Kategoriler

Kampanyalar

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (227)
4 yıldız ve üzeri (348)
3 yıldız ve üzeri (373)
2 yıldız ve üzeri (380)
1 yıldız ve üzeri (390)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Motor Yağ Katkısı

için 1,266 sonuç bulundu.

Motor Yağ Katkısı

Motor yağ katkıları motor yağına eklenerek aracın çekiş gücünü arttırmak için kullanılmaktadır. Motor yağ katkısı motor yağına eklenerek içindeki çeşitli maddeler sayesinde piston yatağı ve pistonlar arasında bulunan boşlukları azaltmakta böylece bir süreliğine motorun performansını yükseltmektedir. Aynı zamanda motor yağ katkıları motorda oluşan yağ kaçaklarını ya da yağ yakması denilen olayın azalmasına yardımcı olmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olan uzman kişiler tarafından değerlendirildiğinde motor yağ katkısı yorum kısmında yağ katkılarının oldukça kolaylık sağladığı söylenmektedir. Özellikle eski araçlara sahip olan kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği ürünlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Eski araçlarda motorlar zaman içerisinde yıpranmaktadır. Motorda oluşan deformasyonlar pistonları etkilemekte ve böylece pistonlar yataklara yeterince tutunamamaktadır. Bu durum sonucunda piston yatakları ve pistonlar arasında boşluklar oluşabilmektedir. Oluşan bu boşluklar motorda yağ kaçaklarının olmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda yağ yakma denilen durumun oluşması ile birlikte motora ciddi zararlar verebilmektedir. Tüm bu sorunların önüne geçmek amacıyla motor katkı yağı kullanılmalı ve oluşabilecek sorunların önüne geçilmelidir. Motor katkı yağı satın almak isteyen kullanıcılar ister eski araçlara sahip olsun ister yeni bir araca sahip olsun motorun yıpranmaması adına katkı yağlarını kullanmalıdırlar. Bu kategoride karşınıza çıkacak olan ürünler tamamen motorda oluşabilecek deformasyonları önlemek amacıyla üretilmiş ürünlerdir. Motor yağ katkılarının çeşitlerine ve tüm motor yağ katkılarına bu kategoriden ulaşabilir, ürünleri inceleyebilirsiniz.

Motor Yağ Katkısı Nasıl Kullanılmalı

Motor Yağ Katkısı Nasıl Kullanılmalı?

Motor yağ katkısı nasıl kullanılır sorusu, bu konuda fikir sahibi olmayan kullanıcıların sıkça sordukları sorulardan biri olmaktadır. Motor yağ katkılarının kullanımı oldukça kolaydır. Kullanıcılara öncelikle motorun yağını ve filtresinin değiştirilmesi önerilmiştir. Motor yağını ve filtresini değiştiren kullanıcılar araçlarını 10 dk veya 15 dk çalıştırarak motorun ısınmasını sağlamalıdırlar. Motor yeterince ısındıktan sonra motoru durdurmak gerekmektedir. Kullanılacak motor katkı yağı kullanılmadan önce en az 5 dakika boyunca çalkalanmalıdır. İyice çalkalanan motor katkı yağını motor kapağını açarak motora boşaltarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ya da motor katkı yağını yağ çubuğunu kullanarak motora boşaltabilirsiniz. Oldukça kolay bir kullanımı olan motor katkı yağlarının kullanımı ile pistonların arasındaki sürtünmeyi en aza indirerek motorun ömrünü uzatabilirsiniz. Aşınmayı engelleyerek motorda oluşabilecek sorunların önüne geçebilir çok daha sağlıklı bir kullanım sağlayabilirsiniz. Motor yağ yakmayı önleyen katkı yağı ile birlikte yenilecektir böylelikle çok daha iyi bir performans gösterebilmektedir. Aynı zamanda motor koruyucu yağ olarak da bilinen motor katkı yağı birçok özelliği ile sağlıklı bir motor kullanımı sağlamaktadır. Özellikle eski araçların motorlarında zaman içerisinde oluşan aşınmaları engellemek ya da en aza indirgemek adına kullanılan motor katkı yağları kullanıcılara oldukça kolaylık sağlamaktadır. Motorun içinde bulunan parçaların yağlanması ile sürtünmeden kaynaklanan sorunların önüne geçilmiş oluyor. Böylelikle çok daha uzun süreler sağlıklı bir şekilde çalışan motorlara sahip olabiliyorsunuz. Motor katkı yağları kullanılmadığında motorun içindeki bazı parçalar yağ ile temas etmediğinden motorun yağı yetersiz kalmaktadır. Böylece iyi çalışmayan bir motorda parçalardan bazılarında deformasyonlar tespit edilmektedir. Tüm bunlar araçların performansını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tam bu noktada ise motor katkı yağları önemli bir rol oynamaktadır. Araçların motorlarının en iyi şekilde çalışabilmesi için motor katkı yağlarının kullanımı oldukça önemlidir. Böylelikle aracın motoru çok daha sessiz bir şekilde çalışmakta ve aynı zamanda motorun ömrünü uzatmaktadır. Aynı zamanda motor katkı yağı kullanımı ile birlikte aracın çekiş gücünün de arttığı bilinmektedir. Motor yağına katkı sağlamak için kullanılan motor katkı yağları aracın motorunda oluşabilecek deformasyonların önüne geçmek adına kullanılmakta ve böylelikle motoru korumaktadır.

Motor Yağ Katkısı İle Motorun Korunması

Motor Yağ Katkısı İle Motorun Korunması

Motor yağ katkısı ne işe yarar diye sorulduğunda akla ilk gelen cevaplardan bir tanesi motor yağ katkısı ile motorun korunması olmaktadır. Motorun kendi yağı motorun içinde bulunan her parçayı yağlamakta yetersiz kalmaktadır. Tüm bunlar, motorun içindeki parçaların zaman içerisinde oluşan sürtünmeler ile birlikte deforme olmasına ve böylece motorun ömrünü azaltmaktadır. Motor koruyucu yağ katkısı motor yağının yetersiz kaldığı zamanlarda kullanılarak motor içindeki tüm parçaları yağlamaktadır. Yeterince yağlanan parçalar çok daha iyi bir şekilde çalışarak motorun ömrünü arttırmaktadır. Özellikle eski araçlarda sıkça karşımıza çıkan motorda oluşan sıkıntılar motor yağ katkısı kullanılmadığı için araca zarar vermektedir. Aracın motorundaki parçaların yağlanması ile birlikte sürtünme oranı en aza indirgenmiş olmaktadır. Böylelikle randımanlı bir şekilde çalışan bir motor ile kullanıcılar rahatlıkla araçlarını kullanabilmektedirler. Bu alanda uzman olarak bilinen kişiler tarafından motor yağı katkısı tavsiye edilen ürünlerden biri olmaktadır. Uzmanlar aracın çok daha iyi bir şekilde çalışabilmesi için motorun sağlıklı olmasının oldukça önemli olduğunu belirtmektedirler. İyi bir şekilde çalışan motor araca zarar vermemekte ve ömrünü uzatmaktadır. Motor yağ katkısı ile birlikte motorun parçaları yeterince yağlanarak motorun çalışması sırasında sürtünmeden kaynaklı oluşabilecek herhangi bir sorunun önüne geçilecektir. Motor içerisindeki basıncın yüksek olduğu durumlarda bile en iyi şekilde motoru koruyarak uzun süreler boyunca motordan faydalanmanıza yardımcı olmaktadır. Motor yağ katkısı kullanan kullanıcıların aracın motorunun ömrünün gözle görülür bir şekilde arttığını ifade etmektedirler. Tüm bu sebeplerden dolayı da kullanıcıların motor katkı yağlarına olan talepleri artmaktadır. Araçlar çalıştığı andan itibaren motor katkı yağları devreye giriyor ve aracın motorunun ilk gün olduğu haliyle uzun süreler boyunca kalmasını sağlıyor. Motor katkı yağları benzinli ve dizel motorlarda aynı zamanda LPG’li araçlarda da kullanılabilmektedir. Kullanıcılara araç kullanımında oldukça yüksek bir performans sağlayan motor katkı yağları tercihlerde ilk sıralarda yer almaktadır. Pek çok kullanıcı tarafından tam not alan motor katkı yağları motorun parçalarını yıpratmadan kullanım sağlayabilmesi ile bilinmektedir.

Motor Yağ Katkısı Fiyatları

Motor Yağ Katkısı Fiyatları

Motor yağı katkısı fiyatları markalara ve yağ katkısının çeşitlerine göre değişiklikler gösterebilmektedir. Motor yağı katkısı araçlarda yağ tüketimini en aza indirerek kullanıcıların bütçelerine de fayda sağlamaktadır. Araçların ilk günkü halini uzun süreler boyunca koruyarak sağlıklı bir şekilde çalışabilmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda motorun içinde bulunan her bir parçanın yağlanması ile birlikte sürtünmeden kaynaklı oluşabilecek deformasyonların önüne geçmektedir. Bu özellikleri ile birlikte kullanıcıların bütçesini düşünen motor yağı katkısı ürünleri tam bir fiyat performans ürünü olarak bilinmektedir. Bu kategoride pek çok farklı çeşidi ile kullanıcıların karşısına çıkan motor yağı katkısı ürünlerinin fiyatları çeşitlerine göre değişiklikler göstermektedir. Tüm bunların yanında motor onarıcı yağ katkısı motorun içerisindeki parçaları temiz tutmakta ve onlara aynı zamanda bakım yapmaktadır. Parçaların sürtünmesini engellemekte ve oluşabilecek sorunların önüne geçmektedir. Motor yağı katkısı faydaları hem araca hem de kullanıcılara oldukça sunulmuştur. Aracın motorunu temiz tutarak ve yıpratmayarak uzun süreler boyunca kullanılmasını sağlarken aynı zamanda motora sağladığı faydalar ile birlikte kullanıcıların bütçesine de büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Motor yağı katkısı motorun içindeki parçalara bir yandan oto bakım yaparken bir yandan da onların deforme olmalarını engellemektedir. Böylece araç kullanımı sırasında ve zorlu hava koşullarında kullanıcılara kolaylıklar sağlamaktadır. Bakımı yapılmış bir motor ile kullanıcılar uzun seneler boyunca yüksek performansta bir araç kullanmış olacaklardır.