STİLETTO

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Stiletto

Topuklu ayakkabı modelleri arasında en sık tercih edilenlerden birisi olan stiletto ayakkabılar yıllardır kadınların kombinlerinin bir parçası olmaya devam ediyor. Farklı renk seçenekleri ve modelleriyle stiletto ayakkabılar hem özel günlerde hem günlük hayatta şık ve zarif bir görünüm elde etmeye yardımcı oluyor. Bacakların duruşunu etkileyerek daha dik ve ince bir görünüm veren stilettolar ile kıyafetlerin daha göz alıcı durmasını sağlıyor. İsteğe göre kombinin yıldızı olabilen stilettolar tercih edilirse diğer parçalardan rol çalmadan görüntüyü tamamlıyor. Birçok farklı renk seçeneği olduğu gibi modeller ve üretildikleri materyaller de farklılıklar gösteriyor. Stilettolar hem topuk tarzları hem de uçlarının duruşuna göre farklı isimlerle alınabilmektedir. Önü düz, yuvarlak veya sivri burunlu modeller isteğe ve ihtiyaca göre birçok farklı renk seçeneğiyle bulunabilir. Yarı açık veya tam açık modelleriyle özellikle yaz aylarında sıklıkla kullanılan stilettolar hem iş hayatında hem günlük hayatta konforlu ve şık olunmasına olanak sağlıyor. Uzun gece elbiseleriyle sıklıkla kullanılan platform topuklu stiletto ayakkabılar ile boyu oldukça uzatmak mümkün. Platformu sayesinde uzun topuğuna rağmen daha rahat bir deneyim vadeden platform topuk ayakkabılar isteğe göre ince topuk ya da kalın topuk olarak tercih edilebilmektedir. Doğru model seçimiyle şık ve zarif bir görünüm veren stiletto ayakkabılar ile rahat edebilmek için doğru numarayı seçmek çok önemli. Küçük numaralar ayağı sıkarak ekstra rahatsızlığa sebep olabileceği gibi büyük numaralar da ayağın yürürken ayakkabıdan çıkmasına sebep olabileceği için tam ayak numarasını almak tavsiye edilir. Ayakkabı numaraları aynı olsa dahi boyutlar arasında model ve markalardan oluşan farklar olabilmektedir bu sebepler satın almadan önce markaların numara rehberi kontrol edilerek karar verilmesi tavsiye edilir. Stiletto ayakkabıları ilk kullanıldıklarında ayağı daha fazla sıkarlar bu sebeple kullanılmadan önce ayakkabıyı evde giyerek açmak veya ayakkabı açmak için satılan aparatlardan temin ederek kullanmak daha konforlu bir deneyim yaşamaya yardımcı olur.

Stiletto Giymenin Püf Noktaları

Stiletto Giymenin Püf Noktaları

Göz alıcı görüntüleriyle kombinlerin havasını anında değiştiren stiletto ayakkabılar kadın dolaplarının değişmeyen bir parçası. Stiletto ayakkabılar yüksek topuklarıyla hem şık dururken hem de bacak boyunu uzun ve şekilli göstererek kadınların kıyafetleri daha iyi taşımasına yardımcı oluyor. Topuklu yapısı nedeniyle uzun süre giyildiğinde ayağa rahatsızlık verebilen stilettoları birkaç küçük önlemle daha rahat hale getirmek mümkün. Özellikle yeni alınmış stilettolar dar ve sert yapılarıyla ayakları acıtabilir bu nedenle kullanmadan önce evde kalın çoraplarla giyerek açmak daha sonra kullanıldığında ayakların oldukça rahat etmesini sağlayacaktır. Özellikle uzun topuklu stiletto ayakkabılarda tabanın ön kısmına gelen baskı ayağın acıtmasına ve ağrımasına sebep olabilir. Bu nedenle uzun süre ayakta durulması ve yürünmesi gereken durumlarda kısa topuk stiletto ayakkabı modelleri tercih edilebilir. Stiletto ayakkabının içi sert yapıdaysa giyilmeden önce kurutma makinasıyla ısı vererek eller ile yumuşatılabilir. Stiletto ayakkabılar doğru kombinlendiğinde boyu olduğundan daha uzun gösterirler. Uzun ispanyol ya da bol paça pantolonların altına giyilen önü kapalı stilettolar bacak boyunun daha ince ve uzun görünmesini sağlayacaktır. Kalem etek modelleri de şık stilettolar ile kombinlenerek hem zarif, hem ince bir görüntü elde edilebilir. Stiletto giyerken yapılan en yaygın yanlışlardan biri de adımları parmak ucuna doğru atmak. Bu durum bir zaman sonra parmakların ve ayak önünün ağrımasına sebep olarak rahatsızlık verecektir. Bu yüzden stiletto ayakkabılar ile yürürken topukların önce topuk üzerine basmak uzun süre stiletto giyilen durumlarda ayak ağrısını azaltmaya yardımcı olacaktır. Stiletto ayakkabılar giyildiğinde küçük adımlar atmak hem daha zarif görünecek hem de ayakları daha az yoracaktır. Stiletto ayakkabılar ile birlikte kaydırmaz iç silikon taban kullanmak ayağın öne doğru kayarak baskı yapmasını engelleyecek ve ayak tabanın daha rahat etmesini sağlayacaktır. Nefes alan, terletmeyen, doğal malzemelerden üretilmiş stiletto ayakkabı modelleri ile daha sağlıklı ve rahat deneyim yaşanabilir. Ayak yapısına göre uygun model seçmek de en az malzeme ve numara seçimi kadar önemlidir. Geniş taraklı ayak yapısına sahip kişiler sert ve çok ince modelleri seçerlerse hem ayaklar rahatsız olacak hem de stilettolar daha çabuk deforme olacaklarıdır.

Stiletto Ayakkabı Modelleri ve Özellikleri

Stiletto Ayakkabı Modelleri ve Özellikleri

Stiletto topuklu ayakkabılar birçok farklı modelde ve renkte üretilmektedir. Topuklu ayakkabı stiletto modelleri topuk türüne göre kalın, ince, kısa, uzun ve platform topuklu olarak gruplandırılırlar. Kalın topuk stiletto modelleri rahatından ödün vermek istemeyen kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Kalın topukları sayesinde üstünde dengede durmak daha rahat olacağı için konforlu bir deneyim yaşatan kalın stiletto ayakkabılar ile hem şık hem de rahat olmak mümkün. Özellikle uzun boylu kadınlar tarafından tercih edilen kısa topuklu stilettolar aynı zamanda rahatlığına önem veren kadınların da tercihi. Siyah stiletto modelleri hemen her kadının dolabında yer alan en kullanışlı ayakkabılardan birisidir. Hem günlük hayatta hem de özel günlerde sıklıkla kullanılan siyah stilettolar zarafetleri sebebiyle tercih sebebidir. Ten rengi stiletto ayakkabılar da siyah stilettolar gibi zamansız ayakkabılardır. Her renkle kolaylıkla kullanılması sebebiyle sıklıkla kullanılan ten rengi stilettolar aynı zamanda ten rengiyle bütünleşerek boyu olduğundan daha fazla uzun göstermeye yardımcı olur. Özellikle boyu uzatmak amacıyla stilettoları tercih eden kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan platform modeller gizli platform ve platformlu olmak üzere iki türde üretilir. Gizli platformlarda platform ayakkabının içinde olduğundan dışarıdan bakıldığında ne kadar yüksek topuklu olduğu belli olmaz. Platform topuklar ayağın ön kısmını da yerden yükselttiği için normal stiletto ayakkabılarına göre daha yüksek topuklu üretilebilirler. Özellikle bol pantolon veya İspanyol paçalı pantolonlarla birlikte kullanıldığında bacak boyunu uzatarak vücuda daha ince bir görünüm verirler. Stiletto ayakkabı modelleri önü açık ve kapalı olarak üretilebilir. Tamamı açık, yarım açık, kapalı birçok farklı tarzda olan stiletto ayakkabılar kişinin istek ve ihtiyaçlarına göre birçok farklı renkte temin edilebilmektedir. Kapalı modeller her mevsim tercih edilse de açık modeller genellikle yaz ve bahar mevsimlerinde kullanılmaktadır. Stilettoların uç kısımları sivri v şeklinde, yuvarlak veya küt formunda olabilmektedir. Modanın her geçen gün değişmesi ve gelişmesiyle stilettolarda birçok farklı ve değişik tarzda üretilmeye başlanmıştır. Değişik topuk dizaynları ile farklı olmayı seven kadınlar tarafından tercih edilen stilettolar birçok farklı tarza kolaylıkla adapte olabiliyorlar.

Stiletto Ayakkabı ile Şık Kombinler

Stiletto Ayakkabı ile Şık Kombinler

Stiletto ayakkabılar yıllardır kadın dolaplarının vazgeçilmez bir parçası olmayı sürdürüyor. Günlük hayatta, nişan, söz, kına gibi özel günlerde kıyafetleri zarif bir dokunuşla tamamlamak için kullanılan stiletto ayakkabılar birçok farklı modelde üretiliyor. Deri, süet, suni deri gibi birçok farklı materyalden yapılabilen kadın stiletto çeşitleri sade olabildiği gibi desenli de olabiliyor. Stilettolar günlük kıyafetlere güçlü bir bitiriş yapmak için de kullanılıyor. Kot ve gömleklerle birlikte kullanılarak kıyafetin zarafetini arttıran stilettolar hem spor hem şık olmaya olanak sağlıyor. İş hayatında sıklıkla giyilen kalem eteklerle birlikte kullanıldığında hem profesyonel hem zarif bir görüntü veren stilettolar ile ofis kıyafetleri daha hareketli bir hal alıyor. Kullanıldığı tüm parçaları olduğundan zarif gösteren stilettolar bol ya da dar kesim kot pantolon gibi kıyafetlerde dahi kullanılarak günlük kıyafetlere şık bir görünüm veriyor. Klasik stiletto ayakkabılarda bilekler açıkta olduğu için bacak boyunu kesmeden uzun gösterir. Ancak bazı stiletto modelleri ayağı bilekten saran bir toka ile üretilir. Bu modeller yürürken ayağın ayakkabıdan çıkmasını engellese de bacağı bilekten kestiği için bacak boyunu daha kısa gösterdiğinden uzun bol paça pantolon veya elbiselerle kullanmak tercih edilebilir. Kıyafet ve aksesuarda parıltıyı sevenler için taşlı, boncuk işlemeli model stilettolar sade kıyafetlerle kullanılarak kombini hareketlendirilebilir. Stilettoyu spor kombinlerde kullanmanın en iyi yollarından birisi dar veya bol paça jean pantolonlarla birlikte giymektir. Böylelikle stilettolar kullanılarak hem spor hem şık bir görüntü yakalanır. İddialı olmayı sevenler için kırmızı stiletto ayakkabı modelleri farklı numaralarda mevcuttur. Her parçayı ilgi odağı haline getiren kırmızı renk stilettonun zarafet ve şıklığıyla buluşunca ortaya harika kombinler çıkartmak mümkün oluyor.

Özel Günler için Şık ve Zarif Stiletto Ayakkabılar

Özel Günler için Şık ve Zarif Stiletto Ayakkabılar

Her ne kadar stiletto ayakkabılar günlük hayatta da tercih edilseler de, en çok kullanıldıkları yerler düğün, nişan, davet gibi özel günler. Sade modelleriyle kıyafetten rol çalmadan şıklığı arttırmaya yardımcı olan stilettolar deri, tüylü, saten, rugan, süet gibi birçok farklı materyalden üretiliyor. Ayakkabıların kombinin can alıcı noktası olmasını seven kadınlar tarafından daha çok tercih edilen canlı renkli rugan stilettolar özel günlerde kıyafetlere renk katarak kişinin özgüvenini arttırmaya yardımcı oluyor. Boyunu olduğundan çok daha fazla uzatmak isteyen kadınların en büyük yardımcısı platform topuklu stilettolar özellikle uzun abiyelerle birlikte kullanılarak vücudu hem uzun hem ince gösteriyor. Tüylü ve taşlı modelli stiletto ayakkabılar ile sade kıyafetleri hareketlendirerek özel günlerde göz yormayan bir şıklık yakalamak mümkün. Son yıllarda popülaritesi giderek artan şeffaf stiletto ayakkabılar özellikle boyu uzun göstermek için en iyi tercihlerden birisidir. Her renk, kumaş ve tarzda kıyafet ile kullanılabildikleri gibi göz şeffaf yapıları sayesinde ayak ile bütünleşerek boyu ekstra uzun gösteren bir illüzyona sebep olurlar. Stiletto ayakkabılar sadece kıyafeti tamamlamakla kalmaz aynı zamanda kullanan kadınların duruşuna zarafet katarak daha özgüvenli olmalarına yardımcı olur. Stiletto giyerken ayağın içinde olabildiğince rahat olması oldukça önemlidir. Stiletto modelleri farklı tabanlar ile üretilmektedir. Özellikle iç tabanı çok sert olmayan stilettolar ayağın daha konforlu kalmasını sağlayacak ve uzun süreli kullanımlarda ayağın ağrıma riskini minimuma indirecektir. Kadınlar için en önemli günlerden birisi olan düğünlerde sıklıkla tercih edilen beyaz stiletto ayakkabılar ister taşlı ister sade olarak kullanılabilir. Uzun süre ayakta durmak ince ve uzun topuklu stilettolar ile oldukça yorucu olabileceğinden uzun gelinlik seçen kadınlar için platform ve kalın topuklu stiletto ayakkabılar önerilir.

Stiletto Ayakkabı Fiyatları

Stiletto Ayakkabı Fiyatları

Stiletto ayakkabılar değişik materyal ve renklerde birçok farklı marka tarafından üretilmektedir. Stiletto modelleri markadan markaya fiyat ve kalite olarak farklılık göstermektedir. Deri, süet, suni deri, nubuk, kadife gibi birçok materyalden üretilen stilettolar aynı zamanda geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Stiletto ayakkabı alırken ayakkabının kalitesine ve rahatlığına çok dikkat edilmelidir. Tasarımları gereği uzun süre giyildiğinde ayağı rahatsız edebilen stilettolar en konforlu deneyim için mutlaka doğru numarada alınmalıdır. Stilettoların uç kısımları düz, sivri veya yuvarlak olabilmektedir. Bazı stiletto modelleri ise önü yarım veya tam açık olacak şekilde üretilmektedir. Her mevsim kullanılabilen stilettolar günlük hayatta, iş hayatında ve özel günlerde kombinlerin şık bir parçası olarak her kadın tarafından kullanılmaktadır. Kısa topuklu modelleri yürürken daha konforlu olduğundan günlük hayatta ve iş hayatında daha sık tercih edilirken, uzun topuklu modeller özellikle özel günlerde zarif duruşları ile tercih sebebi oluyor. Kalın topuklu stiletto ayakkabılar hem uzun hem kısa topuk olarak bulunuyorlar. İster günlük elbiselerle ise gece elbiseleriyle kullanılan kalın topuklu ayakkabılar hem konforlu hem şık görüntüleriyle göz dolduruyor. Spor kıyafetlerle de kullanılan stilettolar ile günlük kıyafetlerin havası bir anda değişiyor. Spor ayakkabıyla birlikte kullandığınızda yürüyüş için ideal olabilecek bir kombin stilettolar ile tamamlandığında şık bir restorana giderken kullanabileceğiniz bir kıyafete dönüşebiliyor. Açık tarzda üretilen stilettolar özellikle yaz ve ilkbahar aylarında sıklıkla kullanılıyor. Açık tasarımıyla ayağın hava almasını sağlayan bu modeller gece gündüz birçok farklı kombine eşlik edebiliyor. İtalyan stiletto ayakkabı markalarından, yerli markalara birçok farklı markanın stiletto modelleri arasında tarzınıza uygun ayakkabıyı seçerek tamamladığınız kombinlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Değişik renk ve model seçenekleriyle geniş bir fiyat aralığına sahip stiletto ayakkabılar her mevsim kadın dolaplarının gözde parçası olmayı sürdürüyor.

Stiletto Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stiletto Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stiletto seçerken en önemli unsurlardan birisi rahat olmalarıdır. Birbirinden farklı renk ve modelleri ile zarif bir görüntü elde etmeye yardımcı olan stilettolar doğru seçilmediği takdirde özellikle uzun süreli kullanımlarda ayakta ağrı ve kramp gibi durumlara sebep olabilmektedir. Doğru numara seçimi stiletto ayakkabıların rahat kullanılmasında en önemli faktörlerden birisidir. Stilettonun ayağa büyük ya da küçük gelmemesi ayağın konforunu arttıracağından ağrı riskini oldukça azaltır. Stiletto ayakkabı alışverişi yapılırken markaların sunduğu numara rehberinden faydalanılarak doğru ayak numarası tespit edilebilir. Bir diğer önemli konu ise topuk boyu ve topuk tipidir. Uzun süre yürünmesi veya ayakta durulması gereken durumlarda kalın topuklu ya da kısa topuklu stilettoları seçmek ayağın ön tabanına yapılan basıncı büyük oranda azaltacağı için uzun ve ince topuklar kadar rahatsızlık vermez. Topuklu ayakkabı stiletto modelleri en çok yeni alındığında yağı sıkmakta ve rahatsız etmektedir. Bu nedenle yeni alınmış stilettoları dışarda giymeden önce evde kalın bir çorapla giyerek esnetmek daha sonra kullanıldığında ayağın içinde daha rahat etmesine yardımcı olacaktır. Stilettolar doğru kullanıldığında boyun uzun gözükmesini sağlasa da yanlış model seçildiğinde bacak boyunu keserek daha kısa gözükmesine sebep olabilir. Bu nedenle bilekten bağlamalı modellerin uzun elbise veya bol pantolonlarla kullanılması tavsiye edilmektedir. Stilettolar şeffaf modeller de dâhil olmak üzere birçok farklı renk seçeneğine sahip olmaktadır. Pantolonla aynı renk stiletto seçerek bacağın bir bütün gibi görünmesini sağlayarak daha uzun bir görünüm elde edilebilir. Örneğin gri bir pantolonla gri stiletto giyildiğinde pantolonun bitip ayakkabının başladığı yer göze çarpmayacağı için bacak boyu oldukça uzun gözükecektir. Stiletto modellerin kalitesi de rahatlık için oldukça önemli bir etkendir. Kaliteli iç malzemeden üretilen stilettolar ayağın daha rahat etmesine olanak sağlayarak ağrı, yorgunluk gibi istenmeyen durumları en aza indirecektir. Ayrıca ince topuklu stilettolarda malzeme kalitesi topuğun sağlamlığını da oldukça etkilemektedir. İnce bir topuk neredeyse bütün vücudun ağırlığını taşımak zorunda olduğundan sağlam bir materyalden üretilmesi ürünün dayanıklılığını oldukça arttıracak ve kullanım ömrünü arttıracaktır. Stilettoların bakımı ve temizliği üretildikleri malzemeye göre değişmektedir bu nedenle modellerin tavsiye edilen temizleme şekillerini kontrol edilip ona uygun temizlenmelidir.