Kategoriler

Kampanyalar

Renk

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Kadın (1549)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Numara

(1009)
(980)
(960)
(794)
(756)
(348)
(127)
(47)
(26)
(9)
(9)
(9)
(8)
(8)
(6)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Marka

İçerik

(326)
(71)
(63)
(39)
(22)
(15)
(11)
(9)
(7)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (33)
4 yıldız ve üzeri (37)
3 yıldız ve üzeri (38)
2 yıldız ve üzeri (39)
1 yıldız ve üzeri (39)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Abiye Ayakkabısı

için 1,570 sonuç bulundu.

Abiye Ayakkabısı

Abiye ayakkabı modelleri şık kıyafetleri tamamlamada en çok kullanılan ayakkabı çeşitlerindendir. Topuk modelleri, topuk boyları, bant çeşitleri, renkleri ve çeşitli detayları ile ön plana çıkan ayakkabılar ile birbirinden çarpıcı kombinler yapılabilir. Abiye ayakkabısı olarak da adlandırılan ayakkabılar yazlık ve kışlık çeşitleri ile de dikkat çekmektedir. Yaz aylarında kullanılan modeller sıklıkla bantlı ve ayağı açıkta bırakan modeller olurken kış aylarında ayak parmaklarını kapatan çeşitler olmaktadır. Abiye ayakkabılar genel olarak abiye kıyafetler ile kullanılan ayakkabı modelleri olsa da casual kıyafetler ile de kullanılabilir. Jean altına tercih edilen bir abiye ayakkabı ile sportif bir şıklık yakalamak mümkündür. Siz de abiye ayakkabı modelleri içerisinde dilediğinizi inceleyebilir; kadın ayakkabı sayfamızı ziyaret ederek farklı ürünler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

 Abiye Ayakkabı Nedir?

Abiye Ayakkabı Nedir?

Ayakkabı, şıklık yakalamada ve kombin tamamlamada en önemli parçalardan biridir. Abiye ayakkabı modelleri de şık bir görünüm elde edilmesinde son derece etkili olan ayakkabı çeşitlerindendir. Etkileyici ve şık bir görünüm yakalamak isteyenlerin tercihi olan abiye ayakkabılar her yaş grubundan kullanıcının beğenisine uygun modeller ile satışa sunulmaktadır. Özel günlerde, davetlerde, düğünlerde, kutlamalarda, lansmanlarda, açılışlarda ve benzeri ortamlarda kullanılan giysiler olan abiye kıyafetlerin altına giyilmeleri nedeni ile abiye ayakkabı ismini alan bu modellerin birbirinden farklı tasarımları mevcuttur. Abiye ayakkabı modelleri üretilirken kullanılan materyaller birbirinden farklı olabilir. Hakiki deri, sentetik deri, nubuk, süet, rugan ve benzeri gibi tekstil ürünleri kullanılarak üretilen modeller tasarımları ile de birbirlerinden farklılaşır. Kimi ayakkabı modellerinde parlak taş ve benzeri detaylar kullanılırken kimi modellerde tül ve benzeri kumaşlar yer alır. Abiye ayakkabılar genellikle topuklu ayakkabı modelleri olsa da kimi düz taban ayakkabılar ve babet çeşitleri de abiye ayakkabı olarak kullanılabilir. Bu tarz topuksuz modeller genelde parlak renkleri ya da taş detayları ile ön plana çıkmaktadır. Abiye ayakkabı modelleri sadece abiye kıyafetler ile değil, günlük kıyafetler ile de kombinlenebilen ayakkabılardır. Toplantılarda sıklıkla tercih edilen stilettolar ve Oxford tarzı rugan topuklu ayakkabılar iş hayatında şıklığı ön plana çıkaran ürünlerdendir. İspanyol ve uzun paçalar ile birlikte kombinlenen platform topuklu ayakkabılar ise hem bacak boyunu uzatır hem de İspanyol paçaların zemin ile olan dengesini ayarlar. Topuklu modellerin ince topuklu ve kalın topuklu türleri mevcuttur. Kız çocukları için de özel günlerde, müsamere ve benzeri ortamlarda kullanılabilecek kız çocuk abiye ayakkabı modelleri de rahat yapıları ve şık görünümleri ile çocuklar tarafından kullanılabilir.

 Abiye Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Abiye Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Abiye ayakkabı modelleri düğün, nişan ve benzeri özel günlerde, kutlamalarda en çok tercih edilen ayakkabı çeşitlerindendir. Klasikleşmiş abiye tarzdaki ayakkabı modelleri genellikle yüksek topuklu modellerdir. Topuklu modeller ince topuk, kalın topuk ve dolgu topuk gibi çeşitler barındırır. İnce topuklu ayakkabılar zarif bir görüntü yakalamak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Kalın ya da dolgu topuğa sahip olan modeller ise hem şık bir görüntü yakalamak hem de rahat bir kullanım isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Kalın ve dolgu topuklu modeller engebeli zeminlerde rahatlık sunabilir. Kır düğünü ve benzeri açık hava organizasyonlarında ya da günlük koşuşturma esnasında gönül rahatlığı ile giyilebilir. Özellikle mazgallı, Arnavut kaldırımlı ya da toprak yollarda rahat bir şekilde giyilebilen kalın ve dolgu topuklu modeller ile dengede durmak kolaylaşır. Abiye ayakkabı modellerinin topuk yükseklikleri de birbirlerinden farklıdır. 3, 5, 7 ve 10 cm gibi yüksekliklere sahip olan modeller bacakların daha uzun görünmesini sağlar. Vücut boyunu yükselttiği için daha zarif bir görünüm elde edilmesini kolaylaştırır. 3 ve 5 cm arası topuk boyuna sahip olan modeller kısa topuklu, 7 cm civarı yüksekliğe sahip olan modeller orta topuklu, 10 cm ve üzeri yüksekliğe sahip olan modeller ise yüksek topuklu sınıfına girer. Abiye ayakkabı modellerinin topuk tasarımı ve yüksekliği dışında farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Abiye kıyafetlerle en çok tercih edilen modeller; siyah, gold, rose gold ve gümüş renklerindedir. Bu renge sahip olan ayakkabılar birçok farklı renk ile uyum gösterdiği için defalarca kullanılabilir. Aynı ton ya da bu tonlar ile uyumlu çantalar ile kolaylıkla takım haline getirilebilecek ayakkabı modelleri, canlı ve çarpıcı renklere sahip tasarımları ile de ön plana çıkmaktadır. Günümüzde gold, rose gold, gümüş ve benzeri klasikleşmiş abiye ayakkabı renklerinin yanı sıra neon ve canlı renklere sahip ayakkabılar da revaçtadır. Çarpıcı bir görünüm elde etmek isteyenler fuşya, yeşil, mavi, kırmızı, mor, neon sarı ve neon pembe gibi renk seçeneklerini tercih edebilir. Canlı tonlar günlük kıyafetlerin ve jeanlerin altında da dikkat çekici bir görünüm yakalanmasını sağlar. Ayakkabı modellerinin üzerinde bulunan detayların yanı sıra bazı abiye ayakkabılar simli malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Ayakkabı üzerinde herhangi bir detay istemeyen ancak çarpıcı bir görünüm yakalamak isteyen kullanıcılar kendinden simli bu modeller arasında tercihte bulunabilir. Abiye ayakkabısı tek bant ve çift bant modellerin bant kısımlarında şeffaf detaylar kullanılması da mümkündür. Şeffaf bantlara eklenen taş ve benzeri detaylar ile farklı bir şıklık yakalanabilir. Şeffaf bantlar her kıyafet ile uyumlu olacağı için ayakkabının kurtarıcı bir parça olmasını ve farklı kıyafetler ile rahatlıkla kombinlenmesini sağlar

 Detaylarıyla Ön Plana Çıkan Abiye Ayakkabı Modelleri

Detaylarıyla Ön Plana Çıkan Abiye Ayakkabı Modelleri

Abiye ayakkabı modelleri topuk tasarımları ve renklerinin yanı sıra üzerlerindeki işleme, çeşitli tekstil ürünleri, taş, payet ve pul gibi detaylarla da birbirlerinden farklılaşır. Ayakkabıların bantları ya da yüzeylerinde bulunan işlemeler ayakkabının tüm havasını değiştirebilir. Taşlı modeller sıklıkla gece kombinleri için tercih edilse de gündüz şıklığından ödün vermeyenler tarafından da beğeni ile kullanılmaktadır. Tek bant ayakkabıların üzerindeki tüy ve benzeri tekstil ürünleri kullanılması ayakkabılara çarpıcı bir hava kazandırmaktadır. Farklı ve zıt renklerin bir araya getirildiği birçok model de mevcuttur. Topuk rengi, bantlarının rengi ve tabanlarının rengi farklı olan modeller özellikle sade kıyafetler ile kombinlendiği takdirde şık bir görüntü yakalanmasını sağlar. Fiyonklu ve bağcıklı modeller genel olarak bilekleri açıkta bırakan midi ya da mini boy elbise ve eteklerle hoş bir görünüm elde edilmesinde etkilidir. Abiye ayakkabı modellerinde sıklıkla tercih edilen kumaş türü saten olmaktadır. Parlak ve pürüzsüz yüzeyi ile dikkat çeken kumaş kaplama ayakkabı modellerinin yanı sıra rugan kullanılarak üretilen modeller de ışıl ışıl bir görünüm elde edilmesini sağlar. Hakiki ve sentetik deriden üretilen modeller mat ve parlak çeşitlere sahiptir. Mat modeller günlük kıyafetler ile de kolayca kombinlenebilir. Bantlı ayakkabılar tek bantlı, çift bantlı ve çapraz bantlı modellere sahiptir. Bantlar genel olarak ayak parmaklarının bitiminden başlar. Tek bantlı modeller ayak parmaklarının bitiminden itibaren tek sıra kalın ya da ince bantlı, çift bantlı modeller ise ayak parmaklarının bitiminden çift hizalı iki bant olacak şekilde tasarlanır. Çapraz bantlı modeller ayak parmaklarının hemen bitiminde birden çok sayıda banda sahip olan modellerdir. Çok bantlı modeller bileğe kadar uzanan bantların yanı sıra bağlamalı modellere de sahiptir. Bağlamalı modellere kullanıcı kendi istediği şekli vererek ayakkabıyı, ister çapraz ister tek sıra halinde ister fiyonklu bir şekilde bağlayabilir. Abiye ayakkabılarda ön plana çıkan modellerden bir diğeri stilettolardır. Stilettolar genel olarak sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabı çeşitlerindendir. Ayak parmaklarını kapatan bu modeller hem geceleri hem de gündüzleri rahatlıkla kullanılabilen klasikleşmiş ürünlerdir.

 Gelin Abiye Ayakkabısı Çeşitleri

Gelin Abiye Ayakkabısı Çeşitleri

Gelinliklerin en önemli tamamlayıcılarından biri ayakkabılardır. Gelin ayakkabısı abiye modelleri arasında en ön plana çıkan ayakkabılardandır. Genellikle beyaz ve ekru tonlarda tercih edilen gelinlik ayakkabısı çeşitleri gelinliğin tonuna göre seçilirse hoş bir uyum elde edilebilir. Gelinlik beyaz renkte ise beyaz bir ayakkabı, ekru ve kırık beyaz tonlarda ise ekru bir ayakkabı tercihi yapılmalıdır. Gelinlik üzerindeki detaylara uygun olacak modeller seçilmesi de önemlidir. Dantelli bir gelinlik ile dantelli bir ayakkabı, taşlı bir gelinlik ile taşlı bir ayakkabı tercihi yapılabilir. Gelin ayakkabısı seçiminde gelinliğin boyu da son derece önemli olmaktadır. Uzun bir gelinlik ile yüksek topuklu platformlu bir model tercih edilebilir. Gelinliğin eteklerinin yer ile temasını belirlemede ayakkabı seçimi son derece önemlidir. Gelinlik görünümü bozmamak için ayakkabının görünmemesi tavsiye edilmektedir. Gelinlik ayakkabıları günümüzde birçok farklı tasarıma sahiptir. Mini gelinlikler ile sportif bir hava yakalamak isteyenler düz tabanlı ya da spor abiye ayakkabı çeşitleri arasından da tercihte bulunabilirler. Spor ayakkabılara eklenen taş, dantel ve tül gibi detaylar ile dinamik bir görünüm yakalamak isteyenler spor abiye ayakkabı modellerini tercih etmektedir. Düğün gibi organizasyonlarda tüm gece hareket halinde bulunulacağı düşünülerek, kalın tabanlı gelin ayakkabıları da tercih edilebilir. Dolgu topuklu modeller de üzerlerindeki işleme ve kumaş detayları ile gelin ayakkabısı olmaya uygun olabilir. Özellikle kır ya da kumsal düğünü gibi organizasyonlarda dolgu topuklu modellerin giyilmesi tavsiye edilmektedir. Gösterişli bir gelinlik ile sade bir gelin ayakkabısı tercihinde de bulunulabilir. Saflığın ve zarafetin sembolü olan inci taşının kullanıldığı modeller de en sık tercih edilen gelin ayakkabısı çeşitlerindendir. Toka kısımları ya da bant kısımlarında bulunan inciler ile zarif bir görünüm elde edilmesini sağlayan modeller farklı topuk yüksekliğine sahip olup birçok gelinlik modeli ile uyumludur.

 Abiye Ayakkabı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Noktalar

Abiye Ayakkabı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Noktalar

Abiye ayakkabısı renkleri tercih edilirken genellikle kıyafet ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Benzer tonlar ya da zıt tonlar ile uyum yakalanabileceği gibi her kıyafet ile uyumlu olabilecek lame, dore ve siyah gibi tonlar da kullanılabilir. Büyük ayaklara sahip kişiler ayaklarını daha küçük göstermek istiyor ise lacivert ve siyah gibi koyu tonlara sahip, kapalı burun ayakkabıları tercih edebilirler. Küçük numaralı ayağa sahip kullanıcılar canlı ve açık tonları tercih edebilirler. Taraklı ayaklar da önü kapalı ayakkabı modelleri ile ayaklarını daha ince gösterme şansına sahiptir. Bilekten bağlamalı modeller bileklere vurgu yaptığı için bilekleri olduğundan daha kalın gösterebilir. Bu yüzden bu modeller ince bilekli kişilerin kullanımına daha uygundur. Ayakkabı tercihinde görselliğin yanı sıra ayak sağlığı da son derece önemlidir. Uzun süre ayakta durulacak ortamlarda platform topuklu, dolgu topuklu ya da kalın topuklu modeller tercih edilebilir. Gerekli durumlarda parmakları ve topukları rahatlatacak jel tabanlıklar ile baskı bölgelerine destek sağlanabilir. Birçok ayakkabı modelinin topuk ve parmak kısmında ayağın tam oturmasını sağlayacak ortopedik bölümler bulunmaktadır. Parmaklar ve topuk ile uyum gösteren bir ayakkabının ayaktan kayma ve çıkma riski son derece azalmaktadır. Abiye ayakkabı tercihinde bulunurken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi ayak numarasına uygun seçimler yapmaktır. Ayak numarasından küçük alınan modeller ayakta şişme ve rahatsızlığa sebep olurken, büyük modeller terleme ve benzeri durumlarda ayaktan çıkarak hoş olmayan görüntüler oluşmasına yol açar. Boyunu uzatmak isteyenlerin tercihi olan yüksek topuklu modeller platform adı verilen tabana sahip olduklarında daha rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır. Kimi modellerin platform kısmı gizli kimi modellerin değildir. Özellikle uzun elbiselerin altında yüksek platformlu modeller kullanılması boyu uzun göstermede son derece etkilidir. Çeşitli sağlık problemleri olan kişiler ya da hamilelerin orta ve alçak topuk yüksekliğine sahip modelleri tercih etmesi önerilmektedir. Ayakkabı tercihinde bulunurken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ayakkabının nerede giyileceğidir. Salon ve benzeri yerlerde giyilecek ayakkabılar ince topuklu modellerden tercih edilebilir. Topuklu ayakkabıların topuk kısımlarında oluşan basınç yumuşak yüzeylerde yürümeyi zorlaştırdığı için açık alanlarda ve toprak gibi yumuşak yüzeylerde dolgu topuklu ya da kalın topuklu ayakkabı modellerinin giyilmesi tavsiye edilmektedir. Sonbahar ve kış aylarında ayakkabı tercihinde bulunacak kullanıcılar ise abiye bot modelleri arasından bir seçim yapabilirler. İşlemeli ve taşlı abiye bot ve bootie modelleri özellikle mini elbise ve eteklerle çarpıcı bir görünüm yakalanmasında etkilidir. Farklı abiye kıyafetler ile uyumlu olacak ayakkabı tercihinde bulunmak isteyen kullanıcılar gümüş ve altın tonlardaki modellere yönelebilirler. Abiye ayakkabısı gold ve lame benzeri renklerde tercih edilirse birden fazla abiye kıyafet ile rahatlıkla kombinlenebilir.

 Her Tarza Uygun Abiye Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

Her Tarza Uygun Abiye Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

Şık kıyafetlerin altında ya da spor kombinleri şıklaştırmak için kullanılan abiye tarzdaki ayakkabı modelleri topuk yükseklikleri, detayları ve materyalleri ile her kullanıcının beğenisine uygun geniş bir ürün yelpazesinde satışa sunulur. Kimi modeller yaz aylarında giyilmeye uygun ayak parmaklarını dışarda bırakan detaylara sahipken kimi modeller bot ve benzeri yapıdadır. Bu ayakkabı modellerinin detayları her modelde farklılaşmaktadır. Parlak taşlar, fiyonklar, kurdeleler, danteller ve tüyler ile zenginleştirilen modeller arasında tercih yaparak trend ve şık bir görünüme ulaşılabilir. Kimi ayakkabı modelleri ile sade bir şıklık yakalanırken kimi modeller ile çarpıcı bir görüntü elde edilebilir. Renkleri ile de dikkat çeken ayakkabı modelleri arasından tercihte bulunmadan önce ayakkabı ile birlikte kullanılacak kıyafet, mevsim koşulları ve ayakkabının giyileceği ortam göz önüne alınmalıdır. İç mekanlarda ince ve yüksek topuklu ayakkabı modelleri, dış mekanlarda ise dolgu topuklu ya da kalın topuklu modeller tercih edilebilir. Abiye ayakkabı fiyatları ayakkabıda kullanılan materyallere ve ayakkabı detaylarına göre değişiklik göstermektedir. Her ortamda her kıyafetin altında kullanılacak olan ayakkabı modelleri farklı bütçelere uygun seçenekler içermektedir. Farklı ayak numaraları ile satışa sunulan ayakkabıların bilekten bağlamalı ve tokalı modelleri mevcuttur. Kimi modellerde ayak parmakları kimi modellerde topuk kısmı açıktır. Özellikle yaz aylarında kullanılan bu modellerin yanı sıra ayağın tamamını kapatan modeller de mevcuttur. Abiye ayakkabısı markaları her kullanıcının beğenisine uygun birbirinden farklı tasarımdaki modelleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Siz de abiye kıyafetlerinizi tamamlamak ya da günlük tarzınıza şıklık katmak için abiye ayakkabı modellerini inceleyebilir, bütçenize ve tarzınıza en uygun modeli seçerek anında sipariş verebilirsiniz.