Kutu Oyunları

Oyun, her yaştan kitleye hitap eden keyifli aktiviteler arasında yerini alıyor. Günlük hayatın içinde birçok insan özellikle boş vakitlerini daha keyifli hale getirmek için kendisine uygun oyun türünü belirleyerek vaktini geçiriyor. Tek başınıza oynayabileceğiniz oyunların yanı sıra ister arkadaşlarınız isterseniz de aileniz ile oynayabileceğiniz pek çok oyun türü bulunuyor. Çok kişili oyunların arasında ise en çok tercih edilenler kutu oyunları türleri oluyor.

Binbir Çeşit Kutu Oyunu

Binbir Çeşit Kutu Oyunu

Kutu oyunları çeşitleri birbirinden farklı kategorileri içinde barındırıyor. Bu kategorilerde aile, zeka, parti, futbol gibi çeşitli özelliklere sahip oyun türleri bulunuyor. Bu oyun türlerinin bir kısmı nostaljik olarak piyasalarda yer almaya devam ediyor. Kutu oyunlarını tercih eden alıcılar, oyunun nostaljik yanının olmasına da dikkat ediyor. Kutu oyunu çeşitleri üç ana başlıkta toplanabilir. Bunları şu şekilde sıralamak mümkün: Kutu oyunları aile içerisinde güzel vakit geçirmek için önemli aktivitelerden olarak yer alıyor. Ailecek oynanabilecek türleri bir takım basit kurallar dizisinden oluşuyor. Kısa süreli olan bu oyunlarda kişiler arası etkileşim yüksektir. Aileniz ve arkadaşlarınız ile hoşça vakit geçirebileceğiniz oyunlardır. Kutu oyunları zeka türlerinde oyunun kurallarını öğrenmeniz dakikalarınızı alıyor; fakat uzman olmanız pek çok deneme sonucunda adım adım gerçekleşiyor. Bu tür oyunlar, aile ve arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz oyunlar arasında başı çekiyor. Parti kutu oyunları ise topluluk halinde oynanabilecek oyunlar arasındadır. Oyuncular arasındaki etkileşimin en yüksek olduğu bu oyun türü, her yaştan kitleye hitap etmeyi başarıyor.

Kutu Oyunları Faydaları

Kutu Oyunları Faydaları

Siz de akşamları aileniz veya arkadaşlarınız ile bir araya geldiğinizde etkileşiminizi daha etkin kılmak adına kutu oyunları türlerini tercih edebilirsiniz. Keyifli zaman geçirmenin yanında özellikle çocuklarınız ile tercih etmeniz dahilinde onların matematiksel becerilerini, iletişim kuvvetlerini, iş birliği özelliklerini, problem çözme yeteneklerini geliştirebilirsiniz. Kutu oyunlarının sizi eğlendirmesinin yanında bazı türleri ile iyi birer zihinsel pratik aracı olarak yer alıyor. Özellikle kutu oyunları türlerinden zeka oyunları türünde oyunlar sizi sadece rahatlatmıyor; oyun esnasında düşündürmesiyle düşünme sisteminizi farklılaştırıyor. Özellikle ebeveynlerin hem çocukları ile iletişimlerini kuvvetlendirmesi hem de onların gelişimine katkı sağlamaları yönünden her zaman tercih edilen aktiviteler arasında yer alıyor.

Kutu Oyunları Özellikleri

Kutu Oyunları Özellikleri

Şu an piyasada pek çok kutu oyunları türü bulunuyor. Birbirinden farklı konsepte sahip kutu oyunlarının zeka, mücadele, gerilim, şans, aksiyon, bulmaca ve rekabet gibi ana temaları bulunuyor. Bu ana temalar üzerinde kutu oyunları, oyuncuların rekabet edebilme özelliklerini, bilişsel yeteneklerini geliştiriyor. Oyunlar içerisinde yer alan şans faktörü ile çocukların beklenmedik gelişmeler karşısında önlem alma yetenekleri de gelişiyor. Oyunlar, genel olarak zar atma, kuklalar ile oynama, karton bir levha üzerinde belirli hareket etme gibi özellikleri ile öne çıkıyor. Çeşitli markalara ait kutu oyunları futbol türleri ise futbol tutkunları evlerinin vazgeçilmezi olmaya aday. Ayrıca kutu oyunları çocuklarınız için hem keyifli birer aktivite hem de yeni bir ilgi alanı anlamına geliyor. Çocuklarınız için tercih edeceğiniz futbol kutu oyunu ile onların spora olan ilgisini artırabilirsiniz. Oyunun özelliklerine göre değişecek şekilde kas ve denge yapısının gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. En çok tercih edilen kutu oyunları, zekaya dayanan ve rekabet barındıranlar oluyor. Bu oyunlar, bir yandan kişilerin kendisini göstermesini sağlamasıyla ön plana çıkarken; oyuncuların genel kültür seviyelerini de geliştiriyor. Kutu oyunları fiyat için sunulan geniş fiyat yelpazesinden bütçenize uygun olanı seçerek evinizde geniş bir kutu oyunu koleksiyonu yaratabilir; aile veya arkadaş çevrenizle geçireceğiniz keyifli saatlerin kapılarını aralayabilirsiniz.

Kutu Oyunları

için 26,548 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

4M (154)
Abra (29)
ACADEMY (1)
Air Flyer (2)
Air Ocean (3)
Alex Toys (151)
Anatolian (13)
Aojie (1)
Apc (1)
Barbie (1)
Beleduc (67)
Birlik (12)
Bondigo (8)
CARSON (2)
Clementoni (85)
Dagedar (4)
Dede (32)
Disney (3)
Diytoy (29)
(4401)
Dolu (3)
Eddy (6)
Educa (3)
Edukids (1)
FO (1)
Foxmind (37)
Gigamic (26)
Goki (1)
Hasbro (934)
Hpi (2)
Inova (1)
Jane (24)
Kanka (1)
KS (43)
KS Games (207)
Lego (3)
Lonpos (2)
Marvel (4)
Matchbox (1)
Mattel (110)
Mindware (81)
Mjx (1)
Mon Jeu (15)
Nattou (1)
Nerf (1)
Neva Toys (2)
New Toys (38)
Nikko (4)
Noris (10)
Orchard (49)
Otto (1)
Parlane (1)
Parrot (1)
Piatnik (15)
Pilsan (37)
Play Doh (15)
Puzmo (44)
Ravensburger (173)
Rcx (1)
Revell (3)
Ricordi (1)
Risus (2)
Sakar (2)
Samatlı (224)
Simba (4)
Smarteach (1)
Smer (2)
Star (313)
Star Wars (1)
Sunman (46)
TNA (14)
Tomy (8)
UFC (1)
V-Cube (4)
Vtech (1)
Woddon (2)
Woodoy (20)
Zaga Oyun (7)
Zoch (18)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Yaş

(875)
(661)
(571)
(468)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(1,482)
ve üzeri (2,003)
ve üzeri (2,160)
ve üzeri (2,201)
ve üzeri (2,268)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL