Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Yakıt Katkısı

için 1,673 sonuç bulundu.

Yakıt Katkısı

Aracınızın performansını önemli ölçüde artıran yakıt katkıları, otomobilin motorunun ve diğer parçalarının sorunsuz şekilde çalışmasını sağlıyor. Dizel ve benzinli araçlar için farklı olarak üretilen yakıt katkısı fiyatları ise içindeki malzemesi ve kalitesine göre ulaşılabilir aralıklarda seyrediyor.

Dizel Yakıt Katkısı ile Yüksek Sürüş Konforu

Dizel Yakıt Katkısı ile Yüksek Sürüş Konforu

Araç motorlarında kullanılan akaryakıtlar, zaman içerisinde motor ve parçalarının çalışma sistemini olumsuz etkileyebiliyor. Bu durumda kullanılan dizel yakıt katkısı, aracın dizel sisteminin hareketli parçalarının dayanma süresini uzatıyor. Düşük yüzey aşınması sayesinde ses oluşumunu ortadan kaldırıyor. Enjeksiyon sisteminin devre dışı kalma tehlikesi ise en aza indiriliyor. Bu sayede kusursuz bir dizel enjeksiyonu sağlanıyor. Düşük yakıt sarfiyatı ile yakıttan tasarruf etmenize ve motorun rahat çalışmasına yardımcı oluyor. Yakıt tankından yanma odasına kadar özel koruma sağlayarak hareketli parçaların ömrünü uzatıyor. Ayrıca tüm iklim koşullarında mazottaki akışkanlığı dengeliyor ve mazot kalitesini artırıyor. Özellikle enjektör pompası ile enjeksiyon iğneleri arasındaki tortuları yok ediyor. Sistem içerisinde de korozyon ve su oluşumunu önlüyor. Böylece daha az vites değiştirerek yüksek sürüş konforu yaşatıyor. Anti-Gel dizel yakıt katkıları ise özellikle soğukken aracınızın dizel yakıt filtrelerini açabiliyor. Bu sayede üstün bir temizleme ve koruma sağlıyor. Anti-Gel dizel yakıt katkıları, dizel yakıt katkısı yorum sayfalarında da öne çıkıyor.

Etkili Temizlik Sağlayan Benzin Yakıt Katkısı

Etkili Temizlik Sağlayan Benzin Yakıt Katkısı

Silindir içerisinde yakılan hava yakıt karışımı, zamanla aracın parçalarında aşınmaya neden olabiliyor. Ayrıca enjeksiyonlu benzinli motorlarda yer alan benzin enjektörlerinde; is, karbon kalıntıları ve düşük kalite yakıt kullanımı sonucu arızalanma meydana gelebiliyor. Bu yüzden belirli aralıklarla araç enjektör temizleyici yakıt katkısı kullanılarak enjektör temizliği yapılıyor ve arıza gideriliyor. Araç enjektör temizleyici, kolay kullanımı ile araç sahiplerinin enjektör temizleme işlemine yardımcı oluyor. Aynı zamanda aracın yakıt sistemini korozyona karşı koruyor ve yakıt filtresinin uzun ömürlü çalışmasını sağlıyor. Yakıt sistemini tamamen temizleyen yakıt katkısı, daha iyi yanma ve etkili yakıt tasarrufu elde ediyor. Ayrıca katalizör ve lambda sensörünün sorunsuz çalışmasına imkan tanıyor. Bunu yanı sıra enjektör supabı çevresinde biriken reçine ve tortu kalıntılarını mükemmel şekilde temizliyor. Benzin yakıt katkısı, katalizörlü ve katalizörsüz bütün enjeksiyonlu motorlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Enjektörlü yakıt katkısı, sadece enjeksiyonlu benzinli araçlar için üretiliyor. Yakıt enjektörlerinin birbirine yapışmasını engellemek için özellikle yakıt enjektör temizleyicileri tercih ediliyor.

Araç Yakıt Katkısı Nasıl Kullanılır?

Araç Yakıt Katkısı Nasıl Kullanılır?

Zaman içerisinde aracın yakıt sisteminde kirlenme, enjektörlerin tıkanması, yakıt borularında yırtılmalar ve korozyon gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Bu sorunları ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek için de araç yakıt katkısı öne çıkıyor. Araç yakıt katkıları, otomobilin motorunun ve diğer iç aksamlarının sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Benzinli ve dizel araç yakıt katkıları kullanım bakımından farklılık gösteriyor. Benzin enjektör temizleyici kullanılmadan önce iyice çalkalanıyor. Enjektör temizleyicinin kapağı çıkarıldıktan sonra kutu içerisinde yer alan sivri uçlu başlık takılıyor ve yakıt deposuna boşaltılıyor. Ancak dökme işleminin benzinden önce yapılması tavsiye ediliyor. Benzin katkısı ve akaryakıt ile doldurulan deponun, yeniden yakıt ilave edilmeden en alt sınırlarda yakıt kalacak şekilde tamamen kullanılması gerekiyor. 1 kutu benzin yakıt katkısı, yaklaşık 50 litre yakıt için yeterli oluyor. Benzin enjektör temizleyici, yakıt sistemi temizliğinin en iyi şekilde yapılmasına yardımcı oluyor. Dizel yakıt katkısı ise kullanılmadan önce en az 20-30 litre mazotun, yakıt tankında bulunması gerekiyor. 80 litre mazota 1 kutu yakıt katkısı yeterli oluyor. Eğer düzenli olarak kullanılıyorsa her 1 litre yakıta 1.5-2 kutu yakıt katkısı katılabiliyor. Ayrıca aracınız için diğer bakım ürünlerini de incelemek isterseniz Motor Temizleme & Koruma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(337)
ve üzeri (485)
ve üzeri (514)
ve üzeri (517)
ve üzeri (522)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL