksesuarların takılması daha kolaydır. Özellikle yemlik ve suluk takılması yatay tellerde çok daha kolaydır. Kuş kafesi alırken dikkat edeceğiniz bir başka nokta ise kafesin kaliteli ve sağlam olmasıdır. Kuş için seçeceğiniz yaşam alanı ne kadar kaliteli olursa kullanım ömrü de o kadar uzun olacaktır. Özellikle paslanmaz çelikten üretilen kafesler, genellikle ilk tercih edilen ürünlerin başında gelir. Paslanmaz çelik hem kuşun sağlığı açısından zararlı olmayan hem de temizliği kolay olan bir malzemedir. Temizlik konusu kafes seçiminin en önemli noktalarından biridir. Bir kafesin temizliğinin kolay yapılabiliyor olması tercih nedenlerini artıran unsurların başında gelir. Kuş kafesi seçimi oldukça önemlidir. Belirtilen noktalara dikkat ederek bir seçim yaparsanız kuşunuz için uygun bir yaşam alan oluşturabilirsiniz. Kuş kafesinin seçiminde dikkat edeceğiniz bir nokta da evinizin dekorasyonu olabilir. Eğer kafesin evin içindeki bütünlüğü bozmasını istemiyorsanız bunu göz önünde bulundurarak bir seçim yapabilirsiniz. Ahşap kafes ayakları ile detaylandırılan modeller, oldukça şık görünümü olan ve kullanışlı olan kafeslerdir. Kafes tercihinizi bu yönde yaparak evinizde de farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

 Kuş Kafesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Kuş Kafesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Kuş kafesi çeşitleri temizliği hem kuşun sağlığı açısından hem de kuşun yaşadığı alanın temizliği açısından oldukça önemlidir. Bizler nasıl ki pis evlerde yaşamak istemiyorsak sahiplendiğimiz kuşun da pis bir ortamda yaşamasına izin vermemeliyiz. Kuşlar yemek ve su ihtiyaçlarını kafeslerinde karşıladığı gibi tuvalet ihtiyaçlarını da kafesin içinde karşılar. Buna bağlı olarak kafesin içerinde hem kuşun tuvaleti hem de yem artıklarından dolayı bakteriler üremeye başlar. Bu bakterilerde kuşun gelişimini olumsuz etkileyerek yaşam kalitesinin düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle kuş kafeslerinin temizliği oldukça önemlidir. Kuş kafesi temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabı ise oldukça kolaydır. İlk olarak temizlik yaparken sadece kafesin dibini değil her yerini temizlemelisiniz. Eğer kafesin tabanında kum kullanıyorsanız ilk işiniz bu kumu temizlemek olmalıdır. Kumu yem artıklarından ve kuşun kakasından arındırdığınıza emin olmalısınız. Eğer kum kullanmıyorsanız kafesin dibini sabunlu su yardımı ile güzelce yıkamalısınız. Bu temizlik için özel olarak üretilen spreyler de bulunur. Sabunlu su kullanmak yerine bu spreyleri de tercih edebilirsiniz. Kafesin tabanını temizledikten sonra tellerini de sabun ve sıcak su yardımı ile temizlemelisiniz. Ardından yemlik ve su kabı da temizlenmelidir. Bu temizlik esnasında yıkadığınız her malzemeyi sabundan arındırdığına emin olmalısınız. Kafes temizliğinde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta kafes aksesuarlarını da temizlemek zorunda olduğunuzdur. Çünkü günün çoğunu kafesinde geçiren bir kuş en çok bu aksesuarları kullanır. Dolayısıyla bu aksesuarlar üzerinde de bakteri oluşumları meydana gelebilir. Bu nedenle kafes aksesuarları da temiz olmalıdır. Kuş kafesi modelleri arasında temizlik ne kadar sıklıkla yapılır sorusunun cevabı ise değişkenlik gösterir. Eğer bunun için yeterince vaktiniz varsa birkaç günde bir temizlik yapabilirsiniz. Fakat yeteri kadar vaktiniz yoksa kafes temizliğini haftada bir kez yapmalısınız. Kafes temizliği, kuşların sağlıklı bir yaşam sürmesi için çok önemlidir. Çünkü kuşların yakalandığı hastalıkların çoğu dışkı yoluyla bulaşır ve bu da kafes temizliği ile doğrudan ilişkilidir. Eğer evinizin neşesi olan kuşunuz konforlu ve sağlıklı bir hayat sürsün istiyorsanız temizliği ihmal etmemelisiniz. Kuş kafesini temizlerken kullandığınız malzemeler bir hayli önemlidir. Kimyasal maddeler kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü kimyasal maddeler kuşların sağlığı açısından son derece zararlıdır. Bu nedenle yalnızsa sabun ve su ile temizlik yapabilirsiniz.

 Kuş Kafesi Fiyatları

Kuş Kafesi Fiyatları

Kuş kafesleri hem çeşitleri hem de büyüklükleri göz önüne alındığı zaman farklı fiyat aralıkları ile karşımıza çıkar. Kuş kafesi fiyatları, farklı faktörlere bağlı olarak çeşitlilik gösterir. İlk olarak fiyatı belirleyen ilk unsur elbette kafesin yapımında kullanılan malzemelerdir. Ahşap kuş kafesi fiyatı ile paslanmaz çelikten yapılan kuş kafeslerin fiyatları farklılık gösterecektir. Bunun yanı sıra kuş kafesinin modeli de fiyata büyük etkisi olan bir faktördür. Sıradan bir kuş kafesinin fiyatı ayaklı bir kuş kafesine göre elbette daha uygun olacaktır. Bunun yanı sıra kuş kafesleri farklı büyüklüklerde satılır. Kuşunuz için en uygun büyüklüğü belirleyip ona göre bir kafes almalısınız. Bir kafesin boyutu ne kadar artarsa fiyatı da buna bağlı olarak artış gösterecektir. Kuş kafesi malzemeleri alırken kullanım ve kaliteye dikkat edebilirsiniz. Çünkü kafesin kalitesi, o kafesin uzun yıllar kullanılabilmesi açısından çok önemlidir. Bu nedenle seçim yaparken dikkatli olmalısınız. Kuş kafesi satın alırken sayfamızda bulunan kuş kafesi kullanıcı yorumları size yol gösterici olabilir. Kafesleri daha önce kullanmış olan kişilerin yorumlarına bakarak fikir sahibi olabilir ve ürünleri bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Birbirinden farklı model ve büyüklükte kuş kafesi çeşitleri için sayfamızı gözden geçirebilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalı?

Muhabbet kuşu kafesi nasıl olmalıdır sorusunun cevabı hem evinizin koşullarına göre hem de almak istediğiniz modele göre farklılık gösterebilir. Fakat dikkat etmeniz gereken ve kafes seçiminde önemli olan birkaç nokta vardır. İlk olarak kafes seçiminin ilk adımı boyut seçimidir. Kuş, kafesin içinde ne kadar rahat hareket ederse o kadar kullanışlı ve rahat bir yaşam alanı olacaktır.

Kuş Kafesinde Neler Olmalı?

Kafesin içerisine yerleştireceğiniz tünekler kuşun keyifli vakit geçirmesinde oldukça etkilidir. Büyük bir kafes olursa kuşun yemlik, suluk ve çeşitli aksesuarları için yeteri kadar yer olacaktır. Kuş kafesinde neler olmalıdır diye merak ediyorsanız; elbette bir kuş kafesinin olmazsa olmaz iki parçası vardır. Birincisi kuşun yem kabı ikincisi ise suluğudur. Bunun dışında kafesin içerisinde tüneklerin olması kuşun zaman geçirebilmesi ve kafesteyken bile uçabileceği alanların olması açısından önemli bir aksesuardır. Kuş kafeslerinin bir diğer olmazsa olmaz parçaları ise kuşlar için yapılmış olan çeşitli oyuncaklardır. Bunlar genellikle kuşların dikkatini çekmeye yönelik, ses çıkaran aksesuarlardır. Kuş kafesinin içerisinde ayna olup olmaması çoğu zaman tartışma konusu olsa da kesinlikle kafese ayna konulmamalıdır. Çünkü aynayı almak zorunda kaldığınız zaman kuşunuzun psikolojisi bozulabilir ve eşini kaybettiğini düşünerek hastalanabilir. Bu nedenle kesinlikle kafese ayna koymamalısınız. Kuş kafeslerinin seçimi ve aksesuarları kadar temizliği de oldukça önemli bir konudur.

Kuş Kafesi Nasıl Temizlenir?

Kuş kafeslerinin sürekli olarak temizlenmesi, kuşun sağlıklı ve uzun ömürlü olması açısından oldukça önemlidir. Çünkü kuşun kafesinde bulunan atıklar zamanla zararlı bakterilerin üremesine neden olacak ve bu da hastalık olarak kendini gösterecektir. Kuşunuz ne kadar pis bir kafeste kalıyorsa hastalanma ihtimali o kadar artacaktır. Kuş kafesi temizliği oldukça kolaydır. Bir sabun ve su yardımı ile kolayca temizliği gerçekleştirebilirsiniz. Sadece kuş kafesini temizlemek değil özellikle yemliği ve suluğu da temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde yarım bir temizlik yapmak çok sağlıklı olmayacaktır.

Kuş Kafesi Nasıl Boyanır?

Zaman içinde hem kullanımdan dolayı hem de çevresel faktörlerin etkisinden dolayı kuş kafeslerinin boyası sökülebilir. Boyanın sökülmesinde güneş, nem, kuş kafesinin yanlış malzemeler kullanılarak temizlenmesi ya da darbe alması gibi faktörler etkilidir. Bu durumda kafesin yeniden boyanması gerekebilir. Kuş kafeslerinin boyanması için seçilecek olan boya oldukça önemlidir. Çünkü kafesin içinde sürekli bir koku olması kuşu rahatsız edecek ve zamanla kafesi yaşanılmaz kılacaktır. Kuş kafeslerini boyarken en rahat çalışabileceğiniz boya çeşidi sprey boyadır. Açık bir alanda, istediğiniz renk bir sprey boya yardımı ile kafesin her noktasını kusursuz bir şekilde boyayabilirsiniz. Boyanın tamamen kuruduğundan ve kokusunun çıktığından emin olduktan sonra kurulumunu yaparak kuşu içerisine tekrar koyabilirsiniz.