Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Set

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Lazımlık

için 491 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Lazımlık

Temiz ve sağlıklı tuvalet alışkanlıklarının önemi hakkında her şeyi öğrenmek, bir çocuğun hayatında sayılabilecek en önemli adımlardan biri olmaktadır. Ebeveyn çocuğun hem psikolojik hem de fiziksel sağlığı için büyük önem taşıyan tuvalet eğitimi konusunda hassas ve dikkatli olmalıdır. Her çocuğun bakımındaki ilerlemesini sürdürürken ve yönetirken tuvalet eğitimine karşı eğlenceli, olumlu ve rahat bir tavrı teşvik etmelidir. Bebek lazımlıkları daha rahat bir tuvalet eğitimi için olmazsa olmazdır. Tuvalet eğitimi, çocuğunuzun tuvalete gitme kontrolünü kendisinde olduğu ve bezini değiştirmenizi gerektirmediği için büyük bir bağımsızlık duygusu geliştirmesini sağlar. Yeni yürümeye başlayan çocuklar, dünyaları üzerinde bir miktar kontrol elde etmeye çalışmakla oldukça ilgili olmaktadır. Büyüyen çocuklar fiziksel, düşünme ve dil becerilerini kendileri, bedenleri ve çevreleri üzerinde bir miktar güç kazanmak için kullanıyorlar. Bu doğal ve sağlıklı kontrol arzusu bebeğinizin ileri yaşlarındaki psikolojik dayanıklılığını dahi etkileyecektir. Lazımlık bu özgürlüğü bebeğinizin hissetmesini sağlayarak hem psikolojik iyi oluş hem de rahat kullanım açısından çeşitli avantajlar sunmaktadır. Tuvalet eğitimi anne-babalar için güç bir süreçtir. Birbirinden çeşitli modellerde ve renklerde olan lazımlık modelleri zorlu geçen tuvalet eğimini kolaylaştırmanın yanı sıra tuvalet eğitimini bebeğiniz için oldukça eğlenceli bir oyun haline dahi getirebilir. Lazımlığı kullanarak çocuğunuz ile oyunlar kurgulayabilir ve tuvalet eğitimini daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Çocuklarınıza senaryolar kurarak tuvalet eğitimini daha kolay algılamasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz için yeni bir deneyim olan tuvalet eğitimi korkutucu olmayacaktır.

 Tuvalet Eğitiminde Lazımlığın İşlevselliği

Tuvalet Eğitiminde Lazımlığın İşlevselliği

Lazımlık modelleri çocukların ilgisini çekecek model çeşitliliğine sahip olmaktadır. Üstelik taşınabilir lazımlık modelleri ile lazımlıklarını istedikleri yere taşıyabilirler. Özellikle tuvalet eğitiminin ilk zamanlarında yer seçimini çocuğun yapması süreci kolaylaştırıcı bir etken olmaktadır. Lazımlık çeşitleri her ihtiyacı karşılamaya yetecek kadar çeşitli olmaktadır. Çocuğunuz klozete alışıksa klozet üstü lazımlık modellerinden seçim yapabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz klozete daha güvenle oturacaktır. Lazımlık üzerinde oturmaktan veya lazımlık kullanımı çoğu çocuğu mutlu eder, kendi kendine hâkim olma dürtüsü muhtemelen eğitimini destekleyecektir. Özellikle tuvalet eğitiminde başlangıç için bir lazımlık edinmek önem taşımaktadır. Eğlenceli görselleri ve çocuk odaklı renkleriyle böyle bir edinim küçüklerin çok ilgisini çekecektir. Bir lazımlık hızlı bir şekilde kurulur ve çocuklar kendi başlarına oturmayı erken öğrenirler. Lazımlığın yalnızca çocuğa özel olması da bir avantajıdır. Çocuklar dışkılarına sanılandan daha fazla önem vermektedir. Kendi bedenlerinden çıktığı için kendilerine ait olduğunu düşünürler ve toplu bir yere bırakmak istemeyebilirler. Ancak çocuğunuza lazımlığı keşfetmesi ve alışması için zaman verin. Lazımlığa olan ilgiyi uyandırmak için, genellikle çekici renklere ve çocuk dostu bir dekora sahip bir model elde etmek yardımcı olur. Onlara lazımlığın gerçekten özel bir şey olduğunu ve başka kimseye ait olmadığını ifade etmek tuvalet eğitimini kolaylaştıracaktır. Sayfamızdan sünnet külodu modellerine de bakabilirsiniz.

 Eğlenceli Lazımlık Modelleri ile Tuvalet Eğitimini Oyun Haline Getirmek

Eğlenceli Lazımlık Modelleri ile Tuvalet Eğitimini Oyun Haline Getirmek

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun tuvalet eğitimine başlamaya ne zaman hazır olduğuna dair düşünecek çok şey var. Karar vermeniz gereken şeylerden biri, hangi ekipmanın satın alınacağıdır. Lazımlığa eğlenceli bir şekilde alışmak tuvalet eğitimini sanılandan da daha fazla kolaylaştırır. Lazımlık kullanırken lazımlık eğitimi için çocuğunuz giysilerini çıkarmadan günde bir veya iki kez lazımlıkta oturma pratiği yapabilir. Lazımlıkta istedikleri kadar kalabilirler. Amaç onların buna alışmasıdır. Bu konuda destekleyici olmak önemlidir. Oyun haline getirmelerine izin vermekte elbette yarar olacaktır. Ayrıca bu sayede lazımlığın cildine karşı hissine alışacaklar. Çocuklar öncelikle mesane ve görevli kaslarının nasıl çalıştığını öğrenirler. Özellikle başlangıçta lazımlık bir avantaj olabilir çünkü herhangi bir yere yerleştirilebilir ve çocuk için yakın yerlere yerleştirilmeleri avantaj sağlayacaktır. İlk zamanlarda çocuğun tuvaletini uzun süre tutması sorun olabilir. Yani çocuk aynı odadaysa hemen üzerine oturabilir. Boyut olarak lazımlığın daha küçük olması da avantajdır. Çocuk için süreci daha az tedirgin edici hale getirir. Çocuğun kendi boyutlarına uygun olması güvenli bir duygu oluşturur. Lazımlık sandalyelerinin küçük boyutu, onları bebekler için daha kullanıcı dostu hale getirebilir. Pek çok farklı renkte ve farklı karakterlerde olabilirler, bu da lazımlık modellerini tam boyutlu bir tuvalete göre çok daha az korkutucu kılar. Çocuklar, tuvalete uzanabilmek için basamaklı bir tabure kapmak zorunda kalmanın aksine, tuvalete gitmeleri gerektiğinde hızla üzerine oturabilirler. Zamanlama bu süreçte daha önem taşımaktadır. Çünkü tuvalet eğitimi sürecinde olası kazalardan kaçınarak değerli saniyeler tasarrufu sağlar. Küçük hacimli olması sayesinde banyoda yer kaplamayacaktır. Çocuğunuz muhtemelen normal tuvalete gitme sürecine geçmeden önce birkaç hafta veya ay boyunca lazımlık kullanacaktır. Siz ciddiyetle lazımlık eğitimine başlamadan önce çocuğunuzun onu görmeye alışması için onu banyoda tutmak iyi bir fikir olabilir. Bu sayede çocuk lazımlığa aşina olur. Çocuklar için yabancı nesneler ürkütücü algılanabilmektedir.

Kullanımı Kolay Lazımlık Modelleri

Kullanımı Kolay Lazımlık Modelleri

Lazımlık modelleri bebeğin ve ebeveynin ihtiyaç ve taleplerine yönelik değişiklik gösterebilmektedir. Katlanabilir lazımlık modelleri ayakları dik açılıp, poşet yerleştirilerek lazımlık olarak kullanılır. Acil durumlarda, tuvalet bulunmadığında her daim yanınızdadır. Evde rahat kullanım sağlamasının yanında seyahatlerde de size kolaylık sağlayacaktır. Özellikle tuvalet eğitiminin ilk dönemlerinde çocuğun daha kolay adapte olabilmesi için lazımlığının aynı oluşu önem taşımaktadır. Lazımlıklar gelişen teknoloji sayesinde işlevsellik kazanmaya devam ediyor. Lazımlık müzikli modeller anne babalar tarafından sıklıkla tercih edilen modeller arasına girebilmeyi başarıyor. Bu da tuvalet konusunda motive edici olmasının yanında çocuğun aynı zamanda kendine güveninin artmasını sağlıyor. Yeni bir şey öğrenmek motivasyon gerektirir. Tuvalet eğitimi bir istisna değildir. Çocuğunuz lazımlığı kullanmak için ne kadar motive olursa, bunu yapmayı o kadar çabuk öğrenecektir. Yaratıcı olun ve çocuğunuzu gerçekten neyin motive ettiğini ve istenen davranışı nasıl ödüllendirebileceğinizi düşünün. Kendinizi çok yaratıcı hissetmiyorsanız, müzikli lazımlık modelleri tam size göre olacaktır. Etkili bir ödüle karar verebilmek zor olabilir. Müzik sizin yerinize çocuğunuza keyif alacağı bir ödül sunar. Bunlara ek olarak dilerseniz lazımlıktayken tadını çıkarabileceğiniz belirli aktiviteler, oyuncaklar, kitaplar veya oyunlar alarak lazımlık zamanını daha da eğlenceli hale getirmeniz mümkündür. Merdiven lazımlık sunduğu işlevsel özellikler sayesinde ebeveynler tarafından kullanılır. Merdivenli lazımlıklar gerçek klozet boyutlarında bir klozet adaptörü olmaktadır. Bu sayede bebeğinizin yetişkin tuvaletine geçiş sürecini hayli kolaylaştırır. Yetişkin tuvaletine geçiş sürecini kolaylaştırmak için ara model olarak da kullanılabilir. Bebeğiniz için en önce gelen her daim elbette güvenlik konusudur. Çocuğun anatomisine uyum sağlayan bir ürün olması çocuğun fiziksel sağlığı için fayda sunar. Çocuklar hızla büyürler ve boyları değişkenlik gösterir buna uyum sağlamak için merdiven lazımlık modellerinde merdiven uzunluğu çocuğunun boyuna göre ayarlanabilmektedir. Aynı zamanda merdivenli lazımlık modelleri katlanabilir lazımlık ile aynı özellikleri taşımaktadır. Bu sayede merdivenli lazımlıkları kullanmadığında katlayıp kaldırabilirsin. Küçük hacimli olması sayesinde ise muhafaza edilmesi kolaydır. Ayrıca daha sağlığa uygun bir kullanım için temizlenmesi de kolaydır.

 Çocuğunuz İçin En İyi Lazımlık Koltuğunu Bulmak

Çocuğunuz İçin En İyi Lazımlık Koltuğunu Bulmak

Küçük çocuğunuzun tuvalet eğitimi macerasına atılırken vereceğiniz en büyük kararlardan biri lazımlık modeline karar vermek olacaktır. Bebek lazımlıkları çok portatiftirler, bu nedenle küçük çocuğunuzun diğer insanların tuvaletlerine veya umumi tuvaletlerine karşı nefret duyması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Küçük çocuğunuz gerçekten gitmesi gerektiğine karar verdiğinde evdeki tuvaletiniz meşgulse ve evde yalnızca bir tuvaletiniz varsa, kolayca kullanılabilirler. Çocuklar için tuvaletini tutmak ilk aşamada fiziksel olarak zordur. Beklemeyi de henüz öğrenmemiş olabilirler. Küçük çocukların büyük bir tuvaletten ziyade lazımlığa girip çıkması daha güvenli ve kolaydır. Doğrudan büyük tuvalete gitmek yerine lazımlıkla başlamak daha az göz korkutucu olabilir. Lazımlık üzerinde oturmak, çocuğun ayaklarının yere sıkıca oturması anlamına gelir, bu da doğru tuvalet duruşuna izin verir ve bağırsaklarını tamamen boşaltmasına yardımcı olur. Doğrudan tuvalete gitmeyi tercih ederseniz, çocuğunuzun tuvalete daha rahat oturmasına yardımcı olmak için bir klozet parçası satın alabilirsiniz. Klozet parçalarının sunduğu birkaç ek avantaj mevcuttur. Tuvalete gitmek her zaman aynı yerde olacak, böylece çocuk için izlenebilecek bir rutin oluşturulabilir. Tuvalete otur, işini yap, sil, sifonu çek, ellerini yıka rutini oluşturabilirsiniz. Tuvalete daha kolay oturabilmeleri için bir klozet kapağı almanız gerekiyorsa, tam bir lazımlık modeli ile değerlendirildiğinde temizliği daha kolay olacaktır. Herhangi bir tam boy klozete takılabilen modeller tamamen taşınabilir olmaktadır. Klozet koltuğuna kolayca sığar veya kaldırılır ve valizinize sığacak kadar ince ve hafiftir. Yolda, parkta veya herhangi başka bir alanda umumi banyolara veya sadece bir oyun randevusuna götürebilmeniz bu sayede mümkün hale gelecektir.

 Lazımlık Modellerinin Özellikleri

Lazımlık Modellerinin Özellikleri

Erken çocuklukta tuvalet eğitimi alanının hazırlanması çocuğun tuvalet eğitimi sürecini kolaylaştırmak için önem taşımaktadır. Gerçek tuvalet eğitim alanının hazırlanması, gerçek tuvalet eğitimine başlama zamanı geldiğinde eğitim sürecinin çok daha sorunsuz ilerlemesini sağlayacaktır. Tuvalet eğitimi başlamadan haftalar hatta aylar önce bir lazımlık alındığında, çocuklar ona alışma ve rahatlama fırsatı bulacaktır. Bu ilave konfor seviyesi, bazı çocukların daha rahat olmalarına ve tuvalet eğitimine hazırlanmalarına yardımcı olur. Ebeveynler, çocukların boş, sterilize edilmiş bağımsız lazımlıklar ve/veya sterilize edilmiş lazımlık ekleri ile oynamasına izin verebilir. Çocukların evde hangi tuvaleti kullandıklarına bakılmaksızın, birçok aile, sık sık uzun araba gezilerine çıktıklarında veya toplum içinde aktif haldeyken taşınabilir portatif lazımlık tercih ederek seyahatlerini daha rahat ve sorunsuz hale getiriyor. Bu tarz lazımlık modelleri genellikle katlanabilir veya çok hafiftir, bu nedenle paketlemesi ve taşınması kolaydır. Bazıları, atık atılana kadar kapatılabilen kapaklı kaselerle birlikte gelir. Diğerlerinde, kullanımdan sonra çöp tenekesine atılabilen emilebilir, tek kullanımlık bir astar vardır. Bu lazımlıklar hemen hemen her yere götürülebildiği için umumi bir tuvalette, sessiz bir sokakta, bir başkasının evini ziyaret ederken kullanılabilirler. Bu tür taşınabilir cihazları kullanmayı seçen ebeveynler çocuklarını yolda kullanmaya çalışmadan önce evde birkaç kez kullanma alıştırması yapmalıdır. Lazımlık seçerken ebeveynler kaliteyi gösteren özellikleri aramalıdır. Cihazlar her zaman sağlam ve iyi yapılmış olmalıdır. Ayrıca çocukların kullanması için rahat olmalılar. Küçük çocuklar, yere yakın duran kendi kendine yeten bir lazımlıkta öğrenecek olsalar bile, ailelerin yine de çocuk büyüklüğünde basamaklı bir tabureye yatırım yapmaları gerekebilir, böylece çocuklar tuvaleti kullandıktan sonra kendilerini yıkamak için lavaboya ulaşabilirler. Basamaklı tabureler, çocukların çok önemli el yıkama dersinin bir parçası olarak musluğa ulaşmalarını sağlayacaktır; ayrıca diş fırçalamak için de faydalıdırlar. Piyasada koku önleme özelliği, sevimli tasarıma sahip, müzikli, taşınabilir klozet adaptörü olarak kullanabilme gibi özelliklere sahip pek çok lazımlık bulabilirsiniz. Lazımlık fiyatları da tercih edeceğiniz seçenekler dahilinde değişir. Bütçenize ve aradığınız özelliklere göre uygun lazımlığı bulabilirsiniz.

Lazımlık Nasıl Temizlenir?

Çocuklarda tuvalet eğitimine başlamak için doğru zamanı seçmek önem taşımaktadır. Tuvalet eğitiminin başarısı yaşa değil fiziksel, gelişimsel ve davranışsal dönüm noktalarına bağlıdır. Ancak diğerleri 3 yaşına gelene kadar hazır olmayabilir. Tuvalet eğitimini kolaylaştırmak için uygulanabilecek birkaç adım söz konusu olmaktadır. Örneğin çocuğunuzu belli zaman aralıklarında birkaç dakikalığına lazımlığa oturtabilirsiniz. Aynı zamanda sabah çocuğunuz uyandığında ilk iş olarak da bu işlemi tekrarlayabilir ve çocuğunuzun bu konuda alışkanlık kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Tuvalet eğitimini bebeğinize bir lazımlık aracılığı ile veriyorsanız mutlaka her kullanım sonunda kullanılan lazımlığı bir sonraki kullanım için temizlemelisiniz. Lazımlık temizliği için ilk adım çocuğun tuvaletini yaptıktan hemen sonra lazımlığın boşaltılmasıdır. Ardından lazımlık boşaltıldıktan sonra temiz suyla çalkalanmalıdır. Kirden arındıktan sonra sıra temizlenmesine gelmektedir. Bunun için birkaç damla sabun damlatıp lazımlığı suyla çalkalamak yeterli olacaktır. Daha sonraki kullanımlar için lazımlığı kurutmalısınız. Bunun için tek kullanımlık kağıt peçetelerden yardım alabilirsiniz. Sıcak su mikroplardan arınmak adına önemli bir işlemdir. Islattığınız temiz sabunlu bez yardımı ile lazımlığın çıkmayan aksesuarlarını detaylı bir biçimde silebilirsiniz. Anne ve babalar daha temiz olması için çamaşır suyu kullanma hatasına düşebiliyorlar. Daha doğal yöntemler çamaşır suyunun yerini güvenle alabilir. Lazımlıklar ile çocuk bezlerinden kurtulma zamanı artık gelmiş bulunmaktadır.

Lazımlık Nasıl Kullanılır?

Lazımlık kullanmak, çocuğunuzun öğrenmesi için yeni bir beceridir. Bu konuda ağırdan almak ve ilerleyişi çocuğunuza göre düzenlemek en sağlıklısı olacaktır. Tuvalet eğitimi vermek ne kadar yorucu olsa da çocuğunuza karşı her koşulda sabırlı olmanız bu alışkanlığı daha kolay kazanmalarını sağlayacaktır. Her çocuk farklıdır, bu yüzden çocuğunuzu başkalarıyla karşılaştırmamak en iyisidir. Dolayısıyla bu noktada çocuğunuz lazımlık kullanmak için kesin olarak hazır olmalıdır. Her çocuğun gelişimi farklı olmakla beraber genel olarak 18 ve 30 ay arası lazımlık eğitimi için ideal bir zaman denilebilir. Unutmayın, çocuğunuzu lazımlık kullanmaya zorlayamazsınız. Hazır değillerse, onu kullanmalarını sağlayamazsınız. Bu arada yapabileceğiniz en iyi şey, istediğiniz davranışı teşvik etmektir. Çocuğunuz hazır olduğunda lazımlık sandalyesin banyoya veya çocuğunuzun en çok zaman geçirdiği yere koyun. Alışması için önce çocuğunuzun lazımlığa kıyafetleriyle oturmasına izin verin. Erkek çocuğunuz için lazımlık kullanırken ilk başlarda çişini oturarak yaptırın, daha sonra ayakta yapmaya alışması daha iyi olacaktır.

Lazımlık Ne Zaman Alınmalı?

Tuvalet eğitiminin başarısı yaşa değil fiziksel, gelişimsel ve davranışsal dönüm noktalarına bağlıdır. Genellikle çocuklar 18-24 aylık olduklarında lazımlık kullanmak, tuvalet eğitimini almak için hazır olurlar. Ancak bazı çocuklar 3 yaşına gelene kadar hazır olmayabilir. Acele etmeniz çocuğunuzun bu süreci daha uzun sürede geçirmesine neden olabilir. Ne zaman lazımlık alacağınıza ve tuvalet eğitimi vereceğinize karar vermek için şu soruları sorun: Çocuğunuz tuvalete kendisi gidebilir mi? Pantolonunu indirip tekrar giyebilir mi? Normalde daha uzun süre en azından iki saat kadar altı kuru bir şekilde kalabilir mi? Verilen temel ve kolay talimatları anlayabilir mi? Büyük çocuk iç çamaşırları giymek konusunda ilgili mi? Tuvalete gitme konusunda ilgili mi? Eğer çoğuna cevabını evet ise çocuğunuz bunun için hazır olabilir ancak cevabınız çoğunlukla hayır ise ve özellikle çocuğunuzun yaşayacağı büyük bir değişiklik söz konusuysa tuvalet eğitimine başlamayı ve lazımlık almayı ertelemeniz daha uygun olacaktır.

Lazımlık Kaç Yaşına Kadar Kullanılır?

Tuvalet eğitimi için hazır olmak her çocuk için aynı zamana denk gelmez. Lazımlık kullanmayı öğretmek kısa sürede yapılabilecek bir şey değildir, zaman alır. Genel olarak 3 ila 6 ay süren bu süreç bazı çocuklarda değişiklik gösterebilir. Acele etmeniz bu süreci çok daha uzatmanıza sebebiyet verebilir. Bu yüzden lazımlığı kaç yaşına kadar kullanmaları gerektiği de ne zaman tuvalet eğitimine başladıklarıyla oldukça ilişkilidir.