Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Direksiyon Aksesuarları

için 13,125 sonuç bulundu.

Direksiyon Aksesuarları

Her geçen gün teknolojinin hız kesmeden gelişim göstermesiyle otomobil araçlar hayatın vazgeçilmez birer parçası haline gelmiştir. Neredeyse her kullanıcının günlük hayatını kolaylaştırmak için ihtiyaçlarına uygun seçtiği bir otomobil aracı bulunmaktadır. Sorunsuz ve konforlu bir araç kullanım süreci geçirmek ve trafikte yaşanan stresi, tempoyu minimum düzeye indirmek için etkili birkaç önemli unsur bulunmaktadır. Bu unsurların başında ise aracın iç tasarımını ve aksesuarlarını titizlikle seçerek aracı kişiselleştirmektir. Araç içi sürücünün konfor ve özel istekleri neticesinde kişiselleştiği durumlarda sürücüye çok daha konforlu ve rahat hareket edebileceği bir sürüş ortamı sunmaktadır. Otomobil araçlarda hareketi ve yönlendirmeyi sağlayan, aracın temel ekipmanlarından biri elbette direksiyondur. Direksiyonlar, aracın modeline, sınıfına, hitap ettiği kullanıcı profiline göre titizlikle tasarlanan ekipmanlar olarak bilinmektedir. İlk otomobil kullanımında direksiyonlar sabit ve yuvarlak bir tasarımla sunulsa da her geçen gün gelişim göstererek kullanıcılarına binlerce estetik tasarım ile çeşitlilik sunmaktadır. Sürüş konforunu arttırmak, sürücüye çok daha güvenli ve emniyetli bir sürüş sunmak amacıyla direksiyonları kişiselleştirebilen birçok direksiyon aksesuarları bulunmaktadır. Direksiyon aksesuarları oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla beraber tüm istek ve gereksinimlere uygun olarak sürücülere hizmet vermektedir. Otomobil araçların temel mekanizmalarının başında gelen direksiyonlar; sürücünün araca hakimiyeti ve güvenli, sorunsuz bir sürüş geçirilmesi için farklı tasarım ve aksesuarlarla çeşitlendirilebilen ekipmanlardan biri olarak bilinmektedir. Direksiyon aksesuar kılıfları kullanımı oldukça kolay ve pratik oto iç aksesuar çeşitlerinden biri olarak adlandırılmaktadır.

 Estetik Bir Araç Dizaynı İçin Direksiyon Aksesuarları

Estetik Bir Araç Dizaynı İçin Direksiyon Aksesuarları

Otomobil direksiyon aksesuarları birçok farklı istek ve ihtiyaca göre sürücülere binlerce ürün seçeneği sunmaktadır. Direksiyon aksesuarları temel bir başlık altında toplanıyor olsa da kendi içinde birçok alt başlığa ayrılmaktadır. Otomobil direksiyon aksesuarları arasında kullanıcıların en çok tercih ettiği ürün seçeneği ise direksiyon kılıfları olarak bilinmektedir. Direksiyon kılıfları aracın kendi iç tasarımını olduğundan çok daha estetik bir çizgiye kavuştururken, sürücülere estetik bir şıklık vadetmektedir. Direksiyon kılıfları araç sürücüsünün kullanım konforunu ve kolaylığını arttırdığı gibi şık bir görünüm sunmaktadır. Direksiyon kılıfları birçok farklı temel malzeme kullanılarak üretilebildiği gibi seçimde asıl belirleyici unsur sürücünün beklentileri ve talepleridir. Otomobil araçlar için tasarlanmış direksiyon kılıfları ve direksiyon aksesuarları standart ölçülerde yuvarlak bir direksiyon tasarımı için kolaylıkla uyum sağlayabildiği gibi farklı ve nadir rastlanan direksiyon tasarımlarına uygun modelleri ile de çeşitlilik göstermektedir. Sıklıkla kullanımı gözlemlenen direksiyon kılıfları; silikon direksiyon kılıfları, kumaş direksiyon kılıfları ve deri direksiyon kılıfları olarak bilinmektedir. Direksiyon kılıfının oluşumunda kullanılan temel madde kullanıcının, sürücünün konforuna ve kullanım rahatlığına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Pratik ve konforlu bir kullanım vadederek direksiyon ekipmanının alabileceği; dikiş, hasar, leke problemlerinin yaşanmasının önüne geçmektedir. Direksiyonlar için oldukça etkili bir koruma görevi görmesinin yanı sıra sürücünün araç kullanım anında direksiyona ve sürüşe olan hakimiyetini, araç içi konforunu ve aracın tasarım seviyesini oldukça arttıran unsurlar arasında yer almaktadır. Direksiyon kılıfları; direksiyonun tamamını ve etrafını sararak, direksiyon dairesini diğer bir adıyla direksiyon simidini kavrar ve oldukça etkili bir koruma görevi üstlenmektedir bu nedenle direksiyon simidi kılıfı olarak da adlandırılmaktadır. Direksiyon kılıf modelleri sunduğu kullanım kolaylıkları, kullanım konforu ve pratikliğinin yanı sıra araç içi tasarımını kişiselleştirmek ve araç tasarımını bir üst seviyeye taşımak isteyen sürücü ve sürücü adaylarının da vazgeçilmez direksiyon aksesuarları seçeneklerinden biri haline gelmiştir.

 Her Sürücüye Ve Araca Uygun Direksiyon Aksesuarları

Her Sürücüye Ve Araca Uygun Direksiyon Aksesuarları

Direksiyon aksesuarları kendi içlerinde kullanım alanlarına ve kullanım yönlerine göre binlerce doğrultuya hizmet eden modellerden ve ürün seçeneklerinden oluşmaktadır. Kullanımına sıklıkla rastlanan direksiyon kılıfı modelleri de başta üretim malzemesi olmak üzere birçok etken madde ile binlerce ürün seçeneğine ayrılmakta ve sürücülere geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Başlıca üretim malzemeleri silikon, deri ve kumaş olarak bilinen direksiyon kılıfı modelleri arasında bir seçim yapılırken esas olan sürücünün konforu ve hangi malzeme türünde daha kolay ve sorunsuz bir sürüş gerçekleştireceğidir. Birçok farklı üretim malzemesi bulunsa da günlük kullanımda araç içlerinde kullanımı en sık gözlemlenen direksiyon kılıfı modeli deri direksiyon kılıfı seçenekleri olarak bilinmektedir. Sağlam ve uzun ömürlü kullanıma uygun olarak tasarlanmış deri ham maddesinden üretilen dikişli direksiyon kılıfları tek parça halinde üretilmekte ve direksiyona bu şekilde yerleştirilmektedir. Dikişli yapısı sayesinde direksiyonu merkezinden ve direksiyon simidi kısmından kavrayarak tamamen mekanizmaya oturmakta, sürücüye güvenli bir sürüş için gerekli zemini oluşturmaktadır. Deri ve dikişli direksiyon kılıfı modelinin oldukça fazla tercih edilmesinin sebeplerinden bir diğeri de kesinlikle sürücüye yoğun kullanımda dahi el terleme sorunu yaşatmaması, koku oluşturmaması ve elinin kaymamasını sağlamasıdır. Özellikle yoğun hayat temposu sebebiyle uzun saatler direksiyon başında olan sürücüler için el terlemesi ve direksiyon kılıfının koku yapması sık rastlanan problemlerin başında gelmekte ve sürücünün kullanım konforunu olumsuz etkilemektedir. Silikon direksiyon kılıfları oldukça esnek tasarlanmış yapıları ile neredeyse her direksiyon tasarımına ve tipine kolaylıkla uyum sağlamakta ve sürücülere sorunsuz, uzun ömürlü, pratik bir kullanım vadetmektedir. Deri, silikon ve kumaş direksiyon kılıf çeşitleri ile tüm bu problemlerin önüne geçmek ve araç içi konforu arttırmak mümkündür.

 Konforlu Bir Sürüş İçin Direksiyon Aksesuarları

Konforlu Bir Sürüş İçin Direksiyon Aksesuarları

Direksiyon aksesuarlarının sürücülere hizmet ettiği birçok nokta bulunsa da temel üretim sebebi konforlu bir araç sürüşü sunarak araç ve sürücü güvenliğini arttırmak olarak bilinmektedir. Direksiyon kılıfları daha temkinli bir direksiyon hakimiyeti sunarak; el kayması, hakimiyet kaybetme gibi problemlerin önüne geçmeyi hedeflemektedir. Günümüzde neredeyse her araç modeline, araç tipine ve direksiyon tasarımına uygun direksiyon aksesuarlarına ve direksiyon kılıflarına rastlamak mümkündür. Konforlu kullanımının ve sunduğu olumlu etkenlerin yanı sıra direksiyon kılıflarının kullanımı, takılması ve tekrar çıkarılması oldukça pratik uygulama adımları olarak bilinmektedir. Bu nedenle yeni ve tecrübeli tüm sürücü kitleleri güvenle direksiyon kılıfları tercih edebilmektedir. Kullanımına sıklıkla rastlanan direksiyon aksesuarlarından biri olarak bilinen geçmeli direksiyon kılıfı modelleri sürücülere pratik bir kullanım hizmeti sunmaktadır. Direksiyonun merkez mekanizmasına ve direksiyon simidini kavrayacak şekilde geçirilen direksiyon kılıfı, esnek kumaş yapısı ve dayanıklı dikiş sistemi ile direksiyonu sararak sürücüye bir bütün oluşturmakta ve ekstra bir mekanizma olduğunu hissettirmemektedir. Bu nedenle sürücünün el konforu artmakta ve sürüş emniyeti de kolaylıkla güvenceye alınmaktadır. Direksiyon koruyucu olarak da adlandırılan direksiyon kılıfı modelleri birçok renk, desen, şekil ve model ile her araç içi dizayna kusursuz bir uyum gösterecek binlerce ürün seçeneği sunmakta ve her biri beğeni ile kullanılmaktadır. Direksiyon kılıfı modelleri kullanan sürücülerde diğer araç sürücülerine göre direksiyon kavrama refleksi ve hassasiyeti çok daha artış göstermekte olup bu durum daha emniyetli, güvenli, konforlu ve sorunsuz bir sürüş geçirilmesine olanak sağlamaktadır. Dilerseniz konsol kaplama ürünlerine de göz atabilirsiniz.

 Otomobil Araçlar İçin Direksiyon Aksesuarları

Otomobil Araçlar İçin Direksiyon Aksesuarları

Otomobil araçların hayatlarda ve günlük tempoda tuttukları yer ve önem yadsınamaz ölçüde büyüktür. Bu nedenle araç içi tasarımı, estetik seviyesini, sürücü konforunu arttırmak için etkili olan birçok etken unsur ve ekipman olduğu bilinmektedir. Bu ekipmanlardan biri de araba direksiyon kılıfı seçenekleridir. Kullanıcılara ve sürücülere hijyenik, sorunsuz, güvenli bir sürüş süreci sunan direksiyon kılıfları oldukça kolay bir şekilde araç direksiyon kaplama işlemi sonrasında direksiyona yerleştirilmekte ve kolaylıkla kullanılmaktadır. Oto direksiyon kılıfı seçimi kullanıcının belirlediği kriterler ile kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Standart bir direksiyon tasarımı ve ölçüsü için bir direksiyon kılıfı seçimi yapılacaksa direksiyon kılıfının temel üretim malzemesi, aracın iç tasarımına uyum gösteren renk ve desen tasarımı, sürücünün el ve direksiyon hakimiyetine uygunluk gösteren dikiş tasarımı ve incelikleri ile sürücülere binlerce ürün seçeneği sunmaktadır. Standart direksiyon ölçüleri ve tasarımları olduğu kadar gelişen teknoloji ve mühendislik tasarımları sonrasında araçlara dahil olan birçok farklı direksiyon tasarımı da gözlemlenmektedir. Farklı şekil, tasarım, renk ve tutuş çeşitleri ile değişkenlik gösteren direksiyon modellerine uygun tasarlanmış birçok direksiyon kılıfı diğer bir adıyla direksiyon tutacağı seçeneğine rastlamak da mümkündür.

 Direksiyon Kılıfı Fiyatları Nelerdir?

Direksiyon Kılıfı Fiyatları Nelerdir?

Direksiyon aksesuarlarının başında gelen direksiyon kılıfı fiyatları birçok etkili unsur ile kullanıcılara ve sürücülere geniş bir fiyat aralığı sunmaktadır. Neredeyse her bütçeye, her ekonomik sınıfa ve kullanıcı tipine uygun araç modelleri ve otomobil seçenekleri olduğu gibi araç içerisinde kullanılması hedeflenen aksesuarlar, direksiyon aksesuarları, direksiyon kılıfları da kullanıcının kriterlerine ve beklentilerine göre değişkenliğe sebebiyet vermektedir. Direksiyon kılıf fiyatları belirlenirken en önemli etken elbette üretim malzemesidir. Malzeme kalitesi ve dayanıklılık seviyesi direksiyon kılıfının kullanım süresini, kullanım konforunu arttıran en önemli unsurlar olarak bilinmektedir. Deri direksiyon kılıfları seçenekleri kumaş ve silikon direksiyon kılıfı modellerine oranla daha sık tercih edilmekte olup kullanıcılara ve sürücülere dayanıklı ve oldukça uzun ömürlü bir kullanım süreci vadetmektedir. Direksiyon kılıflarının fiyat aralığı belirlenirken kullanılacak araç içi tasarım, direksiyon ölçüleri, direksiyon tipi ve standarda uygun olup olmaması gibi; kullanıcının estetik zevklerine göre belirlenen renk, desen, dikiş tasarımı gibi seçenekler de etkin rol oynamaktadır. Direksiyon kılıfları temizliği ve bakımı da oldukça kolay olması sebebiyle neredeyse tüm otomobil kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanımına rastlanmaktadır. Direksiyon kılıfları rutin bir işlem ile düzenli olarak su ve deterjan veya sabun yardımı ile kolaylıkla temizlenebilir, temizlenmesi için kılıfın direksiyondan çıkarılması gerekmemektedir. Direksiyon kılıfı kullanım halindeyken de ıslak bir bez yardımı ile kolaylıkla silinebilir ve gönül rahatlığı ile kullanımına devam edilebilmektedir. Birçok farklı alana ve ihtiyaca hizmet eden otomobil ve direksiyon aksesuarları bulunabileceği gibi araç içi tasarımı ve direksiyon tasarımını eşsiz bir noktaya taşıyıp otomobilin kişiselleştirilmesine olanak dağlayan birçok otomobil aksesuarı bulunmaktadır. Direksiyon sticker modelleri ile direksiyon mekanizmasının temel görünümü sürücünün kişisel zevk ve beğenisi ile çeşitlendirilmiş birçok tasarım ile hareketlendirilmektedir. Direksiyon sticker modelleri ile sürücülere eşsiz tasarımlar yaratma imkanı sunulur ve bu sayede araçları kendilerini çok daha güvende hissettiği konumlar haline getirilmektedir.

Direksiyon Kılıfı Nasıl Dikilir?

Direksiyon kılıfları; sürücünün kullanım konforunu arttıran, emniyetli bir sürüş süreci sunan ve sürücünün araç içi güvenliği arttıran etkenlerden, ekipmanlardan biri olarak bilinmekte ve kullanımına sıklıkla rastlanmaktadır. Direksiyon kılıfı seçimi yapılırken en temel unsur elbette direksiyonun tasarımı, boyut ve ölçüleri olarak bilinmektedir. Standart direksiyon modellerine uygun tasarlanan birçok direksiyon kılıf modeli olduğu bilinmekle beraber farklı tasarım ve görünümlere sahip direksiyon modellerine yönelik tasarlanmış olan birçok direksiyon kılıfı modeline rastlamak mümkündür. Direksiyon kılıfı dikilmesi ve direksiyon mekanizmasına takılması da oldukça pratik bir uygulama yöntemi olarak bilinmektedir. Uygulamaya geçmeden önce başlangıçta seçilen direksiyon kılıfının direksiyonun ölçü ve ebatlarına uygun olduğundan emin olunması gerekmektedir. Hemen ardından eğer dikişsiz bir direksiyon kılıfı tercih edildiyse; kılıf direksiyonun merkezine yerleştirilir ve simit kısmı kavranmalıdır. Sonrasında iğne ve ip yardımı ile direksiyon simitlerinin etrafından dikişler atılarak kolaylıkla direksiyona sabitlenebilmektedir. Direksiyon kılıfı eğer hali hazırda dikişli bir model olarak tercih edilmiş ise direksiyon mekanizmasına geçirilerek kısa bir takma ve yerleştirme işlemi sonrasında kullanıma hazır olarak hizmet vermektedir. Direksiyon kılıfını dikişli veya dikişsiz olarak tercih etmek, sonradan direksiyona dikerek sabitlemek gibi yöntemler ile tamamen sürücünün talepleri ve istekleri yönünde değişkenlik gösteren kullanım seçeneklerinden bazıları olarak bilinmektedir. Pratik, temiz, kolay ve avantajlı kullanım sunması sebebiyle direksiyon kılıfları ve otomobil aksesuarlarının kullanımı da her geçen gün yaygınlık göstermektedir.

Direksiyon Kılıfı Nasıl Takılır?

Direksiyon kılıflarının araç içi konfordan sürücünün güvenliği ve emniyetine kadar birçok farklı, olumlu etkisi olduğu bilinmekle beraber elbette kullanıcıların aklına ilk olarak direksiyon kılıflarının nasıl takıldığı sorusu gelmektedir. Özellikle yeni sürücüler ve sürücü adayları için direksiyon kılıfının takılma ve kullanıma başlanma süreci kimi zaman oldukça karmaşık ve zor görünebilmektedir. Buna rağmen direksiyon kılıfları oldukça pratik, kolay takılabilir ve kolay kullanılabilir özellikler ile hizmet vermektedir. Direksiyon kılıfı direksiyon mekanizmasına takılırken doğru boyutlar ve ebatlarda bir kılıf seçimi yapıldığından öncelikle emin olunması gerekmektedir. Eğer hali hazırda kullanıma hazır olan direksiyon kılıfı zaten dikişli ve takılmaya hazır ise direksiyon simidinin dışından sertçe kılıf geçirilmeye başlanmalıdır. Direksiyon simidinin tüm çevresi tam tur bir daire olacak şekilde direksiyon kılıfı ile kaplanmalı ve her noktası kılıf içerisine oturmalıdır. Direksiyon kılıfının esnek bir kumaş türünden üretilmiş olması sebebiyle ilk kullanım ve direksiyona geçirilme süreci biraz daha kompleks bir işlem olarak gözükse de ilk kullanımdan sonra direksiyon kılıfının direksiyondan sökülme ve tekrar takılma işlemleri çok daha pratik bir hale gelmektedir. Kullanıma hazır ve dikişli direksiyon kılıfları eğer kullanılacak direksiyon türü standart tasarım ve boyutlara sahip değil ise aracın dizaynına, direksiyonun tasarımına, direksiyonun ebat ve boyutlarına göre değişkenlik gösterebilen birçok farklı kılıf seçeneği de sunmaktadır. Standart dışı olan direksiyon tasarımlarına uygun direksiyon kılıf modellerinde de birbirinden farklı ve seçenekli birçok üretim malzemesi, dikiş yapısı, renk ve desen, model seçenekleri arasında bir tercih yapmak mümkündür. Kolay kullanıma ve pratik bir şekilde takılmaya uygun olan direksiyon kılıfları kolaylıkla temizlenebilir, sterilize edilebilir olması sebebiyle de araç içlerinde sürücülerin güvenle kullandığı vazgeçilmez otomobil aksesuarlarından biri olarak bilinmektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(1,022)
ve üzeri (1,626)
ve üzeri (1,865)
ve üzeri (1,948)
ve üzeri (2,087)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL