Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Numara

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Marka

Dgn
Jvc
L&l
2K
Ddk
M2s
Başka bir kelime deneyin

Topuk Boyu

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Topuk Şekli

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Ayakkabı Burun Tipi

Başka bir kelime deneyin

Sezon

Taban Materyali

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Topuklu Ayakkabı

için 17,827 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Topuklu Ayakkabı

Kadınlar için giyim kuşamda şıklık ve zarafet denilince akla ilk gelen parçalardan biri topuklu ayakkabıdır. Her kombine ve her ortama uyarlanabilecek birçok modeli bulunur. Topuk boyu, topuk kalınlığı, kullanılan malzeme, burun modeli, kayış modeli gibi değişkenler ile oldukça farklı birleşim ve çeşitli tarzda ayakkabılar üretilmektedir. Günlük kullanımdan özel gün kullanımına birçok ortam ve mevsimde kullanabileceğiniz çeşitli modeller bulunmaktadır. topuklu ayakkabı en yoğun olarak mezuniyet, kına, nişan, düğün, çeşitli davet ve organizasyonlar gibi özel günlerde kullanılmaktadır. Bu günlerde kullanacağınız topuklu ayakkabıyı seçmek için dikkat etmeniz gereken birçok önemli detay vardır. Bunlardan ilki alacağınız ayakkabıyı hangi mevsimdeki bir organizasyonda kullanacağınızdır. Genel olarak açık olarak bilinen topuklu ayakkabılarda, birçok kapalı model de bulunmaktadır. Böylece özel gününüz kış veya sonbahar gibi soğuk mevsimlerde bile olsa burun ve ön kısmı kapalı topuklu ayakkabılar tercih ederek hem konforlu hem de uyumlu bir görünüş elde etmiş olursunuz. Özellikle son zamanlarda öne çıkan kalın kumaşlı ayağı bir bot gibi saran çorap tarzı topuklu ayakkabılar kullanarak görünüşünüze modern bir hava katabilirsiniz. Eğer özel gününüz yaz aylarına denk geliyorsa karşınıza çıkan çeşit biraz daha artmaktadır. İlk akla gelen burun kısmı açık ayakkabılarda birçok model bulunur. Ayakkabının ayağı saran yerleri kadar, duruşu destekleyip, boyu uzatan topuk kısmı da oldukça önemlidir. Topuk boyları, kısa topuklu, orta topuklu ve yüksek topuklu olmak üzere üç ana kategoriye ayrılabilir. Ayakkabıdan beklentiniz rahatlık ve aynı zamanda şıklık ise kısa topuk, şıklık, rahatlık ve boy uzatma ise orta topuk, şıklık ve boy uzatma ise yüksek topuk kullanımı önerilir. Topuk boyunun yanı sıra topuk biçimi de ayakkabıda önem arz eden özelliklerden biridir. Topuk biçimi kullanım performansına etki edebilir. Örneğin aynı boyda iki farklı kalınlıktaki topuklu ayakkabılar karşılaştırıldığında daha ince topuklu olan yere daha fazla basınç uygulayacağından hissedilen zemin hissi farklılık gösterecektir. Bunun yanı sıra topuk biçimi değişkenlik gösterdikçe ortaya çıkan ürün çeşitliliği de artmaktadır. Her topuk biçiminin farklı bir tarzı ve kullanım yeri vardır. Kadın ayakkabı modeli de kullanılan malzeme de deneyiminize etki eden en önemli faktörlerden biridir. Günümüzde topuklu ayakkabılarda en fazla kullanılan gerçek deriden veya suni olarak elde edilmiş malzemelere süet, nubuk ve rugan örnek verilebilir.

Konforlu Ve Şık: Kısa Topuklu Ayakkabılar

Konforlu Ve Şık: Kısa Topuklu Ayakkabılar

Topuklu ayakkabılar çok şık ama nispeten konfordan ödün verilmesi gereken bir ayakkabı türü olarak bilinir. Ancak kullanıcılara sunulan çeşitli topuk boylarında birçok farkı model bulunur. Böylece sizin şahsi olarak beklentilerinizi karşılayacak modeli bulmak oldukça kolaydır. topuklu ayakkabı modelleri denilince en rahat topuk boyu olarak bilinen çok kısa topuk boyuna sahip ayakkabılara genel olarak yavru topuk ayakkabı adı verilir. Boyları 7 santimetreden kısadır. Gündelik şıklık için tercih edilir. Bu tür kısa topuklu ayakkabılar özellikle resmi kıyafet giymenin gerekli olduğu yoğun bir iş temposunda çalışan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer topuk boylarına göre günlük kullanımda nispeten daha rahattırlar. Kısa topuk boyu sayesinde gün boyu ayakta dursanız bile ayakkabı sizi rahatsız etmez. Kısa topuk ayakkabılarda en çok tercih edilen form ise kimi yerde kedi topuk kimi yerde kedi yavrusu topuk olarak bilinen modeldir. Minik, ince ve kısa olan bu topuk modeli, Audrey Hepburn’ün sıklıkla bu modeli tercih etmesiyle bilinirliğini ve yaygınlığını arttırmıştır. Bir başka kısa topuklu formu olan makara topuk modelinde ise topuk kalın başlar giderek incelir, inceldiği orta kısımdan sonra zemine yaklaşırken tekrar kalınlaşır. Bu model, Barok ve Rokoko dönemlerinde en çok tercih edilmiş modellerden biri olma özelliğini taşır. Tasarımı yakın bir geçmişe dayanan virgül topuk modelinde topuk, tam da bir virgül işaretine benzemektedir. Topuk bir virgül işareti gibi eğimlidir. Kısa boyuyla rahat bir kullanım sağlar. Bu model alışılagelmiş bir model olmadığı için dikkat çekicidir ve farklı bir model arayanlar tercih edebilirler. Kısa topuk boyu sıklıkla dans ayakkabılarında da kullanılmaktadır. Son zamanlarda düğünlerde tercih edilen konsept danslarda kullanımı yaygındır. Dans etmek için özel olarak sırf bu ama hizmet eden ayakkabılarda kısa topuk boyu ve ayağın üst kısmını ve kenarlarını normalden daha sağlam saran bantlar bulunur. Kullanıcısına düz bir basma etkisi yaratırken dikey olarak kaldırma sağlamak için özel olarak üretilirler. Profesyonel dansçılar sıklıkla bu modeli tercih etmektedir. Sayfamızdan Polaris topuklu ayakkabı modellerine bakabilirsiniz.

Özel Anlarınızda Ayaklarınızı Yerden Kesecek Vazgeçilmez Parça: Topuklu Ayakkabı

Özel Anlarınızda Ayaklarınızı Yerden Kesecek Vazgeçilmez Parça: Topuklu Ayakkabı

Topuklu ayakkabı denilince muhtemelen akla gelen ilk form orta topuk boyuna sahip basit topuklu ayakkabıdır. Topuk boyları 5-8 cm arasında değişkenlik gösterir. Ancak genel olarak 7 cm topuklu ayakkabı orta topuk boyunda en çok kullanılan uzunluktur. Özel günlerde, kısa gezilerde tercih edilmelidirler. Klasik topuklu ayakkabı denilince akla ilk gelen model, geçmişi 19. yüzyıla kadar uzanan, D’orsay olarak bilinen ayakkabı modelinin topuk eklenmiş halidir. Bu modelde ayakkabının burun ve topuk kısımları kapalı iken, orta kısım açıktır. Her türlü resmi ve şık olan kombine rahatlıkla uyum sağlar. Bir başka yaygın bir form olan Pump adlı modelde ise D’orsay modelinden farklı olarak ayakkabının orta kısmı da topuk ve burun gibi kapalıdır. Bunun yanı sıra ayakkabı da hiçbir bağcık, kayış, şerit bulunmaz ve hafiftirler. Her türlü kombin ve ortama uygun olmaları sebebiyle günümüzde her kadının dolabında bu modelden en az bir tane bulunması tavsiye edilmektedir. Topuk şekli dondurma külahına benzeyen özel bir biçimi olan Koni topuk modelde ise, tıpkı bir koni gibi tabandan geniş başlayıp zemine doğru daralan genellikle orta boy bir topuk bulunur. Bu model, birçok burun tipi ve kullanılan malzeme türüyle farklı formlara uyarlanabilir. Orta boy topukla birlikte kullanılması daha yaygın olan bir başka model parmak ucu açık topuklu ayakkabıdır. Bu formda ayak parmaklarının tamamı değil, birkaç parmağın belli bir kısmı açıktır. Bu modelde topuk açık veya kapalı bir biçimde olabilir ama ayağın üst kısmı her zaman parmağın uç kısmı yarım daire açık olacak şekilde kalın yatay bir şeritle kaplıdır. Pedikürlü veya ojeli ayak parmakların vurgulanması için sıklıkla bu model kullanılır. Resmi ortamlarda veya günlük olarak kullanılan klasik bir model olan Oxford modeli genellikle yerden birkaç santimetre yüksek olan topuk boyuyla kullanılır ancak 7 santimetreye varan orta boyda Oxford model topuklu ayakkabılar da bulunmaktadır. Çoğunlukla geleneksel bir formu vardır. Ayağı tamamen sarar, bağcıkları bulunur. Kapalı olmasıyla özellikle sonbahar ve kışın kullanıma uygundur. Ayağı bu şekilde sarıp, sonbahar ve kış mevsiminde kullanımı öne çıkan bir başka model bilek hizasındaki topuklu ayakkabılardır. Topuklu botun daha kibar bir formudur. Topuk yapısı ince veya kalın olabilir. Son yıllarda kullanımı çok yaygınlaşmıştır. Mammamia topuklu ayakkabı seçenekleri de sayfamızda sizleri bekliyor.

Yeryüzüne Adeta Kuş Bakışı: Yüksek Topuklu Ayakkabılar

Yeryüzüne Adeta Kuş Bakışı: Yüksek Topuklu Ayakkabılar

Boy uzatmak, ayak formunun daha güzel görünmesini sağlamak ve uzun elbiseleri daha doğru taşıyabilmek için yüksek topuklu ayakkabılar sıklıkla tercih edilmektedir. Yüksek topuklu ayakkabılar arasında en zarif ve en çarpıcı model olarak bilinen Stiletto modeli, ince yüksek topuklarıyla beraber genellikle sivri burunlu olmalarıyla bilinirler. Boyları 7 ile 16 santimetre arasında olabilir. Ancak ideal Stiletto 8 santimetre ile 8,5 santimetre aralığında olmalıdır. Yüksek topuklu olarak en çok tercih edilen topuklu ayakkabı stiletto 1950 senesinden beri modasını hiç kaybetmemiştir. Topuklu ayakkabılarda yüksekliğinin yanında rahat olmasıyla bilinen apartman topuk adlı modelde topuk yüksek kare ve kalındır. Benzer rahatlığa sahip bir başka ayakkabı modeli olan platform topuk ayakkabı, arkadaki yüksek topuk boyuyla uyumlu, burun kısmının tabanına denk gelen bir platforma sahiptir. Topuk boyuyla orantılı platforma sahip olmasıyla ayağınızı fazla esnetmeden yerden yüksekliği arttırmayı hedefler. Bu model bahsedilen özelliklerinde dolayı nispeten daha rahat olmasıyla bilinmektedir. Daha konforlu bir kullanım için yüksek topuklu ayakkabıların sadece özel günlerde kullanılması tavsiye edilir. Genellikle kışın tercih edilen yüksek topuklu ayakkabılara yüksek topuklu çizmeler örnek verilebilir. Ayağın yanı sıra bacağınızın belli bir bölümünü de kapatan bu yüksek topuklu çizmeler, kış mevsiminde etek veya elbiselerin rahatlıkla kullanılmasını sağlamaktadırlar. Topuklar ince veya kalın olabilmektedir. Daha çok üst kısmı kapalı ayakkabılarda kullanılan korse model ayakkabılarda ise, ayağınız üst kısmı bant ve bağcıklarla adeta bir korse gibi sarılır. Oldukça değişik ve yaratıcı tarzlarda bu model geliştirilmiştir. Farklı bir model arayanlar rahatlıkla tercih edebilirler. Alışılagelmemiş, farklı model arayıcılarının beğenebileceği bir başka yüksek topuklu ayakkabılara fantezi topuklu ayakkabılar örnek verilebilir. Oldukça değişik ve diğer modellerde göre abartı bir görünümü vardır. Topuk boyları uç uzunluklarda ve topuk biçimleri oldukça farklı şekillerde olmaktadır. Ancak günlük kullanım pek uygun bir model değildir. Özel konsept organizasyonlarda, kostüm partilerinde kullanılması tavsiye edilmektedir.

 Yazın Vazgeçilmezi Açık Topuklu Ayakkabılar

Yazın Vazgeçilmezi Açık Topuklu Ayakkabılar

topuklu ayakkabı yazlık olarak da tercih edilen bir ayakkabı türüdür. Özellikle yazın artan düğün, nişan, mezuniyet gibi organizasyonlarda veya günlük olarak kullanılmaktadır. Yazın sıklıkla giyilen elbise ve eteklerin altına da çoğunlukla topuklu ayakkabılar tercih edilir. Yazın kullanılan topuklu ayakkabıların en belirgin özelliği açık olmasıdır. Yaz aylarında, açık ayakkabılarda şıklık arayanların ilk tercihlerinden biri olan üzeri delikli topuklu ayakkabılarda ayağı saran üst kısım çeşitli şekil ve büyüklüklerde deliklerden oluşmaktadır. Bu gözenekler oldukça havadar olduğu için yaz aylarında ayağı serin tutarken, farklı tarzıyla ayakkabıya şık bir hava katarlar. Sandalet biçimli topuklu ayakkabılar da yazın en sık kullanılan modellerden biri olma özelliğini taşır. Bu modelde genellikle ayağın üst kısmı ince veya kalın bantlarla sarılmıştır. Topukları çeşitli boylarda olabilir. Genellikle ince formda topuk formları kullanılması yaygındır. Sandalet tipi topuklu ayakkabılarda kullanılan topuk biçimi modellere göre çeşitlilik gösterebilir. Orta kısmı boş olan çeşitli boylara sahip topuklu ayakkabıların yanı sıra, tabanı tamamen topuk olan ayakkabı modelleri de bulunur. Bunlardan en bilineni dolgu topuk modelidir. Topuk, ön taraftan başlayarak arka tarafa doğru boşluksuz yükselir. Bu modelle oldukça karıştırılan Kama topuk modelinde de arkaya doğru kesintisiz bir topuk yükselir ancak burun kısmının altındaki taban düzdür, herhangi yükselti bulunmaz. Dolgu topuk, günlük kullanımda özellikle birkaç modelde sıklıkla tercih edilmektedir. Bunlardan ilki espadril topuklu ayakkabı modelidir. Son yıllarda yoğunlukla tercih edildiği görülür. Düztaban modellerinin yanı sıra topuklu da olabilirler. Ana malzemesi kumaştır. Çeşitli renk ve dokularda kumaş kullanılabilir. Açık veya kapalı modelleri bulunur. Tabanları yumuşaktır ve bu haliyle günlük kullanıma oldukça uygundur. Topuk malzemesi olarak sıklıkla hasır kullanılır ve dolgu topuk modeli tercih edilir. Yazlık olarak sıklıkla tercih edilen bir başka model de mantar topuk ayakkabıdır. Dolgu topuk ayakkabıyla oldukça benzer bir görünümleri vardır. Genellikle yüksek bir topuk boyuna sahiptirler. Ancak kullanılan malzeme sayesinde kullanıcıya çok daha konforlu bir deneyim sunar. Bu malzeme türü, zemin hissiyatını büyük ölçüde iyileştirmektedir. Yazın kullanılan bir başka model olan topuklu terlik ayakkabılar, terlik formunun yepyeni tarzlarda tekrar tasarlanarak topuk takılmış formlardır. Topuk boyu, ayakkabıda kullanılan malzeme çeşitlilik gösterebilir.

Geniş Tarz ve Zevke Hitap Eder

Geniş Tarz ve Zevke Hitap Eder

Topuk boyu her ne olursa olsun ayakkabılarda çeşitliliği artırmak adına farklı değişkenler kullanılmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden biri ayakkabıyı ayağınıza sabitleyen, yapımında çeşitli malzemeler kullanılan bağcık, kayış, bant ve şeritlerdir. Çeşitli tarz ve zevklere hitap eden birçok bağlama modeli bulunmaktadır. Bunlara verilebilen örneklerden en yaygın olanı bilekten kayışlı topuklu ayakkabılardır. Hemen hemen her türlü topuk boyu ve topuk şekline sahip ayakkabılarda farklı kumaş ve doku kullanılmış her türlü modelde bu bağlama biçimi kullanılabilmektedir. Ayakkabıyı direkt olarak bileğinize sabitleyen bu model, çok daha konforlu ve güvenilir bir kullanım deneyimi sunar. Bu modelin kullanımı son yıllarda fazlaca karşımıza çıkmaktadır. Bilekten kayışlılardan farklı olarak ayağı arkadan ayakkabıya sabitleyen kayış modeli de vardır. Bu modele sahip ayakkabılar arkadan kayışlı topuklu ayakkabılar olarak bilinmektedir. Bu biçim özellikle topuğu açık olan ayakkabılarda karşımıza çıkar. Topuğunuzun tam üstünden başlayan kayış, ayakkabıların kenar kısmına kadar uzanır. Bu kenarlara sabitlenen bantlar aynı zamanda dengeleme olgusuna katkı sağlamaktadır. Ayakkabıda kullanılan kayış ayakkabıyı ayağınıza sabitlemek için bazen lastikli olurken bazen de ayarlamanın kişiye özel yapılmasını mümkün kılmak için bir kemeri de bulunabilir. Bu kayış ayakkabıya oldukça zarif ve şık bir hava katar. Lace-Ups olarak bilinen bir başka modelde kullanılan bağcıklar, ayağın üst kısmından başlayarak bileğin üst kısmına kadar çaprazlanarak bağlanır. Diğer modellerin aksine kullanıcıya farklı bağlama stilleri kullanmasına olanak sağlayan bu modelde, çaprazlanan yerlerin genişliklerini siz ayarlayabilirsiniz. Hatta uzun bağcıklarla dilerseniz fiyonk gibi farklı bağlama biçimleriyle kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Biraz daha klasik bir havası olan bir başka bağlama biçimi olan T kemer modelinde, burun kısmının bittiği yerden başlamak koşuluyla yukarı doğru, ayağınızın üst kısmını ortalayarak dikey bir şekilde bileğe kadar uzanan bir şerit bulunur. Bu şeritin içinden geçirilen bir başka şerit ise dikey olan bu şeriti bileğinize sabitler. Aynı bir T harfine benzeyen bu kemer, kuşkusuz klasik modellere ilgisi olan kadınların tercih edebileceği modeller arasında gösterilebilir. Yeni olarak en çok göze çarpan modellerden biri olan 3 bant topuklu ayakkabı modelinde bilek üstünde, ayak sırtında ve parmakların üstünde olmak üzere 3 tane bant bulunur. Oldukça şık ve modern olmasıyla son zamanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.