TOPUKLU AYAKKABI

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Topuklu Ayakkabı

Kadınlar için ayakkabılar sık sık filmlere ve kitaplara dahi konu olan özel bir ilgi alanıdır. Ayakkabının tasarımı, rengi, dokusu, yüksekliği gibi birçok farklı özellik kadınlar tarafından hassas bir şekilde değerlendirilir ve her kadın kendi stiline uygun bir ayakkabıya sahip olmak ister. Topuklu ayakkabı modelleri, kadınların stillerini çarpıcı kılmak üzere kullandıkları hem bacak boylarını uzun gösteren hem de zarifliklerini ortaya çıkaran ayakkabılar olarak piyasada yer alıyorlar. Kadın ayak giyim markalarının ürün yelpazelerinin olmazsa olmazlarından olan topuklu ayakkabılar, çeşitli tasarım özellikleri itibarıyla oldukça geniş bir skalada birbirlerinden ayrılıyorlar. Klasik topuklu ayakkabı tasarımlarının yanı sıra yenilikçi tasarımları da inceleyerek, kendi tarzınıza uygun modeli bulabilirsiniz. Giyim & Ayakkabı kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Topuklu Ayakkabı Tasarımlarıyla Geleceğe Adım Adım

Topuklu Ayakkabı Tasarımlarıyla Geleceğe Adım Adım

Modanın sürekli hareket halinde olan dişlileri, tasarım açısından farklılaşan birçok giyim ürününü gündeme getirirken, topuklu ayakkabılar kadınlarla özdeşleşen görünümleriyle genel yapılarından ödün vermeden günümüze kadar gelmişlerdir. Modeller topuk yükseklikleri, kalınlıkları; renkleri, dokuları ve tasarımlarıyla birbirlerinden ayrılırken, kadınlar da kendilerini ifade etmek konusunda isabetli olacak modelleri tercih ederek şıklıklarını bu modellerle tamamlıyorlar. Modeller renkleri açısından ele alındığında bazı renk seçeneklerinin topuklu ayakkabılarda bir kült haline geldiğini söylemek yanlış olmaz. Bu noktada kırmızı topuklu ayakkabı seçenekleri, kadınların asırlardır hayatlarında yer alan modeller olarak karşınıza çıkıyorlar. Topuklu ayakkabının zarif, cesur ve göz alıcı tasarımını büyüleyici kılan parlak tondaki kırmızı, ayakkabının tarzına sıcaklık katıyor. Tarihi değeri bulunan sanat eserlerine de konu olan kırmızı topuklu Ayakkabı & Çanta çeşitlerini piyasada bulabilir, özel kombinlerinize dikkat çekicilik kazandırabilirsiniz. Siyah topuklu ayakkabı modelleri de bir kült olarak ele alınabilecek ürünler olarak gösterilebilirler. Siyahın gizemli ve zarafeti çağrıştıran görünümünü taşıyan yüksek topuklu ayakkabılar, özellikle formal ortamlar için kombinlerinizi şekillendirdiğinizde dikkat çekici tamamlayıcılar olarak tercihiniz olabiliyorlar. Mat ve parlak olmak üzere farklı türde dokular üzerinde karşınıza çıkan siyah renk, tercih ettiğiniz modelin havasını da değiştirebiliyor. Günlük kombinlerinizi şekillendirirken ve özellikle gün içerisinde gerçekleştirilecek olan etkinliklerde kendinizi göstermek istediğinizde tercih edebileceğiniz beyaz topuklu ayakkabı seçenekleri de piyasada çeşitli markalar tarafından satışa sunuluyorlar. Bu modeller topuklu ayakkabıların genel algıdaki sivri, hırçın, dişli görünümüne kontrast bir etki yaratarak yumuşaklık ve doğallık kazandırıyorlar. Beyazın parlak tonlarıyla dizayn edilen seçenekler, özel etkinliklerde de tercih edebileceğiniz modeller olarak ayakkabı dolabınızda kendilerine yer açabiliyorlar. Özellikle klasik kombinlerinizde oturaklı bir imaj yaratmak istediğinizde de tercih edebileceğiniz beyaz renkli modellerle çevrenize göz alıcı bir stil sunabilirsiniz. Sade ve düz kombinlerinizde hareketlilik yaratmak içinse gümüş topuklu ayakkabı çeşitlerinden yararlanmayı düşünebilirsiniz. Gümüş grisinin ışıkta parıldayan görünümünün kazandırıldığı topuklu ayakkabı çeşitleri, birçok farklı kombine uyum sağlayabiliyorlar ve hem günlük hem de gece kombinlerinde tercih edilebiliyorlar.

Topuklu Ayakkabı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Topuklu Ayakkabı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Piyasada kadınlara yönelik ayakkabıları satışa sunan markaların topuklu ayakkabıları, birçok farklı tasarım şekliyle birbirlerinden ayrılıyorlar. Bu ayrımlar neticesinde kadın kullanıcılar da kendi stilleri ve kullanım olanakları dahilinde ihtiyaçları olan modeli bulabilme imkanına sahip oluyorlar. Topuklu ayakkabılarda kullanıcıların dikkate aldıkları temel faktörlerden birisi topuk yüksekliği olarak ele alınabilir. Çünkü ayakkabının topuğunun yüksekliği, yürüme konsantrasyonunu arttıracak bir unsurdur ve düz alanlarda rahat bir şekilde yürüyebilmenize karşın topuğu fazla yüksek olan modellerle dış alanda yürümek konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Kısa topuklu ayakkabı modelleri, boyu 3 cm’den başlayan topuk yükseklikleriyle piyasada yer alıyorlar. Fındık topuk olarak da adlandırılabilen bu modeller, babetlerden farklı olarak bir nebze daha yüksek topuğa sahiplerdir ve yürüyüş açısından zorluk yaratmıyor olmaları nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilirler. Yüksek topuklu ayakkabı alternatifleri ise piyasada görünümleri ve çarpıcılıkları nedeniyle sıklıkla tercih edilen seçenekler olarak karşınıza çıkıyorlar. 8, 10, 12, 15 cm gibi çeşitli boylarda topuk yüksekliği bulunan modeller, kullanıcıların bacak boyunu oldukça yüksek gösterebiliyorlar ve kişisel stilinizi de göz alıcı kılıyorlar. 15 cm’ye kadar topuk yüksekliğine sahip ayakkabı alternatifleri, kadınların özellikle uzun abiyelerle beraber giydiklerinde görsel açıdan arzu ettikleri sonuçları alabilmelerini sağlayan modeller olarak piyasada tercih ediliyorlar. Modellerde topuk yüksekliğinin yanı sıra yürüme kolaylığı açısından topuk kalınlığı da farklılaşıyor. Kalın topuklu ayakkabı çeşitleri, topuk yüzeylerinin geniş olması sebebiyle boy yükseklikleri fazla olsa dahi zemine temas eden alanları sayesinde yürüyüş dengesi konusunda konfor sağlayabiliyorlar. Topuklu ayakkabı modelleri arasında sembolik değeri bulunan seçenekler olarak ise sivri topuklu modeller gösterilebilir. Topuğu uzun ve sivri olan seçenekler, görsel açıdan özellikle kısa elbiselerle birlikte kullanıldıklarında cesur bir görünüm ortaya koymanızı sağlayabiliyorlar. Bu modellerle gerçekleştireceğiniz rahat yürüyüşler, çevreniz tarafından fark edilecektir. Siz her adım attığınızda da göz alıcılığınız bir tık daha da artacaktır. Topuk genişlikleri ve yükseklikleri modeller arasında farklılaşabilmektedir. Kullanıcıların kendi ayak ve yürüyüş konforlarını dikkate alarak piyasadaki modeller arasından seçim yaparken bu detayları dikkate alması gerekmektedir.

Topuklu Ayakkabı Modern Tasarımlarla Tercihiniz Olabilir

Topuklu Ayakkabı Modern Tasarımlarla Tercihiniz Olabilir

Genel olarak topuklu ayakkabı denildiğinde, herkesin aklına gelen klasik bir görünüm vardır. Bu görünüm aslında kadınlar arasında oldukça farklı şekillerde olabilmektedir. Özellikle modern dönemde gelişen üretim teknolojileri beraberinde hem görsel hem de fonksiyonel açıdan farklılaşan birçok model piyasada yer almaktadır. Bunlardan birisi olarak şefaf topuklu ayakkabı modelleri gösterilebilir. Taban ve ayağı kavrayan şeritleri şeffaf olarak dizayn edilen seçenekler, son yıllarda birçok kadının tercih ettiği modeller arasında yer alıyorlar. Parçalı olarak tasarlanan şeffaf modellerin bazılarında kısmi olarak neon renkli uygulamalar da görülebiliyor. Bu seçenekler özelikle spesifik etkinliklerde kendinizi göz alıcı kılmak üzere kullanabileceğiniz tasarımlarıyla tercihiniz olabilirler. Klasik ve doğal bir görünümü tercih ediyorsanız piyasadaki tek bant topuklu ayakkabı çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Çoğunlukla dolgu topuk olarak dizayn edilen bu modeller, bir terlik gibi rahatça giyilebiliyorlar ve size yürüyüş konforu sağlarken ayaklarınızın arka kısmını tahriş etmiyorlar. Sade, hasır, metalik ve şeffaf olmak üzere farklı görünümlere sahip seçeneklerini piyasada bulabileceğiniz tek bant topuklu ayakkabılarla ister günlük kombinlerinize zarafet kazandırabilir ister formal giyim tarzınıza özel bir hava katabilirsiniz. Platform topuklu ayakkabı çeşitleri, boy uzatma özellikleriyle tercih edilen modeller olarak kadınların beğenisine sunuluyorlar. Yalnızca topukları yüksek olmayan aynı zamanda burun kısımlarında da bir platforma yer verilerek yükseltme yapılan bu modeller, bacak boyunuzu uzun göstermek istediğinizde etkili sonuçlar verebiliyorlar. Yürüyüş konforu açısından da kadınlar tarafından beğenilerek tercih edilen platform topuklu ayakkabı modelleri deri, süet ve rugan gibi çeşitli malzemelerle üretiliyorlar. Çoğunlukla etrafı açık olarak dizayn edilen ve esnek dış yapıları sayesinde ayağınızı iyi bir şekilde kavrarken aynı zamanda terletmeyen modellerle günü keyifle geçirebilir, ayaklarınızı şık gösteren ayakkabılarınızla her ortamda kendinizi özgürce ifade etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Bayan topuklu ayakkabı seçenekleri ele alındığı üzere birbirlerinden ayrılan pek çok özellikleriyle kullanıcılara sunuluyorlar. Siz de kendi stilinize uyum sağlayacak olan modeli bulmak üzere ürün sayfamıza göz atabilir, hoşunuza giden modeli hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz. Daha fazla seçenek için Kadın Ayakkabı kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.