Tuvalet Eğitimi

için 2,317 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tuvalet Eğitimi

Çocuklarınız kapı arkası, koltuk köşesi gibi yerlerde saklanarak tuvaletini yapıyor, bezi kirlendiğinde çok rahatsız olduğunu belli ediyor, bezle eskisi kadar rahat edemiyorsa çocuğunuzun tuvalet eğitimi zamanı gelmiş demektir. Çocuklarda tuvalet eğitimi , çocukların kişilik gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Yanlış verilen eğitim, çocuklarda ileriki dönemlerde güven kaybı, içine kapanıklık ya da aşırı mükemmeliyetçilik gibi psikolojik durumlar da ortaya çıkmasına neden olabilir.

Tuvalet Eğitimi Ne Zaman Yapılmalı?

Tuvalet Eğitimi Ne Zaman Yapılmalı?

Çocuklar arasında tuvalet eğitimi yaşı bireysel özelliklere göre farklılıklar göstermektedir. Bebeklerde tuvalet eğitimi yaşı , duygusal ve fiziksel gelişime bağlı olarak 24-48 ay arasında değişiklik gösterir. Bu yüzden daha küçük yaşlarda özellikle 18 aydan küçükken yapılan denemeler, ileride çocuklarda idrar tutamama veya kabızlık gibi sorunların meydana gelmesine neden olabilir. Yatmadan önce çocuğa artık bez kullanmadığınızı ve bu nedenle tuvaleti geldiğinde size seslenmesi gerektiğini bildirmeniz gerekir. Bir iki kazadan sonra gittikçe işler yoluna girecek ve çocuk gece altını ıslatmayı bırakacak ve tuvalet eğitimini tamamlamış olacaktır. Son olarak unutulmaması gereken son bir şey, gece kasların kontrolü oldukça zor olduğu için uzmanlar 5 yaşına kadar gece yatak ıslatmanın doğal olduğunu söylemektedirler. Anne & Bebek kategorisi üzerinden farklı seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Tuvalet Eğitimi Türleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tuvalet Eğitimi Türleri, Özellikleri ve Fiyatları

Anne ve babalar tarafından en çok merak edilenlerden biri de çocuklarda tuvalet eğitimi nasıl verilir , sorusudur. Tuvalet eğitimine başlarken yapılacak ilk şey çocuğa tuvalet yapmanın sürecini göstererek tanıtmaktır. Tuvalet tanıtımını yaptıktan sonra gelen en önemli şeylerden biri de çocuğun yaşına uygun bir lazımlık almaktır. Bu lazımlığı çocuk ile birlikte ve çocuğun beğendiği ve tercih ettiği lazımlığı almak çocuğun lazımlığı daha kolay benimsemesini sağlamaktadır. Klozete göre daha yere yakın olduğundan dolayı lazımlık çocuğa güven vermektedir. Lazımlık kullanımında ayakların yer değmesi de çocuk açısından daha emniyetlidir. 1-2 gün boyunca lazımlığı çocuğun kolaylıkla görebileceği yere koyarak ve bu dönemde çocuğa düğme ve fermuar gerektirmeyen rahat kıyafetler giydirilerek çocuğun alışma süreci kolaylaştırılabilir. Ayrıca bu dönemde çocuğa sürekli anlayışlı ve sabırlı bir şekilde davranılarak, sevgi dili kullanılarak çocuğa stressiz tuvalet eğitimi verilmelidir.

Tuvalet Eğitimi ile Gece Yatak Islatmaya Son

Tuvalet Eğitimi ile Gece Yatak Islatmaya Son

Tuvalet becerisini kullanmak çocuklar için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü eğitimini aldıktan sonra çocuğun kendi başına kontrol edebildiği ilk büyük başarıdır. Çocuk tuvaletini tutup bırakabildiğini keşfettiğinde bağımsızlığına ilk adımını da atmış olur. Çocuk tuvalet eğitimini aldıktan sonra çocuğun kendine özgüveni gelir. 2 yaş tuvalet eğitimi başlangıcı için en ideal yaştır. Tuvalet eğitimi için de önemli olan gündüz tuvalet alışkanlığıdır. Çocuk gündüz tuvalet alışkanlığını kazandıktan sonra kendiliğinden gece alt ıslatmalarını bırakır ve gece tuvalet eğitimi ihtiyacı kalmaz. Fakat yine de yatmadan önce çocuğa sıvı gıdalar verilmesinin kesilmesi gerekmektedir ve çocuğu bezlemeden yatırmak gerekmektedir. Ancak bu durumda bazı kazalar, yatak ıslatmalar olabilir bunun içinde yatak koruyucu kullanmak uygun bir tercih olur. Banyo & Tuvalet sayfası üzerinden çocuğunuz içn en uygun modeli seçebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

4Moms (8)
A-Plast (1)
Adore (4)
AisaBaby (1)
Aisha (1)
Angel (1)
Asaykim (9)
Aziz Bebe (2)
Babe (3)
babexi (1)
Baby Home (1)
BABY HOPE (2)
Baby Jem (116)
Baby&plus (4)
Baby2go (3)
BabyBjörn (24)
Babyjem (222)
Babyneo (71)
Bebak (1)
Bebecco (5)
Bebefox (1)
Boba (2)
Bondigo (4)
Buude (2)
Cam (1)
Chicco (22)
Dede (13)
(1105)
Dolu (50)
Dr Browns (1)
Freesure (1)
Friendly (1)
Gülüm (4)
Hobby (2)
Kanz (1)
Kiddy (1)
Kidskit (3)
Kraft (21)
Mattel (11)
Mini Damla (10)
Miningaa (3)
Moje (7)
Moon Sand (1)
Munchkin (1)
Nazbaby (3)
Nennybaby (1)
Ok Baby (62)
Palmera (1)
Pilsan (23)
Pooly (1)
Prozinc (2)
Sebi Bebe (3)
Sema baby (2)
Sevi Bebe (233)
Ships (4)
Smart (2)
Softy (51)
Sunny (1)
TOY STORY (2)
Vardem (1)
Vip (1)
Yümese (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Set

(19)
(8)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(5)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(167)
ve üzeri (279)
ve üzeri (329)
ve üzeri (340)
ve üzeri (355)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL